Страница 91 от 95 ПърваПърва ... 41818990919293 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,351 до 1,365 от общо 1411

Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #1351

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    Daikin FTXS35G/RXS35G 4 kW с COP 4,17.
    Mitsubishi Electric FD35VA 4 kW с COP 4,62.
    Toshiba RAS-B13SKVP-E/13SAVP-E 4,2 kW с COP 4,42.

    Не бих отписал обаче и разни 100-волтови модели.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    5
    #1352

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    Не знам дали мястото е тук да попитам следното: доста японски модели, и не само те, са с намален обем на външното и вътрешното тяло 18-22кг, и съответно 7-8кг за вътрешното. Това по някакъв начин влияели на работата на машината? На много места пишете че масивното тяло го голяма степен е гаранция за по надеждна работа на климата, а от друга страна собствениците казват, че климите са им икономични безпроблемни и т.н... Къде е истината ....?!

  4. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #1353

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    gacogaco, Ще отговоря на въпроса ти по начин отговарящ на питането.

    Ако си купиш за по-малко пари орязан от към килограми модел на производител от сорта на Daikin, Sanyo, Toshiba, Mitsubishi heavy, Mitsubishi electric и прочие, все производители произвеждащи и климатици с високи характеристики, може да бъдеш абсолютно сигурен, че машината ти като качество на изработка ще бъде на същото ниво, така както и скъпите им модели. Такъв орязан от към килограми модел също ще бъде икономичен и няма да се разваля повече сравнено със скъпите модели на тези марки.

    Вероятно във форума си срещнал не особено положителни мнения относно тези поорязани модели, но те се отнасят предимно за режим отопление при ниски външни температури. Повечето от пишещите тук ползват климатиците си предимно за отопление и си правят сметка машината да може да изпълнява тази си функция дори при външни температури от -15 градуса.

    Надявам се, че това обяснение до някъде те е поуспокоило, че тези модели са икономични и не се развалят по-често от скъпите модели на тези марки. Също се надявам и някой друг да потвърди думите ми за тяхната икономичност и качество на изработка.

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    439
    #1354

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    Значи, все пак орязаните от тегло и топлообменник модели са за по-топъл климат или предимно за охлаждане. При -10 -15 пак ще си работят, но с по-нискък СОР и по-често размразяване, но по-добър от несполучливите модели на по-евтините марки. Според мен всичко си е изчислено и предвидено в конструкцията и програмата на контролера.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #1355

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    Най-орязаната откъм кг серия на Дайкин е FTX,тук 25цата е 7кг вътр.и 28 вън.Няма по-леки тела и мисля,че и при другите ,които Вален е описал,също няма да видим 18-22 кг.
    На външен вид качеството на сглобката при FTX е същото,както при останалите модели,разликите в теглата са:
    -при FTXG 25 Престиж теглата са 9 и 32
    - при FTXS 25 Професионал са 9 и 34
    Виждаме минимални разлики,които съответстват и на по-високите КОПове ( И ЦЕНИ ).Но качеството си е еднакво,държат се еднакво добре при ниски температури,все пак е Дайкин.
    Като казвам,че се държат еднакво,означава,че работят успешно и безпроблемно,разбира се,с намален КОП и повече размразявания

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #1356

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    Тенденцията е следната, важи и за японските, и за европейските модели.
    По-леките тела са на климатиците от по-нисък клас, по-тежките - на климатици висок клас.
    Да вземем например Toshiba.
    При най-новата серия PDR, 25-цата е с тегла 13 кг. вътрешно и 33 кг. външно. Страхотен модел с APF 6.6 и 113% изпълнение на японските стандарти за 2010 г.
    Базовият модел RAS251B, имащ 7 кг. вътрешно тяло и 27 кг. външно тяло има APF само 5.1 и изпълнява едва 87% от стандартите за 2010 г.
    Вторият вероятно също би работил добре, но не чак толкова икономично и не с такава лекота при минусови температури както горния модел.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #1357

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    deian "113%" как да го разбирам, процентите не са ли ХХ от 100?
    gacogaco иначе за теглото на машините само да вметна че "по-лекото" идва и от по-високи технологии на моменти! За Фужитсу специално са възниквали леки спорове относно "дебело/тежко" или "тънко/леко" грее повече - специално конструкцията на топлообменниците - но категорично не се стигна до заключение. Имай едно на ум, и на баба ти телевизора е тежал 50кила, ама сега LCDто ти тежи 5кг - кое предава по-добре?

    П.С. а за истината къде е питаш? Конкретните модели са си с конкретни характеристики - там е истината! Не им гледай килограмите само, освен 20кг алуминий - трябва и да е оформен подходящо и да има управление адекватно и още една камара подробности за да почнат "килата" да вършат работа.

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #1358

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    Виж сега, зависимостта си я има. Нека не превръщаме темата в спор.
    А за това над 100% както искаш го разбирай, преизпълнили са изискванията. Защото има примерно 105% има и 113%. Явно вторият е с нещо по-добър...

  11. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #1359

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    Дали ще се превърне в спор или не не зависи от мен. Обръщам внимание само на конструкците:
    - по-тясни тръби - по-високо налягане - по-силно триене - по-висока температура?
    - по-тънки листчета - повече на брой - по-голяма повърхност?
    ... от какво зависи аджеба ефективноста на топлообменика? То е ясно че говорите по принцип, никой от нас не разполага с лаборатория за да ДОКАЖЕ приказките с цифри. Напълно съм съгласен че при една и съща технология по-тежкото = по-голямо = по-добро. Ама при кръстосани сравнения килограмите не са на 100% определящи - това исках да кажа.

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #1360

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    Аз не казвам, че килограмите са самоцел. Но една драстична разлика от 10 кг например не може да се постигне само от стесняване на тръбите Спестява се нещо друго, вероятно размер на топлообменник, части и т.н.
    Mitsubishi SV257 2,8 кВ отопление и COP 5,33 е с външно тяло 23 кг
    Пак Mitsubishi, но ZXV25T 2,8 кВ отопление и COP 6,44 е с външно тяло 35 кг.
    Иначе казано 11 кг разлика, равняваща се на над една 1-ца разлика в COP в полза на по-тежкия и вероятно главоломно спадане на мощността на първия спрямо втория при отрицателни температури. Това имах предвид.

  13. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #1361

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    специално тия двата избиха рибата. Така е прав си. Ама втория ми се струва модел за екстремни студове( в Пловдив още не е падало под 0*) - аз лично не бих дал толкова пари ако ще и 100кила да тежи. А за копа дали ще ми изгори 50лв или 60лв чак толкова не е фрапиращо на фона на 2500-3500 първоначална инвестиция?! Тъй че практически погледнато ... като успеят да го направят за 1500лв ще се замисля.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #1362

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    Има и друг вариант Sharp RAS-E25T , 3.2 оптимално на отопление СОР 6,58, 4,6 киловата при 2*С. Модела е 2005 година и го взехме преди месец за мой приятел. 1180 лева с монтажа и две годинки гаранция, какво му плащаш?

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #1363

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    Приятел, не е ли Хитачи това RAS-E25T.
    http://www.eccj.or.jp/catalog/2005w-h/aircon/25.html
    Май за същото говорим
    Иначе от втората употреба напоследък взеха да изпадат чудесни машинки, ама рядко излизат от Пд.

  17. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #1364

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    Мдааа, никак не е зле. blue1 гледам че си от Пловдив - къде ако не е тайна ги има тия машинки? и достъпни ли са за редовия купувач? или само за познати под щанда? Щото нещо не ми се връзва, ако ги наредят само такива ще избият рибата - кой при това положение ще иде да си купи друго? Аз септември като търсех не изкарах такъв късмет - само куци пилета имаше 

  18. Novice
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    5
    #1365

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    Цитат Първоначално публикувано от blue1
    Има и друг вариант Sharp RAS-E25T , 3.2 оптимално на отопление СОР 6,58, 4,6 киловата при 2*С. Модела е 2005 година и го взехме преди месец за мой приятел. 1180 лева с монтажа и две годинки гаранция, какво му плащаш?
    Това 2 ръка ?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 91 от 95 ПърваПърва ... 41818990919293 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помогнете за избор на инверторен климатик
    От lpm във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 20
    Последно: 21-04-12, 16:05
  2. Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3559
    Последно: 03-01-12, 17:02
  3. Помогнете ми за избор на климатик - 2010 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1836
    Последно: 24-12-10, 17:43
  4. Помогнете ми за избор на климатик!
    От Stan_80 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 39
    Последно: 12-02-10, 13:34
  5. Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.
    От 1115 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1632
    Последно: 31-12-09, 11:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе