Страница 7 от 238 ПърваПърва ... 567891757 ... ПоследноПоследно
Резултати от 91 до 105 от общо 3560

Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    219
    #91

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Откъде си?
    Аз ли ?

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #92

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от nadi-jo
    Максимума ми е 900 лв с монтажа.Сега погледнах и в сайта на техномаркет и видях този : PANASONIC CS/CU-UE12HKE .Какво ще кажете за него?
    До колкото си спомням, този модел работеше до -5гр. за разлика от фуджито което е до -15

  4. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #93

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от nadi-jo
    Максимума ми е 900 лв с монтажа.Сега погледнах и в сайта на техномаркет и видях този : PANASONIC CS/CU-UE12HKE .Какво ще кажете за него?
    както ти казаха или японски втора ръка или приеми съвета ми-щом имаш 900 пари,дай ги като първоначална вноска(примерно към джет кредит или друга институция)а останалите 400-500 лв. ги изплати за колкото време искаш.не си прави експерименти със скъпа техника,която се купува за години напред,защото следващото ти питане във форума ще бъде-ЗАЩО НЕ ТОПЛИ(РАБОТИ)КЛИМАТИКА МИ.изреви веднъж с пари и посли се кефи на комфорта от работата на КЛИМАТИК.

  5. Member Аватара на d_imige
    Тук е от
    Sep 2009
    Живее в
    Неустановено
    Мнения
    475
    #94

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Jackas
    До колкото си спомням, този модел работеше до -5гр. за разлика от фуджито което е до -15
    Fujitsu ASY 12 USBCW /е означението на модела/ по данните от OPERATING MANUAL-а работи в режим HEAT до -5 С външна температура .Освен това при темп. около +3/0 С има склонносткъм обледяване

  6. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #95

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от d_imige
    Fujitsu ASY 12 USBCW /е означението на модела/ по данните от OPERATING MANUAL-а работи в режим HEAT до -5 С външна температура .Освен това при темп. около +3/0 С има склонносткъм обледяване
    Значи, такива са ми спомените от времето, когато се ровех в разни каталози и сервизни документаций, но явно греша. Относно обледяването, нямам такива наблюдения въпреки, че мъглата при нас не се е вдигала от понеделника насам, а всеки ден минавам покрай един такъв

  7. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #96

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    ще пиша в тази тема ,че да се прочете от повече хора - съседа днес му изгоря до основи едната стая на апартамента ,като пожара е тръгнал от климатика - конвенционална Мидея 12 .. добре ,че пожарната реагираха бързо ,цялата сграда щеше да изгори ... имал е и газова бутилка 10 кг която по чудо не е гръмнала ...

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    48
    #97

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Здравейте!Предстои ми купуване на климатик и ще съм ви много благодарен,ако ми помогнете с избора Направих лоша грешка,като прочетох много теми за различни марки и хептен се омотах Става на въпрос за сутеренна стая 12кв.м. около 26м3 с една външна стена без изолация,с дървена дограма,отстрани няма кой да ме топли и си е сериозен студ Разглеждах няколко модела на Мицубиши,Фуджицу Дженерали и Тошиба,но сам не мога да реша кое ще ми свърши работа.Това което искам е при -10 -15 вътре да може да се поддържа 21-2-3 градуса.Един познат,който работи във фирма за климатици ми препоръча този климатик SANG GWH12MB-K3DNB3A,но на мен нещо не ми вдъхва доверие в дългосрочен план.Максималният бюджет,който бих отделил е около 1200-1300 лева.

  10. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #98

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Като марки добре си се ориентирал
    Примерни варианти:

    TOSHIBA RAS-107SAV-E
    FUJITSU ASYA-09LGC
    MITSUBISHI MSZ-GE25 VA - този надхвърля малко бюджета ти

    Въздържам се от препоръки кой климатик да си избереш, но ти препоръчвам да стоиш на далеч от този твой познат

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    48
    #99

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Аз съм от В.Търново и климатиците които предлагат тук от Фуджицу са ASHA 9 LGC а не ASYA,каква е разликата,и по принцип ми предлагат да взема 12 а не 9,казват че щяло да бъде по-лесно за климатика да се справя с минусовите температури,ако тази 12 няма да му дойде в повече не е проблем да взема нея,разликата е 70лв.Що се отнася до Мицубиши в момента ми предлагат Mitsubishi MSZ-GC35 VA на промоция 1300 лв без монтаж,но и там се двоумя между два модела,другият е MITSUBISHI HEAVY INDUSTRIES SRK 25 ZJP-S,до колкото разбрах тези от HEAVY вършат по-добра работа за през зимата или с тази 12 MSZ-GC35 VA ще съм по-добре?Мисля да избера една от тези 2 марки,остава само да ми кажете кой модел ще е по-добре и 9 или 12 да е Ако си заслужава може да набутаме още малко от бюджета

  12. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #100

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    ZJP серията не си заслужава според мен, по-нисък клас е от машини на същите цени.GC е по-стария модел на МЕ.При тази кубатура 9LGC ще ти стигне за температурите, които искаш, независимо от загубите, ще имаш около 120 вата на кубик.Дори и 7-цата ще ти свърши работа, на отопление 7 и 9 са с еднакви показатели с минимална разлика в номиналното топлоотдаване.Тавана ти обаче явно е доста висок, може да имаш температурни разлики между пода и тавана, не знам как ще е с комфорта.Иначе между двете машини ASHA и ASYA няма никаква разлика, просто са различни търговски марки.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    48
    #101

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Тавана ми е не по висок от 2,20 което не е много,нормално са по 2,40-2,50.Значи да се ориентирам към ASHA 9-ka.Днес ще отида да го взема сигурно,благодаря за вниманието.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #102

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Да, за височината грешката е моя, видял съм 36 кубика, а те били 26.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    48
    #103

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Гледам,че и ти имаш такъш климатик,в какво помещение е сложен и как се справя при минусите,защото аз още си мисля за 12,или ще е напълно излишна?Страх ме е да не се прекарам,да не би с 9 да и идва зор или пък 12 да е прекалено Извинявам се,но съм така като купувам нещо

  17. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #104

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    вземай по-големия...............колкото по-голям,по-малко натоварване=по-дълъг живот и няма да се притесняваш при екстремни температури.

  18. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #105

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Моя е LDC, той е с по-високи показатели, ако имаш бюджет, вземай го.Няма проблеми и при -20, топли и дефроства без грешка.При мен топли 2 помещения, но зидовете са по 48 см и имам външна изоляция 8 и 10 см.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 7 от 238 ПърваПърва ... 567891757 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. моля помогнете при избор на климатик за хол
    От marianski във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 12
    Последно: 12-08-14, 22:02
  2. Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.
    От WhiteNoise във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3300
    Последно: 01-01-13, 08:01
  3. Помогнете за избор на инверторен климатик
    От lpm във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 20
    Последно: 21-04-12, 16:05
  4. Помогнете ми за избор на климатик!
    От Stan_80 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 39
    Последно: 12-02-10, 13:34
  5. Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.
    От 1115 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1632
    Последно: 31-12-09, 11:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе