Страница 58 от 372 ПърваПърва ... 848565758596068108 ... ПоследноПоследно
Резултати от 856 до 870 от общо 5578
Like Tree4495Одобрявам

Колко ми харчи климатикът - Real Time

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #856

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Къде го видя този студ, аз тази зима студ още не съм видял да има.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    513
    #857

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от DUNDURMA
    да ме извиняват повечето колеги,но някога когато пишат за сметките си лъжат само себе си.FTYN35-24ГР.,FTX-50 23ГР.(постоянно работещи)бойлер(постоянно включен) и всички домакински уреди на ток за двама души-160лв от 10.11-10.12.сметки от сорта 60-80лв. в този студ означава,че някой не готвят,не перат,не се къпят и т.н.живея в 80г. къща,с пвц дограма и стени около 45см. дебелина.ОЩЕ ВЕДНЪЖ ИЗВИНЯВАЙТЕ,АМА..........................
    Даа, до декември развъждам бели червеи, че съм запален рибар


    до август бях с 3те от подписа с половин изолиран апартамент, а след това и с ПДР-а и цялостно саниран апартамент

    денем са на 19С когато сме на бач а вечер на 24С, като спим на 20С, не са спирани от октомври
    забравих да спомена, че жената готви масово в неделя за цялата седмица - задължително нещо на фурна а аспиратора му се завива свят цял ден, съдомиалня - всяка нощ, пералня - всяка нощ, бойлер- не се изключва - къпане всеки ден по трима , телевизор и комп на детето - вечер по 3/4часа и най - важното e осветлениетo; кухня с всекидневна 46W LED, коридор 34W LED, баня и WC 52W LED, детска 50W LED, хол 32W LED, малко WC 10W LED, спалня 100W - единственото халогенно осветление но скоро ще го изкормя и него.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  4. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #858

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    еди ела в бургас дето духа и има мъгли..........а жоро дали прави разлика между моите и неговите климатици

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    513
    #859

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от DUNDURMA
    еди ела в бургас дето духа и има мъгли..........а жоро дали прави разлика между моите и неговите климатици
    Да правя, квото и да правиш 1000W си ги думкаш нонстоп на бр. и от там идва и разликата. Аз имам само това LG C12AWV дето ме тормози с над 1Kwh ама поне работи на он/офф в 15м2 другите си мъркат на от 150 до 300W средно а Fujitsu AS-J22T държи към 400/450W.

  6. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #860

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    е на за това лятото ще влизам в ПРАВАТА ВЯРА..................а у нас ходя по КЮСПЕТИ............ГОЛЯМ КЕФ

  7. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #861

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Е, то и при нас 10-15 дена имаше гъста мъгла, ама температурата под -7 не се е задържала тази зима.Имам предвид, че още не е било стабилно студено денем с отрицателни температури под -5, -7 градуса.Вечерните не ги смятам.Иначе и машините, и помещенията, и изолацията са от съществено значение.Не се чуди на ниските разходи, реални са си.За моя ТОШО бях дал преди време разхода до 25 декември за 1 месец, беше навъртял 136 кв.Още не съм плащал тока за декември, ама е някъде около 100-130 лева за цялата къща, в зависимост от това, кога са засекли.Ноември тока беше някъде 80-90 лева, доколкото помня.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #862

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от DUNDURMA
    е на за това лятото ще влизам в ПРАВАТА ВЯРА........
    Амин!

  10. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #863

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    касапе.........аз поне си признавам за грешките и СМЕТКИТЕ

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    121
    #864

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от DUNDURMA
    да ме извиняват повечето колеги,но някога когато пишат за сметките си лъжат само себе си.FTYN35-24ГР.,FTX-50 23ГР.(постоянно работещи)бойлер(постоянно включен) и всички домакински уреди на ток за двама души-160лв от 10.11-10.12.сметки от сорта 60-80лв. в този студ означава,че някой не готвят,не перат,не се къпят и т.н.живея в 80г. къща,с пвц дограма и стени около 45см. дебелина.ОЩЕ ВЕДНЪЖ ИЗВИНЯВАЙТЕ,АМА..........................
    За сметките не си много прав, но аз за това давам данни само за консумацията на климатиците. Иначе сметката ми за декември е 83 лв, а за ноември беше 79 лв

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,702
    #865

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    j_bojkov, a поддържаната температура каква е? На някои хора им е топло на 18 градуса, на други им е студено на 22 и искат 24-25.
    Аз ако отоплявам на 20 градуса с 2те клими и конвектора ще ми излиза по 100лв на месец, но уви на 24 градуса ми излиза около 200лв(с всички други ел.уреди и бойлер).

  13. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    79
    #866

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Колеги, аз съм от тези с малките сметки/ последната от 01 до 27 декември е 79 лв./ Пак ви казвам аз съм в южен двустаен среден панелен апартамент с ИЗОЛАЦИЯ от 150кг/ М3 каменна вата.Още повече , че навсякъде около мен живеят хора и стъклата са ми 4 сезона/ над К стъклото като параметри. Още повече аз от 08,40 до 17,40 съм на работа и и климите са на 17 градуса , а вечер като си прибера са на 23 градуса.Живея сам /преобладаващо/ и спя на 21 градуса. Последно тъй като съм бил на дърва до миналата година и съм зиморничав мерило ми е риза по дълъг ръкав -щом не ми е студено с нея значи ми е добре. Никого не ангажирам с мнението си и респективно никой не ми плаща сметките

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    710
    #867

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    vakata77, направо се чудя кога ще им избиеш парите на тези климатици и изолация

  16. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #868

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    както каза биро-всичко зависи от температурата,която у нас е 23гр.постоянно.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    20
    #869

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    За да постигна тези сметки (70лв и последната 82лв)си направих изолация преди 2 години.Преди нея не можех да вдигна повече 18 градуса След като сложих 10 см стериопор положението се оправи,алуминиева дограма навсякъде.Апартамента ми е така разположен ,че всички стени са му външни.И погледнете на изолацията не толкова като инвестиция която ще си избиете след n-брой години ,а като комфорт който си създавате.Сега стените ми са топли и не се усеща тази студенина през зимата,която лъхаше преди.За климатиците през деня като ни няма на 18 градуса,вечер на 22-23 градуса.Като спим на 19.бойлера нон стоп.Смених крушките на всякъде с лед или с енергоспестяващи.,

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    191
    #870

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от kokicha
    За да постигна тези сметки (70лв и последната 82лв)си направих изолация преди 2 години.Преди нея не можех да вдигна повече 18 градуса След като сложих 10 см стериопор положението се оправи,алуминиева дограма навсякъде.Апартамента ми е така разположен ,че всички стени са му външни.И погледнете на изолацията не толкова като инвестиция която ще си избиете след n-брой години ,а като комфорт който си създавате.Сега стените ми са топли и не се усеща тази студенина през зимата,която лъхаше преди.За климатиците през деня като ни няма на 18 градуса,вечер на 22-23 градуса.Като спим на 19.бойлера нон стоп.Смених крушките на всякъде с лед или с енергоспестяващи.,
    ти правилно си се ориентирал, какво трябва на направиш за да си подобриш живота , ама кой да разбере това?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?
    От avata във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 228
    Последно: 11-02-17, 13:26
  2. Колко Ток харчи при размразяване
    От Tihomir Stankov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 38
    Последно: 21-12-12, 10:27
  3. Колко ток харчи компютъра ми
    От loafer във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 14-12-11, 22:43
  4. Кое колко ток харчи
    От mitkosan във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 11-04-08, 12:00
  5. Software за real time mp3 компресия ???
    От trastikata във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 14-07-03, 15:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе