Страница 281 от 372 ПърваПърва ... 231271279280281282283291331 ... ПоследноПоследно
Резултати от 4,201 до 4,215 от общо 5578

Колко ми харчи климатикът - Real Time

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #4201

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Кое? Климатика, конвектора, или ватметъра? И трите са китайски
    Ватметъра.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    128
    #4202

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Не си ли малко нагъл? Не искаш ли да топлиш 30 кв.м. с 50W? Къде срещна, че някой отоплява със 170W подобно помещение? Или важното е лаф да става. Я кажи с какво, с колко и до каква температура го топлиш това помещение?
    Нещо дребно-рисковете от умиране са същите или по-малки от тези на всички останали. Пращенето, пукането, претакането на фреона, дефростите по часовник и всички други екстри /вкл. имаше мнение за трещене като удари с чук / на тия останалите няма да ги смятаме. По-добре, вместо да задаваш подобни въпроси, просто се "поразходи" из форума и прочети. Температурите започнаха да падат и вече е интересно. Само в темите за ония от "рисковата група" е пълна скука.
    Очевидно наглият си ти, че си позволяваш да ме наричаш така! Най-малкото не е културно! Само коментирах пост #4163. И да знаеш, че понякога с кавички се отбелязват цитати, дори от глупави изказвания!
    А, и още нещо, из форума съм се "разхождал" още преди ти да знаеш за съществуването му. Купих първият си климатик General през 2006 точно с препоръки от тук. За съжаление не беше Втора Употреба и все още работи без никакъв проблем.

  4. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #4203

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Айде пак се почна....

    Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    128
    #4204

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Почва се заради лични нападки. Някои хора много си вярват май.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #4205

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Момчета хубавото е ,че всички са доволни .
    Ние с новите клими сме прецакани ,че не сме си взели клими от ГРУПАТА НА ШАРО ( 4-5 човека богопомазани и драскащи навсякъде препоръчвайки К2У )
    Забележете ,че те реално са с едни и същи клими или по-точно ДР серията .
    Като са толкова хубави и класни ,защо новите Японски топ модели са по еФтини от новите по смотани Европейски ?
    Като гледам никой толкова не се е засилил да си купува К2У освен разни хора ПОСЪВЕТВАНИ да си купят К2У , но не от каде да е а от Пловдив ,че те тук са извънземни .

    Аз от мойте смотани европейчета съм доволен с едно изключение . Но от 10 клими е добре .
    Не стоя на студено , не плащам големи сметки и ми е добре .
    И преди бях питал ,но никой не отговори . Като е толкова добре К2У то аз съм ок за разните ми там имоти дето давам под наем да взема нови и след 5-8 години да ги продам на по 1500 лв.
    Междувременно етериата си топли с около 300 вата и поддържа 23-24 градуса в около 40 кв . май пак съм се прецакал !
    Не е да работи на 150 вата ,но ще го преживея .

    Надявам се и този ми пост да не бъде изтрит , че в последно време доста ме трият особенно ако кажа нещо срещу Шаровците !

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #4206

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Я някой да каже трябва ли да си изхвърля ватметъра.

    Та ето този хубавец ми показва 2200w на едно LG конвенционален, при положение, че по табела е 1850w на отопление. Тръгва на 1000 бавно но сигурно развърта до 2200, седи така няколко минути и след това започва да варира между 1500 и 2100. Като през по голямата част от времето е около 2100.
    Реших да го тествам на конвектор 2000w по табела. Там пък ми показва 1600-1800. Напрежението е малко нисичко 210-218v не знам дали това оказва влияние върху работата на уреда.
    Сравнявах го с амперклещи и показанията бяха почти еднакви, но там напрежението беше 225-230v. Имам две МЕ GE35VA но те не са в контакт и не мога да ги закача към уреда за да видя там какво ще покаже.
    P=U*I , U=R*I за P=(U*U) : R
    2000W=(230V*230V):R
    Съпротивлението на реотана на конвектора е 26,45 ohm
    Реотан със съпротивление 26 ohm пуснат на 210V ще има мощност P=(210*210):26=1696W

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #4207

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Аз едно не мога да разбера уж всички сте специалисти а не ви е ясно, че безплатен обяд няма. Най хамалската инсталаторска сметка казва че при температурите през зимата в България кубика се смята като 40вата за супер изолирано помещение и 80вата за кочина. Т.е ако стаята е 20кв. примерно при около -15 градуса и изолирано помещение с височина 2.60 кубатурата му е 52кубика по 30 вата е 2,08кв топлинни загуби на час. т.е. вски час помещението губи толкова количество топлина. При тия -15 градуса КОП-а на най добрия климатик да речем че е 4/при всички цитарани в ръководставата специални условия свързани с дебита на вентилатора на вътрешното тяло/. Тогава този климатик трябва да работи с консумирана мощност 520 вата толкова е просто. Аз съм от скоро в този форум но виждам как хората се надлъгват с математиката. Да речем че температурата на вън е по висока колкото и да е малка топлозагубата се съмнявам да стигне 400вата за 20кв. метра/това е при коп 4 и консумация от любимите на някои форумци 100вата/ И тъй като съм сигурен че ще има хора които ще кажат че говоря пълни глупости направих проучване в нета и там пише следното The idea of converting human body heat into a form of usable energy has been targeted by scientists for years. A resting human male gives off roughly 100-120 Watts of energy. A very small fraction of this can be utilized by a thermoelectric device to power wearable devices.
    Т.е ако една стая губи 400 вата и вие я топлите със 100 вата от супер климатиците ви изобщо не ви трябват просто трябва в стаята/да речем хол/ да има четири човека те ще я стоплят. Особенно ако в семейството има дядо двама сина и един баща тъй като 100-120 вата отделя мъжа. Да речем че жената отделя малко по малко може да се ядоса и тя ще достигне подобни стойности

  10. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #4208

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от PPP1 Виж публикацията
    A resting human male gives off roughly 100-120 Watts of energy.
    Това се отнася за американските модели. В Европата топлоотдаваме средно по 60W. Иначе логиката ти е абсолютно вярна - навремето, когато са раждали по 12 деца и са живеели в една одая, никой не се е отоплявал с климатик.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #4209

    Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Моето мнение няма отношение към произхода на климатиците, били те Японски, Китайски или Тайвански. Имало е подобни "изхвърляния" и на съфорумци , ползватели на климатизарори за евро. пазара. Ама няма как да топлите 30-40м2, със 120W консумация и да твърдите, че дори имате и големи загуби. Това противоречи на всякакви физични закони. Всички знаем, че на минимум климатиците работят с минимални, направо нищожни дебити. Колкото и да се подигравате на Джак, той е прав, че машината трябва да изкарва зверска жега, че да догони топлоотдаването, което някои потребители твърдят, че климите им имат. Отделно, че дори бълвайки яка жега, с тоя нисък дебит, ще топли само около себе си, да не говорим за 40м2.
    То и моят "хиперинвертор", нищо че е европеец, работи на 180W по цял ден без да изключва, но при +8 до +12 външни. Има завиден COP за мощността си, но въпреки това, в момента лапа по 550-600W, за да топли с 23гр. 40+м2. Сигурен съм, че каквато и машина да сложим на това място, трудно ще консумира по-малко, камо ли 150W, че да стопли.
    Този пост е редактиран от rosswen; 21-11-18 в 14:47.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #4210

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Това се отнася за американските модели. В Европата топлоотдаваме средно по 60W. Иначе логиката ти е абсолютно вярна - навремето, когато са раждали по 12 деца и са живеели в една одая, никой не се е отоплявал с климатик.
    Европа не е България , тука ползваме катализатори на COP-a. Повече тънкости няма да разкривам ...

    Изпратено от моят SM-N9005 с помощта на Tapatalk

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #4211

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Всичко е възможно при определени условия
    В моя частен случай, не очаквам да се случи... Дневната е точно 34.8м2 с височина 2.60м получава се малко над 90м3.
    VIP-a(U-Crown) се справя отлично в тази къща на почти 100 години. При външна 2 градуса, поддържа 22(замерени на 40см от доста студения под) без никакви напъни и с консумация от около 600 вата. Имам огромни загуби, къщата е на ъгъл, външни стени, много прозорци и т. н. В случая мен ме устройва напълно, защото изходящата струя е 50+ градуса.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от stainway; 21-11-18 в 15:44.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,288
    #4212

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    P=U*I , U=R*I за P=(U*U) : R
    2000W=(230V*230V):R
    Съпротивлението на реотана на конвектора е 26,45 ohm
    Реотан със съпротивление 26 ohm пуснат на 210V ще има мощност P=(210*210):26=1696W
    Ами ето който е учил закона на ОМ не си изхвърля ватмерите.
    Благодаря Миланов.
    Джиджавката и конвектора се отърваха.
    Климатика какво да го правя?

  16. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,194
    #4213

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Rafailiev
    Покажи ми аналог на този модел
    .Вътрешно тяло 14кг.За екстри да не изброявам.
    Машината е MITSUBISHI ZW280
    Cop 5.71
    Произход:*Япония

    Охладителна мощност:*2.8(0.6-4.2) kW
    Отоплителна мощност:*3.6(0.6-7.7) kW
    Консумация (охлаждане):*525(90-950) W
    Консумация (отопление):*630(90-1980) W

    Не го приемай като заяждане ,но машината е на светлинни години от европейските си събратя ,а е набор 2010 год.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от bobovo; 21-11-18 в 17:23.

  17. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #4214

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    И в каква стая се намира климатика. Ако е около и над 20 кв никога няма да ти работи на 100 вата по горе съм го написал ако ще и копа да се запазва до −273,15градуса. Грубите сметки съм ги написал по горе може да ги прочетеш.

  18. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,288
    #4215

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Абе хипер са си параметрите, спор няма. Ама си му трябва на това чудо помещение със загуби. Такива помещения обаче в европа няма. За това няма и климатици с такива параметри на европейския пазар.
    Така мисля аз. Може и да греша.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?
    От avata във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 228
    Последно: 11-02-17, 14:26
  2. Колко Ток харчи при размразяване
    От Tihomir Stankov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 38
    Последно: 21-12-12, 11:27
  3. Колко ток харчи компютъра ми
    От loafer във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 14-12-11, 23:43
  4. Кое колко ток харчи
    От mitkosan във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 11-04-08, 13:00
  5. Software за real time mp3 компресия ???
    От trastikata във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 14-07-03, 16:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе