Страница 94 от 95 ПърваПърва ... 448492939495 ПоследноПоследно
Резултати от 1,396 до 1,410 от общо 1411

Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    391
    #1396

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    Според мен първо трябва да смените дограмата а след това да се заделят пари за климатик или изолация....

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    22
    #1397

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    Цитат Първоначално публикувано от zlobarov
    Според мен първо трябва да смените дограмата а след това да се заделят пари за климатик или изолация....
    И това сме мислили, но е ужасно грозно да гледаш цялата къща с външни щори и стара дограма и само 1 стая с ПВЦ или АЛ дограма.

  4. Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    391
    #1398

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    Добрата дограма и изолация лично според мен се изплащат по бързо от климатика.... ако дограмата е отчайващо зле ще имаш огромни топло загуби и ще се чудиш защо не грее достатъчно

  5. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    154
    #1399

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    Цитат Първоначално публикувано от ba4_dido
    При температури над нулата конвенционалния климатик може да е по-икономичен от инвертора, но при отрицателни е обратното. Все пак големите сметки са при ниските температури. Иначе инвертора е по-тих, по-безветрен, по-комфортен. Мидеите работят и при ниски температури, но някои модели са доста шумни. Всеки сам си преценява.
    Не те знам от къде си извадил тези гениални изводи то си е и твоя работа...Аз имам едно маркови хм ...маркови климатици конвенционален и инвертор...и мога да кажа че......инвертора е нито е по-комфортен....нито създава по-малко течение...нито пък е по тих....за икономия...хм...както казах 10% може и да е по .....но не повече......моят съвет е хората без пари да не се напинят за някакъв си инвертор а да си купят хубав конвенционален климатик....

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    20
    #1400

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    Здравейте. От няколко дена се разхождам из магазини и си търся климатик. Стаята ми е 5х4 метра, южна. Мисля да взема 12-ка. Самсунг видях, че много да оплюти и че не трябва да се взима такъв. Какво ще кажете на HITACHI RAS/RAC-E14H2 ?
    Или ако може, предложете ми климатик за около 1000-1100лева.
    Благодаря предварително!

  7. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #1401

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    malko_zai4e, благодаря за отношението. Не си оригинална със тия лафове - дори е обидно. Къде прочете че съм казал че живеете в панелка?! Принципно говорехме за съдбата на климатиците - а ти така и не обоснова теорията на баща си? В частност за вашата къща ако мислите за алтернативни системи съм съгласен да се помисли, зимата може и с акомулиращите печки(имате си ги) да се изкара ако напролет ще градите локално парно или нещо друго. Вие си решавате, но като искаш мнения ги изслушвай внимателно без да се заяждаш! С три мнения ти дадоха инфо за модели и лизинги и изолации и дограми - до колкото ще стигнеш сама след два месеца четене(може и повече). Блондинка ли си?

    FLINK погледни конвенционалните на Дайкин и Фужитсу:
    DAIKIN- FTYN/RYN35D
    FUJITSU GENERAL-ASY12USB
    ... малкото зайче обаче се дърпа нещо. Трябва да ти кажа че в офиса има конвенционална Осака12 за 600лв - пушка е! Духа жега да си е*е ма*ата - ама ако и стане нещо, техниците са през два коридора - в къщи не бих рискувал с такъв "драгстер".

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    22
    #1402

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    Цитат Първоначално публикувано от dgenov
    malko_zai4e, благодаря за отношението. Не си оригинална със тия лафове - дори е обидно. Къде прочете че съм казал че живеете в панелка?!
    Точно в предишното ти мнение, в темата, си го казал.
    Цитат Първоначално публикувано от dgenov
    а ти така и не обоснова теорията на баща си?
    Обосновах я, а ти ако беше чел внимателно, щеше да видиш.
    Цитат Първоначално публикувано от dgenov
    но като искаш мнения ги изслушвай внимателно без да се заяждаш!
    Изслушвам внимателно мнения, в които не се заяждат с мен и не поставят под въпрос умствения ми потенциал. Обясних каква е ситуацията в семейството ми и очаквах адекватни и коректни мнения. За разлика, ти започна да се заяждаш и да се правиш на оригинален. Честно казано, не очаквах такова отношение в този форум, в дата бр - да, но тук...
    Тук е мястото да изкажа благодарности на Ванко68 за коректните му отговори
    Цитат Първоначално публикувано от dgenov
    до колкото ще стигнеш сама след два месеца четене(може и повече).
    До къде трябва да стигна ?
    Цитат Първоначално публикувано от dgenov
    Блондинка ли си?
    Не, не съм блондинка. Казах го, климатиците не са силната ми страна и именно затова търся съвет. По тази логика, ти начално образование имаш ли? Допускаш елементарни пунктоационни грешки, които се учат във втори клас.

    Цитат Първоначално публикувано от dgenov
    ... малкото зайче обаче се дърпа нещо.
    Защото казах, че ще си вземаме Фуджицу, инверторен.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #1403

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    Генов,бива ли да ядосваш единственото зайче във форума

  11. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #1404

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    НЕ бива - мир . Malko_zai4e, на кой модел се спряхте?

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    439
    #1405

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    Ох, да вметна пак, макар да е извън темата, щото се споменаха акумулиращи печки - миналата зима, като ми се разтрака стария конвенционалния 12 LG турски климатик - карах цяла зима на акумулиращата печка, кеф голям. Сега при ремонта я изхвърлих и съжалявам. Може да си купя едно маслено радиаторче за през нощта, ако вземе да трака новия климатик като стария (засега не трака, имаше дрънчене, но го пооправихме).

    Аз разбрах друго - да, енергийна и финансова криза, климатика е 2-3-4х по-ефективен от акумулиращата печка като разход на ток и пари, но кеф цена няма. Пожелавам на всички да имат повече доходи през 2009-та и да не робуваме на СОР и EER, а да си харчим паричките с кеф! Верно, и аз искам с икономисаните парици да пия Black label вместо водка Флирт, ама! Слава богу - отдавна не съм купувал Флирт, карам на Финландия и Собиески! Наздраве и весели празници (оппа довечера ще си сипя, не съм алкохолик да пия от зори)!

    По темата за избор на климатик - никога вече не бих си купил пак конвенционален - инвертора си се усеща не като икономия, а като поддържане на температурата. Оня блъскаше топло зимата и студ лятото. Винаги почти еднаква изходяща температура, температурни скокове, примигване на лампите при включване (25-30А за 12-ка, 50А за 18-ка), по-шумно външно. Fuzzy Logic - глупости. Обаче шапка му свалям 5 години без профилактика и чистене на външното - железен. Тракането беше от липса на тампони, ама като намерих тампони - намерих и пари за нов инверторен! Старият работи сега у брат ми!

    За проблемите, дето инверторните не поддържат температурата на auto fan - изследвайте го как се държи на медиум и лоу и го пускайте сутрин да навакса за 1 час на медиум и после 4-5-6 часа си държи на ауто - всичко зависи от топлозагубите. Просто япончетата не предполагат, че може да има стаи с такива топлозагуби, като нашите! Сигурно при тях всичко е дървено и изолирано?

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    22
    #1406

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    dgenov, бива ли така да ме ядосваш, а
    Избрах си ето това: http://www.dimeli.eu/2008-12-09-15-4...sy-a12lgc.html . Сама си го избрах, има добър КОП, надявам се изборът ми да е добър.
    Сега търся фирмите из Пловдив и до 1 седмица след НГ се надявам да се похваля с климатик.
    enkov, ако искаш акомулираща... имаме си 2 в отлично състояние

    А, сега видях това http://www.dimeli.eu/2008-12-09-15-4...-cs-228tb.html, то 9 ли е? Не мога да разбера.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #1407

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    malko_zai4e

    Този втория е ~7ца. Хубава японска машина на 100V., но е твърде слаб за твоето помещение.

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    439
    #1408

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    Malko_zai4e, знам че имате 2 акумулиращи, ама след ремонта вече нямам място за акумулираща, само за малко радиаторче!

    12LGC е добра машинка, не взимай по-малък, пък бил той и японски 100 волтов. Висок СОР стая не топли, да знаеш! Топли номиналната мощност!

  17. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #1409

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    Цитат Първоначално публикувано от malko_zai4e
    ... Избрах си ето това: http://www.dimeli.eu/2008-12-09-15-4...sy-a12lgc.html . Сама си го избрах ... Сега търся фирмите из Пловдив и ...
    САМА?! Кой не чете внимателно какво му се пише?

    Цитат Първоначално публикувано от jori
    Малко зайче,отдели малко повече пари и си вземи Fujitsu ASYA 12LGC
    Цитат Първоначално публикувано от dgenov
    ...
    П.С. едно бюджетно предложение от мен: http://www.bulclima.com/bg/product/1...erter-em-.html
    Генерал/Фужитсу/Фужи са едно и също общо взето. Този модел "12LGC" всъщност ти е най-ефтиното инверторно възможно на киловат(от доказана марка), след двата конвенционални които ти се предложиха.

    Все пак честито за избора Аз лично съм доволен(да не става реклама но и аз съм от Пловдив - за тази фирма не съм чул за сега отрицателни отзиви) от линка който дадох по-горе. За Димели не че нещо ама ... по нашата улица имат монтажи - лепят си лепенките та от два километра да се вижда. На съседа двата така ги монтираха че първокласник ще се справи по-естетично. А Булклима ми сложиха тръбите в канали, замазаха си отвън/отвътре - не е кой знае какво ама все пак. В твоите 43м3, колкото и да нямаш изолация - мисля че ще се справя с отоплението. И "гадната дървена дограма" я огледайте, ако има луфтове и сложете уплътнения за да не бяга топлото.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    22
    #1410

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    dgenov, сега съм сигурна, че си прочел мненията назад, именно, за да търсиш мои гафове. Да, бях забравила, че момчетата са ми предложили Азия-та, но като забелязвах цената и не съм се старала да помня точни модели. Ta, ot вчера се оглеждам за инвертори и сама стигнах до този модел на фуджицу, а той се припокривал с препоръките на момчетата.
    Цитат Първоначално публикувано от dgenov
    Този модел "12LGC" всъщност ти е най-ефтиното инверторно възможно на киловат(от доказана марка), след двата конвенционални които ти се предложиха.
    Kakwo искаш да кажеш с това?
    Разбира се, че търся най-еВтиното качествено нещо
    Искам да ти благодаря и за препоръките за фирма. Точно търсих в интернет, щях да попитам и тук. За съжаление не успях да видя какви са цените на поставяне, може ли да ми кажеш ориентировъчно, може и на ЛС, за да не стават реклами? Щях да се обадя на телефоните, но нали следват почивни дни, а пусто сърце не трае
    А за прозорците - ще им мина ръбовете със силикон, ама ще чакам климатика, че сега е адски студ горе.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помогнете за избор на инверторен климатик
    От lpm във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 20
    Последно: 21-04-12, 16:05
  2. Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3559
    Последно: 03-01-12, 17:02
  3. Помогнете ми за избор на климатик - 2010 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1836
    Последно: 24-12-10, 17:43
  4. Помогнете ми за избор на климатик!
    От Stan_80 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 39
    Последно: 12-02-10, 13:34
  5. Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.
    От 1115 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1632
    Последно: 31-12-09, 11:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе