Страница 113 от 123 ПърваПърва ... 63103111112113114115 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,681 до 1,695 от общо 1837

Помогнете ми за избор на климатик - 2010 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #1681

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2010 г.

    Цитат Първоначално публикувано от stonit
    трябва ми климатик за стая 15,1 м2, 36,5 м3,прозорец пвц 2,5 квадрата ,къща 2 етаж , не изолирана ,като 9,20 метра са външни стени , горния етаж е неотопляем, разположение югозапад Бургас до 2000с монтаж

    1. http://www.bulclima.com/klimatici-i-...eral/asha12lgc

    2. фуджи 9 ЛДЦ http://www.fujielectricbg.com/

    3. дайкин FTX35JV http://www.mmc.bg/admin/pics/34_3_FT...ertor_2010.pdf


    за каквато си искаш вътрешна температура независимо от външната.
    дотук всичко препоръчано на поносими цени, ако искаш нещо на не толкова поносими цени с повече екстри пиши допълнително.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    57
    #1682

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2010 г.

    при мен климатика в хола 45 кв. м. дайкин 71 GV при 17 кв.м. прозорци в къща е изхарчил от 11 октомври до днес 42 дни 47 лв това ми показва уредчето, малкият дайкин 25 сиеста в 17 кв.м. е изхарчил за същото време 27лв като ги държа на 22 градуса а термометъра в стаята показва 24-5, засега съм доволен

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #1683

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2010 г.

    Цитат Първоначално публикувано от stonit
    трябва ми климатик за стая 15,1 м2, 36,5 м3,прозорец пвц 2,5 квадрата ,къща 2 етаж , не изолирана ,като 9,20 метра са външни стени , горния етаж е неотопляем, разположение югозапад Бургас до 2000с монтаж
    Дайкин FVXS25F подов модел
    Дайкин FTXS25G
    Фуджицу 9LDC
    Митсубиши GE25VA
    Тошиба RAS-B10SKVP-E - с малко надхвърля посочения бюджед, но е отличен вариант

  5. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #1684

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2010 г.

    Аз също препоръчвам 09LDC или 10SAVP-E , и двете машини са на място за това помещение.

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #1685

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2010 г.

    Пропуснах модела на Митсубиши FD25VA plasma duo. Страхотен климатик, който се вписва сравнително точно в посочения бюджет. При монтажа му трябва да се изпълни процедурата по прекъсване на два джъмпера описана тук, за да си прави добър дефрост и да има подгрев на компресора. Същото важи и за модела GE25VA.

  7. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #1686

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2010 г.

    И FD е много добра машина, но му е малко висок минимума.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #1687

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2010 г.

    Тогава пиши по едно писмо на Дайкин и Митсубиши да се самозакрият заради високите минимуми - въпрос, който изключително много се преекспонира в този форум. Две от марките лидери в производството на климатична техника дали щяха да правят така машините си ако това беше проблем. Моделите с нисък минимум, които духат студена струя през зимата са не по-малък проблем.

    Да не се препоръчват отличните моделите на Митсубиши и Дайкин и като качество и като термодинамични показатели на питащите потребители поради тази глупост е доста нечестно спрямо тях.

  10. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #1688

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2010 г.

    Е, не съм твърдял подобно нещо, за мен FD е най-добрата машина на пазара ни след PAVP на ТОШИБА и е на едно ниво със SAVP.За ДАЙКИН мнението ми е по-различно.Просто казах, че е малко висок и е за малко по-големи помещения.И SAVP е с нисък минимум, но няма студена струя.

  11. Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    351
    #1689

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2010 г.

    Цитат Първоначално публикувано от rist
    Тогава пиши по едно писмо на Дайкин и Митсубиши да се самозакрият заради високите минимуми - въпрос, който изключително много се преекспонира в този форум. Две от марките лидери в производството на климатична техника дали щяха да правят така машините си ако това беше проблем. Моделите с нисък минимум, които духат студена струя през зимата са не по-малък проблем.

    Да не се препоръчват отличните моделите на Митсубиши и Дайкин и като качество и като термодинамични показатели на питащите потребители поради тази глупост е доста нечестно спрямо тях.
    Че какъв им е проблема на машините с нисък минимум през зимата?Духат си толкова ,,студена'' струя колкото е необходима за подържане на зададената температура.

  12. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #1690

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2010 г.

    Цитат Първоначално публикувано от rist
    Тогава пиши по едно писмо на Дайкин и Митсубиши да се самозакрият заради високите минимуми - въпрос, който изключително много се преекспонира в този форум. Две от марките лидери в производството на климатична техника дали щяха да правят така машините си ако това беше проблем. Моделите с нисък минимум, които духат студена струя през зимата са не по-малък проблем.

    Да не се препоръчват отличните моделите на Митсубиши и Дайкин и като качество и като термодинамични показатели на питащите потребители поради тази глупост е доста нечестно спрямо тях.
    Колега много навътре приемаш някои неща, все едно ти си собственик на тези два производителя.
    Всеки изказва мнение спрямо разбиранията и възгледите си и това трябва да се приема нормално, а не с нападки

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #1691

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2010 г.

    Ако си добре изолиран в малко помещение не ти трябват климатици инвертори с висок минимум защото работят като on/off машини.
    Питай патило не питай старило

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    130
    #1692

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2010 г.

    За тия пари това-http://www.bulclima.com/klimatici-i-multisistemi/fujitsu-general/ashb09ld-plasma или това http://v-clima.com/prod.php?id=klima...xs35d_arxs35f.Даже с остатъка до 2000лв.ще си платиш отоплителния сезон, че и следващия.

    П.С. Съгласен съм с Chachoto.

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #1693

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2010 г.

    За мен, от европейските модели, RAS-B10SKVP-E е единственият модел без недостатъци (разбира се и новият PKVP-E). Така че ако парите не са проблем, няма какво да се мисли.

  17. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #1694

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2010 г.

    Тъкмо го гледам срещу мен.ТОШИБА E и ND и FD......VABH са най-добриге машини за Европа.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    127
    #1695

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2010 г.

    Примерно това: http://clima-design.bg/87,sap-zk28x.html и още една камара японски клими.
    Цитат Първоначално публикувано от stonit
    трябва ми климатик за стая 15,1 м2, 36,5 м3,прозорец пвц 2,5 квадрата ,къща 2 етаж , не изолирана ,като 9,20 метра са външни стени , горния етаж е неотопляем, разположение югозапад Бургас до 2000с монтаж

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. моля помогнете при избор на климатик за хол
    От marianski във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 12
    Последно: 12-08-14, 22:02
  2. Помогнете за избор на инверторен климатик
    От lpm във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 20
    Последно: 21-04-12, 16:05
  3. Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3559
    Последно: 03-01-12, 17:02
  4. Помогнете ми за избор на климатик!
    От Stan_80 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 39
    Последно: 12-02-10, 13:34
  5. Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.
    От Weezy във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1410
    Последно: 30-12-08, 22:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе