Страница 43 от 238 ПърваПърва ... 3341424344455393 ... ПоследноПоследно
Резултати от 631 до 645 от общо 3560

Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    16
    #631

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Ами в такъв случай да взема FTX25J - Дайкин, девятки ....

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #632

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    ОФФ:Илия ти си голям експерт бе мойто момче .. всички знаем вече че си се оръгал с 3 ЛГЦта ама недей ги хвали чак толкова има хора на които единия климатик струва колкото 3те твоите ... приеми че са зле особено за парите за които ти си ги купил и толкова ,така е по мъжки .. а не да ги хвалиш във всяка тема ...:ОФФ

  4. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #633

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi
    Касап при тоя модел изобщо за комфорт не може да се говори независимо 7 ли е 12 ли е
    Да бе, да... и за да разсеем всякакво съмнение, да препоръчаме преоразмерен климатик, с V-pam и висок минимум. Неочаквано-добра комбинация!

  5. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #634

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    от камбанарията на Саньо на 100 волта нещата изглеждат различно .. забравил си какво е шуртене на фреон пукане на пласмаси и излитащо от терасата външно тяло

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #635

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap
    12LGC гарантирано ще се измъчи в 15m2 стая.
    Kasap, то климатика няма да се измъчи, но хората край него ще . Моят е в стая около 15м²(къща, стаята е без помощ при отопление отникъде - абе студ) и се оправя сравнително добре, но вибрациите на външното тяло(хем с тампони) са неописуеми. При ниски температури се получава нискочестотно бучене, което се предава по стените и се усеща на целия етаж. Отделно клокоченето, пукането, свистенето и прочее шумове, които си ги знаем и е излишно да се обсъждат. Добре, че съм в еднофамилно жилище, че иначе...ще ме изселят.


    Цитат Първоначално публикувано от Kasap
    Думата "комфорт" няма да споменавам изобщо. /толкова е неуместна/
    Тук си очарователно прав. При 12LGC думата комфорт е неуместна


    Цитат Първоначално публикувано от seemore
    Става въпрос за гр.Габрово, а тука си е балкан ...
    Габрово, балкан, а ако не греша и Янтра минава отттам. Това значи влагичка, мъглички и студеничко. Чудна комбинация за климатицте! Наблюденията ми над работата на моя 12LGC в такива условия не са никак окуражаващи. Макар и студена, стаята където е монтиран е с малка кубатура и климатика успява да я стопли с неголеми усилия. Точно това обаче, инженер - конструкторите не са го съобразили. Освен всички дуги услувия, предизвикващи превключване в режим "размразяване", вероятно е включен и някакъв алгоритъм, подчинен на интегриране(натрупване) на данни за работата на компресора по време(мин.) и натоварване по ток(А). Този алгоритъм, ако го има, не ми изглежда много прецизиран. Казано по-просто, ако компресора не се натовари достатъчно в студено и влажно време, то климатика не се размразява и външното тяло се обледява. Това води до влошаване на работата му и дискомфорт за хората.

  7. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #636

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    И нещо друго не са съобразили - да бяха сложили още по-малък дренажен отвор.Моя LD макар да е с огромно външно тяло, са му сложили една малка дупка за дренаж, което според мен определено си е недомислица.ХИТАЧИ-то има голям правоъгълен отвор и там нищо не може да се задържи дори и в най-големите мъгли и студ, да не говорим за ТОШО-вците, които имат по три огромни дренажни отвора.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    329
    #637

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    И нещо друго не са съобразили - да бяха сложили още по-малък дренажен отвор.Моя LD макар да е с огромно външно тяло, са му сложили една малка дупка за дренаж, което според мен определено си е недомислица.ХИТАЧИ-то има голям правоъгълен отвор и там нищо не може да се задържи дори и в най-големите мъгли и студ, да не говорим за ТОШО-вците, които имат по три огромни дренажни отвора.
    При моделите LGC и LCC имат няколко отвора тази зима като замръзна тръбичката на LCC добре ще имаше и други дренажени отвори та да не изгори компресора
    п.с при LD не знам как е нямал съм такъв климатик на мен лично не ми харесва плазмата

  10. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #638

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    При LD е само един отвор и то доста малък.При мен няма щуцер и се изтича свободно в една фуния.Ако през зимата се задържи много мъгла и студ, което напоследък се случва, понякога капки вода правят ледена гривна на отвора и затрудняват оттичането.Разширяване е решението, това лято ще го направя или с оберфрезата или с дремела.За конусно свредло за метал е опасно, понеже отвора е много близо до тръбите и ламелите на обменника и има опасност при разширяването да стане фал.

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    251
    #639

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Към mastahkillah: Гледам че не си писал от 16.02.11, а си бил активен последно вчера, да споделиш как се представя 12LGC-то сега при по топло време. Помня че твоите 26 кубика нещо му се опъваха за отоплението. А и беше казал че ти харчи ток над 1 kw. Как е развитието на ситуацията сега.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    37
    #640

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Много полезен форум.Благодарение на вас хора аз направих своя избор и съм доволен.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1301675071[/time]_________________________________________________

    Изкараха зимата без проблем.Успех на всички в избора.

  13. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #641

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от elendil
    Много полезен форум.Благодарение на вас хора аз направих своя избор и съм доволен.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1301678640[/time]_________________________________________________

    Изкараха зимата без проблем.Успех на всички в избора.
    Ето това мнение е наградата на един форум-само на един да е помогнато,значи не е бил напразен!А болшинството питат -разпитват,а после ни ''вест ни кост''- но явно са останали доволни,иначе ще е страшно...

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    3
    #642

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Здравейте Искам да си купя климатик но вече тотално се обърках инвертори, плазми, сензори... Трябва ми за помещение 20м2 + свод и коридор 7м2. Имам вътрешна изолация само на тавана но съм на 1-ви етаж и без външна и трябва да стопли ще има и външна но само на северната страна. Много държа да не е Китайски или Малоазийски с последните съм си имал проблеми готов съм да се разделя с 2000-2500 само да си нямам главоболия. Ако някой ползва или монтирал нещо за подобни размери и изисквания и е доволен моля да сподели.

  16. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    329
    #643

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от stoichov
    Здравейте Искам да си купя климатик но вече тотално се обърках инвертори, плазми, сензори... Трябва ми за помещение 20м2 + свод и коридор 7м2. Имам вътрешна изолация само на тавана но съм на 1-ви етаж и без външна и трябва да стопли ще има и външна но само на северната страна. Много държа да не е Китайски или Малоазийски с последните съм си имал проблеми готов съм да се разделя с 2000-2500 само да си нямам главоболия. Ако някой ползва или монтирал нещо за подобни размери и изисквания и е доволен моля да сподели.
    Точния климатик за теб http://impas-klima.com/invertorni-kl...z-fd35-va.html

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    251
    #644

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Stoichov да уточни на 100 V или 220 V да е.

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    662
    #645

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от stoichov
    Здравейте Искам да си купя климатик но вече тотално се обърках инвертори, плазми, сензори... Трябва ми за помещение 20м2 + свод и коридор 7м2. Имам вътрешна изолация само на тавана но съм на 1-ви етаж и без външна и трябва да стопли ще има и външна но само на северната страна. Много държа да не е Китайски или Малоазийски с последните съм си имал проблеми готов съм да се разделя с 2000-2500 само да си нямам главоболия. Ако някой ползва или монтирал нещо за подобни размери и изисквания и е доволен моля да сподели.
    И Митцубишито не е лошо но в това е истината - http://www.ga-clima.com/index.php?menu=12&id=9

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 43 от 238 ПърваПърва ... 3341424344455393 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. моля помогнете при избор на климатик за хол
    От marianski във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 12
    Последно: 12-08-14, 22:02
  2. Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.
    От WhiteNoise във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3300
    Последно: 01-01-13, 08:01
  3. Помогнете за избор на инверторен климатик
    От lpm във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 20
    Последно: 21-04-12, 16:05
  4. Помогнете ми за избор на климатик!
    От Stan_80 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 39
    Последно: 12-02-10, 13:34
  5. Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.
    От 1115 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1632
    Последно: 31-12-09, 11:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе