Страница 1 от 130 1231151 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 1950

Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    130
    #1

    Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)

    Ч.Н.Г. НА ВСИЧКИ ФОРУМЦИ!
    ДА СТЕ ЖИВИ И ЗДРАВИ ПРЕЗ ЦЯЛАТА СЛЕДВАЩА ГОДИНА, ЧЕ И ПОНАТАТЪК!
    ....КАКТО И МАШИНИТЕ ВИ/НИ/.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    105
    #2

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)

    Присъединявам се към пожеланията на kantonaa !

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    118
    #3

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)

    ЧНГ.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    138
    #4

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)

    Живи и здрави всички от форума.Нека продължава да е така ценен като досега!!!

  6. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #5

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)

    За много години ,много здраве на всички съфорумци и нека климите ви работят безотказно ! В тоя дъждец и 0 градуса тука видях лед и по Фуджитсуто ми .. просто дъжда се вледенява моментално като падне на питата и се образуваха дебели пластове прозрачен лед ,на места не се махна при размразяване ... но след 2-3 размразявания сигурно ще изчезне .. климатика си топли ,не изглежда повлиян от леда

  7. Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    421
    #6

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)

    General ASHA12LCC
    1. Има expansion valve...
    2. Едноредов топлообменник на външното тяло...
    Айде сега да ми изясните какво е това едноредов топлообменник, защото аз си мисля, че този General е с "двуредов"

    Между другото навремето имаше едни Hisense с "триравнинно разположение" на топлообменника, каквото и да означава това...

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #7

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)

    freelander:
    Защо е по добре площа на топло-обменниците да е по-голяма:
    1. Климатикът може да работи при по-ниски температури от -15 градуса без въобще да се затрудни.
    2. Колкото площа е по-голяма толкова и коефицента на трансформация е по-голям COP.
    3. Графиката за стойноста на COP при -15 градуса спада с по-малки проценти (тя е по-плавна).

    Какво е добре да се гледа в сервизните им документаций в случая:
    1. Графиката за промяна на COP с промяна на температурата. При едно-редовите топло-обменници тя е по-стръмна (СОР-а бързо спада).
    2. До колко градуса го дават да работи климатика. Това също е индикатор. Това че някой потребител във форума казва че неговият го дават официално до -5 но работел и до -10 градуса без проблем е така, но вие гледайте официалните данни за колко е проектиран.

    Ние като потребители не можем да знаем от инжинерна гледна точка площа на топлообменника каква е като цифра, нито да преценим това добре ли е или не е. Това по което можем да се ориентираме е визуално гледайки устройството на климатика дали питата на външното му тяло е разположена на два реда (две паралелни една на друга, отделни пити). Ако погледните сервизните документаций на климатици за над 1000 EUR и работещи до -15 градуса, ще забележите че всички имат дву-редов топло-обменник. Daikin - Ururu Sarara до колкото си спомням има три-редов топло-обменник на външното тяло.

  10. Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    421
    #8

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)

    Цитат Първоначално публикувано от valen1
    freelander:
    Това по което можем да се ориентираме е визуално гледайки устройството на климатика дали питата на външното му тяло е разположена на 2 реда (две паралелни една на друга, отделни пити). Ако погледните сервизните документаций на климатици за над 1000 EUR и работещи до -15 градуса, ще забележите че всички имат 2 дву-редов топло-обменник.
    Точно това имам предвид... въпросният климатик General ASHA12LCC е с двуредов топлообменник... но от сервизната документация това не може да стане ясно... като се отвори климатика се вижда
    Според мен е важно е също и отношението между площите на вътрешния и външния топлообменник...

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    105
    #9

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)

    valen1,
    Като стана дума за топлообменниците - за някои климатици съм чел да пише, че имат "двойно-огънат" топлообменник. Какво означава това от конструктивна гледна точка?

  12. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #10

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)

    freelander: Всички производители посочват точно техническите данни на съответният модел климатик в сервизната му документация. Сега погледнах отново документацията, моделът на вътрешното тяло е ASHA12LCC, на външното е AOHR12LCC, там е даден че е едно-редов, гледам това на страница 11 от документа, където климатика е разглобен на отделните си части (exploded view).

    Може да има неточност в сервизната документация, но най-вероятно ти е сменено външното тяло с друг модел или твоят модел не е този.

    kojcho: Двойно-огънат топло-обменник = дву-редов

  13. Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    421
    #11

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)

    Цитат Първоначално публикувано от valen1
    freelander:Сега погледнах отново документацията, там е даден че е едноредов, моделът на външното тяло е AOHR12LCC, на вътрешното ASHA12LCC, гледам това в exploded view. Може да има неточност в сервизната докумантация, но най вероятно ти е сменено външното тяло с друг модел или твоят модел не е този.
    Нали се сещаш, че картинките са само за справка. А това за което говориш за други модели е въобще изключено... тъмно е за снимки сега, но утре ще постна... в тоя студ ще ме карате да свалям решетката

    Да все пак има разлика в моделите говоря за Fuji Electric RS12LB и FujitsuASYA09LCC/AOYR09LCC... не ми се обяснява отново относно "тримата братя"

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #12

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)

    freelander: Значи в крайна сметка говорим за различни модели климатици. Моделът на вътрешното тяло ASHA12LCC, на външното AOHR12LCC.

    Аз също все още не мога да ги оправя тези климатици, които имат едни и същи модели излизащи под 3 различни марки и означения: Fujitsu, General-Fujitsu и Fuji electric.

  16. Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    421
    #13

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)

    Говорим за 9-ки и 12-ки инвертори на Fuji Electric, Fujitsu и General, които могат да бъдат LB, LC, LCC, LD или LDC с различни букви отпред (няма да се спирам какво означават)

  17. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #14

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)

    Fujitsu ASYA 09LCC е с едноредов топлообменник. Имам и Fujitsu ASYA 14LCC, което отварях тази есен за да измия питата, но не си спомням с какъв топлообменник беше

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    105
    #15

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)

    Благодаря valen1,

    И аз така предположих, но реших да питам...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 130 1231151 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)
    От Lupus във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 312
    Последно: 27-11-09, 16:37
  2. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)
    От kantonaa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1699
    Последно: 31-12-07, 18:40
  3. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)
    От JoroM във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2354
    Последно: 31-12-06, 17:21
  4. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)
    От ВЕЛИНСКИ във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2332
    Последно: 31-12-05, 19:20
  5. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2004)
    От Julian във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 157
    Последно: 30-12-04, 18:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе