Страница 5 от 21 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 313

Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    15
    #61

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)

    Ч Н Г на всички от форума . Искам да попитам за една стая от 17 квадрата дали е добре Fujtsu 09 LGC ?
    Стаята е топла - има изолация и пвц дограма.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #62

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)

    При тези условия- п'солютно.Не се замисляй.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    15
    #63

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)

    Имам такова Fujitsu в стая 10 кв за сега добре се държи.


    Или 12 ка не знам . В момента в тази стая се топля със 7 годишно NEO 12 ка,но гори за 24 часа 2 лв . И шума има значение-мисля да го махам това NEO.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #64

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)

    Ми то Фуджитсуто 09 с гаранция има по-добро топлоотдаване при тези температури от некво Нео 12ка,така че няма какво да се чудиш.

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    173
    #65

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)

    Цитат Първоначално публикувано от galin29
    Имам такова Fujitsu в стая 10 кв за сега добре се държи.


    Или 12 ка не знам . В момента в тази стая се топля със 7 годишно NEO 12 ка,но гори за 24 часа 2 лв . И шума има значение-мисля да го махам това NEO.
    1.

    Нормално си гори Неото 10кв. по 20 стотинки =2 лева. Ако Фуджитсото подържа 400 вата за 24 4аса =9.6кв.по 20 ст.=1.92
    Икономията няма да е голяма а разликата в цената е огромна 500 левае цената на Неото с монтажа а на Фуджитсуто е близо 2000 лева

    Един килограм винаги си е един килограм един киловат винаги си е един килова едно БТУ си е едно БТУ и 12 Нео е равно на 12 Фуджитсо
    топлоотдаването щом е 12 е еднакво.Разлика в топлоотдаването има само в зависимуст от оборотите на инвенторния климатик.
    При работа на макс инвенторния климатик отдава с 30 процента повече от конвенционалния но за кратко време,при номинална работа или при среддни обороти топлоотдава колкото конвенционалния икономията идва когато работи на минимални обороти и само подържа температурата,но тогава конвенционалния спира да работи.Инвенторна 9 може да топлоотдава колкото 12 конвенционална но само когато работи компресора на макс, но тогава се товари постояно и живота и се намалява и консумира повече ток.

    Има Фуджитсо кпнвенционално 9 или 12 с по добър коп от инвенторно 9 или 12 и си направете сметка кои климатик е по икономичен инвенторнния или конвеционалния,

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    173
    #66

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)

    Цитат Първоначално публикувано от p_besnia
    Някой може ли да ми даде информация за NIPON KFR 3211G/BPE.
    Какво точно те интересува KRF-много яки имаги под марките;
    Нипон,Осака,Бард ,Чиго и още много други марки.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    229
    #67

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)

    Цитат Първоначално публикувано от miry
    Нормално си гори Неото 10кв. по 20 стотинки =2 лева. Ако Фуджитсото подържа 400 вата за 24 4аса =9.6кв.по 20 ст.=1.92
    Икономията няма да е голяма а разликата в цената е огромна 500 левае цената на Неото с монтажа а на Фуджитсуто е близо 2000 лева
    .
    за човека споделящ моето мнение.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #68

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)

    Щом за вас "марките" Нипон,Осака ,Бард??? са много яки,то какви са Дайкин и Митсубиши? А KRF като сигнатура няма,има KFR като общо обозначение на доста китайчета.
    Едно Нео както и да го смятате в еднакви условия ще си гори повече от марков климатик заради елементарния факт,че КОПа му е поне с 1,5- 2 единици по-малък,да не говорим как се срива при ниски температури,сравнен с на Фуджитцуто..Погледнете процента на оплакванията за китайчетата спрямо тези за марковите.Ако влезете в други форуми,където се обсъждат главно такива китайски"марки" ,ще ви се завие свят от оплаквания как не топлят,как замръзват,бучат,бръмчат,съскат и прочие.
    Наздраве и от мен,който не споделя горното мнение.

  11. Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    229
    #69

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)

    на всички-днес на Йордановците утре на Ивановците.Дай линнк на другите форуми да се образоваме

  12. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #70

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)

    miry, изби рибата с тия писания. То москвич и хонда са с 1.5 двигатели (примерно) ама ... кое е по-икономично и рентабилно? Не че щом за 12ки са еднакви - никъде не видях да им цитирате ватовете? А пък Нео с Фужитсу просто не се излагай да слагаш на един кантар! Инверторна 9ка(LD-3.6kВ) си отдава точно толкова(че и повече) от не инверторна 12ка(няква измислена с 3.5кВ които на -5* стават не повече от 2кВ) - кво говориш?!? Да не продаваш китайски буклуци та надъхваш хората?

    П.С> сега като заваля снега се видя кой/колко струва по улицата е пълно с ледено трупове!

