Страница 232 от 372 ПърваПърва ... 182222230231232233234242282 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,466 до 3,480 от общо 5578
Like Tree4495Одобрявам

Колко ми харчи климатикът - Real Time

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #3466

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Венци, ауксите може и да не пукат тръби, ама сиуксите и по-нервните бразилци може и да ги пукат!

  2.  
     
  3. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #3467

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    wtf is сиукс, Петко?

  4. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #3468

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Залагам, че сиуксът е финлукс. Само дето последният е AUX. Като цяло аз също съм останал с впечатлението, че не са за отопление. Даже във Вимакс пише, че са до 0-ата само.

  5. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #3469

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Той никой климатик не е създаден да бъде или пък е отоплителен уред. Само ние в Бг ги мъчим.
    Нормалните хора ползват газ и конвектори, подово и т.н.
    Не знам какви дават вимакс, но на кашоните пише Low Ambient Temp heating -15, а на бронза -20. Топлят като всяка друга китайска пръчка до 1000лв. При мен са не изнасилени, ами направо душа не им остава, ще видя колко ще изкарат. Като приключат експеримента продължава...
    Vizi и Rafailiev харесват това.

  6. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #3470

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Това за отоплението ясно, но и нормалните хора са в нормални страни основно и не им се налага да се занимават с Овъргаз и тем подобни, които да им развалят удоволствието от правилния избор.
    Колко време мъчиш AUX-ите?

  7. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #3471

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    2 зими. Като първата беше 2016та и много люта. Три седмици стоя -20 в Банкя. Дневната беше с LRR1di 2 броя и се предадоха. Лятото ги свалих, сложих им нагревател и направих дренажни отвори по 2 броя 10 на 15 см. Замених ги с 2 бр Бронз с 2х повече фреон и 50 процента по-тежки тела. А старите отидоха в спални и там даже идват големи-с тави са, но в спалните съм затапил тръбата за дренаж на самите тави и цяла зима не успява да препълни 85 на 30 на 5см. Идеята беше да видя дали има смисъл от пускане на дренажни. В дневната иначе конденза и леда са като от ледогенератор. Но няма как, 190 кубика е...и програмата е пълна - тави, нагреватели и тръби към улук. Нагревателите ги пускам отделно ако стане мазало, но последната зима не се наложи.
    А да на новите 2 Аукс-а миналата година още от кашона с флекса и после боя на Вюрт против корозия. Не знам защо на всички клими им правят някакви смешни дренажни отворчета...
    Комшията на етажа е с LFCA в100 кубика и прави по 4кв.м. лед под него, сложи тава и препълва, прелива, слага нагревател в тавата и улука накрая. Студен блок е и двамата сме северни дневни.
    Та така, от телефона е тегаво да пиша...

    п.с. LAR1DI са моделите Galaxy или Bronze. С 1200 фреон и 32кг тела. Водят се 12ки. За мен е най-доброто за 1200лв, което може да се вземе ново и от БГ.
    LrR1di са по-слаби те, пак се водят 12ки. С 850гр фреон и 27кг тела.
    Вътрешните и 4те са големи по 10-11кг и с дълги турбини от край до край. Не се чуват. Нищо общо с другите ми Мидеи и Дайкина, които са с къси и малки тела по 7кг и разчитат на обороти...
    Този пост е редактиран от Ventsislav Negentsov; 12-08-18 в 22:37.
    rosswen, Vizi и Mig82 харесват това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #3472

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Моят има нагревател на дъното, но то си губи малко смисъла, защото трябва тава, за да не тече на комшията. Фреонът си му е малко - 0.75kg или нещо подобно. Миналогодишните са били с 0.85kg. Както и да е - отоплението е на газ, та климатикът може да се ползва до 0-ата за по-бързо стопляне или нещо подобно.
    Банкя си е баш за газ

  10. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #3473

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от Ventsislav Negentsov Виж публикацията
    wtf is сиукс, Петко?
    Аа..., кой не е чел Майн Рид..?

    п.с. “Синовете на Великата Мечка” е по-точен.
    Този пост е редактиран от ccankov73; 12-08-18 в 22:50.
    dodo_pv, zxc0 и stainway харесват това.

  11. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #3474

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    ...

    п.с. “Синовете на Великата Мечка” е по-точен.
    Имах пред вид, че дупчат наред, когато са раздразнени

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #3475

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Обратно в темата -това е моментният разход в дневната и в спалнята :



    Carrier-a похапва повече, но е в Quiet mode , VIP-а е на ауто.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от stainway; 13-08-18 в 02:23.
    Genadi80 и alextk69 харесват това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    85
    #3476

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    подготвям се за Sonoff POW замервания на климатиците и ми се искаше да ги сложа навън. Захранващия кабел е вкопан, а идеята е за да е красиво вътре (16 амперов двуполюсен клюя + контакт) а не двоен контакт с изрудски удължен щепсел само и само за да мое да се включи ватметър или sonoff по някакъв начин който не е за показване ..
    Та замислих се всички Sonoff-и ги дават да работят при 0-40 градуса околна температура. Някой фактически има ли sonoff който е по открито небе и е работил на жега и студ ? Или като цяло идеята е лоша и по-добре да е на закрито и топло / хладно ? Sonoff имат IP66 кутия , но и всяка друга водоустойчива разпределителна кутия би свършила работа.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #3477

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    При мен е монтиран в бараката на двора-просто дървена стена и предполагам му става много топло и през зимата ще му е много студено.

    Все пак задължително IP 66 или друга подходяща кутия ако няма да е на сухо място.

    П.П. За контактите си много прав- позволих си да сложа един, но е скрит в малък килер с врата, където ми е таблото.
    Този пост е редактиран от stainway; 13-08-18 в 17:19.

  16. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #3478

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от drekinov Виж публикацията
    Та замислих се всички Sonoff-и ги дават да работят при 0-40 градуса околна температура. Някой фактически има ли sonoff който е по открито небе и е работил на жега и студ ? Или като цяло идеята е лоша и по-добре да е на закрито и топло / хладно ? Sonoff имат IP66 кутия , но и всяка друга водоустойчива разпределителна кутия би свършила работа.
    Вътре - по-добре. С тия безоловни технологии, изисквани от евросъюза, да не стане така калаената чума да нагъне електрониката и да го скапе. Ако някъде на уреда или на платката има знак Pb free го вкарвай вътре, че не се знае дали ще оцелее зимата.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #3479
    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Сега ето това чревце съм подготвил. Като дойде време за тестове 150kOm паралелно ще пробвам.
    Прикачен файл 28283
    Колега milanov , да разбирам ли че ще манипулираш стойностите отчитани от външния датчик ?
    С колко градуса ще е корекцията ?
    Как очакваш да се отрази на дефроста ?

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #3480

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Бях го писал някъде, с 150kOm паралелно външната от -5 градуса става на нула градуса. Външната +15градуса става на +17 градуса. Не знам за дефростите. За сега само е подготвено положението. Ще направя едно клипче как хващаш с ръка сензора и консумацията от 400W пада на 260W. Махам си ръката и оп 400W. Противно на нормалната логика според която би трябвало да се следи стайната температура.
    Jack Krauser одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?
    От avata във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 228
    Последно: 11-02-17, 13:26
  2. Колко Ток харчи при размразяване
    От Tihomir Stankov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 38
    Последно: 21-12-12, 10:27
  3. Колко ток харчи компютъра ми
    От loafer във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 14-12-11, 22:43
  4. Кое колко ток харчи
    От mitkosan във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 11-04-08, 12:00
  5. Software за real time mp3 компресия ???
    От trastikata във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 14-07-03, 15:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе