Страница 294 от 372 ПърваПърва ... 244284292293294295296304344 ... ПоследноПоследно
Резултати от 4,396 до 4,410 от общо 5578
Like Tree4495Одобрявам

Колко ми харчи климатикът - Real Time

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    304
    #4396

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    12-ка е да. Ами може би да погорва по-малко .
    Сега обаче взе да ме дразни друго нещо - новия панел, който ми сложиха на мястото на спукания при монтажа. Колкото пъти погледна към вътрешното тяло и веднага ми се набива на очи кривия надпис. На вас как ви се вижда? Звънях на вносителя, казаха ми, че срещу едни 55лв ще ми пратят след януари като получат нов. Но пък трябва да се набутвам с още пари при условие, че нямам вина за положението с панела.

    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Jack Krauser одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #4397

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Еми подгрева , машината ти работи супер.

  4. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,573
    #4398

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    dodo2000
    Бял изолирбанд нямаш ли?

    Иначе във всяко рекламно ателие ще ти направят ново надписче за макс 5лв да си поставиш както ти харесва .
    ccankov73 и Genadi80 харесват това.

  5. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,872
    #4399

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Даже и марката може да смениш.
    Ако не те кефи де.

  6. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #4400

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от dodo2000 Виж публикацията
    Добър вечер. Да се включа и аз с измерената преди малко консумацията на Феята. Бях оставил климатика на функцията за поддръжка на 8 градуса и тази вечер като пристигнах на вилата останах приятно изненадан - в стаята, където е климатика температурата беше 9 градуса, а в останалите две помещения спалня и коридор 7-8 градуса. Нарочно бях оставил вратата на стаята отворена за да проверя каква ще е температурата в другите две помещения. При външна температура -2,5 градуса сложих на макс климатика и ето какво изкара като консумация и температура на изходящия въздух
    Додо, искаш да кажеш, че при входяща температура +9 изкарва 48 градуса? Това е направо отличен резултат, а на коя степен на вентилатора е пуснат?
    zxc0 одобрява това.

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    243
    #4401

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Днеска и аз открих сезона на дефростите

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    85
    #4402

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Интересно ми е при какъв разход 20zs-s за 24 часа би работил като инвертор евентуално ?
    днес навъртя 8 киловата което за 24 часа идва avr 333wh но продължава да прави едно и също .. работи , спира ..работи .. спира. базирайки се на pdf-a i без да го меря .. работи 10+ минути почива 3 минути и така 4 пъти на час защото това са му лимитите. на 3-та степен е вентилатора като разчитам на fuzzy logic-а да държи ниски обороти. преди няколко дни в по-топлото време помагаше така че разхода след стандартното задържане на номинал в остатъка до 10 минути да е около 200 вата а не 300 както беше при auto. това мисля че някой го беше споменавал че на по-висока степен се усеща да смъкна в по топло време.

    сега ще го наблюдавам на колко вата прави off при тези температури в Русе в момента защото туко що завъртя на номинал след поредния офф.

    (дефрости ... няма кой да ги следи. дайсекая сутринта беше побелял равномерно, но в момента е равномерно чист та явно се е дефростнал по някое време. mhi-то както обикновено държи бяло постоянно, сутринта ftxs35-цата беше побеляла или навята но в момента е чиста тоест и тя се е изчистила по някое време.)

    за деня
    ftxs35 - 8.2 kw/h - 26 кв.м
    daiseikai 6 - 5kw/h - 18 кв.м
    mhi 20zs-s - 8kw/h - 15 кв.м

    Edit: mhi 20zs-s изключва на около 400 вата .. един вид при темпертура -2 (усеща се -7) според синоптик .. трябва да докара консумация 10 киловата за да работи без да спира. в събота като е -10 .. ще се наслаждавам на единсвения ден в годината когато ще работи без да прави офф . само топло и дефрости . освен ако не дигне още :D офф-а го направи по часовник на 10-тата минута. ... почива 5 минути и дръпна 620 вата. и то със silent който според мен нищо не прави фактически като ограничител.
    Този пост е редактиран от drekinov; 28-11-18 в 23:25.
    bibobore, Rafailiev и stainway харесват това.

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    304
    #4403

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Додо, искаш да кажеш, че при входяща температура +9 изкарва 48 градуса? Това е направо отличен резултат, а на коя степен на вентилатора е пуснат?
    Точно така. Вентилатора беше на първа степен, но през голяма част от времето стои на QUIET. Проблема при QUET обаче е, че започвам да чувам външното тяло през стената. С две думи угодия за мен няма...

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #4404

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Реших да видя панасоника до колко ще се развърти при 0 , 1 градуса външна.
    Няма голяма разлика спрямо по- високи външни температури.
    Дефрости още не е имало .
    Вън вали сняг, а хайванчето си бачкаше на 300 вата и духаше топло.
    Какво повече да искам.

    - - - - - - - - - -

    Drekinov от 3 те клими които имаш май Дайкана е най -добре
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    mystikalrs, stainway и Mig82 харесват това.

  12. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #4405

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от dodo2000 Виж публикацията
    Точно така. Вентилатора беше на първа степен, но през голяма част от времето стои на QUIET. Проблема при QUET обаче е, че започвам да чувам външното тяло през стената. С две думи угодия за мен няма...
    По калкулатора горе-долу се получава нещо такова:


    Към 5 киловата отдадена мощност при максимално развъртане.
    А забелязал ли си до колко максимално развърта Феери- то в по-топло време, при по-нормални вътрешни температури?

  13. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    304
    #4406

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    По калкулатора горе-долу се получава нещо такова:

    Към 5 киловата отдадена мощност при максимално развъртане.
    А забелязал ли си до колко максимално развърта Феери- то в по-топло време, при по-нормални вътрешни температури?
    Когато монтираха климатика преди месец беше около 10-15 градуса в стаята а външната десетина градуса. Та тогава на пълна мощност за тестване на машината в режим отопление консумацията достигаше на моменти 1900 вата и около 9 ампера ток при изходящ въздух 52 градуса. Като се замисля в апартамента ми на Панасоника 12qke в случаите, когато реша да вдигна градусите на 26-28 съм го виждал да стига 1600 вата консумация и то при условие, че живея в доста топъл среден апартамент и ме топлят от всички страни. А в тази студена къща при ледени стени тези киловат и девет може и да са нормални. Друг е въпроса, че явно ми се иска да виждам едни 300-400 вата колкото е дежурната консумация на Панасоника. Но Ферито даже и при достигане на температурата в стаята по-малко от 450 вата консумация при около 34 градуса изходящ въздух не съм виждал да пада.
    Jack Krauser одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #4407

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Така както го описваш това Феери се доближава до 15-ка по развъртане.
    За цената си е направо супер-изгодна оферта. Харесва ми дизайнът на вътрешното тяло, аз обичам такива заоблени климатици със стандартна форма, има дисплейче и топли яко...

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #4408

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Когато човек се зачете в тази тема и види как хората се топлят 24/7 с 80-100 вата, започва да се взира в собствената си цепеница и разбира се тревата е винаги по-зелена при съседите
    додо2000-каквото и да сложиш в тези условия-ще се мъчи и ще дърпа електрическа енергия. Ако си въобразяваш, че това помещение с описаните загуби и липса на изолация може да се топли с 300 вата-няма да стане.. Важното е да ти топло и доколкото разбирам не си останал на студено. Дори и платиш 5-10 лева повече-ще ти трябват години да си ги избиеш от първоначалната цена.

    П.П.Внимавай да не те обземе мания с този ватметър и разни други дребни неща-нелечимо е Примери-достатъчно.
    Този пост е редактиран от stainway; 29-11-18 в 01:05.
    dodo_pv, dddilian, rosswen и 1 други харесват това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #4409

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от drekinov Виж публикацията
    Интересно ми е при какъв разход 20zs-s за 24 часа би работил като инвертор евентуално ?
    днес навъртя 8 киловата което за 24 часа идва avr 333wh но продължава да прави едно и също .. работи , спира ..работи .. спира. базирайки се на pdf-a i без да го меря .. работи 10+ минути почива 3 минути и така 4 пъти на час защото това са му лимитите. на 3-та степен е вентилатора като разчитам на fuzzy logic-а да държи ниски обороти. преди няколко дни в по-топлото време помагаше така че разхода след стандартното задържане на номинал в остатъка до 10 минути да е около 200 вата а не 300 както беше при auto. това мисля че някой го беше споменавал че на по-висока степен се усеща да смъкна в по топло време.

    сега ще го наблюдавам на колко вата прави off при тези температури в Русе в момента защото туко що завъртя на номинал след поредния офф.

    (дефрости ... няма кой да ги следи. дайсекая сутринта беше побелял равномерно, но в момента е равномерно чист та явно се е дефростнал по някое време. mhi-то както обикновено държи бяло постоянно, сутринта ftxs35-цата беше побеляла или навята но в момента е чиста тоест и тя се е изчистила по някое време.)

    за деня
    ftxs35 - 8.2 kw/h - 26 кв.м
    daiseikai 6 - 5kw/h - 18 кв.м
    mhi 20zs-s - 8kw/h - 15 кв.м

    Edit: mhi 20zs-s изключва на около 400 вата .. един вид при темпертура -2 (усеща се -7) според синоптик .. трябва да докара консумация 10 киловата за да работи без да спира. в събота като е -10 .. ще се наслаждавам на единсвения ден в годината когато ще работи без да прави офф . само топло и дефрости . освен ако не дигне още :D офф-а го направи по часовник на 10-тата минута. ... почива 5 минути и дръпна 620 вата. и то със silent който според мен нищо не прави фактически като ограничител.
    Както го описваш за 20zs-s, по същият начин работи и предният модел 25zm-s. Две теми заключиха, явно даде ефект.
    П.П.
    То и аз не вярвах на писаното във форума за някои неща, но се убедих по сложният начин.

    - - - - - - - - - -

    Тошибата от подписа:
    Screenshot_20181129-070153.jpg
    23° задание, 23,5° стайна, -3°...-5° външна.

  18. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #4410

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Тази сутрин пуснах климатика на 23 градуса вечерта не беше работил. В стаята беше 19 градуса на вън -3 и умерен снеговалеж. Климатика от 40 минути работи с 1100 вата консумация и топлообменика му започна да заскрежава както обяснявах преди за работата на номинал и над него.След още 15-20 минути работа с такава консумация започна и чудото за което са се развихряли много спорове а именно дефроста.Излезнах на терасата и ми направи впечатление че по време на размразяването климатика не е по шумен от колкото като работи примерно когато е пуснат и наваксва температура в помещението. Изпуших една цигара и почаках още малко може би общо около 15 мин изтекаха му водите и продължи да работи като температурата в стаята падна с 1 градус. Вече и аз съм част от сектата на свидетелите на дефроста. Снощи не се случи подобно чудо но климатика работеше с консумация между 450-700 вата т.е. под номинала си а условията бяха абсолютно същите.
    Genadi80 одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?
    От avata във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 228
    Последно: 11-02-17, 13:26
  2. Колко Ток харчи при размразяване
    От Tihomir Stankov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 38
    Последно: 21-12-12, 10:27
  3. Колко ток харчи компютъра ми
    От loafer във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 14-12-11, 22:43
  4. Кое колко ток харчи
    От mitkosan във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 11-04-08, 12:00
  5. Software за real time mp3 компресия ???
    От trastikata във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 14-07-03, 15:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе