Страница 63 от 123 ПърваПърва ... 1353616263646573113 ... ПоследноПоследно
Резултати от 931 до 945 от общо 1837

Помогнете ми за избор на климатик - 2010 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #931

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2010 г.

    Естествено, че е с 200 лв по-малко. Въпросната Тошиба е 7-ца (22), а Мицубишио е 9-ка (25). Няма как да ги сравняваш по пряка линия.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    296
    #932

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2010 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Al_Recoba
    Пред Sanyo бих предпочел 4, 5 марки, но все пак благодаря за предложенията.
    Като че ли бих се спрял на Toshiba RAS-2219D пред MITSUBISHI MSZ-SV259, че ще ми вършат еднакво добра работа, а и Toshibata е с около 200 лв. по - малко
    За точно тези модели на Тошиба от най-ниския клас, Александарс или ММитака, които сигурно най-много разбират от машини на 100В в този форум, бяха казали, че не се препоръчват за отопление. След това 2218Д със сигурност не е супер Дайсейкай, както пише в сайта на Термо-клима. Японските Дайсейкай са обозначени с буквите (Х)DR, като първата буква обикновенно отговаря на годината на представяне на модела.





  4. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #933

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2010 г.

    Бе важното е, че Sanyo не става... Впрочем, никога не са се излагали с такъв чудесен модел, като RAS-2219D.

  5. Novice
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    3
    #934

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2010 г.

    е тогава по добрият и качествен вариант е Mitsubishito или нещо друго?
    рециклирано вариант ли е ?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    89
    #935

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2010 г.

    Избор между TOSHIBA RAS-10PKVP-E и MITSUBISHI MSZ-FD25 ще се ползва главно за отопление в детска стая.

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #936

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2010 г.

    Al_Recoba, виждам, че си се ориентирал към нисък клас япончета - бих предложил Fujitsu AS-E25T, малко над изброените е. Sanyo-то не е лошо между другото, бих го предпочел пред въпросните Тошиба и Мицубиши.

    kiki9999, и FD-то е добър модел, но аз без да се замислям бих заложил на Toshiba 10PKVP-E! Превъзходен е.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    296
    #937

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2010 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Al_Recoba
    .....
    рециклирано вариант ли е ?
    Малко по-нагоре в темата е предложен един климатик RAS 225 NDR Toshiba. Въпреки че климатика е модел 04г, като параметри и като екстри далеч превъзхожда посочените от теб модели. Така или иначе и за нов и за втора ръка обикновенно получаваш 3г гаранция, ако правиш профилактика всяка година ( при машините на 100в говоря ), така че от към гаранция би трябвало да е еднакво. Аз самия имам 285 НДР и според мен е чудесна машинка, направо не и се усеща присъствието, за разлика от 2те ми Фуджитсута от нисък клас 2г по-нови от Тошибата. В НДР има почти всичко което има и в най-новите модели с малки изкл, като самопочистване на филтрите.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    134
    #938

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2010 г.

    Цитат Първоначално публикувано от kiki9999
    Избор между TOSHIBA RAS-10PKVP-E и MITSUBISHI MSZ-FD25 ще се ползва главно за отопление в детска стая.
    Когато аз правих избор между тези две машиним ,водещото беше минималната отдавана мощност. Дневната в която инсталирах е 36м3 (14м2), а аз не харесвам on/off режима, характерен за работата на MITSUBISHI MSZ-FD25 в стая с малък обем.
    !!! Ако предпочиташ мека въздушна струя, без силно изразена температурна разлика със стаята, то избери модел със ниска минимална отделяна мощност. Ако си почитател(ка) на осезателна хладна струя през лятото и горещ въздушен поток през зимата, то тогава моделите със висока минимално отдавана мощност (над 1 kW) са за теб.
    Аз избирах по първата схема и заложих на климатиците от подписа ми.

  11. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,783
    #939

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2010 г.

    Въпреки че серията D е най-ниската на тошиба, ако машините се поставят в подходящи помещения вършат идеална работа. Помещението на Al_Recoba е приблизително ~14 квадрата и 2219D ще върши идеална работа. Още повече, че е санирано...

  12. Novice
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    1
    #940

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2010 г.

    Здравейте,
    Току що се регистрирах във форума, най-вече тъй като имам нужда от съвет.
    Та, търся климатик за хол 7 х 3,5 х 2,6 м (24,5 м2; 63,7 м3). Обикаляйки из разните магазини, всички ми препоръчват 12-ка инверторен или 18-ка конвенционален.
    Тук е моментът да кажа, че разполагам с 900-950 лв с монтажа. Знам, че не е много, както и че дефакто така по-реномираните марки отпадат. Но това е положението.
    Климатикът ще се използва предимно за охлаждане, и то за кратки периоди (имаме 5 месечно бебе и не искаме да работи климатик докато то е в стаята, т.е. охлаждаме - след което го "внасяме" вътре - и това само по време на големите жеги). За отопление ползваме панелни конвектори.
    Чудя се между HAIER 12HVA103 или HAIER 12HEA/HUM HB03 - около 900 кинта с монтаж, от Технополис.
    Друга възможност е конвенционална сплит система на Осака CH-18-CN - от Еко Клима.
    Това сравнително читав избор ли е?
    Благодаря предварително за отговорите.

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #941

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2010 г.

    Не си давай парите за боклуци.
    Според мен ще решиш да пробваш да се топлиш с климатика и ще видиш, че е много по-икономично от сегашното ти отопление, но евтиният, който си взел, ще се предаде като паднат малко температурите.
    Вземи си едно 12LGC на Fujitsu като най-евтин инверторен сносен вариант и не му мисли.
    http://www.fujitsu-general.bg/cat_14_product_56.html
    1200 лв с монтажа... 250 лв повече не са кой знае колко.
    Ако е много, вземи втора ръка японски.
    Нямаш си идея колко бързо ще се затопли стаята след като изключиш климатика. Този номер не става. Вземи инвертор, за да не духа як студ на бебето.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    92
    #942

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2010 г.

    Зравейте, какво ще предложите за отопление с един климатик на 2 стаи свързани с арка с обща площ около 40 кв.м.и височина 2.80, стара тухла, една външна стена и алуминиева дограма и еветуално фирма в София

  16. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,306
    #943

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2010 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap
    Бе важното е, че Sanyo не става... Впрочем, никога не са се излагали с такъв чудесен модел, като RAS-2219D.
    1.иска ми се да съм фен на 1 климатична марка като теб-това ще означава, че тази марка на 100% е покрила всики мои претенции.Може би не съм защото до сега не съм си купил климатик саньо.

    За мен марките климатици са: дайкин, саньо, фуджитсу и семейство, тошиба и може би национал.

    2. това за тази тошиба сериозно ли е-работи ли добре зимата?!?!?!?!

    Цитат Първоначално публикувано от Siberic
    Здравейте,
    Току що се регистрирах във форума, най-вече тъй като имам нужда от съвет.
    Та, търся климатик за хол 7 х 3,5 х 2,6 м (24,5 м2; 63,7 м3). Обикаляйки из разните магазини, всички ми препоръчват 12-ка инверторен или 18-ка конвенционален.
    Тук е моментът да кажа, че разполагам с 900-950 лв с монтажа. Знам, че не е много, както и че дефакто така по-реномираните марки отпадат. Но това е положението.
    Климатикът ще се използва предимно за охлаждане, и то за кратки периоди (имаме 5 месечно бебе и не искаме да работи климатик докато то е в стаята, т.е. охлаждаме - след което го "внасяме" вътре - и това само по време на големите жеги). За отопление ползваме панелни конвектори.
    Чудя се между HAIER 12HVA103 или HAIER 12HEA/HUM HB03 - около 900 кинта с монтаж, от Технополис.
    Друга възможност е конвенционална сплит система на Осака CH-18-CN - от Еко Клима.
    Това сравнително читав избор ли е?
    Благодаря предварително за отговорите.

    Не препоръчвам на никой техника втора употреба, но в твоя случай е по добре да си вземеш клима 2 употреба от някой в който си сигурен, че няма да те "завърти" с различни компоненти на климатика.Във форума има хора на които може да се има доверие-не претендират да са прави на 100% и си признават ако са сгрешили(безгрешни няма).

    Казвам това защото миналата година взех подов дайкин за хола, за да нямам проблеми с него.За съжаление съседа ми под мен се нанесе преди около 1 месец и си монтира с автовишка под моята остъклена тераса на хола мидея 18-ка инверторна за 1600 лева.Сега в режим охлаждане се тресе моят етаж и два етажа под съседа ми( не са се настанили хора-апартаментите са на замазка).В един момент получих тикове и си помислих, че вибрациите на пода са от подовият ми дайкин.Спирах, пусках слушах но не бях сигурен. преди 2 дни се прибирам и на стълбището под етажа на съседа усещам (няма нанесли се съседи под него) едно глухо нискочестотно бучене и вибрации.Когато стигнах неговия етаж, все едно слушах моята пералня на центрофуга от 40 см разстояние, след това у нас се показах от терасата и при спрян мои климатик слушам как неговото външно тяло "боботи".Всичко се изясни да дадох пари да нямам проблеми с моя климатик, но сега имам проблем с климатика на съседа...Усеща се чак в спалнята на другия край н а апартамента.Утехата засега е че зимата има парно на газ и щял да ползва парното.Дано. Щото иначе цялата кооперация може да отлети някоя студена нощ за луната.

    Ето няколко идеи ако греша знаещите да ме поправят:
    1.http://japanclima.com/products/TOSHI...52d285YDR.html

    2.http://japanclima.com/products/NATIO...%93-E282A.html


  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,702
    #944

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2010 г.

    Siberic, защо се притесняваш да охлаждаш при наличие на бебе? Пускаш някакви адекватни градуси примерно 29-30 и няма никакъв проблем. И на бебето му е жега през лятото без охлаждане, бъди сигурен. А варианта с конвектори за отопление е налудничав спрямо електромера. Ако избереш марков климатик ще избиеш от спестената ел.енергия.

  18. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #945

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2010 г.

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    1.иска ми се да съм фен на 1 климатична марка като теб-това ще означава, че тази марка на 100% е покрила всики мои претенции.Може би не съм защото до сега не съм си купил климатик саньо.

    За мен марките климатици са: дайкин, саньо, фуджитсу и семейство, тошиба и може би национал.
    Фен съм на няколко марки, но съм орисан да имам само една. Всеки път, като реша да взема нещо различно, попадам на някой Санчо и не успявам да устоя на изкушението...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. моля помогнете при избор на климатик за хол
    От marianski във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 12
    Последно: 12-08-14, 22:02
  2. Помогнете за избор на инверторен климатик
    От lpm във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 20
    Последно: 21-04-12, 16:05
  3. Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3559
    Последно: 03-01-12, 17:02
  4. Помогнете ми за избор на климатик!
    От Stan_80 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 39
    Последно: 12-02-10, 13:34
  5. Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.
    От Weezy във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1410
    Последно: 30-12-08, 22:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе