Страница 130 от 130 ПърваПърва ... 80120128129130
Резултати от 1,936 до 1,950 от общо 1950

Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    24
    #1936

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)

    Цитат Първоначално публикувано от ivoru
    а ти сигурен ли си, че е в режим "отопление", а не ауто, и че вентилатора е на макс, а не лоу или ауто? ако е така, може и да има кофти нещо. те последните мидеи ги поразвалиха, не топлят както предишните. а за пищялката и аз я търся да и лепна устата.
    АМИ НЕ по принцип го държа на макс вентилатора,а някои ако знае също за пищенето да казва!а как мога принудително да го накарам да размразява

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #1937

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)

    За пищенето-Потърси във вътр.платка зумера и го разпои.Понякога прилича на диск с размерите на монета от 20 ст,понякога е като минислушалка.
    За размразяването мисля,че не можеш да го накараш,а и за какво ти е ?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    50
    #1938

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)

    Здравейте,
    Днес, техник монтиращ климатици ми каза, че не е добре да се държи вентилатора на LOW, защото по този начин топлоотдаването не е добро и компресора прегрява и може да изгори. Вярно ли е това?
    Каза ми, че е най-добре да се държи на MEDIUM, иначе аз като го държа на AUTO работи неравномерно - спира често и после духа с много силна струя MHI 35 - Hyper Inverter.

  5. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #1939

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)

    Цитат Първоначално публикувано от markoni_bg
    Днес, техник монтиращ климатици ми каза, че не е добре да се държи вентилатора на LOW, защото по този начин топлоотдаването не е добро и компресора прегрява и може да изгори. Вярно ли е това?
    Това е вярно само при не-инверторните климатици. За инверторите от среден клас на горе не се отнася. Казвам от среден клас, защото всяка година се правят все нови и нови евтини имитации на инверторни климатици.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #1940

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)

    Да бе да то при не инверторните масово има прегрети компресори заради вентилатора на вътрешното тяло ... глупости!!!

  7. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    204
    #1941

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)

    че то най-ниската степен на вентилатора да вземат да я забранят софтуерно направо... к'во да се чудят толкова

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #1942

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)

    Прав си .... най-ниската заради компресорите най-високата зарди шума, нека да остане само една че да няма чуденка койя е най удачната скорост ... така и така сме почнали да махнат и четирипътния вентил че да бачкат климите само на студено тогава няма да има нужда да се регулира налягането чрез спиране на вентилатора на външното тяло в режим топло ( това се прави точно с цел да не прегрее компресора в режим отоплени е независимо на каква скорост е indoor fan ).

  10. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #1943

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)

    Цитат Първоначално публикувано от valen1
    ... Казвам от среден клас, защото всяка година се правят все нови и нови евтини имитации на инверторни климатици.
    Би ли конкретизирал "среден клас" и "имитации на инверторни"?

  11. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #1944

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)

    Цитат Първоначално публикувано от dgenov
    Би ли конкретизирал "среден клас" и "имитации на инверторни"?
    Средният клас инверторни климатици за мен като марка започват от Hitachi включително на горе. Обаче на вторият въпрос, кои са имитациите на инвертори не искам да отговарям, ще бъдат засегнати тези, които ги предлагат и монтират. Ще започне един безсмислен спор, как имитациите всъщност не били имитации, а високотехнологични машини и как този който твърди подобни неща от нищо не разбира. Няма смисъл от подобна дискусия, аз си имам свое мнение, всеки да си купува това, за което му стигат парите.

    Относно прегряването на компресора при не-инверторните климатици: Налягането във външния топлообменник на режим отопление е свързано с външните температури, колкото те са по-високи толкова и то е по-голямо. С цел да се намали налягането и съответно прегряването на компресора, външният вентилатор по програма трябва да изключва. По мои наблюдения, при външни температури от +15 градуса нагоре, компресора започва да прегрява, въпреки че външният вентилатор изключва. При тези външни температури само изключването на външният вентилатор не е достатъчно за да се свали налягането.

    Колкото са по-ниски външните температури, толкова и престава да има значение на каква скорост на вътрешния вентилатор работи не-инверторният климатик, защото възможността му да пренася топлина бързо спада с понижаване на външните температури, за разлика от инверторния. По-малко пренасяна топлина - по-ниско налягане и по-ниски температури.

    В желанието си да бъда разбран правилно, още веднъж ще обясня, че всички климатици са хубави за парите си, както тези от 300 лв. така и тези от 3 000 лв.

  12. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #1945

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)

    съгласен

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #1946

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)

    Еее айде сега щели да прегряват компресорите. Те компресорите има хиляда начина да прегреят, верно че ще го направят ако е спестен някой датчик или част от кода в процесора дето взима под внимание неговите стойности, ама това не е проблема.

    Какъвто и да е климатик, няма как да прегрее компресора ако той е чист и сметнат точно за кубатурата дето топли или охлажда. Даже няма никакво значение от степента на вентилатора. Вентилатора има значение само за шума, който издава вътрешното тяло и мощността, която отдава климатика. Инверторните климатици още повече си имат ресивер (receiver) и ако им е малко в повече фреона дето са компресирали ще го оставят в ресивера и няма да тормозят компресора, но и при обикновените климатици няма много голям проблем, освен ако сметката за ток не се смята за такъв. Верно че ще вдигат по голямо налягане отколкото трябва ама във всеки компресор си има защита за прекомерно голямо налягане и после се чака почти 24 часа за да се възтанови работата на компресора.

    Все пак всички марки за климатици ползват я компресор на MITSUBISHI, я на TOSHIBA я на други хора дето са правили компресори доста години и ги разбират тия работи и във всеки компресор има защита срещу прегряване, която го предпазва от проблеми.

    Може би специалистите ще ме подкрепят, че тази защита се нарича клексон, а спирането на компресора клексониране.

  14.  
     
  15. Junior Member Аватара на stobi
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    101
    #1947

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)

    Аз го знам кликсон, и това изключване е по скоро аварийно а не работно!

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #1948

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)

    Цитат Първоначално публикувано от stobi
    Аз го знам кликсон, и това изключване е по скоро аварийно а не работно!
    Изцяло аварийно- компресоа е прегрял по някаква причина! А иначе наистина се изписва кликсон, явно съм допуснал правописни грешки

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    90
    #1949

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)

    При външна темперетура -2 , вътре духа с 38-40 градуса на 2-ра степен , имам ли повод за притеснение , темперетурата в стаята е около 10-12 градуса ? , става въпрос за конвенционален климатик .

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #1950

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)

    Нормално е,в стаята е много студено.Като направи 20 гр,ще духа с 48-50,както трябва.Ако можеш,помогни му за час-два с духалка или радиатор.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 130 от 130 ПърваПърва ... 80120128129130

Подобни теми

  1. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)
    От Lupus във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 312
    Последно: 27-11-09, 15:37
  2. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)
    От kantonaa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1699
    Последно: 31-12-07, 17:40
  3. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)
    От JoroM във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2354
    Последно: 31-12-06, 16:21
  4. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)
    От ВЕЛИНСКИ във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2332
    Последно: 31-12-05, 18:20
  5. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2004)
    От Julian във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 157
    Последно: 30-12-04, 17:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе