Страница 276 от 372 ПърваПърва ... 226266274275276277278286326 ... ПоследноПоследно
Резултати от 4,126 до 4,140 от общо 5578
Like Tree4495Одобрявам

Колко ми харчи климатикът - Real Time

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #4126

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    1. няма да ти спрат под -15С
    2. аз имам 2 бутили газ
    rosswen и Genadi80 харесват това.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #4127

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от AntonSh Виж публикацията
    Дълга е 6.30 и широка 4,5 метра.

    Изпратено от моят ANE-LX1 с помощта на Tapatalk
    Как ще е широка 4,5м това направо е уникално виж как изглежда стена с пистолет която е 4,5 и я сравни с твоята. Това е хола в апартамента ми и квадратурата му е около 22-23кв.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    85
    #4128

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    zm-s zs-s .. изглежда доста неефективно като алгоритъм. Не мога да проумея как Daikin-а в хол-а дето е 26 квадрата + врата към коридори и прозорци и изцяло север консумира колкото 20xs-s-то за 15 квадрата север/изток с един прозорец пистолет и още един 0.60 на 2.х .. така де явно трябва да си сметна площта на прозореците и в двете помещения да не се окаже много близка все пак
    ftxs35 - 18.11 - 8.х kwh ; 19.11 - 7.х kwh
    20zs-s - 18.11 - 7 kwh; 19.11 - 6.9 kwh

    по принцип точността на стойността след десетичната запетая е горе-долу на око защото нямам време да се ровя в експорта на ewelink и го карам по графика и пропорция; но въпреки това изводите ми са верни .. различни по обем помещения кажи речи 2:1 имат еднаква консумация а машините фактически отвън използват един и същи въздух защото са една под друга :D

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #4129

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от Genadi80 Виж публикацията
    То и аз имам запас ако хитаците решат да спрат под -15,две духалки по 4kw и една голяма бутилка газ за газовата печка.
    На rpc- то май мяха му правили тестове някъде по БАН ако не се лъжа. -20° или -25° беше, не помня.

    - - - - - - - - - -

    drekinov, с около 8kWh съм на денонощие. 23,6° стайна или малко отгоре.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #4130

    Колко ми харчи климатикът - Real Time

    .....

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #4131

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    @Drekinov , и двата климатика ли са on/off или си работят постоянно ?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    85
    #4132

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Mhi-то друго освен on/off не прави но не съм засичал с хронометър какви са циклите му. 21 градуса + silent . до вратата държи около 22 стайна .. под самия климатик става 22-23. Мисля че миланов някъде беше споменал това което и аз недоумявам. при положение че прави 7 киловата консумация може преспокойно да работи цял ден на 300 вата постоянна консумация, но това е average .. от друга страна през нощта температурите вън са по-ниски съответно би трябвало повече да върти през нощта и по-малко през деня та average-а се прецаква. тази нощ от 00 до 10 консумацията е грубо 3 киловата. сега ако до края на деня направи 7 киловата фактически дневно/нощната пропорция average излиза същата.
    дайкина също прави on/off но доста по-рядко. на 18-ти бях изключил сензора за присъствие и настройката му беше 22 градуса постоянно на 19-ти консумацията е подобна но със сензор за присъствие . отдавам го на факта че без silent ограничителя наваксва с по-високи обороти. примерно сутринта при първо влизане в помещението днес развърта до 800 вата.

    Мисля да си взема едни broadlink A1 за да мога по-точно да отчета в трите стаи при "различните" задания на климатиците кой колко ги спазва и надминава тоест да се опитам да направя заданяита такива че и трите помещения да поддържат фактически една и съща температура и тогава вче разликата в консумацията ще е максимално уеднаквена.

    Мисля да си направя един dashboard софтуерче където да зареждам данните от csv-тата че бая спам става в темата със съответните задания. Може би ще изчакам A1-то за да видя дали ще има адекватно лесен начин да съпоставям външна/вътрешна температура/влажност по дни / задания от дистанционните и съответните киловати :D
    Този пост е редактиран от drekinov; 20-11-18 в 09:48.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #4133

    Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Няма как да работи постоянно на 300W, не е толкова просто. Понякога нуждите на помещението са по-малко от това, което може да предложи климатика. Вие предоставяте някакви осреднени стойности. Сложете 35ZS-S в помещението на Дайкина и ще останете изненадан, че може да харчи и той толкова, а може и по-малко, но най-вероятно няма да изключва изобщо, тъй като минимумът му е по-нисък. На някои машини им е необходим простор или подходящи загуби, за да работят оптимално. Дебитите на МХИ-то са високи, което в студа е плюс, но при по-ниски загуби, не бих казал. Минималното топлоотдаване, в идеални условия е 900W. Как точно ще се случи машината да не изключва, ако загубите са около 600-700W? Не всичко е минимална консумация. Едни клими, с консумация 200W отдават 500W, други двойно повече.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #4134

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Има начин да се разредят on/off циклите, но на гаранционни машини по-добре да не се бара.
    AntonSh одобрява това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #4135

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    И от дистанционното може, но се изискват експерименти и познаване горе-долу алгоритъма на работа на машината.
    П.п. Взех да звуча като Додо. [emoji16]
    JOKVN одобрява това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    83
    #4136

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    И от дистанционното може, но се изискват експерименти и познаване горе-долу алгоритъма на работа на машината.
    П.п. Взех да звуча като Додо. [emoji16]
    Аз знам как работи машината (виждам я- lg pm12sp). Не може ли чрез някаква команда- няколко копчета да се натиснат и да се оправи? Някой има ли сервизното на lg pm12sp и откъде мога да го сваля, въпреки че вече го търсих в нета.

    Изпратено от моят ANE-LX1 с помощта на Tapatalk

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #4137

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Silent Mode имаш ли?
    AntonSh одобрява това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    83
    #4138

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Silent Mode имаш ли?
    Не.

    Изпратено от моят ANE-LX1 с помощта на Tapatalk

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #4139

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    ЦЪК

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    83
    #4140

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Мерси много! Ще черпя ако стане!!!

    Изпратено от моят ANE-LX1 с помощта на Tapatalk

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?
    От avata във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 228
    Последно: 11-02-17, 13:26
  2. Колко Ток харчи при размразяване
    От Tihomir Stankov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 38
    Последно: 21-12-12, 10:27
  3. Колко ток харчи компютъра ми
    От loafer във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 14-12-11, 22:43
  4. Кое колко ток харчи
    От mitkosan във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 11-04-08, 12:00
  5. Software за real time mp3 компресия ???
    От trastikata във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 14-07-03, 15:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе