Страница 235 от 372 ПърваПърва ... 185225233234235236237245285 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,511 до 3,525 от общо 5578
Like Tree4495Одобрявам

Колко ми харчи климатикът - Real Time

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member Аватара на sniper
    Тук е от
    Jan 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    113
    #3511

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Генадии,не те знам тебе бате с тоя разход(300-400w),а ма моите фуджаци(7 и 9 кгта) като ги вида на разход повече от 120-130 w(което реално почти не се случва) и почвам да негодувам,ако имах разхода на Генади на охлаждане,да съм се гръмнал до сега
    п.с.--само за специалистите... ще кажа,че нямам кьорава изолация абсолютно никъде,дограмата ми е най- обикновена алуминиева двукамерна(с двойно стъкло или там както се нарича) и слънцето ги пече от вънка като ненормално,като минимуми си стигат до около 80w след което изключват,след като се пуснат развъртат до към 300-400w за няколко секунди падат до към 100-110 w и си поддържат заданието (24 гр. вътре---31 на вън) с часове(на първа степен или ауто,горе-долу разликата е никаква).
    Този пост е редактиран от avenger; 24-08-18 в 17:41.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #3512

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Какви бяха твоите фуджаци?

  4. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #3513

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от sniper Виж публикацията
    Генадии,не те знам тебе бате с тоя разход(300-400w),а ма моите фуджаци(7 и 9 кгта) като ги вида на разход повече от 120-130 w(което реално почти не се случва) и почвам да негодувам,ако имах разхода на Генади на охлаждане,да съм се гръмнал до сега
    п.с.--само за специалистите... ще кажа че нямам кьорава изолация абсолютно никаде,дограмата ми е най обикновенна аломиниева двукамерна(с двойно стакло или там както се нарича) и слънцето ги пече от вънка като ненормално,като минимуми си стигат до около 80w след което изключват,след като се пуснат развъртат до към 300-400w за няколко секунди падат до към 100-110 w и си подържат заданието (24 гр. вътре---31 на вън) с часове(на първа степен или ауто,горе долу разликата е никаква)
    Ми ходи се гръмни още сега....

    Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk

  5. Junior Member Аватара на sniper
    Тук е от
    Jan 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    113
    #3514

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Генадии,не с тоя груб подход душа,дръж се по-възпитано.
    Този пост е редактиран от avenger; 24-08-18 в 17:41.

  6. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #3515

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    На последен етаж в панелка, южно изложение и особено ако е студен покрив, може да стане като в пещ лятото. Имам наблюдения върху южен панелен и то непоследен етаж - и през зимата като напече не се диша и трябва да се пуска на охлаждане климатик. Разходът все си мисля, че зависи от жилището най-вече, а не от климатика (особено на охлаждане).
    bobivg, rosswen и Genadi80 харесват това.

  7. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #3516

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от Vizi Виж публикацията
    На последен етаж в панелка, южно изложение и особено ако е студен покрив, може да стане като в пещ лятото. Имам наблюдения върху южен панелен и то непоследен етаж - и през зимата като напече не се диша и трябва да се пуска на охлаждане климатик. Разходът все си мисля, че зависи от жилището най-вече, а не от климатика (особено на охлаждане).
    Ми той и sniper-a както някои други потребители се изказва преди да е прочел мнения, които са писани по-отдавна.

    Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk
    Този пост е редактиран от avenger; 24-08-18 в 17:42.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    243
    #3517

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от sniper Виж публикацията
    Генадии,не те знам тебе бате с тоя разход(300-400w),а ма моите фуджаци(7 и 9 кгта) като ги вида на разход повече от 120-130 w(което реално почти не се случва) и почвам да негодувам,ако имах разхода на Генади на охлаждане,да съм се гръмнал до сега
    п.с.--само за специалистите... ще кажа,че нямам кьорава изолация абсолютно никъде,дограмата ми е най- обикновена алуминиева двукамерна(с двойно стъкло или там както се нарича) и слънцето ги пече от вънка като ненормално,като минимуми си стигат до около 80w след което изключват,след като се пуснат развъртат до към 300-400w за няколко секунди падат до към 100-110 w и си поддържат заданието (24 гр. вътре---31 на вън) с часове(на първа степен или ауто,горе-долу разликата е никаква).
    Доста малоумно изказване.Човека си показва разхода,но нали бай-ганьо трябва да изпъкне с нещо.Моя например с отворени прозорци ако ми покаже повече от 50w такъв тупаник му тегля,че забравя за изолации и обикновенни,цял ден пекани,дограми.
    SPSt, JOKVN, jonny33 и 2 други харесват това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #3518

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    За условията на Генади, си мисля, че разходът на машините си е напълно нормален. Не знам защо му се впечатлявате на г-н Снайпер, все едно не му знаете капацитета.
    musster и Genadi80 харесват това.

  11. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #3519

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от oska Виж публикацията
    Доста малоумно изказване.Човека си показва разхода,но нали бай-ганьо трябва да изпъкне с нещо.Моя например с отворени прозорци ако ми покаже повече от 50w такъв тупаник му тегля,че забравя за изолации и обикновенни,цял ден пекани,дограми.
    И аз така му правя, ма кат го видя паднал на 45 или 50W, без да е спрял компресора!

  12. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #3520

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Айдяа..., почна се.
    Викинга не бил сам.
    musster и Genadi80 харесват това.

  13. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #3521

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от sniper Виж публикацията
    кое е малоумно бе селски?това че едни климатици които не са 100 волтови и си работят перфектно без никакви специални условия в които са поставени и ви описвам как работят,това ли е малоумно бе главо проста,а?
    Май и на теб ти липсва културата.Не е прието да се обиждат участниците във форума.

    Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #3522

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    За тази година приключихме с охлаждането, вече махнах ватметъра.
    Крайният резултат е, за цяло лято panasonic xe12pke е изразходвал електроенергия на стойност 26,5 лева за охлаждането на 4 стаи + коридор, общо към 60-70 квадрата. Това при положение, че към края, всеки ден след приключване на охлаждане, включвах климатика по 15-20 минути и на отопление за да суши питата и ваничката.
    Според ватметъра: 121 киловат часа общо; 667 часа и 42 минути общо време на работа. Като разделя изразходваните киловати на времето се получава по 181 вата на час средна консумация.
    Това е положението при мен.
    Значи за цяло лято охлажденето на една стая ми е струвало 6,6 лева. То и лятото беше сравнително хладно, а не много горещо както предни години.
    shener84 одобрява това.

  16. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #3523

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Абсолютно субективно е на охлаждане.
    Фуджито в хол-парник 50кв., август изхарчи 7лв - само след обяд има нужда,
    а Дайкина в спалнята 15-16кв.- хладилник, изхарчи има-няма 1лв.
    Всичко зависи от помещението.
    п.с. в офиса - 55кв но на 4м височина с една стена френски прозорци и постоянно “отвори-затвори” - 30лв!
    zxc0 и Genadi80 харесват това.

  17. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #3524

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Идеални условия за постигане на теоретичния COP 3.61 на китайска цепеница:
    IMG_20180920_072614.jpg

    - - - - - - - - - -

    Банкя, 20.Септ.2018

    BTW от почти месец сутрин пускаме в дневната единия Аукс на отопление заради децата, но ме е срам да пиша, че 2/3 от хората още охлаждат...
    ivan74, Genadi80 и Mig82 харесват това.

  18. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #3525

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от Ventsislav Negentsov Виж публикацията
    Идеални условия за постигане на теоретичния COP 3.61 на китайска цепеница:


    - - - - - - - - - -

    Банкя, 20.Септ.2018

    BTW от почти месец сутрин пускаме в дневната единия Аукс на отопление заради децата, но ме е срам да пиша, че 2/3 от хората още охлаждат...
    Като гледам как го дават времето след няколко дни много хора ще минат на отопление.То и тук сутрините са хладни,днес беше около +9 в Пазарджик.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?
    От avata във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 228
    Последно: 11-02-17, 13:26
  2. Колко Ток харчи при размразяване
    От Tihomir Stankov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 38
    Последно: 21-12-12, 10:27
  3. Колко ток харчи компютъра ми
    От loafer във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 14-12-11, 22:43
  4. Кое колко ток харчи
    От mitkosan във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 11-04-08, 12:00
  5. Software за real time mp3 компресия ???
    От trastikata във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 14-07-03, 15:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе