Страница 3 от 130 ПърваПърва 123451353 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 1950

Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    32
    #31

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)

    Здравейте всички сеткомци и честита нова година. Пожелавам на всички климите им да не се развалят никога.
    Търся помощ за конвенционален NEO ACS-HR18LED може ли да ми каже някой повредила ли се е ситемата за размразяване или толкова си може климатика. След 10 дневни мъгли с -10 градуса температури постепенно започна да прилича на снежен човек не се размразява май и спря да духа топло . Опитах да го пусна на изстудяване за да се размрази, но не стана просто се размразяваше докато не направи в помещението 16 градуса (а то стана за 10 минути) и спря изтече доста вода , но външно си прилача все още на снежен човек . До сега от 5 години може би работи без никакви профилактики и нито една зима не ми е правило впечатление да е имало толкова скреж по външното тяло. Затова предполагам, че се е повредил нещо. Заслужа ва ли си да викам фирма да го проверява или да го оставя само да се охлаждам лятото с него ???
    Много бях доволен от нео-то за това време от как го имам не е отказвал нито една зима топлил ме е и при -27 градуса без проблем.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #32

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)

    Цитат Първоначално публикувано от gogo100
    Здравейте всички сеткомци и честита нова година. Пожелавам на всички климите им да не се развалят никога.
    Търся помощ за конвенционален NEO ACS-HR18LED може ли да ми каже някой повредила ли се е ситемата за размразяване или толкова си може климатика. След 10 дневни мъгли с -10 градуса температури постепенно започна да прилича на снежен човек не се размразява май и спря да духа топло . Опитах да го пусна на изстудяване за да се размрази, но не стана просто се размразяваше докато не направи в помещението 16 градуса (а то стана за 10 минути) и спря изтече доста вода , но външно си прилача все още на снежен човек . До сега от 5 години може би работи без никакви профилактики и нито една зима не ми е правило впечатление да е имало толкова скреж по външното тяло. Затова предполагам, че се е повредил нещо. Заслужа ва ли си да викам фирма да го проверява или да го оставя само да се охлаждам лятото с него ???
    Много бях доволен от нео-то за това време от как го имам не е отказвал нито една зима топлил ме е и при -27 градуса без проблем.
    Грешката ти е била, че не си му правил профилактики, но сега не ми е вре,ето за такива неща. На пролет му направи пълна профилактика. Разглобяване и измиване на всичко. След профилактиката ще започне да топли както преди. Може да се наложи и фреон да се долее, но това ще го преценят техниците като дойдат на място. Ако температурите се вдигнат доста над нулата може да му направиш профилактиката и сега. Ти можеш да почистиш вътрепния топлообменник със специален препарат за климатици. Само се пръска и толкова. Не се изплаква, но не е много евтин. Погледни тук. www.aronbg.net Пиши, че могат да ти го доставят на адрес и излиа най-евтино. Също в бриколажа има препарат за автоклиматик за 12лв, но с немога може да ти е по неудобно, тъй като е с тръбикча за труднодостъпни места и май пръска във всички посоки. Това нещо го направи само ако е топло навън иначе няма да може да изтече мръсотиятя от климатика и може да стане по-лошо. Това е от мен.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    32
    #33

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)

    Благодаря Julian ще си поръчам от препарата, но аз вътрешното тяло съм го чистил до колкото мога само външното не съм пипал изобщо, сега четох темата за заскрежените клими и ще му купя едно шише с антифриз или течност за чистачки за да се поизчисти от леда, че се ядосвам да се грея с духалка при климатик на стената, а като затопли ще викам една фирма да го профилактират .

  5. Novice
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    4
    #34

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)

    Здравейте, от град мартен съм-до град Русе. Предстои ми да закупя климатик и моля за съвет. Живея в къща, ще отоплявам помещение - дневна-25м2 плюс преходно помещение кухня-10м2, общо 35м2. Височината е 2.5м, нямам изолация освен на тавана. Една външна стена с прозорец 2.7 х 1.3, имам локално парно което мисля да ползвам при температури по-ниски от -6-7 градуса. Прочетох почти всичко във форума за климатици и се спрях на марката Fujitsu. Учудва ме, че при Fujitsy-ASY-12LD и Fujitsy ASY12LCC при еднакви технически параметри "Термоклима" ги описва като за 35м2 и 45м2. Възможно ли е това? Приемам и други предложения, бюджетът ми е около 2000 лв с монтаж. Предварително благодаря за съдействието.Ако съм пропуснал нещо моля пишете.ЧНГ на всички и Весела 2008 година.

  6. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #35

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)

    тез описания термоклима си ги изсмуква от пръстите .. поне да бяха в кубици макар че пак ще са глупости .. и да ми пишат климатик 20ка като 10 бту и да го дават до 25 квадрата е пълна простотия ... инак Фуджитсу е добър избор

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #36

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)

    loganda, LD-то е по-добрият избор според мен.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    421
    #37

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)

    Цитат Първоначално публикувано от loganda
    Прочетох почти всичко във форума за климатици и се спрях на марката Fujitsu. Учудва ме, че при Fujitsy-ASY-12LD и Fujitsy ASY12LCC при еднакви технически параметри "Термоклима" ги описва като за 35м2 и 45м2. Възможно ли е това?
    Двата климатика имат разлика само в дизайна на вътрешното тяло, цвета,наличието на плазма филтър при LD и цената естествено. А да и "all dc". Като възможности и като работа са еднакви. Това е за 12-ките. За 9-ките има освен тези и деиствителни разлики във възможностите. 9LD е наследник на 9LB, докато 9LC е леко "скопен" вариант (доколкото 5.3кв максимална са малко де)

    Снимките на обменниците като спре да вали и дигне малко градуса

  10. Novice
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    2
    #38

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)

    Искам да си закупя климатици от марката Daikin за 2 стаи с параметри 17 кв. едната стая и 13 кв. другата като цената варира около 1800 лв. и работят на 220 V. Имам вътрешна и външна изолация с фибран и стиропор както и алуминиева дограма в цялото жилище. Моля за съвет кой модел да избера както и магазина дистрибутор за град Бургас! Благодаря предварително !

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #39

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)

    Цитат Първоначално публикувано от Lema
    Искам да си закупя климатици от марката Daikin за 2 стаи с параметри 17 кв. едната стая и 13 кв. другата като цената варира до 1700 лв за бройка Моля за съвет кой модел да избера ! Благодаря предварително !
    Уточни ако обичаш имаш ли изолация, и каква дограма имаш.Това е важно защото като гледам за тия пари кйто са отделени за климатик можеш да си купиш инвертор ,но при тия квадратури кито споменаваш и при наличие на добра изолация и дограма той няма да ти работи като такъв а като конвенционален.

  12. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    157
    #40

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)

    Първо трябва да решиш дали ще е 100 волтов ,или този за европеиския пазар на 220. Предимството на първия е по-големия СОР и това ,че сигурно е сглобен в Япония, недостатък единствено никаква гаранция за следгаранционен сервиз. 220-волтовите сигурно ще са сглобени в Белгия или чехия, но контрола на качество е гарантиран за всяка бройка,а и при този вариант е по-лесно гаранционното и следгаранционното обслужване.После трябва да разбереш от къде можеш да го закупиш. Ако са модели за европейския пазар,виждаш какви модели има и проверяваш в рускоговорящите сайтове горедолу каво представляват.С гугал ги търсиш в Украйна и *****.Просто пишеш DAIKIN и най-добре на -изображения- с търсачката.Според мен 20-ки са абсолютно достатъчни,ако са топли помещенията.Ако са по-студени помещения 25-ца и 20-ка.За парите който са обявни като бюджет да знаеш,че два климатика последен модел няма да можеш да вземеш, но ще са от последните модели.За инверторите ,ДАЙКИН гарантира работа до минус 15-20 градуса , за обикновенни до минус 7.Това за вторите не значи ,че няма да работят и на по-ниски температури.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    52
    #41

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)

    Тва 4е им е по висок КОПа на тия на 100V , го изяждат загубите в трафа . Макс 20% по висок коп . Мин 15% загуби в трафа . Смятай сам.
    А тва че някой ще каже , че загубите в трафа са 5% Да но на празен ход и за траф с перфектни характеристики
    За марката си се ориентирал перфектно . Само не се пре...й с волтажа .

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #42

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)

    Цитат Първоначално публикувано от 220voltov
    За инверторите ,ДАЙКИН гарантира работа до минус 15-20 градуса , за обикновенни до минус 7.Това за вторите не значи ,че няма да работят и на по-ниски температури.
    Обикновените Даикин са до -10. Мидеите са до -7. FTXS - C е до -10(стар модел), FTXS - D до -15 и с по-голям COP. FTXG e още по-добър, но парите ти нестигат за него. От FTXS модела има и 20-ки, които са със 100лв по евтини то 25-цата. Минималната мощност и на двата е еднаква. Можеш да сложиш в едната стая FTXG25, a в другата конвенционален FTYN25. Опиши помещенията и скакво предназначение(хол, спалня и т.н.) и ще видим кой е най удачния вариант. От друга страна ако сложиш в малката стая конвенционален и като сравняваш двата ще те е яд, че не си сложил нещо по-хубаво и във спалнята понеже FTXG e много гъзарски климатик.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #43

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)

    Цитат Първоначално публикувано от 4ARLZ
    Тва 4е им е по висок КОПа на тия на 100V , го изяждат загубите в трафа . Макс 20% по висок коп . Мин 15% загуби в трафа . Смятай сам.
    А тва че някой ще каже , че загубите в трафа са 5% Да но на празен ход и за траф с перфектни характеристики
    За марката си се ориентирал перфектно . Само не се пре...й с волтажа .
    От седем години ползвам климатици с траф. 15% загуба в трафа е пълна глупост, на празен ход консумацията е между 7 и 15 вата на час. При работещ климатик за 72 часа разхода е под 1 киловат щом електромера не може да го засече.

    220voltov климатиците на 100 волта имат точно такава гаранция каквато и тези за европейският пазар, не знам защо решавате , че фирмите който ги внасят не са си уредили гаранцията. В крайна сметка нека кажат тези който ползват такива климатици как е, щото виждаш, че в другите теми достатъчно собственици на европейски модели берат ядове със сервизите и гаранцията.

  17. Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    350
    #44

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)

    София , 21:26 , температура -14 . Дидииии ,студ .
    Климатика баца

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #45

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)

    Цитат Първоначално публикувано от lada2107
    София , 21:26 , температура -14 . Дидииии ,студ .
    Климатика баца
    Да бе, ти да не си на хижа Алеко, там наистина е толкова http://vremeto.dir.bg/
    В момента в София го дават -9 измерено в ХМС-то в Младост 1

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 130 ПърваПърва 123451353 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)
    От Lupus във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 312
    Последно: 27-11-09, 15:37
  2. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)
    От kantonaa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1699
    Последно: 31-12-07, 17:40
  3. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)
    От JoroM във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2354
    Последно: 31-12-06, 16:21
  4. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)
    От ВЕЛИНСКИ във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2332
    Последно: 31-12-05, 18:20
  5. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2004)
    От Julian във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 157
    Последно: 30-12-04, 17:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе