Страница 5 от 6 ПърваПърва ... 3456 ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 81

На минимална скорост на вентилатора климатика повече ли ток хаби?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #61

    Re:На минимална скорост на вентилатора климатика повече ли ток хаби?

    само да добавя,понеже си имам известни разправии с тоци от около 1.5 години,та в къщи съм се обзавел и с електромер - от тези с шайбата старите -който е пригоден с контакт и щепсел - прародителя на уредите тип олимпия ( но пък с гарантирана точност бил донякъде)та съм си засичал и хладилника за да видя -защо тези по магазините ми предлагат 3 пъти клас А уреди и има ли сметка от тях.Резултат: под 1кв на ден -след 3-4 мсц отчитане -че междувременно го бях забравил ако има значение цяло лято.А хладилника е стандартен с фризерна част 200 +50 ако не се лъжа

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #62

    Re:На минимална скорост на вентилатора климатика повече ли ток хаби?

    Много зависи как се ползва хладилника колко често се отваря колко време се държи отворена вратата колко топли продукти се слагат вътре за денонощие.Много е плаващо и трудно се мери точно.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    19
    #63

    Re:На минимална скорост на вентилатора климатика повече ли ток хаби?

    Днес във 16:30 ще дам резултати от ново измерване и засичане с всички изходни данни и параметри на уредите.

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #64

    Re:На минимална скорост на вентилатора климатика повече ли ток хаби?

    добре,ще почакам още няколко минути,а от кое населено място си?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    19
    #65

    Re:На минимална скорост на вентилатора климатика повече ли ток хаби?

    Днес работят само фризер и хладилник със следните данни:
    Хладилник клас B мощност по табелка 230W фризер BEKO 75W
    Засичане
    начало сутринта в 8:00
    край 12:00
    консумация за 4 часа 0,35Kw (350W) с включено устройство
    нова проба от 12 часа до 16 часа без устройство 0,42 Kw (420 W)
    около 20 % икономия
    през целият 8 часов период нищо не ес е включвало и ли отваряли хладилник и хризер (пълен покой така като няма никой в къщи)
    Утре ще направя ново замерване с влючен и компютъра и то за по дълъг период 8 часа




  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    71
    #66

    Re:На минимална скорост на вентилатора климатика повече ли ток хаби?

    Тия данни дето ти ги пише 230вата и 75вата не значи, че те консумират по толкова през цялото време.

    Ако беше така, то щеше да имаш 305вата употребена енергия за всеки час, което не е вярно както виждаш и ти.

    По- добре повтори този твоя опит още 2 пъти. Така ще имаш 3 резултата със и 3 без тая джаджа.

    За да си прав, ще трябва и трите пъти резултатите да са абсолютно еднакви - 350вата със и 420вата без.
    Ако успееш по някакви неведоми пътища да го направиш, отново ще излезе, че годишния ти разход е близо мегават само за тези 2 уреда.

    И междувременно докато тече теста, били дал моделите на хладилника и фризера от тези табелки.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,194
    #67

    Re:На минимална скорост на вентилатора климатика повече ли ток хаби?

    tashunko71 с хладилници и климатици и други такива уреди не може да направиш точно засичане разбери го !!!
    Сложи като мен една духалка 2 kw/h пусни я на макс за 1 час първо без уредчето и после с уредчето да видиш колко ще бъде разликата.

    П.С Успех !!!! И не забравяй да пишеш какво е станало .

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    19
    #68

    Re:На минимална скорост на вентилатора климатика повече ли ток хаби?

    Па въпроса с духалката искам да споделя че устройството за икономия дава най добри резултати при уреди с въртящи се части от рода на к лиматици перални хладилинци и др с електромотор духалката има нагревател и едно нещастно вентилаторче така че там не вярвам да има ефект!
    Засичането е доста точно защото 8 часа нищо не се пипа и отваря нито хладилник нито фрзер. климатик не работи с него найстина ще даде грешка пробвал съм
    Утре ще направя 8 часова проба с хладилника фризера и включен компютър - лаптоп нека повече часа да работят че все пак електомера ми е механичен може да допусна визуална грешка в резултатите ако са в малки граници
    след това на другият ден същата проба само че без устройство
    ще споделя получените резултати!

  11. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Ботевград
    Мнения
    673
    #69

    Re:На минимална скорост на вентилатора климатика повече ли ток хаби?

    За експеримента отворете вратата на хладилника, за да не изключва и нека поработи час два няма да се повреди. За климатика същата работа на макс. с отворен прозорец например. Трябва да се правят жертви пък и разходите по експеримента ще се върнат от икономията на уредчето.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    71
    #70

    Re:На минимална скорост на вентилатора климатика повече ли ток хаби?

    tashunko, какво стана с теста, ще ни споделиш ли получените резултати?

    Та казваш с климатика дава грешка...

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    107
    #71

    Re:На минимална скорост на вентилатора климатика повече ли ток хаби?

    Понеже и аз съм собственик на това "чудо" за пестене на ел. енергия още от лятото, не съм си играл да правя замервания, но ще посоча това:

    http://pics.data.bg/categories/1/%d0...82%d0%be%d0%ba

    Не са работили уреди по-различни от миналата година. Възможно е по-хладното лято да е дало отражение , но е добре. Ще видим как ще е зимата...


  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    19
    #72

    Re:На минимална скорост на вентилатора климатика повече ли ток хаби?

    Твърдо икономията на ток с устройството е не по малко от 10%!!! Абсулютно точни замервания! Механичен електромер! Не знам при електронните електромери може да не работи!

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    107
    #73

    Re:На минимална скорост на вентилатора климатика повече ли ток хаби?

    E толкова излезе до сега:

    113.88 @ 85.5 т.е. 28.38 лятото

    197.58 @ 171.03 т.е. 26.55 зимата

    http://pics.data.bg/categories/1/%d0...82%d0%be%d0%ba

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    439
    #74

    Re:На минимална скорост на вентилатора кли

    И мен ме интересува точно въпроса от топика, не от офтопика - по-конкретно, както сме дискутирали тук, сега както застудя доста, климатика ми (а от разговори с познати, както и тук във форума преди 1 година, когато пишех по-често тук), на AUTO климатика не винаги поддържа зададената температура, а по-ниска с 2 или 3 градуса, което дразни. Ако го сложа на 1 или 2 чертички (климатика ми е Carrier XPower Silver и има Auto, 1, 2, 3 чертички) и си ги поддържа доста успешно градусите (на 1 ги държи с половин градус по-ниско, на 2 ги кове, но много вятър прави).

    Да, меря и искам градусите на термометъра на бюрото ми (70-80 см над земята, защото по цял ден работя на компютъра, това си ми е работата), а климатика мери горе.

    Напоследък съм доволен от вентилатор на 1. Споделете вашите как се държат? Да поясня, моят на Ауто държи някви минимални обороти на вентилатора повечето време, а на 1 и 2 ги държи доста по-високи (пак си ги регулира, разбира се, както и на Ауто понякога се втурва да прави ураган).

    Ясно ми е, че за да поддържа 20С при зададени 23С на вентилатор Ауто и да поддържа 22.5-23С при зададени 23С при вентилатор 1 или 2 - се вкарва различна топлинна мощност в стаята, чудеса не стават. Въпроса е каква е точно зависимостта и влияе ли това на COP/EER (ако има такава и за охлаждането лятото)?

    Иначе си плащам 115-150 лв на месец, най-вече заради майка ми с нейния радиатор (изрично не иска климатик в нейната стая, духало й, бръмчало й). И 5-10 лв повече или по-малко не са ми проблем, но ми е интересно като постановка!

  18. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    124
    #75

    Re:На минимална скорост на вентилатора климатика повече ли ток хаби?

    на това ауто и моя нищо не прави точно както каза с 2-3 градуса държи под зададената на другия край настаята сега ще видиме на 3 та скорост какво ще стане

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 6 ПърваПърва ... 3456 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Скорост на вентилатора и дефрост
    От ATM във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 01-01-15, 21:50
  2. Отговори: 8
    Последно: 15-02-14, 00:10
  3. Fuji RSA 12LGC- тракане на вентилатора при ниска скорост-вътрешно тяло
    От vasko_grudov във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 38
    Последно: 02-12-11, 00:15
  4. Минимална консумация на FTX50GV1B ?
    От dwd във форум Климатици Daikin
    Отговори: 27
    Последно: 23-03-11, 18:15
  5. Снимка с повече Mp = файл с повече Mb? Или съвсем не?
    От roumen68 във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 4
    Последно: 26-02-10, 17:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе