Страница 94 от 372 ПърваПърва ... 44849293949596104144 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,396 до 1,410 от общо 5578
Like Tree4495Одобрявам

Колко ми харчи климатикът - Real Time

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    139
    #1396

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Много малко нощна ел. енергия ...

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    74
    #1397

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от bobbyap Виж публикацията
    Много малко нощна ел. енергия ...
    Е колко да му е? 3кв бойлер 80л. изключва за няма и 2ч=по-малко от 6кв. на нощ . Или няма и 180 за 30 дни.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    139
    #1398

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Mинимум 6 киловата за бойлера (ако е настроен на max) , а конвектора и двата климатика
    Този пост е редактиран от avenger; 30-01-15 в 17:01.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    19
    #1399

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Привет,
    Мога ли да попитам нещо не мога да разбера. За този минимум, навсякъде го дават че така се регулира по добре темп. И по моята логика също е така не е ли цоп по важен за икономичността. В смисъл той климатика ако духа с 3кв а харчи 0.5 е по икономичен от такъв духащ с 1кв а харчещ 0.25 . просто първият ще изключва по често а вторият ще има по малки темп. Разлики.

  6. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,521
    #1400

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Точно така стоят нещата, но повече на теория. На практика има машини, които създават по-голям комфорт от други, имащи по-ниски минимуми.А температурните разлики в помещенията остават на практика едни и същи. Имам по една машина и от двата вида, така че знам какво пиша. Ниският минимум на роторния компресор може да е ефективен само когато се върти достатъчно бързо. Което значи, че трябва да е двуцилиндров, с възможност да изключване на единия при малък дебит. Скроловете са друга бира, ама са рядкост.

  7. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #1401

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Което значи, че трябва да е двуцилиндров, с възможност да изключване на единия при малък дебит. Скроловете са друга бира, ама са рядкост.
    Ще я обясниш ли тая бира... защо скролувете са с толкова нисък минимум и са толкова ефективни там?
    Този пост е редактиран от Kasap; 31-01-15 в 01:29.
    mirandi одобрява това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    19
    #1402

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Благодаря, понеже аз имам с голям минимум и четейки разни мнения излиза че трябва да харчи доста а пък са ми с голям цоп и сметката е ок и не ми изглеждаше логично. А иначе е ясно че има машини и машини и някои са за предпочитане аз точно на теория исках да си го обясня. Мисля че е по конфортно с малък минимум понеже другата машина ще се пуска и спира по често и ще е по шумна един вид а за темп разлики ако електрониката управлява добре може да няма разлика да

  10. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #1403

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Имам малка грешка в сметката ,за 10 те дена.Поради по топлото време и че никой не спеше в дневната големия климатик от 10 вечерта до 7 сутринта беше оставян на 17 гр и може почити да не се е включвал.Малкия беше само в неговата си стая на 23гр през нощта,а конвектора по засечка се включваше за 50 сек,и почиваше 2 мин и 30 сек ,или около 500 вт трябва да е харчил за да поддържа около 21 гр.Бойлера е 2 кв и е намален ,да спира на около 65 гр на водата,миялната се пуска на кратка програма за 1 час на 60 гр.

  11. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,521
    #1404

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Ще я обясниш ли тая бира... защо скролувете са с толкова нисък минимум и са толкова ефективни там?
    Не ми се иска да преразказвам, липсват ми файловете, за да ги прикача. Ефективността на ниски обороти при скрола е следствие от принципа им на работа. При тях има търкаляне върху слой масло, при което много малка част от нагнетявания газ се връща обратно. Пулсациите при роторните свалят ефективността им при ниски обороти. Имаше и таблица и със зависимостите от молекулната маса на фреоните. Ефектът е различен.
    Прикачени файлове Прикачени файлове
    Този пост е редактиран от dodo_pv; 31-01-15 в 16:51.

  12. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #1405

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Днес засякох моя General12LKC в магазина за цяла година от 31.01.2014 до днес 127.70лв надхвърлих миналогодишната със 17лв
    .IMG_20150131_111109.jpgIMG_20150131_111102.jpgIMG_20150131_111057.jpg
    А ето и от предната година 31.01.2013 до 31.01.2014.
    2014-02-01 09.48.11.jpg2014-02-01 09.48.21.jpg2014-02-01 09.48.38.jpg

  13. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #1406

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Климатика не се изключва целогодишно?
    п.п За мен лично разхода от приемлив преминава директно в перфектен!

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #1407

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Да климатика се ползва доста защото сме източно изложение и от сутрин лятото пече, зимата заради стъклата има загуби а и си е партер от никъде няма помощ. Денем зимата е на 21 22гр нощем на 18 го оставям.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    49
    #1408

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Добре си купувате уреди за измерване,но дали сметките съвпадат с електромерите!Защото се плаща каквото ти отчетат е на какво си смятаме ние. Аз съм се отказал да правя разни сметки,гледам само като си купувам нещо уж да е по-икономично.И се моля да няма много ниски температури,продължително време.Ето пример аз имам 257лв за периода 16.11 до 16.12 от които самото потребление е 165лв,достъп и пренос 50лв и останалите 42лв са ддс.И това при условие,че отоплявам хол и спалня постоянно с климатик и в кухнята се пуска духалка когато вечеряме.Ако трябва да отоплявам и другите две стаи,ще се припада пред касите.Вярно не съм със някакви супер климатици,единия е general 09lmca другият midea от 2000г който смятам да заменя със инвертор.Но не вярвам той да е виновника за високите сметки.

  17. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #1409

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Мисля че сметките на уредите са правилни магазина ми е към домашния електромер помещението в блока който живея за предходния месец платихме 142лв. Като в магазина и в апартамента имам два еднакви Дженерала и в спалнята Мидея конвенционал нито един от климатиците не е спиран, в банята имам духалка която се ползва докато се къпем всичко е на ток не ползваме газ.

  18. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    364
    #1410

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от reingar-x Виж публикацията
    Добре си купувате уреди за измерване,но дали сметките съвпадат с електромерите!Защото се плаща каквото ти отчетат е на какво си смятаме ние. Аз съм се отказал да правя разни сметки,гледам само като си купувам нещо уж да е по-икономично.И се моля да няма много ниски температури,продължително време.Ето пример аз имам 257лв за периода 16.11 до 16.12 от които самото потребление е 165лв,достъп и пренос 50лв и останалите 42лв са ддс.И това при условие,че отоплявам хол и спалня постоянно с климатик и в кухнята се пуска духалка когато вечеряме.Ако трябва да отоплявам и другите две стаи,ще се припада пред касите.Вярно не съм със някакви супер климатици,единия е general 09lmca другият midea от 2000г който смятам да заменя със инвертор.Но не вярвам той да е виновника за високите сметки.
    Навреметто в апартамента, на моите родители, имахме навика като се върнат от работа, в трапезарията да се пусне духлка (в най-студеното дори 2) за да постопли докато седнем да вечеряме. Та тази духалка вървеше 2-3 часа всеки ден. Резулатът беше за 2 климатика, бойлер, готвене и духлаките по около 300лв сметки зимата. В момента който в трапезарията се сложи един Дайсекаи 6, сметките паднаха до 160-170лв в студените месеци, та аз видя ли сметки като твоите набеждавам тези дяволкси изобретения "духалките".
    biro и tony34al харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?
    От avata във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 228
    Последно: 11-02-17, 13:26
  2. Колко Ток харчи при размразяване
    От Tihomir Stankov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 38
    Последно: 21-12-12, 10:27
  3. Колко ток харчи компютъра ми
    От loafer във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 14-12-11, 22:43
  4. Кое колко ток харчи
    От mitkosan във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 11-04-08, 12:00
  5. Software за real time mp3 компресия ???
    От trastikata във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 14-07-03, 15:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе