Страница 14 от 221 ПърваПърва ... 412131415162464 ... ПоследноПоследно
Резултати от 196 до 210 от общо 3301
Like Tree9Одобрявам

Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,775
    #196

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    vanko66, с такова разположение на стаите в твоя апартамент, трудно би постигнал ефект само с един климатизатор.

  2.  
     
  3. Junior Member Аватара на bdjon
    Тук е от
    Sep 2007
    Живее в
    sofia
    Мнения
    27
    #197

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    MisterT-взимай дайкина отоплявам хол 20кв като вратата към коридора е отворена няма никакъв проблем на 21гр работи on of-само трябва да му избереш правилното място да не се усеща въздушната струя пп-относно дефростите моя откакто го имам само няколко пъти съм го усещал да прави-иначе е доста тих няма пукания и вибрации на нито едно от телата

  4. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    364
    #198

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Явно Дайкина е добра машина, но ми се искаше да чуя и отзиви от собственици на Панасоника, но явно са рядкост. Досега тази стая е отоплявана с един National японски 100В - 28-ца и се чудя дали Дайкина като е 25-ца ще има достатъчно резерв в големите студове.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    76
    #199

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Здравейте,търся 2 машинки с добри показатели за апартамент номер 1 от приложения план, апартамента е на партерен етаж, ориентация юг-запад-север, бюджет за двете машинки около 3000-3200 лв. Ще помоля да подскажете и къде да бъдат монтирани външните и вътрешните тела. Спалня 12 кв.м., хол с кухня и антре около 27 кв.м.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #200

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Цитат Първоначално публикувано от MisterT
    Явно Дайкина е добра машина, но ми се искаше да чуя и отзиви от собственици на Панасоника, но явно са рядкост. Досега тази стая е отоплявана с един National японски 100В - 28-ца и се чудя дали Дайкина като е 25-ца ще има достатъчно резерв в големите студове.
    Аз до колкото знам Панасоник ползват вътрешното от Дайкин.Вътрешните тела били Японски.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    12
    #201

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    "Благодаря" на всички за "изчерпателните" отговори. То не се искаха скици, не бе хвърляне на боб и какво ?....
    С две думи и нищо. Повтарям нищо. Аргументи, причини защо не може - НЯМА. Александърс ще довършиш ли или ...

  8.  
     
  9. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #202

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Цитат Първоначално публикувано от prawler
    Здравейте,търся 2 машинки с добри показатели за апартамент номер 1 от приложения план, апартамента е на партерен етаж, ориентация юг-запад-север, бюджет за двете машинки около 3000-3200 лв. Ще помоля да подскажете и къде да бъдат монтирани външните и вътрешните тела. Спалня 12 кв.м., хол с кухня и антре около 27 кв.м.
    Така като гледам, според мен подходящите места са тези в червено.
    За спалнята - Sanyo SAP-ZK25X и за хола - Mitsubishi Electric MSZ-GE50VA. С тази конфигурация надвишаваш бюджета със 140лв., ако нямаш възможност за повече пари в спалнята може да сложиш Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA. Успех!
    [img width=766 height=600]http://store.picbg.net/pubpic/CE/C7/e78652493734cec7.JPG[/img]

  10. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #203

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Цитат Първоначално публикувано от vanko66
    "Благодаря" на всички за "изчерпателните" отговори. То не се искаха скици, не бе хвърляне на боб и какво ?....
    С две думи и нищо. Повтарям нищо. Аргументи, причини защо не може - НЯМА. Александърс ще довършиш ли или ...
    И аз не мисля, че има как да се охлаждаш комфортно само с 1 клима при това разположение на стаите. В коя точно мислиш да охлаждаш основно? Във всичките няма как да стане. За охлаждане инвертор по-добре. По-комфортно ще ти е и няма да настиваш Конвенционалката духа доста по-студено. Ако не ти е точно над дивана вхола или над леглото в спалнята, може и конвеционалка. Духа ли ти право в теб, ще е гадно.

    За тия пари можеш да купиш и не-китайски климатик, но няма да е много по-добър Всичко си се прави в Китай вече, но made in china стоките отдавна не са същите Щом е основно за охлаждане и за отопление през преходните сезони, ориентирай се към Hitachi и Panasonic - най-тънка цена имат и съотношението цена-качество е що-годе добро.

    Примерно добавяш още малко пари и вземаш 2 такива:

    http://www.**********************/klim...10h2-484.html#

    Пробвал съм това, което ти искаш да правиш, и от опит знам, че е МНОГО некомфортно! В хола пускам климата на 18 градуса, в спалните се усеща хлад наистина, но климатикът трябва да ти работи 5-6-7 часа, за да усетиш някакъв ефект и то минимален. + това сутринта, като отидеш в хола, ти трябва яке

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    68
    #204

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Цитат Първоначално публикувано от vanko66
    "Благодаря" на всички за "изчерпателните" отговори ...
    Само за охлаждане на хола ~20м2, един инвертер стига, какъв - според бюджета.
    SHARP AY/АЕ-XP9HR
    За отопление ти трябват 3 клими или 1 за хола и една сплит система за двете спални / отказваш локалното и топлиш само на климатици

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    12
    #205

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Бабати, Благодаря ти за отговора. Много смислено изложение. И едно последно уточнение. Няма ли инвертора/ите да работи/ят в он/офф режим при охлаждане или като достигнат зададената температура ще бъде на минимум, т.е ще работи на ниски обороти?
    Забравих да кажа, че освен изолацията, на прозорците и в трите стаи има външни ролетни щори. Говорех за повишаване на комфорта в апартамента ... и си мислех за едно Дайкин FTXN 35JV, или Панасоник CS/CU-RE-12-JKX, или Шарп AY-XP12LSR, или Тойотоми TAN/TAG A32ІV, че ще свърши работа? В първия пост говорех за хубава машина... Какво ви е мнението за посочените клими? Някакви отзиви - положителни или отрицателни? Силни и слаби места, от този сорт? Разбрах, че с една машина няма да мина.

  13. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #206

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Цитат Първоначално публикувано от vanko66
    Бабати, Благодаря ти за отговора. Много смислено изложение. И едно последно уточнение. Няма ли инвертора/ите да работи/ят в он/офф режим при охлаждане или като достигнат зададената температура ще бъде на минимум, т.е ще работи на ниски обороти?
    Забравих да кажа, че освен изолацията, на прозорците и в трите стаи има външни ролетни щори. Говорех за повишаване на комфорта в апартамента ... и си мислех за едно Дайкин FTXN 35JV, или Панасоник CS/CU-RE-12-JKX, или Шарп AY-XP12LSR, или Тойотоми TAN/TAG A32ІV, че ще свърши работа? В първия пост говорех за хубава машина... Какво ви е мнението за посочените клими? Някакви отзиви - положителни или отрицателни? Силни и слаби места, от този сорт? Разбрах, че с една машина няма да мина.
    Моля

    -он оф работата на мен не ми пречи така че това си е индивидуално усещане
    -нямам много наблюдения за режим охлаждане, защото много рядко ми се налага да ползвам
    -хубава машина ако вземеш и я пробваш на отопление 1 месец, ще се откажеш от парното Не изсушава толкова много въздуха като парно и е доста по-евтино Естествено ако нагласиш 25 градуса и климата ще ти изсушава повече въздуха. Отделно филтри, йонизатори, плазми... По-голям комфорт като цяло.
    -Има тема за XP12LSR, но на охлаждане не знам как е още Иначе е доста тиха и интелигентна машина. Тръгва плавно от най-ниската степен на вентилатора и минава на по-горна степен само ако е необходимо, дори и да му зададеш HI пак няма да върти по-бързо, освен ако не вдигнеш градусите. 23dB е на шум. Харесва ми че не затваря жалузите при дефрост или при оф режим - остава си отворена клапата и почва съвсем плавно да работи после.

    Понеже ти спомена само за охлаждане... Последно? Щото ако имаш кинти възможности много
    Според мен за охлаждане hitachi-то е добро. Не съм имал но четох доста по форума. Сравнително тихо, eфективно, що-годе добри параметри, тегло и тн, добра цена; за преходните сезони е екстра. Реално и NEO ще ти върши работа ако е за охлаждане само...


  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,775
    #207

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Цитат Първоначално публикувано от vanko66
    Александърс ще довършиш ли или ...
    Да, ще довърша (или...????)....Имаш такова разположение на помещенията, че в която и стая да сложиш климатизатора, няма как въздушния поток равномерно да се разпредели навсякъде, за да получиш хомогенна температура в целия апартамент. В това помещение в което ще сложиш машината, ще имаш драстична разлика (много по ниска поддържана температура) от другите помещения и това ще допринесе не за комфорт, а за дискомфорт. И не си помисляй, че машина с по високи параметри ще свърши тази работа - точно обратното. По мощната машина има по голяма турбина, от там и въздушния поток който ще отдава модела е с по голям интензитет, което от своя страна ще внесе неприятно усещане за течение в помещението в което е машината. А мисля, че целта е друга - максимален комфорт в цялото жилище, съпроводен с ниски сметки за електроенергия. Именно заради това съвета ми за два климатизатора, като тяхната обща охладителна мощност трябва да бъде 5~6 kW. А какви ще бъдат - решението е изцяло твое, като то трябва да бъде съгласувано с бюджета който можеш да отделиш за тази цел.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    12
    #208

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Благодаря и на теб Александарс. Точно това търся. Идеята е да се получи наистина добър комфорт.
    А ако се постави една 12-ка на "Г"-то пред малките стай и една 9-ка в голямата стая как би изглеждало според Вас? Така според мен въздушния поток няма да духа директно срещу хората в стаите, а и по-голямата машина ще обслужва и двете стаи, 9-ката в голямата ...
    Не е ли по-добре така?

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    91
    #209

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Благодаря на всички за помоща.Преди 3 дни ми сложиха новия климатик Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6.Големи благодарности на Aleksandars за профи мотнажа,също така и на Mega за помоща.Като ми остане свободно време ще напиша малко отзиви в темата за Тошиба

  18. Novice
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    8
    #210

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Здравейте! Нов съм във форума,но ще се радвам да ми помогнете като запознати с климатичната техника относно избор на климатик.Трябва ми да помага при минусови температури на локално котле в къща близко до река Лом-Русе по- точно в северен хол + трапезария 3о кв м.Вътрешна изолация ,изолация на тавани сравнително добра дървена дограма,Желателна температура 22.докато разпаля котлето и рано сутрин.Да ми препоръчате нещо на сносни цени 1300 лв и понеже понякога забравям да затварям врати към коридори да е от рода на 18 -ка,приемам всякакви мнения и предварително благодаря .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 14 от 221 ПърваПърва ... 412131415162464 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. моля помогнете при избор на климатик за хол
    От marianski във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 12
    Последно: 12-08-14, 22:02
  2. Помогнете за избор на инверторен климатик
    От lpm във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 20
    Последно: 21-04-12, 16:05
  3. Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3559
    Последно: 03-01-12, 17:02
  4. Помогнете ми за избор на климатик!
    От Stan_80 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 39
    Последно: 12-02-10, 13:34
  5. Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.
    От 1115 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1632
    Последно: 31-12-09, 11:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе