Страница 181 от 372 ПърваПърва ... 131171179180181182183191231 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,701 до 2,715 от общо 5578
Like Tree4495Одобрявам

Колко ми харчи климатикът - Real Time

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member Аватара на sniper
    Тук е от
    Jan 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    113
    #2701

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от shener84 Виж публикацията
    Генерал 12 лмца при външна температура 3 градуса в момента в град Добрич нагласен на 24 градуса вътре в 18 кв кухня заедно с усвоена тераса с 7кв прозорци работи на 307-310вата от часове без да изключва и поддържа много точно температурата в помещението, през деня на по-високи температури 5-8градуса и наличие на слънце работи при същото задание на 227-229 вата , вентилатора на вътрешното е на авто и никога не сваля под 2 скорост, освен ако не е под 21 грдуса настроен, тогава сваля на 1 и може би малко под нея; МХИ 20зм-с при същите условия но в стая 10 кв, задание 22 вътре прави 26 и изключва консумацията под 296вата не съм виждал никога, май често работи на около 340-350 и изключва без значение от външната температура и без значение от заданието, вентилатор на авто ; Тошиба 13 авант5 в 20 кв. хол при задание 24 работи на около 400-450 вата консумация може би там имам повече загуби виждал съм го да работи денем с часове на 350 вата, но при по-високи температури , вентилатор на авто.
    п.с: имам и Дайкин фтхб35ц, но е на трърда връзка и не мога да му следя консумацията, някой ако има такъв, може да сподели мнение да знам ориентировъчно.
    Ето това е полезен пост.а имаш ли спомен всичките тези климатици горе-долу колко вата са консумирали при -5 -10 градуса?
    Този пост е редактиран от avenger; 17-02-18 в 13:13.
    toto4ev одобрява това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    69
    #2702

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Митсубиши 35VA за декември и януари има средно по 8квчаса на ден в югозападна стая около 22кв. м. Поставен на 22гр. При -5 -10 градуса навън дефрос прави на 2-3 часа. По интересен и ефективен е поставения до него Самсунг AQV12AWA в помещение около 25 кв.м. северно изложение с 5 метра и нещо прозорци без помощ от комший в панелен блок във Варна на последен етаж. Това е втория експеримент с климатик с сдвоен външен топлообменник. Този път за разлика от миналата зима фреона от r32 e заменен с r410. 1450 гр. е фреона и 420 куб. см полиестерно масло с викозитет 100. При този грамаж на газа се получават сервизните данни от температурната таблица в режим на охлаждане. Тази зима Самсунга има за декември същата средна консумация като Митсубишито около 8кв. при зададени 22гр вътре и е по ефективен от него. Ако беше паднала по сериозна зима раликата щеше да е фрапираща в полза на Самсунга. Иначе той при външна 7 гр. дърпа около 210- 270вт., а над 8 гр. минава в он/оф. При зададени 30 гр. вътре и -5 навън вдига 1400вт продължително време докато направи 30 гр. вътре без дефрост. Тази зима само един път съм го засичал да прави дефрос за разлика от другия. За отоплеление R410 е по ефективен от r32 някъде с около 20 процента поне. Ефекта от сдвоения топлообменник се усеща още от около 300вт консумация при ниски температури.
    Kasap и rosswen харесват това.

  4. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #2703

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    R717 е по-ефективен хладилен агент от R410, да бяхте опирали с него...

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    69
    #2704

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    R717 е по-ефективен хладилен агент от R410, да бяхте опирали с него...
    Охо,щом е за идеята значи следващия като се постопли малко времето е ясен с кой фреон ще е. А този r717 със същите налягания и масла ли работи. Чувал съм го, ама не ми е дошла подобна идея и не съм си имал работа с него. Ако обаче е амоняк не става.

    - - - - - - - - - -

    Климатик Самсунг AQV24FAN при външна 0гр. на вилата , вътрешна 5гр. зададена 30 гр. вдига до 4кв. за дестина минути след това пада на 2,5- 3 кв. за около час час и половина и замръзва външното тяло и минава в дефрос. Това е в 45кв. м. помещение без изолация. 30 гр. не може да вдигне за 2-3 часа за да стопли стените бързо. Иначе срещу него камина-печка на дърва копие на Дьовил с макс. мощност 35 кв. вдига 35 гр. за 30-40 мин. Климатика ако поддържа 25 гр. вътре при 0 вън и затоплено помещение вътре черпи м/у 0,8 и 1,2 кв.
    Този пост е редактиран от goschas; 07-02-18 в 21:20.

  6. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,100
    #2705

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Малко напъване.

    Sent from my Sony Xperia Z3
    Mig82 одобрява това.

  7. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #2706

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    В туй пролетно време ,какво ги напъвате ,ще вземе да спукат някоя тръба от налягането ,тоя тест се прави при минус 10 гр .

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,100
    #2707

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от ^Rokera^ Виж публикацията
    В туй пролетно време ,какво ги напъвате ,ще вземе да спукат някоя тръба от налягането ,тоя тест се прави при минус 10 гр .
    Като съм бил цял ден навън(16часа) ,като се прибера искам да се стопля бързо.В момента е 3.8 градуса навън.
    П.С.
    В момента при зададени 25 градуса на двете 35RPC на трета степен вентилатор,бачкат съответно на 365-370w и 380-390w.
    Sent from my Sony Xperia Z3
    Този пост е редактиран от Genadi80; 07-02-18 в 22:27.
    MistaMasta одобрява това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #2708

    re: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    На хитаците при тази консумация, ако им намалиш 1-2 градуса, ще намалят ли консумацията на 200 вата

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Живее в
    Добрич
    Мнения
    160
    #2709

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    снайпер -
    110 лв ток имам за последния месец но няма как да разбера колко е консумацията на климите само, понеже имам 1 ватметър само и го местех за по ден-два да ги засека информативно , тошибата рядко я ползвам понеже стаята е необитаема и тази сума е за МХИ и ЛМЦА + всичко останало в домакинството, без клими тока ми е около 35-45 лв

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    29
    #2710

    Отговор: Re: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от mystikalrs Виж публикацията
    На хитаците при тази консумация, ако им намалиш 1-2 градуса, ще намалят ли консумацията на 200 вата
    Забрави просто. Виждал съм го моя да сваля до 260 W, но при температура вън 16 градуса. При температури около 2-3 градуса си прави 390-410 w. Много зависи колко ти е точен ватметъра. Аз имам като на Генади, но със зелени копчета и установих , че показва винаги 20-40 W по малка консумация от реалната - първо забелязах по ватметъра на климатика, че отчита повече киловати от китайския - за 1 месец разликата беше около 30 kw. След което си купих истински ватметър и сега климатика и този ватметър показват идентични показания.
    Genadi80 одобрява това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #2711

    re: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    И започва да работа он офф на 380-390 вата ако се намалят градусите ли без да намаля до 260 вата

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    29
    #2712

    Отговор: Re: Колко ми харчи климатика - Real Time

    [QUOTE=mystikalrs;861714]И започва да работа он офф на 380-390 вата ако се намалят градусите ли без да намаля до 260 вата[/QUOTE
    На 260 w работи на он/оф. - при топло време навън.
    Genadi80 одобрява това.

  16. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,100
    #2713

    Отговор: Re: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от mystikalrs Виж публикацията
    На хитаците при тази консумация, ако им намалиш 1-2 градуса, ще намалят ли консумацията на 200 вата
    Минимума е 250w.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от kadett1 Виж публикацията
    Забрави просто. Виждал съм го моя да сваля до 260 W, но при температура вън 16 градуса. При температури около 2-3 градуса си прави 390-410 w. Много зависи колко ти е точен ватметъра. Аз имам като на Генади, но със зелени копчета и установих , че показва винаги 20-40 W по малка консумация от реалната - първо забелязах по ватметъра на климатика, че отчита повече киловати от китайския - за 1 месец разликата беше около 30 kw. След което си купих истински ватметър и сега климатика и този ватметър показват идентични показания.
    И при мен има разлика в показанията между ДУ и ватметъра,но аз вярвам на ватметъра поради факта че правих няколко експеримента преди време.Тук преди време ни смениха електромерите с нови който показват моментната консумирана мощност,изключих всички ел. уреди и оставих само едното Хитачи да бачка,и цифрите бяха еднакви и от ватметъра и от електомера на ЕВН.Моят ватметър е чешки.Какъв ватметър ползваш?

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    98
    #2714

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Да, я дайте малко инфо за качествените "енергомери". Аз съм с един UNI-T ut230b-eu, един brennenstuhl и третия е подобен на emos-a от снимката по-горе. Първите два май са по-читави от последния със сините копчета.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #2715

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Имаше тука един колега на който боба му показваше че фужака налитал на електромера кат цигане на какво беше топъл хляб. Малко да се осведоми и тогава да образува сложно съставни изречения започващи с малки букви за да не изпада в неловки ситуации.
    Цяла вечер от -1.5 до 2° дъжд и мъгла. Настроен на 23 държи 24-24.5. С консумация 250-270w. това с заскрежена пита. Като дефростне ще падне още малко.
    Ако му задам 21 пада на 200w. Но струята става хладна.


    Многи хора се изказват за дадена машина без да я познават и без дори да са се постарали да разберат как аджеба работи.
    Този пост е редактиран от Mig82; 09-02-18 в 09:23.
    dvdsub, mystikalrs, Иван Вълков и 1 други харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?
    От avata във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 228
    Последно: 11-02-17, 13:26
  2. Колко Ток харчи при размразяване
    От Tihomir Stankov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 38
    Последно: 21-12-12, 10:27
  3. Колко ток харчи компютъра ми
    От loafer във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 14-12-11, 22:43
  4. Кое колко ток харчи
    От mitkosan във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 11-04-08, 12:00
  5. Software за real time mp3 компресия ???
    От trastikata във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 14-07-03, 15:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе