Колега нали се сещаш обаче че с теза мижава консумация от 55 вата ще отдава топлинка колкото една кибритена клечка. Тъй че, нз какво те "gree" теб че не падал на 55 вата. Плюс това, сложил си го в помещение което стои отворено към коридор, имаш лоша изолация - да кажем никаква - дограмата ти е въз НЕенергоефективна, така че за мен 350 вата са си екстра консумация. Не се вкарвай в излишни филми, машината си ти е супер!
Не, не започва да работи по-икономично, защото има по-нисък минимум. Условията не са същите. Това го отчитам от личен опит, при това, доста продължителен. Последният ми тест беше в рамките на 30 дни, от януари до февруари 2015. Разликата беше по-малко от 5 kWh, в полза на по-новия модел, който е с R410A.
Опитай се да бъдеш малко по-великодушен! Хванал си се здраво за орязания ми горен пост и бързаш да ми заковеш з@дник@. Имам пред вид управлението на един IPM, което е уникално за всеки производител. То ги прави тези „интересни неща“, IPM е един добър изпълнител, имащ обратна връзка с "мозъка".
Ти, като си толкова наясно с тези дреболии, защо не опиташ да набиеш в бетонните тикви на фарисеите, неразличаващи еднофазен асинхронен двигател с кафезен ротор от трифазен такъв, с DC управление и PAM контрол? Виж какви простотии са написали пак за някакви въображаеми икономии на ток от липса на повторно-кратковременен режим на работа? Мен ме заболяха пръстите да пиша, че ниските минимуми са свързани единствено с комфорта в малките и добре изолирани помещения, при това, далеч не при всички модели. Дайсейкай 8 и някои модели на Мицубиши предлагат същия комфорт и при доста по-високи минимуми, а спирането на компресора се хваща само с уред...
И каква разлика се явява при условията на помещението, че не се същите???
абе как няма да харчи повече ток при он-офф ве компресора включва вдига 200-300-500 вата минава време докато вдигне налягане и почне да духа топло ( което е чиста загуба на ток ),а като спре компресора веднага спира и турбината и тоя цикъл ако се повтаря на 5-6 мин както при някои така хвалени и "икономични" машини на МЕ примерно ,при +10 харчи 300 вата средно на час за 17 квадрата стая .. климатика не може да падне съществено като средна консумация под моментния си минимум това съм го установил с множество опити .. щото дори и да изключва после се случва това в началото на поста ми - харчене на ток без да топли
Точно както го описваш работеше Мицубиши Z22P, различното беше, че при спирането на компресора турбината продължаваше да издухва остатъчна топлина около 15 секунди. При стартиране вдигаше до 670-80 вата. Средния разход беше около 410 вата, а минимума на машината при отопление около 300-310 вата. Сега на неговото място е монтирана Тошиба 285 GDR и работата е СЪВЪРШЕНО РАЗЛИЧНА. Като темперира помещението и се закротва на една минималка консумация.
Честито за Тошо - преки впечатление от него в зимни условия имаш ли?
Имам предвид условия при които имаш нужда от отопление, иначе защо би пускал отопление при 20 градуса. Такива условия според мен са температури по ниски от 5 градуса. Ненонармилни температури при които би пуснал климатика на отопление са 20 градуса както беше писано по горе да е 20 навън и да го пуснеш на 21 и тогава ще си достигне минимума. Въпроса ми беше защо примерно при 2-3 градуса, ако щете и при -5 да е, не си достига минимума. Както виждам не е само моя, а и други са така, спира на 350 вместо да падне на 200 примерно.
При 2-3 градуса трудно ще ти слезе на минимума, освен ако помещението ти не е супер изолирано /външно, вътрешно/. Все пак има топлинни загуби и машината ще подава енергия за покрие тези загуби и да поддържа желаната температура. По-вероятно е това да се случва около 7-10 градуса външна темп. и при задание 22 гр. вътрешна темп.. А и помещението ти не е малко на площ. Освен това минимума на твоя климатик по документи мисля ,че не е 200 вата - посочена е по-ниска стойност, която мисля никога няма да се достигне.Поне аз не съм прочел някой с Мицубиши електрик да се похвали с нисък минимум. Силната страна на марката е в други посоки- това са едни от най-тихите климатици, надежни са, голяма част от продуктите са с красива външност и др. Минимумите и икономичността са слабата страна на марката.
- - - - - - - - - -
Точно от този Тошко нямам впечатления при зимни условия, монтирахме го лятото. Мога да кажа ,че съм доволен от работата на Toshiba RAS 281 UDR, монтиран в офисно помещение 22 кв. Имам го от 3 години и 5 месеца- прекрасна машина, според мен единствено в областта на шума от турбината има какво да се желае по-добро- от 2 степен нагоре си е доста шумна.
Моя е шарп R28XC, но се държи по подобен начин като мицубиши. Посочения минимум е 120 ли беше или 105 не съм сигурен, нещо което не е възможно за достигане както казваш. Добре а защо изключва на 350 вместо да падне под тия ватове? Щом изключва значи е постигнал температурата, но неможе да падне по малко от това, а в книгата друго пише. С тия минимуми малко афиф работа, какво пише по документи и какво е реално.
зимата чука на прага.чета,чета и си мисля.......машините са купени,работят,някой са доволни-КВО АДЖЕБА ИМ СЕ ЧУДИТЕ,ако няма да ги сменяте.а и да напомня-монтирам клими с подаръци-ват,волт,алко,кило и всякакви метри.......кефете на избора си или се ядосвайте,ма писания от сорта КУПИХ СИ,а ХУБАВ ЛИ Е или ЩО ТАКА БАЧКА,са въпроси постфактум и нищо не биха допринесли за работата на ХАЙВАНЧЕТО.а оня колега дет беше казал,че не си ЧУЕК,ако нямаш клима за 2500 кинта или 15 годишни таралясници......не бе те колегите търговци просто искат да ви вземат кинтите бе,а не да ги търсите пак,и пак.....айде,че свинските ми ушички се свариха
Освен да питаме японеца що така аджаба си направил тоя Шарп да работи и да не слиза на написания минимум? Те повечето клима са така- не им отговарят посочените мунимуми. Да не посочвам примери на климатик висок клас /нов- не е употребяван/ с минимум 55 вата, а машината изключва при 350вата?!
Да се оплача от изхвърлените и издухани японски машини. Едната ми еолиа, взе да вие на умряло като я пуснах на топло. Викам си, така са тия скрапове, работи едва девет години и взе да се скапва ама нали е '98 набор, пък и базов модел явно е нормално да влиза в сервиз. Та извиках най-добрите майстори в бранша, че нали машината стара, частите кът, пък и скъпи, та да кажат мотор ли, лагер ли ще сменят или ще го хвърлям.....Дойдоха момчетата, кафето още не беше станало, те викат, че били готови и ще си ходят..... била изсъхнала смазката на втулката на турбината, сложили някаква хубава и 17 годишния скрап работи по -тихо от часовника в детската.
Явно ще купувам нов часовник!
Колега, дори конвенционалните машини от най-нисък клас по хотелите включват и изключват през 10 - 15 минути. Ако са изправни. Не е ясно състоянието на хладилната част на едно К2У, защото тикой не знае колко пъти е разкачвано. Това, първо. Второ, едно малко и темперирано стайче с 30 кубически метра, дебело вътрешно топлоизолирано от долу, от горе и от страни, много трудно можеш да климатизираш. Защото един радиатор с мощност 400 W, след 1 час работа ще вдигне температурата над 24°С. Това означава, че за него би ти трябвало машина с електрически минимум от около 100 W, която трудно би намерил на 230 V. Такива са машините от висок клас, в които никой не инвестира. Нова японска машина 22-ка също няма да дойде евтина с такъв минимум.