  13. Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    229
    #71

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)

    Цитат Първоначално публикувано от dgenov
    miry, изби рибата с тия писания. То москвич и хонда са с 1.5 двигатели (примерно) ама ...
    Съвсем не е уместно да се сравнява Москвич 2140 1986 година с Хонда Сивик 1,5 2006 год.Дайте тази Хонда да я сравним примерно с една Дачия 1,6 MPI 2006 год.Това сравнение го давам тъй като компресорите на MIDEA са TOSHIBA,както двигателя на ДАЧИА си е RENAULT.И кво стана Дачия 1,6 MPI за 15000лв върши същата работа като Хонда Сивик за 2 х 15000 лв.И двете возят за една цена.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    439
    #72

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)

    Цитат Първоначално публикувано от dgenov
    П.С> сега като заваля снега се видя кой/колко струва  по улицата е пълно с ледено трупове!
    За жалост, има и доста маркови трупове! В темата за размразяването или в Тошибата имаше снимка на яко замръзнал Дайсейкай - верно, уж поради неизваден щуцер!

  16. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #73

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)

    Я не се излагай че Хонда ще "върши същата работа" като Дачия . Имал ли си Хонда та говориш? В конкретния случай визирах Хонда Сивик (84-87) 1.5GT PGMFI - 106HP - МОЯТА Хонда! Карам я от 8 години и трябва да ти кажа че е АБСОЛЮТНО изчислена от ВСЯКЪДЕ! Няма лято, няма зима, няма нищо - убиец е! само консумативи съм сменял за 100+хил километра дето съм и навъртял със зверско каране, така че не ми разправяй за Москвичи и Дачии изобщо(а че е с Рено двигател още по-зле) - ще ги видим след 5 години като им се раздрънка всичко. Колко "набори" е изпратила на моргата ...

    П.С. дай ми пример за марка/модел от същото поколение, на който за 100хил.км само на градско(почти) в Пловдив(дупка до дупка) и НЕ е сменяно нищо по окачването! И по-нищо друго не е сменяно ама да не спамя темата, ако щеш вярвай - питай някой друг с японски автомобил да ти изясни картинката.

    naydenov69, освен да те "вози на една цена", всяка техника си има и подръжка(ако не си забелязал). Мерси от продукти след които ще тичам само - сметни в къщи 15техники и всеки месец да се разваля по една? ми аз само в сервизи ли ще стоя - НЯМАМ време да се занимавам с глупости! абсолютно съм убеден че има и качествени продукти, които включвайки ги в контакта и ЗАБРАВЯШ за тях! Това му трябва на редовия потребител, не някви драгстери които работят от ден до пладне - ама били ефтини - пълна смешка.

  17. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #74

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)

    Цитат Първоначално публикувано от miry
    1.

    Нормално си гори Неото 10кв. по 20 стотинки =2 лева. Ако Фуджитсото подържа 400 вата за 24 4аса =9.6кв.по 20 ст.=1.92
    Икономията няма да е голяма а разликата в цената е огромна 500 левае цената на Неото с монтажа а на Фуджитсуто е близо 2000 лева

    Един килограм винаги си е един килограм един киловат винаги си е един килова едно БТУ си е едно БТУ и 12 Нео е равно на 12 Фуджитсо
    топлоотдаването щом е 12 е еднакво.Разлика в топлоотдаването има само в зависимуст от оборотите на инвенторния климатик.
    При работа на макс инвенторния климатик отдава с 30 процента повече от конвенционалния но за кратко време,при номинална работа или при среддни обороти топлоотдава колкото конвенционалния икономията идва когато работи на минимални обороти и само подържа температурата,но тогава конвенционалния спира да работи.Инвенторна 9 може да топлоотдава колкото 12 конвенционална но само когато работи компресора на макс, но тогава се товари постояно и живота и се намалява и консумира повече ток.

    Има Фуджитсо кпнвенционално 9 или 12 с по добър коп от инвенторно 9 или 12 и си направете сметка кои климатик е по икономичен инвенторнния или конвеционалния,
    Пълни глупости!
    Единствената причина да не изтрия поста ти е, че не е в нарушение на правилата на форума!

  18. Novice
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    5
    #75

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)

    За помещение 24 кв.м. Fujitsu ASYA 12LCC ще ми върши ли работа.PVC дограма и изолация вътрешна на една стена ,другите са вътрешни.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 21 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)
    От kantonaa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1949
    Последно: 27-12-08, 23:13
  2. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)
    От kantonaa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1699
    Последно: 31-12-07, 17:40
  3. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)
    От JoroM във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2354
    Последно: 31-12-06, 16:21
  4. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)
    От ВЕЛИНСКИ във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2332
    Последно: 31-12-05, 18:20
  5. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2004)
    От Julian във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 157
    Последно: 30-12-04, 17:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе