Страница 54 от 238 ПърваПърва ... 444525354555664104 ... ПоследноПоследно
Резултати от 796 до 810 от общо 3560

Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #796

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Илия какъв техник си? Че не ми стана ясно до сега освен че си дървен философ.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    329
    #797

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Намери си друго поле за изява. Това е повече от грешна тема за целта!
    Извинявам се за отклонението грешката е моя просто трябваше да се обясни на хора-та че fuji electric и идея си нямат че в България се продават "техни" климатици
    p.s Велев елетротехник съм .. и още куп дипломи имам работя във съвсем друга сфера от климатиците

  4. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #798

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    То много хора имат дипломи но това не означава нищо. Колко колеги имам дето взеха дипломи а дори не се научиха да ползват мултицет.

  5. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    329
    #799

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    То много хора имат дипломи но това не означава нищо. Колко колеги имам дето взеха дипломи а дори не се научиха да ползват мултицет.
    Колега Велев аз съм завършил 5 годишен курс на обучение електотехникума в гр. Пловдив с класен Жак АССА доста е известен, след това ТУ-София не знам вие какво учите и къде завършвате но ТУ-София Няма нищо общо с Габрово и Русе там всички знаем как завършват

    p.s не ми се водят дебати какво съм завършил това не е толкова важно..........

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    662
    #800

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от ilia1984
    Извинявам се за отклонението грешката е моя просто трябваше да се обясни на хора-та че fuji electric и идея си нямат че в България се продават "техни" климатици
    p.s Велев елетротехник съм .. и още куп дипломи имам работя във съвсем друга сфера от климатиците
    Жив и здрав да си ,но с климатици не се занимавай.Имаме монтирани над 700 бройки от тройката като най-много са Фуджитата и ако искаш вярвай при тях имаме сменени четири платки а с Fujitsu и General няма никакви проблеми освен характерните за тези марки.

  7. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #801

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    ilia1984 я виж кой е производител на трите марки и как се казва.Освен това LDC има много малко общо с LGC, не ги сравнявай изобщо.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #802

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    и какво му е еднаквото: ASYB 12LDC plasma Охлаждане: 0,9-3,5-4,3kW.
    отопление:0,9-4,8-6,7kW.

    ASYA12LGC Охлаждане:0,9-3,4-3,9kW.
    отопление:0,9-4,0-5,6kW.










  10. Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    336
    #803

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Здравейте,
    От около 2 месеца използвам FUJI 12LDC и съм много доволен от машината, от разхода и това е благодарение на хората от този форум, които ми помогнаха в избора, за което съм им благодарен.
    Климатика работи в стая 20м2 с вътрешна изолация 5см и пвц дограма и без съседи, които да топлят, изложението е северозападно, зададената температура 24* при външна -7* и разход за една седмица 9,00лв, когато температурата стана около -2* - 0* климатика започна да работи он-оф и се наложи да държа вратата към коридора отворена за да работи на минимум. Сега когато е топло мога да кажа, че съм задал 21* а поддържа 23* като за една седмица е изразходвал 4,60лв.
    Аз също се двоумях м/у LKE-3 и 12LDC и мисля, че ми помогнаха да направя добър избор съотношение цена/качество.
    Дано съм бил полезен :-)

    Дано съм бил полезен на някого :-)

  11. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    329
    #804

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от diksanal
    От два-три месеца да те е яд да влезеш в този раздел-омазани теми с небивалици,нищо конкретно и хвърчащи съждения и все от един източник.Един човечец като Pazzobg рече да попита,за да си изясни нещата и се хвана в чудо- така форумът ''олеква''- мое мнение.

    и какво му е еднаквото: ASYB 12LDC plasma Охлаждане: 0,9-3,5-4,3kW.
    отопление:0,9-4,8-6,7kW.

    ASYA12LGC Охлаждане:0,9-3,4-3,9kW.
    отопление:0,9-4,0-5,6
    От написаното трябва да разбира ме че става въпрос за модели на Fujitsu , първо COP-a на ASYB 12LDC е по малък 3.8 беше май при COP на ASYA12LGC 4.12 но това не пречи цената да е с 700лв повече което е нормално имаме плазма но това е единствената разлика...........при -7 градуса двата климатика имат почти еднакво топлоотдаване и не на последно място LDC не се прави вече повече от 1 година .....

    p.s едно леко допълнение една група от хора закупили General не мога да дават заключение за други марки и модели.........със становището че видетели били еднакви само марката е различна да ама не
    Приятели това че сте прецакани от фирми в България които са ви пробутали второ качествена стока не е проблем на форума....
    завода в китай ако сте били в сайта му прави климатици за Япония , Европа и местния пазар в Китай като специално подчертават че тези климатици са само за китайският пазар и не са с такова качество като другите..... изводите си ги правете сами... не е случайно че тези климатици не са под марка-та Fujitsu

  12. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #805

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Не е съвсем така.ЛЖС при -7 отдава 3900 максимално при 20 вътре, а ЛДС 4340 максимално при 20 вътре.Освен това има огромни разлики в хардуера.Спряха ги наистина от производство, но от тази година, все пак модела се прави от 4-5 години, време му е да минава в пенсия, макар да е много добра машина.

  13. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    329
    #806

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    Не е съвсем така.ЛЖС при -7 отдава 3900 максимално при 20 вътре, а ЛДС 4340 максимално при 20 вътре.Освен това има огромни разлики в хардуера.Спряха ги наистина от производство, но от тази година, все пак модела се прави от 4-5 години, време му е да минава в пенсия, макар да е много добра машина.
    400 W не са кой знае каква разлика като се има предвид по лошият COP на LDC и да не забравяме че разликата в цената е много голяма и просто няма смисъл да се купува LDC ако не държиш на плазмата разбира се...

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    296
    #807

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от ilia1984
    защото съм говорил с булклима и темпекс... правят се в един завод но качеството е различно за Европа се изнася само Fujitsu тези General и Fuji нямат официални страници дори правят се предимно за китайският пазар и за страни от третия свят на много по ниски цени
    p.s това обяснява и огромните офиси на Булклима и Темпекс скоро очаквам официално Fujitsu corp. Japan да се разграничи от тези две фирми
    Илия не съм писал тук от много време, но пък за сметка на това ти чета постовете с огромен интерес, няма друг такъв в този форум. Понеже по едно стечение на обстоятелствата се познвам със сина от първия брак на собственика на Пингвин, мога спокойно да ти кажа, че не знам за кои офиси на Темпекс и Булклима говориш, но офиса на Пингвин е цял бивш завод, закупен от въпросният човек в непосредствена близост до Сточна гара в Сф, което ме навежда на мисълта, че сигурно мислиш, че Булклима са новият собственик на Кремиковци в сянка, иначе няма как да има такава разлика в големините. Относно ЛДС и LGC братовчед ми отгоре ги има и определено е по-доволен от първия, вече друг е въпроса, че след тази тази зима, сравнвайки ги с 281 BDR-а, който си сложи миналата есен и той се убеди, че това са технологично стари машини в прякото сравнение.

  16. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,763
    #808

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от eddy
    сравнвайки ги с 281 BDR-а, който си сложи миналата есен и той се убеди, че това са технологично стари машини в прякото сравнение.
    Имаш почерпка от мен!

  17. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #809

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    И от мен.

  18. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    329
    #810

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от eddy
    Илия не съм писал тук от много време, но пък за сметка на това ти чета постовете с огромен интерес, няма друг такъв в този форум. Понеже по едно стечение на обстоятелствата се познвам със сина от първия брак на собственика на Пингвин, мога спокойно да ти кажа, че не знам за кои офиси на Темпекс и Булклима говориш, но офиса на Пингвин е цял бивш завод, закупен от въпросният човек в непосредствена близост до Сточна гара в Сф, което ме навежда на мисълта, че сигурно мислиш, че Булклима са новият собственик на Кремиковци в сянка, иначе няма как да има такава разлика в големините.
    Тъй тъй ясна е работата аз познавам леля-та на третия братчед на жената на собственика на Булклима.... стига с тези глупости че някой ще повярва... Първо не знам какво имат Пингвин дали цял завод или половин но фирмата е доста време на пазара и се занимава с доста неща не само да продава Fujitsu за разлика от Булклима които основно се издържат от "General" всеки които е бил в техните офиси знае за какво става въпрос явно работят на 300% печалба това че ти eddy работиш в Булклима или свързана с нея фирма не прави продаваните от "Булклима" продукти по добри....

    p.s като добавка от вътрешна информация от "Булклима" след като не са издържали на конкуренцията в бранша и с цел да намалят крайната цена и да запазят 300% печалба са почнали внос директно от Китай на климатци с неясен производител под марката "General" до колкото аз знам всички търговци на Fujitsu в България трябва да купуват от Гърция(FG EUROPE) но Булклима са решили да ги заобилят за сметка на качеството.... това се знае от почти всички техни дистрибутори....

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. моля помогнете при избор на климатик за хол
    От marianski във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 12
    Последно: 12-08-14, 22:02
  2. Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.
    От WhiteNoise във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3300
    Последно: 01-01-13, 08:01
  3. Помогнете за избор на инверторен климатик
    От lpm във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 20
    Последно: 21-04-12, 16:05
  4. Помогнете ми за избор на климатик!
    От Stan_80 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 39
    Последно: 12-02-10, 13:34
  5. Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.
    От 1115 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1632
    Последно: 31-12-09, 11:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе