Страница 69 от 372 ПърваПърва ... 1959676869707179119 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,021 до 1,035 от общо 5578
Like Tree4495Одобрявам

Колко ми харчи климатикът - Real Time

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    32
    #1021

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    И аз да се включа с msz-z28r в 38м2 за месец ноември 141kwh от 6 до 21 часа на 23гр.през ноща 20гр

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    14
    #1022

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Отново става въпрос за Нокрия 14.Понеже нямам апарат с който да измеря разхода за климатика поставих си за цел да следя и си записвах всяка вечер по едно и също време данните от електромера. Разбира се че по-този начин данните не са много точни , но аз исках само горе-долу да разбера какъв е резултата. По мои груби сметки климатика изразходва между 9- 11 киловата за 24 часа / тези числа са след приспадане на разхода ,който съм имала преди за другите уреди /. Климатика е включен постоянно и е настроен на 22 градуса.Помещението което отопляваме е 78 куб.м. Според вас нормален ли е този разход.

  4. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #1023

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    11 киловата по 20 ст. грубо е 2.20 на ден. С тези пари можеш ли да се сгрееш с друг ел. уред?

    Ако данните са верни и сложиш и нощната тарифа, грубо идва към 45 лв. на месец за климатика.

  5. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #1024

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Ако данните са верни и сложиш и нощната тарифа, грубо идва към 45 лв. на месец за климатика.
    По-скоро - 54лв., но пак е нищо. Понякога отоплявам 13м2 за толкова.

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    620
    #1025

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Бори, за твоето помещение /към 31 кв.м./ няма да намериш по-добра машина. Затова не му се коси.
    На мен все па ми се струва, че има едни 6-7 лв. отгоре и е най-добре, ако ти се занимава, да го замериш по-точно само климатика по някакъв начин. Най е точно с електр. електромер или някакъв по-качествен уред.

  7. Junior Member Аватара на smqnab
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    95
    #1026

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    2 бр. Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6, единия на 22 гр. , другия на 18 гр. от 21:00 до 10:00 - 6 kWh , засечено по контролен електромер , като към тях има и хладилник , телевизор , компютър и осветление , но тяхната консумация е минимална за периода на засичането .

    13 h = 6 kWh

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    78
    #1027

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Някой може ли да каже какъв е моментния или месечния разход на климатик 9 или 12 от серията на Панасоник NKE-3?

  10. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #1028

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от gogorog Виж публикацията
    Някой може ли да каже какъв е моментния или месечния разход на климатик 9 или 12 от серията на Панасоник NKE-3?
    За конкретно помещение, може да каже само собственика, след като го засече с подходящ уред.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    78
    #1029

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    За конкретно помещение, може да каже само собственика, след като го засече с подходящ уред.
    Въпроса ми беше точно към тези от Вас, които имат монтирани такива климатици.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    78
    #1030

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    В момента в Мездра е -4.5 градуса ,вътре в помещението е 23.1 при зададени 23 от дистанционното. Нямам уред конкретно за климатика, но съм закачил амперклещи, които показват консумация в рамките на 2.5-3А. Засякох и електромера като изключих всички други консуматори и консумацията е същата както и от амперклещите. Помещението е 25м2 и 67м3, тухла с дървена дограма и без никаква изолация, изложение юг. Машината е CARRIER 38NYV035М2

  13. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    23
    #1031

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Вчера успях да вържа едната тошиба (тази в по-голямата стая) за едно електронно електромерче! За около 24 часа показанията са 8 кВ/ч. Става въпрос за апартамент, тухла, втори етаж (от 4), 5 см външна изолация (неопор), 4 камерна pvc с "К" стъкло. Отоплявам 2 от стаите нонстоп (тези с тошибите), а третата (с панасоника тя е 10 м2) само когато имам гости, което се случва нерядко. И двете стаи са отворени постоянно към коридора (8 кв.м.). И двата климатика са настроени на 20 градуса, вентилатора на max, като в по-малката стая - спалнята го вкл. на ауто вентилатор като си лягам. При тези настройки температурата в стаите се движи в диапазона 21.5 - 22.2 градуса. Снощи температурите тука (Ботевград) спадна до минус 7, а днес цял ден не са се качвали над 0, около минус 2, като не е спирало да вали сняг.
    Не знам как ви се струва разхода на климатика - стаята е с 2 външни стени със североизточно изложение, като по-дългата стена е северна, а по-късата е източната с прозорец.
    Преди няколко дни тук имаше нощни температури от порядъка на минус 12 градуса и тошибите от време на време се изключваха. Викам си "бреййй, колко добре съм изолиран!". Обаче вчера като сложих уредчето забелязах, че при консумация от около 330 W (на толкова се закротва) изключва!!! Т.е. не иска да слезе под 310 W (е най-ниската стойност на която съм го виждал да слиза от вчера до сега) а си off-и редовно (разбирайте от вчера до сега съм го хващал поне 6 пъти да изключва, при положение, че не спя в тази стая). Това нормално поведение ли е според вас за тази машина за условията, в които е поставена - да не слиза под 310W моментна консумация и да изключва? На мен ми се вижда странно!

    P.S. Само да кажа, че правя разлика, когато машината изключва и когато дефроства. По време на дефрост консумацията е около 660W, а след това се развърта до малко над 1100W за 2-3 минути и до 10-тата минута вече е с около 330W консумация...
    Този пост е редактиран от kristalov; 20-12-12 в 17:04.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #1032

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Нормална консумация.Гледай да ти е топло, това е най-важното.

  16. Member Аватара на turboie
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    495
    #1033

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Нормално е за роторен компресор .Що не кажещ нордикта на колко слиза а??

  17. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    23
    #1034

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от turboie Виж публикацията
    Нормално е за роторен компресор .Що не кажещ нордикта на колко слиза а??


    Ами нордика досега е работил 30-тина най-много 40 часа само, като вън е било около нулата (и малко надолу през нощта) настроен на 22 градуса, на макс вентилатор и съм го виждал да слиза и под 260 вата, даже и на 230 съм го виждал, но не съм го наблюдавал продължително време (ако трябва да съм честен).
    Но за Тошибата мислех, че трябва да слиза доста повече преди да изключи или греша ?!?

  18. Member Аватара на turboie
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    495
    #1035

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    А виж го при 10 градуса вънщна на пролет да видим дали ще слезе на 35-40 вата.При всички случаи нордикта е по икономичен от Тощибата.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?
    От avata във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 228
    Последно: 11-02-17, 13:26
  2. Колко Ток харчи при размразяване
    От Tihomir Stankov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 38
    Последно: 21-12-12, 10:27
  3. Колко ток харчи компютъра ми
    От loafer във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 14-12-11, 22:43
  4. Кое колко ток харчи
    От mitkosan във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 11-04-08, 12:00
  5. Software за real time mp3 компресия ???
    От trastikata във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 14-07-03, 15:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе