Страница 7 от 21 ПърваПърва ... 5678917 ... ПоследноПоследно
Резултати от 91 до 105 от общо 313

Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #91

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)

    Даже не я бях чувал тази марка.Та кажи на братовчетка си да не го пуска на повече от 23 градуса и да не го исключва би трябвало да работи по добре.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    204
    #92

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)

    От какво може да е - монтаж, климатика или нещо друго?Стаята е нормална за 12,20кв.м.
    Според мен от името...... това не съм го чувал даже! Ама си мисля че в Гърция може и да работи пи-добре...

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    173
    #93

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)

    Цитат Първоначално публикувано от muchoto
    miry в еднакви помещения нео-то ще харчи 2 пъти повече от фуджицуто. Накратко това се имаше в предвид. Затова поста започва с "Пълни глупости".
    Би ли го доказал това търдение ,бих се обзаложил, че е невъзможно- нито на теория, нито на практика да има такава разлика.
    Говори ми с факти.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #94

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)

    Може- Ако Неото има КОП 2,50, а Фуджитсуто 5,00 и топлоотдават еднакво,за да топлят еднакво,а познай колко ще изхарчи Неото( може да е въпрос с повишена трудност) ?
    Факти из форума бол-ей сега някой написа за разход 100-120 лв от некво дърво като Неото.

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    173
    #95

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)

    Цитат Първоначално публикувано от mecha
    Я кажете нещо за Чунлан 12 инвертор.Ако някой знае нещо?Братчедката е с такъв и е на макс 30 градуса, а едва прави 19-работи нонстоп.От какво може да е - монтаж, климатика или нещо друго?Стаята е нормална за 12,20кв.м.


    http://www.doma.bg/product/1417 и пласта 200лв.ток
    Има му нещо на климатика,на 12 квадрата стая какъвто и климатик да сложиш ще топли без проблеми.
    Климатика като цяло не е лош KFR -Елит и Волтел са същите имаи го и под други марки ,това е от така наречения тип инвентор.
    200 лева само за климатика е много,максимума който може да изрзходи този климатик е 110-120 лева.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    173
    #96

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)

    Цитат Първоначално публикувано от vanko68
    Може- Ако Неото има КОП 2,50, а Фуджитсуто 5,00 и топлоотдават еднакво,за да топлят еднакво,а познай колко ще изхарчи Неото( може да е въпрос с повишена трудност) ?
    Факти из форума бол-ей сега някой написа за разход 100-120 лв от некво дърво като Неото.
    Бъди конкретен кой модел Фуджитцу е с КОП 5 и кой модел НЕО е с 2,5 ,Всяка стока продавана в БГ има сертификат за съответствие и би следвало даните исписани на климатиците да отговарят на стандартите и да са точни.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #97

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)

    Ми на Нокрията е там някъде,а за Нео съм готов да споря дали има изобщо модел с по-висок от 2,5. И не всяка стока в БГ има сертификат за съответствие,особено "марка"като Нео.Камо ли да си вярваш,че написаното за Нео от братята китайчета отговаря на истината.Ако изнамериш сертификат за Неото и ако ми докажеш,че е истински,ти правя софра в хотел по желание + екстрите.
    Понеже съм бачкал за Технолукс,известен с "марките" Елит,Крафт,Келон,напълно еднотипни с Неото,по спомени съм мерил в сервиза колко консумират -1680 Вт.Ако КОПа е 3,00,се получава топлоотдаване 5 000 Вт-нали няма да говорим глупости повече?

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    173
    #98

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)

    Неуместно е да се сравнява Нокрия с Нео, все едно да сравняваш Ролс -Ройс със Трабант.
    Теоретично е възможно да е до 50% по- икономична Нокрията.
    Но останалите инвертори са до 30% по- икономични спрямо Неото.
    Не съм им адвокат, но съжалявам, че не станах.
    С високия коп се търси ниска консумация на ток ,не за да се плащат по- ниски сметки, а да има по-ниско потребление на ток.
    Нокрията е предназначена предимно за Японския пазар, където имат недостиг на ресурси.Направи една проста сметка ,тези няколко процента на милиони климатици до колко мегавата икономия ще доведе.По време на експлоатационния им срок за ток и климатиците ще платиш еднаква цена,но някои разсъждават, че е по- добре да платят за технологии, от колкото за ресурси.

    С тоя правопис си само за адвокат!

    "Инвентор" що е то?

    Да бе извинявай условието е да се пише на кирилица а не на маимуница и тотално съм се объркал в правописа

  11. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #99

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)

    Цитат Първоначално публикувано от miry
    Неумесно е да се сравнява Нокрия с Нео, все едно да сравняваш Рплс -Ройс със Трабант.
    Теорети
    Неуместно е да се сравнява неото с което и да е Фуджитцу. Разбираш ли защо не ти отговорих? Няма смисъл да се заражда спор, който би бил повече за спорта...

  12. Novice
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    6
    #100

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)

    Може ли едно питане!?

    Стая 12-13 кв.м.
    Височина 2.5 м
    Панелка, една външна стена - северна и санирана
    Влажност на въздуха (ако изобщо има значение) - малко над нормалната

    Та, питането ми е ... кой от трита модела е "най-добър" (т.е. качество, цена, кпд, шум и т.н.)?

    1. ASYA 09LG
    2. MSZ-GC 25VA
    3. FTXS20G

    Надявам се на поне 3-4 компетентни мнения ... ако са повече супер!!!

    Благодаря на всички предварително!

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #101

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)

    Третият. Определено.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #102

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)

    Gost000, ако обичаш да ти е топличко - не е зле да има повечко мощност! Виж и това: http://v-clima.com/prod.php?id=3

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #103

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)

    FTXS20G има 2,7 kW номинална отоплителна мощност. Изключително тих. Спокойно ще поддържа нормална температура за живеене, не 26-28*...

  17. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #104

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)

    deian, Дайкина е много хубав, но на мен лично ми се струва излишен лукс. Фужитсу 9LD ми се струва по-оптимално цена/мощност/качество за тия пари. "нормална температура за живеене" е относителна стойност - човека нищо не е казал къде/как живее, затова му обръщам внимание на този модел. Доста е по-мощен, "тихото" ако е въпрос ще е по-използваемо в студа(с оглед на по-голямата мощност) от на Дайкина. Разбира се човека си решава, но НИКОГА повечко мощност не е излишна. Има един съфорумец с по 130Вата/м3 - питай го дали му е добре

    П.С> ако иска на 26* да се гушка с гаджето(или бебе ако има за къпане всяка вечер) - в най-големия студ какво правим?

  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #105

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)

    Повечето хора в отоплението с климатик търсят икономия. Ако ще му задава постоянно 26*, то не съм сигурен, че ще му е най-изгодния начин за отопление.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 7 от 21 ПърваПърва ... 5678917 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)
    От kantonaa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1949
    Последно: 27-12-08, 23:13
  2. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)
    От kantonaa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1699
    Последно: 31-12-07, 17:40
  3. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)
    От JoroM във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2354
    Последно: 31-12-06, 16:21
  4. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)
    От ВЕЛИНСКИ във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2332
    Последно: 31-12-05, 18:20
  5. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2004)
    От Julian във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 157
    Последно: 30-12-04, 17:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе