Страница 51 от 238 ПърваПърва ... 41495051525361101 ... ПоследноПоследно
Резултати от 751 до 765 от общо 3560

Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    329
    #751

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Mega
    ... Не е до превода колега, чисто естетски. Аз съм малко маниак и не мога да понеса йероглифите. Но това си е моето мислене де. Машините са си прекрасни. Изобщо не ги подценявам.
    Mega напълно си прав аз също не понасям йероглифите мен също ме дразни на немски френски да бяха щях да го понеса ама някакви драсканици не...........

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #752

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Абе, той да работи добре, пък йероглифите се преживяват, аз дори не ги гледам, като отида на вилата.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    16
    #753

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от ilia1984
    Mega напълно си прав аз също не понасям йероглифите мен също ме дразни на немски френски да бяха щях да го понеса ама някакви драсканици не...........
    Както за тебе японските йероглифи са драсканици, така и за един японец нашите букви сигурно също са драсканици, но не виждам какво толкова не ви харесва, на мен лично дори са ми симпатични йероглифите, а и малко фотографска памет да имаш и се оправяш без проблем,все пак не четеш на дистанционното любовна поезия нали?

  5. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    329
    #754

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Alex06
    Както за тебе японските йероглифи са драсканици, така и за един японец нашите букви сигурно също са драсканици, но не виждам какво толкова не ви харесва, на мен лично дори са ми симпатични йероглифите, а и малко фотографска памет да имаш и се оправяш без проблем,все пак не четеш на дистанционното любовна поезия нали?
    Много ги хвалим тези японски клими... а нещо което се хвали много в България не е на хубаво
    вкъщи всички клими са китайски като в момента се топля с един китайски боец KWR- 35G на R22(дистанционо-то е на английски) еми топли вече 8-ма зима не знае що е то профилактика и с оригиналният монтажен кит е ,работи при -15 градуса ,филтрите не знам от кога не са чистени и всичко това купено ново за 300 долара а сега някой да каже че японска клима втора ръка ще изкара толкова без нещо да се развали по нея и то на безумно висока цена

  6. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #755

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от dimkaraganchev
    И какво излиза сега? Изборът на климатик през 2011 г. ще бъде изхвърления климатик, така ли? Ами поне слейте двете теми. Бях писал и преди, ама го затриха, затова пак ще го напиша. Вие и съпруги вече трябва да си избирате втора употреба. Поне са добре разработени.
    Защо някои хора, толкова настояват да се излагат в този форум? Или не знаеш, че има внос на нови японски машини?

  7. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #756

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    ilia1984, мога да ти покажа десетки клими които работят вече по 10 години, втора ръка и нищо не им е правено.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    329
    #757

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars
    ilia1984, мога да ти покажа десетки клими които работят вече по 10 години, втора ръка и нищо не им е правено.
    Преки наблюдения над втората употреба нямам един познат си купи преди 6 години нов National с аспирация за 2500лв еми до сега не е мръднал и човека доволен ниски сметки и т.н ...но дали и втора-та ръка е така доста хора се оплакват че тези клими за 500-600лв втора употреба дават много дефекти и накрая ги изхвърлят....

  10. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #758

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от ilia1984
    Преки наблюдения над втората употреба нямам един познат си купи преди 6 години нов National с аспирация за 2500лв еми до сега не е мръднал и човека доволен ниски сметки и т.н ...но дали и втора-та ръка е така доста хора се оплакват че тези клими за 500-600лв втора употреба дават много дефекти и накрая ги изхвърлят....
    Това за достата хора от къде го чу, от бабите пред блока ли? В бившата ми служба с колеги сме купили около десетина стари конвенционални климатика на цени от 150 до 200 лева парчето, някои са над 10 годишни и бачкат вече 3-4 години при безмилостна експлоатация, аз лично имам четири климатика работят 5 година без нито един дефект, на мои роднини и познати съм избрал и помогнал при закупуването на десетки климатици - от всичките само на един дайкин му блокира компресора и беше веднага сменен от фирмата от където го купихме. Закупения от мен през 2000 година климатик Саньо в момента още се ползва от шурето ми и е на 19 години. Илия твоите чисто нови машини са технологично остарели пред вече 10 годишната ми Тошиба, със здраве да си ги ползваш, но аз никога не бих набил толкова пари в нещо морално остаряло, пък било и то чистак ново!

  11. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #759

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от ilia1984
    ...но дали и втора-та ръка е така...
    Тука е писал колега с Хитачи от 1991г. на R22, а Сашо и BLUE1 може да кажат и за няколко други подобни ветерани и за едно Саньо пак от 1991г. които си работят без проблеми. Но тази твоя неинформираност я отдавам на това, че си нов във форума и не си чел достатъчно тука и затова не знаеш.

    А той BLUE1 вече е споменал за Саньото

  12. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    329
    #760

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от BLUE1
    Илия твоите чисто нови машини са технологично остарели пред вече 10 годишната ми Тошиба, със здраве да си ги ползваш, но аз никога не бих набил толкова пари в нещо морално остаряло, пък било и то чистак ново!
    Съгласен съм че японската техника е много развита сигурно и твоята 10 годишна Тошиба е по модерна от моите нови клими и с повече екстри но кво да се прави това се продава в Европа......за 12-ка COP над 4 е много добре но няма апирация няма кои знае какви филтри всичко е базово, забелязал съм че тези високи COP-ве Японските клими ги вадят при малките модели 22,25,28 от там нагоре не съм видял на 40,50,60 COP над 5 . В Европа всеки COP е над 3.2 е клас А обаче наскоро прочетох в една брошура на Дайкин че вече няма да се дава този максимален COP които се мери при външна 7 градуса а ще бъде даван среден COP в които ще се включват много параметри например измерен COP при -7 градуса и от там да се дава среден COP а не като до сега измерен при 7 градуса

  13. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #761

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    на мен ми мирише на ЛИСИЦАТА и КИСЕЛОТО ГРОЗДЕ....................то и ЛАДАТА е кола,ма всички искат нещо по-така.нищо лошо няма в това , човек да не може да си позволи качествена вещ.ма да оплюваме хубавото,а да имаме прекрасни БОКЛУЦИ е най-малкото смешно.поста не с цел да обидя някого,а да призова феновете на ВАМПУН,ОСАКА,НЕО,ТАШАКА И Т.Н.да не си дават парите за стенна духалка.

  14.  
     
  15. zzz
    zzz е офлайн
    Member Аватара на zzz
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    БУРГАС
    Мнения
    405
    #762

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от ilia1984
    Съгласен съм че японската техника е много развита сигурно и твоята 10 годишна Тошиба е по модерна от моите нови клими и с повече екстри но кво да се прави това се продава в Европа......за 12-ка COP над 4 е много добре но няма апирация няма кои знае какви филтри всичко е базово, забелязал съм че тези високи COP-ве Японските клими ги вадят при малките модели 22,25,28 от там нагоре не съм видял на 40,50,60 COP над 5 . В Европа всеки COP е над 3.2 е клас А обаче наскоро прочетох в една брошура на Дайкин че вече няма да се дава този максимален COP които се мери при външна 7 градуса а ще бъде даван среден COP в които ще се включват много параметри например измерен COP при -7 градуса и от там да се дава среден COP а не като до сега измерен при 7 градуса
    ето ти да видиш 40 ска с коп 5.80 http://www.victoria2000.com/?id=25

  16. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #763

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Илия, нещо специално за теб....Мога да ти давам още десетки примери...

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    30
    #764

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Аз пак да зачовъркам моята тема...
    Поиграх си малко и систематизирах инфото по моята дилема, боли ме главата вече
    Модел охладителна мощност отоплителна мощност консумация COP най-ниска t при отопление Цена с монтаж
    ASYA-07LGC 0.5-2.1-3.0kW 0.5-3.0-4.5kW 0.47-0.66kW 4,55 -20 1 149,00 лв (Спалня 13кв.м.)
    E9-LKE-3 0.8-2.5-3.0kW 0.8-3.4-5.0kW 0.54-0.74kW 4,63 -15 1 399,00 лв (Спалня 13кв.м.)

    ASYB-09LD 0.5-2.6-3.7kW 0.5-3.6-6.1kW 0.61-0.81kW 4,44 -20 1 549,00 лв (Хол 18кв.м.)
    E12-LKE-3 0.8-3.5-4.0kW 0.8-4.4-6.7kW 0.91-1.09kW 4,04 -15 1 599,00 лв (Хол 18кв.м.)

    Panasonic-а дърпа с едни гърди напред при отдаваната мощност, което естествено е за сметка на консумираната енергия. Цената им също е по-висока.
    Та да питам пак - може ли да се направи такова сравнение и да се каже кое е по-доброто в моя случай, или няма как да се правят сравнения между моделите...?

    P.S.: Много сериозно се замислих за изолация, за да минимизирам топлозагубите Извинявам се за глупавия въпрос, ама на неизолирани стаи с остъклени балкони кое трябва да им изолирам - външната стена на стаята, или външната стена на балкона?

    P.S.2: Не намерих само инфо за отоплителна мощност при минусови температури, ама такова нямаше там, откъдето взех тези данни (официалните брошури на фирмите). Та ако някой може да добави...
    Благодаря!

  18. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #765

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    както един знаещ от форума каза-КЛИМАТИКА ХАРЧИ ТОЛКОВА,КОЛКОТО СА ТИ ЗАГУБИТЕ.аз като лаик винаги купувам по-мощна машина 1.да не се мъчи и 2.за да ми хаби по-малко ток

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. моля помогнете при избор на климатик за хол
    От marianski във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 12
    Последно: 12-08-14, 22:02
  2. Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.
    От WhiteNoise във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3300
    Последно: 01-01-13, 08:01
  3. Помогнете за избор на инверторен климатик
    От lpm във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 20
    Последно: 21-04-12, 16:05
  4. Помогнете ми за избор на климатик!
    От Stan_80 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 39
    Последно: 12-02-10, 13:34
  5. Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.
    От 1115 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1632
    Последно: 31-12-09, 11:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе