Страница 229 от 372 ПърваПърва ... 179219227228229230231239279 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,421 до 3,435 от общо 5578
Like Tree4495Одобрявам

Колко ми харчи климатикът - Real Time

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #3421

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Vizi, Ауксите са с висок минимум, но това както си забелязал не се усеща по никакъв начин. Около 470 на отопление и 350 на охлаждане са минимумите за 12ка.
    Пробвай режим Silent, ще останеш очарован.
    Vizi одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #3422

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Колега миланов , четеш ли за минимума с капилярка ... помня че беше питал в една друга тема
    milanov и Genadi80 харесват това.

  4. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #3423

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Колега миг82, аз имах 220W минимум на отопление и 200W такъв на охлаждане, G125KE на Панасоник. Кое точно му е високото?

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #3424

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    Vizi , дай малко инфо за помещението ?
    На отопление до колко си го виждал да пада ?

    ПП: Като цяло в Бг. си имаме табиет "малко" да преоразмеряваме и после търсим минимуми ... Руснаците например за техния си климат за 20- 25кв.м. си ползват 9-ки от нечувани марки.
    Руснаците, когато басейна е с вода 27С, вдигат скандал - искат 22С. Не било подходящо за плуване, според тях.

  6. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #3425

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Козито е също с капилярка, но има нисък минимум. Не знам как са го постигнали. Ако бората е с подобни характеристики (поне на теория са) също би следвало да става за парите си. Ако има и някоя друга екстра също би било добре, че козито си няма нищо. В общи линии за охлаждане и инцидентно отопление моят експериментаторски дух откри, че и цепениците биват. Може и да се пробвам да строша Финлукса на зима като го пробвам как се справя на студено.
    Genadi80 и stainway харесват това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #3426

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    Колега миланов , четеш ли за минимума с капилярка ... помня че беше питал в една друга тема
    Чета, ама то освен 40кг външно, бакър, требва и софтуер да се напише. Даже софтуера 20кила бакър май можел да спести.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #3427

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Ще спести, таратанци!
    oska, mystikalrs и rosswen харесват това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #3428

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Аз имах впредвид козито на Визи(явно не сте ме разбрали) понеже колегата миланов беше питал до колко може да падне с капилярка, явно не само еев-то е определящо за нисък минимум , то по-скоро изтегля максимума нагоре. Бакъра няма какво да го замени освен хАлумина донякъде. Ама и той се обезсмисля с това подскачане под 0-та и що годе тежки външни тела почват да се изрязват. Както rosswen писа за zмx под -10 вече е нормално но по-нагоре ... само вдига патартия отвън особено за 7-ца или 9-ка.
    Този пост е редактиран от Mig82; 12-08-18 в 14:47.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #3429

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Това "подскачане" и на мен не ми допада. При Тошиба мисля, че също го има. Преди мислех, че е с цел, да не се усеща хладна струя, при работа около минимум. Сега, като писахте, реших отново да прочета в сервизното на МХИ ZSX, защо аджеба, се покачват тия минимуми, които за голяма машина и помещения са ок, но за малки понякога може да бъде дразнещо. Доколкото аз разбирам, това степенчато покачване на минималните обороти на компресора, е с цел максиналното му предпазване. Може би се презастраховат по този начин, след като едни производители го прилагат, други-не. Ето как е наречено в сервизното - "heating low outdoor temperature protective control"

    Описано ли е някъде в сервизните на Тошиба, защо се вдига минимумът? Имам под ръка на Дайсейкай 8-ма серия, но не ми се рови из него.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #3430

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Не е описано или поне не съм го срещал. Единствено при дайсейкай-5 има една таблица в датабука.

    - - - - - - - - - -

    Хубаво, да предпазва нещо. Но защо е степенчато. Защо не е с по-малка стъпка или безстепенно.
    При zmx нали до -10° не се вдига, в zsx кое е по различно да се вдига.

  13. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #3431

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    На мен двата Аукс-а са ми с EXV, двата с по 2 капилярки. Не е от това минимума. Дайкина пък е с EXV, но и той под 200w и то след корекции с датчика не пада. Стандартно беше 400.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #3432

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    25zm-s при външна -2° минимума става 400W.
    При -18° външна по спомен е 340W.
    Не се връзва с предпазване нещо.

    - - - - - - - - - -

    Какво си коригирал с датчика? Кой датчик?

  16. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #3433

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    В темата за Чейндж бях описвал. Както при Мидеите свалих датчика за стайна температура навън и надолу. От там започна да работи точно и с задание 23 да поддържа 23. Съответно с задание 23 и стайна 23 работи по друга таблица явно и започна да слиза до 200w.

    - - - - - - - - - -

    Ауксите обаче не слизат.

  17. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #3434

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от Ventsislav Negentsov Виж публикацията
    На мен двата Аукс-а са ми с EXV, двата с по 2 капилярки. Не е от това минимума. Дайкина пък е с EXV, но и той под 200w и то след корекции с датчика не пада. Стандартно беше 400.
    Ако не беше този форум, щях въобще да не разбера за високия минимум на Финлукса (демек Окс) в режим охлаждане. Съмнява ме, че някога щях да се загледам във външното тяло дали работи или не ама заради скапания газов котел (и там са едни минимуми) се зачетох и ето на - сега и климатикът има висок минимум... :D
    Много добре са маскирали офовете, признавам.
    rosswen и Genadi80 харесват това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #3435

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    И аз никога нямаше да разбера какво е това минимум/максимум, но моят петльо при всяко излизане от OFF кокурига ( разбирай форсира вентилатора на вътрешното). И това непрекъснато коткудякане (разбирай пукане) мужду on/off-а ме накара да навлеза в дебрите на минималките.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Ventsislav Negentsov Виж публикацията
    В темата за Чейндж бях описвал. Както при Мидеите свалих датчика за стайна температура навън и надолу. От там започна да работи точно и с задание 23 да поддържа 23. Съответно с задание 23 и стайна 23 работи по друга таблица явно и започна да слиза до 200w.

    - - - - - - - - - -

    Ауксите обаче не слизат.
    Мислех, че нещо по външното си правил. И аз го местих този на вътрешното, но не се получиха нещата. Само се увеличи времето на on цикъла. Но и това си е напредък.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?
    От avata във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 228
    Последно: 11-02-17, 13:26
  2. Колко Ток харчи при размразяване
    От Tihomir Stankov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 38
    Последно: 21-12-12, 10:27
  3. Колко ток харчи компютъра ми
    От loafer във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 14-12-11, 22:43
  4. Кое колко ток харчи
    От mitkosan във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 11-04-08, 12:00
  5. Software за real time mp3 компресия ???
    От trastikata във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 14-07-03, 15:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе