Страница 17 от 221 ПърваПърва ... 715161718192767 ... ПоследноПоследно
Резултати от 241 до 255 от общо 3301
Like Tree9Одобрявам

Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #241

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Цитат Първоначално публикувано от eriopasa
    Сега не я отоплявам ,защото детето ми (едното),е при баба си и т.н.
    Аз се отоплявам с фтхс 35 ,както писах.
    Ясно!
    Имах предвит стаята, която искаш да климатизираш.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    70
    #242

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap
    А да препоръчате някой за 1300-1600лв подходящ за топлене на бебета , за стая северна с изолация (няма дограма ,но ще сложа) висока 240см ,широка 340см ,дълга 360см !Да харчи малко ток и да топли супер?!

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    554
    #243

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.


  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #244

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Цитат Първоначално публикувано от stelaartoa
    Ще извинявате, че се обаждам, ама подов за бебе не е много умно решение.
    Първо ще вдига прахоляк и като стане на една годинка (от 9месеца в моя случай) и почне да пипа навсякъде. А климатик на пода си е интересна играчка с лампички - още повече става интересна като не му давате да я пипа.
    Лично мнение: подов климатик и бебе = автогол. Аз се чудя как да си опазя компютъра от "малката напаст" , стенен компютър не се ли предлага?

  6. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #245

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Dimitar01
    А да препоръчате някой за 1300-1600лв подходящ за топлене на бебета , за стая северна с изолация (няма дограма ,но ще сложа) висока 240см ,широка 340см ,дълга 360см !Да харчи малко ток и да топли супер?!
    И понеже не си написал, че трябва да е нов... си ми звучи, като машина за японския пазар - 2ра ръка.

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    554
    #246

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Имам доста монтирани подобни в семейства точно с бебета и всички само го възхваляват .
    1- вдигал прахоляк ??? Ти във вас в мизерия ли живееш,та да оставиш чак прах да се вдига ? Освен това точно вдигнатия прах ще се засмуче и ще остане на филтъра на климатика,което е по-добрия вариант от тоя бебето да шляпа в него.
    2- За пипането - подовия си е доста добре направен и няма какво толкова да му се направи. Дори и в отворите за клапите има ситна метална мрежа и не може да се бърка вътре.
    3- Дайкина няма лампички,едно малко бледозелено диодче си свети и толкова.

    А главното предимство - винаги топло долу по пода,където малчугана прекарва доста от времето си ?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    201
    #247

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    неудобството на подовия е ,че като достигне температурата и започва да духа хладен въздух, който точно на 30-60 см височина от пода се усеща като течение дори на 3 метра от климатика.Този проблем аз го избегнах като спрях долната клапа и я отворих съвсем малко ръчно, така че да е равномерна температурата в стаята и да не се усеща течение.Ако не се отвори започва да блъска жега само отгоре и върти топлия въздух само отгоре и не регулира добре температурата в стаята.
    Щерката е на 3 години и първоначално го загледа, пипна веднъж и оттогава си играе с играчките в детската без да му обръща внимание.
    Дори и за миг до сега не съжалявам от 2та подови Дайкина в къщи.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    137
    #248

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Jackas
    eriopasa
    Ощо 17кв. са в неизолирана къща! FD25VA може да издъхне при по-ниски t. По-добре 35-ца
    Каква температура смяташ да подържаш!? С какво се топлиш сега?
    Това искам да го видя как издъхва този климатик на 17 кв Какви коментари може да прочете човек тук не е истина.
    Колега не слушай подобни коментари. ФД серията е климатик който е създаден да топли големи помещения. Аз ползвам ФД 35 и топля 35 кв. без никаква драма.

  11. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,691
    #249

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Ти май не четеш, че човека е в неизолирана къща. Разликите между къща и апатрамент са огромни! Не давай акъл така на изуст. Освен ако не искаш да поемеш отговорност след това!

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    16
    #250

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Нямам идея за FD25VA,дали ще се справи или не ,но за изолацията съм сигурен че е беля(липсата и де).
    Догодина трябва да сложим но знаели човек.
    Фтхс35 се справя в 30кв. само с пвц и дали да не си взема един фтхс25 и да мирясам.

  13. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,691
    #251

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    ... Сега ако имаш намерение да се изолираш лятото, то се спри на по-слаба машина. Все ще изкараш с нея още два месеца. Ако нямаш вече наблегни на по-силна. FTXS не е лоша машина, но не е нищо особено.

    FD25VA е добро, но не в този бюдежт, който си дал. Освен ако не те премятат с номера FD вътрешно а външно от по-слабите серии!

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    137
    #252

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Mega
    Ти май не четеш, че човека е в неизолирана къща. Разликите между къща и апатрамент са огромни! Не давай акъл така на изуст. Освен ако не искаш да поемеш отговорност след това!
    Колега май ти говориш на изуст! Тази машина е повече от достатъчна, погледни и минимума и тогава пиши.
    Имам ФТХС в детската стая, не е лоша машинка но е поне 5 класи под ФД на Митсубиши.

  16. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,691
    #253

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Anubis
    Колега май ти говориш на изуст! Тази машина е повече от достатъчна, погледни и минимума и тогава пиши.
    Имам ФТХС в детската стая, не е лоша машинка но е поне 5 класи под ФД на Митсубиши.
    Отивай на оглед при човека, подпиши се под становището ти и му слагай машината смело.

  17. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,268
    #254

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    и двамата говорите едни и същи неща , няма смисъл от дърлене коя 9-ка е по-добра. да бодне една 35-ца ако има нужда ще развърти до повече ако няма ще пада колкото има нужда. така хем няма да е особено преоразмерен хем ще се справи ако има нужда - хем сигорно, хем хубаво хем евтино ще мине и хем ще е доволен човека. и ако реши да прави 30 градуса може и да успее.
    win-win ситуация


    пс. аз не бих сложил нито едната от двете машини прекалено много пари за читави машини, за неизолирано място нещо по евтино - така и така ще се бачка на макс.

  18. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,691
    #255

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Ти пък сега. Никъде не съм казал, че съм за FTXS, какато и, че FD не става. Просто някой не чете какво пиша. А именно. Човека да реши дали ще слага изолация или не лятото. Написал е, че има намерение да слага, което е добре. От там нататък избора е негов. Аз без оглед не правя заключения а само давам идеи. Отоплението на къща е малко по-различно от това на апартамент.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 17 от 221 ПърваПърва ... 715161718192767 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. моля помогнете при избор на климатик за хол
    От marianski във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 12
    Последно: 12-08-14, 22:02
  2. Помогнете за избор на инверторен климатик
    От lpm във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 20
    Последно: 21-04-12, 16:05
  3. Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3559
    Последно: 03-01-12, 17:02
  4. Помогнете ми за избор на климатик!
    От Stan_80 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 39
    Последно: 12-02-10, 13:34
  5. Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.
    От 1115 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1632
    Последно: 31-12-09, 11:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе