Страница 224 от 372 ПърваПърва ... 174214222223224225226234274 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,346 до 3,360 от общо 5578
Like Tree4495Одобрявам

Колко ми харчи климатикът - Real Time

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,100
    #3346

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от Ventsislav Negentsov Виж публикацията
    За какви протести говорите?
    Жените почват да мрънкат.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,933
    #3347

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Мойта почва да мрънка, като мине 26гр. И си спим на климатик. На мен ми е екстра, тя беше предубедената преди време. Сега ги включва преди мен. Настроени са на 25, в помещенията е между 24 и 25.

  4. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #3348

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Всички жени реват днес, не е от климите. Термометрите по стаите не са мърдали от дни. Нещо ще да е свързано с луната, предполагам.


    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

  5. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #3349

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Ние още не сме пускали охлаждане в нас.
    Но не е от жената, а просто няма нужда.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,933
    #3350

    Колко ми харчи климатика - Real Time

    Ние, по-скоро, рядко ги гасиме. Ама не смея да пиша, че току-виж ми се раздрънчала някоя втулка на МХИ-то, което за off не се сеща...за разлика от МЕ-то, хем че при него е по-жегаво, а заданието-еднакво. Сигурно, за това не им се разтракват втулките, защото половината от времето са в off. [emoji16]
    Genadi80, Mig82 и batbojko харесват това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #3351

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Днec ce нaдявaм дa e пocлeдният дeн oт нeoбичaйнo тoплoтo вpeмe тyĸ. Зaмepиx тeмпepaтypaтa нaвън (нa cянĸa) и ce oĸaзвa, чe cъвпaдa c тaзи ,ĸoятo ми пoĸaзвa нa тeлeфoнa, cъщo и влaжнocттa oтгoвapя нa дaннитe.

    Цяла сутрин и ранен следобед се е заковал на 200 вата. Веднъж на час се "протяга" до 500-600 и веднага започва да спада минавайки през 370,280 и пак "ляга" на 200 при зададена 24 градуса.
    Толкова за консумацията през лятото -чакаме зимата

    П.П. Вечер пада до 120-130 вата, не съм го виждал под 100 , но и никога над 200 за по-дълъг период от време.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от stainway; 07-08-18 в 14:44.
    mystikalrs одобрява това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    104
    #3352

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цяла сутрин и ранен следобед се е заковал на 200 вата. Веднъж на час се "протяга" до 500-600 и веднага започва да спада минавайки през 370,280 и пак "ляга" на 200 при зададена 24 градуса.
    Това е предполагам за да раздвижи маслото по системата към компресора, когато той работи на много ниски обороти. Виждал съм го в сервизните на някои Панасоници. Например този от подписа ми, ако 40min. работи под 31Hz, честотата се повишава на 31HZ за две минути.

    П.П. Вечер пада до 120-130 вата, не съм го виждал под 100 , но и никога над 200 за по-дълъг период от време.
    C&H VIP мисля, че ползват G-Matrik инверторната технология на Gree, с която твърдят, че са успели да свалят минималните обороти на компресора до 1Hz и консумация 40-45W.
    Интересно ще бъде, ако опиташ да го свалиш на минимума, с плавно повишаване на заданието например. Ако ти се занимава, естествено. Да видим има ли нещо вярно или е рекламна измислица.
    Иначе скоро ми попадна една външна платка на Gree за ремонт, там на микроконтролера има маркировка G-Matrik II, и компресора и вентилатора са с векторен контрол. Същият векторен контрол, който обсъждахме в една друга тема. Т.е. не е невъзможно да свалят компресора до 1HZ.
    Имам някоя и друга снимка, но в момента нямам достъп до тях.
    stainway одобрява това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #3353

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Да с G-Matrik е и идентичен с U-Crown на Грее. Дават го на охлаждане 95 вата минимално потребление-аз съм го засичал до 107... На тъмно през нощта...
    djenev одобрява това.

  11. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #3354

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Той ако можеше да работи на 1 херц да му бяха сложили и една манивелка - вместо да се ядосва Додо на 40 вата консумация, да върти манивелката и да се радва на прохлада през лятото и жега през зимата :D
    Genadi80 и Mig82 харесват това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #3355

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    При мен е с педали+ водно колело Та пляскаме с педалите
    rosswen одобрява това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    104
    #3356

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Може само на прототипа да му е позволено да слиза до 1Hz, серийните не:
    https://www.youtube.com/watch?v=CfJpMI7vK50


    Ами нали аз затова толкова говоря за този векторен контрол, той го може тези неща, че даже и 0.1Hz. Само да има нужда.
    Jack Krauser одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #3357

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Доколкото съм прочел-да успели са да накарат компресора да работи стабилно с 1Hz. Това не означава, че винаги ще го прави-предполагам при някакви супер идеални условия, както и при колите мерят разхода
    В крайна сметка няма как да слезе на 45 вата, дори и компресора да може-нали се въртят вентилатори...не знам....Мене между 100 и 200 вата в охлаждане за толкова мощна машина ме устройва

    - - - - - - - - - -

    Ето тука го обясняват със Зен и прочие- просто им е било поставено като задача от шефката на Грее
    https://youtu.be/AqMqy92va4Q
    oska и djenev харесват това.

  16. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #3358

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Тази вечер си пуснах климатика на 25° охлаждане + тих режим. Понеже има да догонва вдигна консумацята на 520 вата. Отвън е около 33°, вътре около 26 градуса. Измерих със сондата на мултицета температурите на тръбите - на тънката(входящата) показва 16-17 градуса, на дебелата(изходящата) около 13°. Какво мислите за температурите?

    ----------

    След няколко минути консумацията падна на 270 вата.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #3359

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от djenev Виж публикацията
    Това е предполагам за да раздвижи маслото по системата към компресора, когато той работи на много ниски обороти. Виждал съм го в сервизните на някои Панасоници. Например този от подписа ми, ако 40min. работи под 31Hz, честотата се повишава на 31HZ за две минути.
    Наистина това обяснява нещата-направи ми впечатление, че при мене го прави средно веднъж на час...

  18. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #3360

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Дори да завъртиш компресора на празен ход без товар с 1 Херц какво от това. Като го натовариш с 50м тръби, два топлообменник и 1кг фреон с 45 вата ли ще успее да 'превърта' на 1хз. Или тока ще е равен на пусковия...
    rosswen одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?
    От avata във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 228
    Последно: 11-02-17, 13:26
  2. Колко Ток харчи при размразяване
    От Tihomir Stankov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 38
    Последно: 21-12-12, 10:27
  3. Колко ток харчи компютъра ми
    От loafer във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 14-12-11, 22:43
  4. Кое колко ток харчи
    От mitkosan във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 11-04-08, 12:00
  5. Software за real time mp3 компресия ???
    От trastikata във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 14-07-03, 15:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе