Страница 91 от 184 ПърваПърва ... 41818990919293101141 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,351 до 1,365 от общо 2760
Like Tree598Одобрявам

Колко ми харчи климатика...?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #1351

    Re:Колко ми харчи климатика...?

    Цитат Първоначално публикувано от InternetZombie
    До 35-40 лв. мога да се съглася, но чак пък 20 лв. да изгори на месец - не вярвам!
    Вярваш - не вярваш... това е положението. Над 20лв. на месец, смятам за висок разход, макар че някои от машините ми го правят при ниски температури. Те обаче са в помещения с големи топлозагуби .
    Тези, които работят при нормални условия ми харчат по 18-22лв. А най-привилегированите по около 18лв.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    941
    #1352

    Re:Колко ми харчи климатика...?

    Зомби, не се излагай, виж аз колко плащам с 3 клими, ТУК съм постнал сметките и съм споменал къде и какво топля , има схема и на апартамента ми ... Машина среден и по-висок клас /японец, нямам поглед върху други / гори около 20 лв. /по-малко дори/ за месец, когато няма екстремни Т от рода на -15, -20... Това е истината

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    457
    #1353

    Re:Колко ми харчи климатика...?

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap
    Вярваш - не вярваш... това е положението. Над 20лв. на месец, смятам за висок разход, макар че някои от машините ми го правят при ниски температури. Те обаче са в помещения с големи топлозагуби .
    Тези, които работят при нормални условия ми харчат по 18-22лв. А най-привилегированите по около 18лв.
    Може и въобще нищо да не ти изгорят, ако не ги пускаш!
    Абе хептен на серсеми ни правите! 20лв.,18 лв... може да има и такива, на които крушките за осветление им харчат повече ток от готварските печки!

    Брат, ако ще зимните дни да не падат под +7 и да си с яка изолация и дограма, пак ще ти изгори повече от 20 лв.
    Аз казах вече - климатик, който да гори 20 лв. ток в нашите зимни условия още японците - НЕ СА ИЗМИСЛИЛИ...а вие може да напишите, че машината ви гори и 50 ст. на ден.



  5. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #1354

    Re:Колко ми харчи климатика...?

    Ами проблема си е твой, като не вярваш.Въпроса не е да отричаш тотално, а малко да се замислиш на тема топлозагуби и добри машини.При мен машините са настроени на 20-22 градуса и си е точно толкова, и ми е топло, защото имам ниски загуби.Ти ако имаш големи топлозагуби и на 26 да ги сложиш, пак ще ти е студено дори и да стигнеш до 22 градуса температура.Усещането за топлина в двата случая е коренно различно.Явно нямаш представа какво означава свястна изолация на сграда.

  6. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #1355

    Re:Колко ми харчи климатика...?

    Цитат Първоначално публикувано от InternetZombie
    Абе хептен на серсеми ни правите! 20лв.,18 лв... може да има и такива, на които крушките за осветление им харчат повече ток от готварските печки!
    Честно да ти кажа, смених си в къщата крушките с енерго-спестяващи, когато направих сметка, че осветлението ми излиза по-скъпо от отоплението. Вероятно и от готвенето, че се специализирам с микровълновата и разни вкусотийки на скара.

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    513
    #1356

    Re:Колко ми харчи климатика...?

    Цитат Първоначално публикувано от InternetZombie
    Може и въобще нищо да не ти изгорят, ако не ги пускаш!
    Абе хептен на серсеми ни правите! 20лв.,18 лв... може да има и такива, на които крушките за осветление им харчат повече ток от готварските печки!

    Брат, ако ще зимните дни да не падат под +7 и да си с яка изолация и дограма, пак ще ти изгори повече от 20 лв.
    Аз казах вече - климатик, който да гори 20 лв. ток в нашите зимни условия още японците - НЕ СА ИЗМИСЛИЛИ...а вие може да напишите, че машината ви гори и 50 ст. на ден.


    Погледни и таз тема и ако мислиш, че е измама си е твое мнение

    http://forum.setcom.bg/index.php/topic,35354.440.html

    за 24дена и 17часа е изразходвал 2833 йени - 1KWh=22JPY а това е 128kw x 14ст. =17.92лв. и то в най-големите студове.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    168
    #1357

    Re:Колко ми харчи климатика...?

    Я да видим: 4 kW на ден / 24 часа = 0.166 kW/час x COP 5(дано не ви е малко) = 0.833 kW/часа достатъчни за отопление.

    Ако на мен ми бяха достатъчни под 900 W на тези цени на EON, климатик нямаше да си купя никога.

  10. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #1358

    Re:Колко ми харчи климатика...?

    При добре изолирано помещение, загубите са около и по-ниски от посочените 800-900 вата.Освен това става дума за средни загуби за продължителен период.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    457
    #1359

    Re:Колко ми харчи климатика...?

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap
    Честно да ти кажа, смених си в къщата крушките с енерго-спестяващи, когато направих сметка, че осветлението ми излиза по-скъпо от отоплението. Вероятно и от готвенето, че се специализирам с микровълновата и разни вкусотийки на скара.
    И аз от доста време да ти кажа сериозно мисля да сложа от тези енергоспестяващите крушлета, и ще го направя, белким падне малко тока...дори и с 10 лв. да е! Иначе за сведение на всички поддържам 23 градуса от края на месец октомври и въобще не го спирам!За топлозагубите мога да се съглася, понеже наистина на 1 -вия ет. е ужасно студено и трябва повечко -

  12. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #1360

    Re:Колко ми харчи климатика...?

    Ако скептиците, бъдат така добри, да погледнат в темата за Real Time - разхода, ще забележат, че цитираните данни варират между 0.160 и 0.250 kwh /в зависимост от машините, външната температура и спецификата на помещенията/. Цифром и словом - между 17 и 27 лева.

  13. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    168
    #1361

    Re:Колко ми харчи климатика...?

    Kasap, не оспорвам разхода, а смисъла на инвестицията.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #1362

    Re:Колко ми харчи климатика...?

    Но/би/-Уан, не те разбирам нещо на последък... Каква е алтернативата? Месечния разхода на 3 климатика се равнява на цената на кубик дърва. И крадени да са, пак не ми излиза сметката.

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    513
    #1363

    Re:Колко ми харчи климатика...?

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap
    Но/би/-Уан, не те разбирам нещо на последък... Каква е алтернативата? Месечния разхода на 3 климатика се равнява на цената на кубик дърва. И крадени да са, пак не ми излиза сметката.
    Хаха, и аз не мога да хвана идеята (май нещо сме пропуснали) може да е излезнала някоя нова НАНО технология за икономическо ефективно отопление

  17. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    168
    #1364

    Re:Колко ми харчи климатика...?

    Ами цената на 3-те климатика, при толкова ниски загуби, би се избила спрямо конвенционалния ток за твърде дълъг период.

    Аз не бих инвестирал в климатици при толкова добра изолация- лично мнение.

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    513
    #1365

    Re:Колко ми харчи климатика...?

    Цитат Първоначално публикувано от no one
    Ами цената на 3-те климатика, при толкова ниски загуби, би се избила спрямо конвенционалния ток за твърде дълъг период.

    Аз не бих инвестирал в климатици при толкова добра изолация- лично мнение.
    Ами съгласен съм с теб, но дай конкретно предложение!!!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Колко ми харчи климатикът - Real Time
    От Board_Man във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5577
    Последно: 12-06-19, 21:50
  2. Колко Ток харчи при размразяване
    От Tihomir Stankov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 38
    Последно: 21-12-12, 10:27
  3. Колко ток харчи компютъра ми
    От loafer във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 14-12-11, 22:43
  4. Кое колко ток харчи
    От mitkosan във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 11-04-08, 12:00
  5. Колко ток харчи 1 компютър на месец
    От IvO™ във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 6
    Последно: 24-08-05, 17:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе