Страница 226 от 372 ПърваПърва ... 176216224225226227228236276 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,376 до 3,390 от общо 5578

Колко ми харчи климатикът - Real Time

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #3376

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Като ги споделяте тези ватове казвайте на колко е нагласена машината.Защо никой не сподели инфо как и колко му качва машината на 18 градуса например?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #3377

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Разбрал си ме грешно. Извинявай. Шегувам се.
    Кефя се, когато някой пуска снимки на отлично работещи клими. Естествено, че няма да правиш нова всеки ден.
    Хубав ден.
    Представата ти за "отлично работещи клими" е доста изкривена, освен ако пак не сме те разбрали неправилно. Като жокер мога да предложа, да се поинтересуваш от разликите между един климатизатор и един вентилатор. Или два.
    Хубав ден!

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #3378

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Представата ти за "отлично работещи клими" е доста изкривена, освен ако пак не сме те разбрали неправилно. Като жокер мога да предложа, да се поинтересуваш от разликите между един климатизатор и един вентилатор. Или два.
    Хубав ден!
    Затова се прави клип със сонда на жалузите(назад имам), нооо това беше повече за мен ... да си сверя часовника

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #3379

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Представата ти за "отлично работещи клими" е доста изкривена, освен ако пак не сме те разбрали неправилно. Като жокер мога да предложа, да се поинтересуваш от разликите между един климатизатор и един вентилатор. Или два.
    Хубав ден!
    Хич не е изкривена. На 120W усещам студен полъх, макар и много лек. На 45W ще е ми е екстра, но понеже моите са далеч от такъв начин на работа ги ползвам като обикновени конвенционалки - пускам ги на 24-25 градуса и като се прибера ги спирам. И без да ги пускам стайната за сега не минава 26,5..27 градуса, т.е. както казваш съм за вентилатор. Ама с вентилатор няма какво да напиша тук.

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    210
    #3380

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от Genadi80 Виж публикацията
    Като ги споделяте тези ватове казвайте на колко е нагласена машината.Защо никой не сподели инфо как и колко му качва машината на 18 градуса например?
    Скоро се сдобих с почти същият климатик като на stainway - Gree Ucrown GWH12UB-K3DNA4F. Снощи слагах Sonoff POW R2 и пуснах климатика за тест. Температурата навън беше 19, температурата в стаята 26. След около 30-40 минути време в което не бях в помещението и го оставих за да видя как работи Sonoff-a, температурата в помещението вече беше 23 при зададени 24 а консумацията се беше заковала на 127W. В същност само първите 4-5 минути консумацията беше по-висока - около 330-350W и след това си беше почти постоянно на 127. Помещенеито е хол изток-юг 30мв.метра.
    Честно казано ми е интересно как ще се справя в жегите а при такива външни температури слабо ме интересува каква е консумацията, защото като си отворя прозореца в стаята става даже по-студено при консумация 0W

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #3381

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от Genadi80 Виж публикацията
    Като ги споделяте тези ватове казвайте на колко е нагласена машината.Защо никой не сподели инфо как и колко му качва машината на 18 градуса например?
    А, каква информация дава това. То максималната консумирана мощност си е написана на табелата.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #3382

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от Genadi80 Виж публикацията
    Като ги споделяте тези ватове казвайте на колко е нагласена машината.Защо никой не сподели инфо как и колко му качва машината на 18 градуса например?
    Качва до 1320w. отначало и остава 1250-60. На книга го дават 1400w. макс.
    Входящата на тавана не замерих колко е ... на 40см. от земята започна ма 27.2°С(прозорците бяха отворени ). Настроени 18 на макс вент външна 37 , 48 при машината на слънце. После се сетих за powerfull но друг път.

    Снимах и външното , да се знае на макс колко е "шумно"

    https://m.youtube.com/watch?feature=...&v=khqB9xKYNM4

    Изпратено от моят SM-N9005 с помощта на Tapatalk

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #3383

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    А, каква информация дава това. То максималната консумирана мощност си е написана на табелата.
    Тя написана но какво може в хубава жега ... . То и Файрито пише 1450w , ама Velev казва че повече от 849 не ще да развърти ...

    Изпратено от моят SM-N9005 с помощта на Tapatalk

  11. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #3384

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    Качва до 1320w. отначало и остава 1250-60. На книга го дават 1400w. макс.
    Входящата на тавана не замерих колко е ... на 40см. от земята започна ма 27.2°С(прозорците бяха отворени ). Настроени 18 на макс вент външна 37 , 48 при машината на слънце. После се сетих за powerfull но друг път.

    Снимах и външното , да се знае на макс колко е "шумно"

    https://m.youtube.com/watch?feature=...&v=khqB9xKYNM4

    Изпратено от моят SM-N9005 с помощта на Tapatalk
    Подгрев ли ми се вижда, че си сложил в тавата?

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #3385

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Не , едно алуминиево телче което "увлича" веднага водата навънка при дефрост. Инак винаги остава малко щото вента я "дърпа" навътре и при хубави минуси постепенно натрупва
    Освен това събира струйката да не пръска навсякъде ...

  13. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #3386

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    Не , едно алуминиево телче което "увлича" веднага водата навънка при дефрост. Инак винаги остава малко щото вента я "дърпа" навътре и при хубави минуси постепенно натрупва
    Освен това събира струйката да не пръска навсякъде ...
    Има логика. При хубавите минуси, понеже ZSX-а ми е удобен, доколкото можех да си провра пръста през някой от отворите, имаше сигурно 5-6мм лед по дъното на тавата. Не че му пречеше нещо де.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #3387

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    То почне ли да трупа с милиметър на ден да е няма връщане и зависи колко време ще задържат минусите.

    Пробвайте то почти не се забелязва но по мои наблюдения върши хубава работа съдейки по липсата на висулки с него , хем не олива тавата отдоло което също може да спомогне натрупването на лед вътре.

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #3388

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Ето, специално за Генади. Външна 31, вътрешна 26 при пускането. Настроен на 17. Машината е 50ка. Данните са 10мин. след пускането му.

    Изпратено от моят ZTE A2017G с помощта на Tapatalk

  17. Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    367
    #3389

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    National CS-X255A в 15 м2 настроен на 26 оС, обезвлажняване, гори по 1,1 kW за 12 часа.

  18. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #3390

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от fantoms Виж публикацията
    National CS-X255A в 15 м2 настроен на 26 оС, обезвлажняване, гори по 1,1 kW за 12 часа.
    То на 26 градуса обезвлажняване сигурно включва за по 2-3 мин и после е off.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Ето, специално за Генади. Външна 31, вътрешна 26 при пускането. Настроен на 17. Машината е 50ка. Данните са 10мин. след пускането му.

    Изпратено от моят ZTE A2017G с помощта на Tapatalk

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?
    От avata във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 228
    Последно: 11-02-17, 14:26
  2. Колко Ток харчи при размразяване
    От Tihomir Stankov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 38
    Последно: 21-12-12, 11:27
  3. Колко ток харчи компютъра ми
    От loafer във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 14-12-11, 23:43
  4. Кое колко ток харчи
    От mitkosan във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 11-04-08, 13:00
  5. Software за real time mp3 компресия ???
    От trastikata във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 14-07-03, 16:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе