Страница 146 от 354 ПърваПърва ... 96136144145146147148156196 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,176 до 2,190 от общо 5308
Like Tree2904Одобрявам

Втора употреба климатици - част 3

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,809
    #2176

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Минимумът зависи от това, колко е топло времето. Ако е 20-тина градуса отвън и му зададеш 21 градуса вътре, може и да достигне минимума. Ако е наред хладилната част.
    Moга да ти покажа реални минимуми при съвсем различни от, цитираните от теб, условия.
    bobovo одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #2177

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Колега нали се сещаш обаче че с теза мижава консумация от 55 вата ще отдава топлинка колкото една кибритена клечка. Тъй че, нз какво те "gree" теб че не падал на 55 вата. Плюс това, сложил си го в помещение което стои отворено към коридор, имаш лоша изолация - да кажем никаква - дограмата ти е въз НЕенергоефективна, така че за мен 350 вата са си екстра консумация. Не се вкарвай в излишни филми, машината си ти е супер!
    dodo_pv, spas.slavchev и Гларус68 харесват това.

  4. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,533
    #2178

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от rukar Виж публикацията
    Да, напълно съм съгласен с Вас, че енергийните разходи пряко зависят от топлинните загуби на помещението. Но при същите условия демонтираме наличния климатик и монтираме друг, със същата мощност, но в повечето случай от друга марка или модел и какво се случва- новата машина започва да работи значително по-икономично, защото има по-нисък минимум. Това от личен опит го отчитам при машини от висок клас с приблизително еднакви коефиценти при водещи производители. И като допълнение говорим за нови машини, а не "15-годишния таралясник със "сервисиран" оригинален комресор"
    Не, не започва да работи по-икономично, защото има по-нисък минимум. Условията не са същите. Това го отчитам от личен опит, при това, доста продължителен. Последният ми тест беше в рамките на 30 дни, от януари до февруари 2015. Разликата беше по-малко от 5 kWh, в полза на по-новия модел, който е с R410A.
    Цитат Първоначално публикувано от AC_From_Hell Виж публикацията
    Имтересни неща правел този IPM, откъде да си купя такъв?
    Опитай се да бъдеш малко по-великодушен! Хванал си се здраво за орязания ми горен пост и бързаш да ми заковеш з@дник@. Имам пред вид управлението на един IPM, което е уникално за всеки производител. То ги прави тези „интересни неща“, IPM е един добър изпълнител, имащ обратна връзка с "мозъка".
    Ти, като си толкова наясно с тези дреболии, защо не опиташ да набиеш в бетонните тикви на фарисеите, неразличаващи еднофазен асинхронен двигател с кафезен ротор от трифазен такъв, с DC управление и PAM контрол? Виж какви простотии са написали пак за някакви въображаеми икономии на ток от липса на повторно-кратковременен режим на работа? Мен ме заболяха пръстите да пиша, че ниските минимуми са свързани единствено с комфорта в малките и добре изолирани помещения, при това, далеч не при всички модели. Дайсейкай 8 и някои модели на Мицубиши предлагат същия комфорт и при доста по-високи минимуми, а спирането на компресора се хваща само с уред...
    KI_YOOU одобрява това.

  5. Member
    Тук е от
    Aug 2014
    Мнения
    180
    #2179

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    И каква разлика се явява при условията на помещението, че не се същите???

  6. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,131
    #2180

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    абе как няма да харчи повече ток при он-офф ве компресора включва вдига 200-300-500 вата минава време докато вдигне налягане и почне да духа топло ( което е чиста загуба на ток ),а като спре компресора веднага спира и турбината и тоя цикъл ако се повтаря на 5-6 мин както при някои така хвалени и "икономични" машини на МЕ примерно ,при +10 харчи 300 вата средно на час за 17 квадрата стая .. климатика не може да падне съществено като средна консумация под моментния си минимум това съм го установил с множество опити .. щото дори и да изключва после се случва това в началото на поста ми - харчене на ток без да топли

  7. Member
    Тук е от
    Aug 2014
    Мнения
    180
    #2181

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Точно както го описваш работеше Мицубиши Z22P, различното беше, че при спирането на компресора турбината продължаваше да издухва остатъчна топлина около 15 секунди. При стартиране вдигаше до 670-80 вата. Средния разход беше около 410 вата, а минимума на машината при отопление около 300-310 вата. Сега на неговото място е монтирана Тошиба 285 GDR и работата е СЪВЪРШЕНО РАЗЛИЧНА. Като темперира помещението и се закротва на една минималка консумация.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #2182

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Честито за Тошо - преки впечатление от него в зимни условия имаш ли?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    94
    #2183

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    ilian, би ли дефинирал понятието" нормални условия"?
    Имам предвид условия при които имаш нужда от отопление, иначе защо би пускал отопление при 20 градуса. Такива условия според мен са температури по ниски от 5 градуса. Ненонармилни температури при които би пуснал климатика на отопление са 20 градуса както беше писано по горе да е 20 навън и да го пуснеш на 21 и тогава ще си достигне минимума. Въпроса ми беше защо примерно при 2-3 градуса, ако щете и при -5 да е, не си достига минимума. Както виждам не е само моя, а и други са така, спира на 350 вместо да падне на 200 примерно.

  11. Member
    Тук е от
    Aug 2014
    Мнения
    180
    #2184

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от ilian Виж публикацията
    Имам предвид условия при които имаш нужда от отопление, иначе защо би пускал отопление при 20 градуса. Такива условия според мен са температури по ниски от 5 градуса. Ненонармилни температури при които би пуснал климатика на отопление са 20 градуса както беше писано по горе да е 20 навън и да го пуснеш на 21 и тогава ще си достигне минимума. Въпроса ми беше защо примерно при 2-3 градуса, ако щете и при -5 да е, не си достига минимума. Както виждам не е само моя, а и други са така, спира на 350 вместо да падне на 200 примерно.
    При 2-3 градуса трудно ще ти слезе на минимума, освен ако помещението ти не е супер изолирано /външно, вътрешно/. Все пак има топлинни загуби и машината ще подава енергия за покрие тези загуби и да поддържа желаната температура. По-вероятно е това да се случва около 7-10 градуса външна темп. и при задание 22 гр. вътрешна темп.. А и помещението ти не е малко на площ. Освен това минимума на твоя климатик по документи мисля ,че не е 200 вата - посочена е по-ниска стойност, която мисля никога няма да се достигне.Поне аз не съм прочел някой с Мицубиши електрик да се похвали с нисък минимум. Силната страна на марката е в други посоки- това са едни от най-тихите климатици, надежни са, голяма част от продуктите са с красива външност и др. Минимумите и икономичността са слабата страна на марката.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от KI_YOOU Виж публикацията
    Честито за Тошо - преки впечатление от него в зимни условия имаш ли?
    Точно от този Тошко нямам впечатления при зимни условия, монтирахме го лятото. Мога да кажа ,че съм доволен от работата на Toshiba RAS 281 UDR, монтиран в офисно помещение 22 кв. Имам го от 3 години и 5 месеца- прекрасна машина, според мен единствено в областта на шума от турбината има какво да се желае по-добро- от 2 степен нагоре си е доста шумна.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    94
    #2185

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Моя е шарп R28XC, но се държи по подобен начин като мицубиши. Посочения минимум е 120 ли беше или 105 не съм сигурен, нещо което не е възможно за достигане както казваш. Добре а защо изключва на 350 вместо да падне под тия ватове? Щом изключва значи е постигнал температурата, но неможе да падне по малко от това, а в книгата друго пише. С тия минимуми малко афиф работа, какво пише по документи и какво е реално.

  13. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #2186

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    зимата чука на прага.чета,чета и си мисля.......машините са купени,работят,някой са доволни-КВО АДЖЕБА ИМ СЕ ЧУДИТЕ,ако няма да ги сменяте.а и да напомня-монтирам клими с подаръци-ват,волт,алко,кило и всякакви метри.......кефете на избора си или се ядосвайте,ма писания от сорта КУПИХ СИ,а ХУБАВ ЛИ Е или ЩО ТАКА БАЧКА,са въпроси постфактум и нищо не биха допринесли за работата на ХАЙВАНЧЕТО.а оня колега дет беше казал,че не си ЧУЕК,ако нямаш клима за 2500 кинта или 15 годишни таралясници......не бе те колегите търговци просто искат да ви вземат кинтите бе,а не да ги търсите пак,и пак.....айде,че свинските ми ушички се свариха
    Kasap одобрява това.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Aug 2014
    Мнения
    180
    #2187

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от ilian Виж публикацията
    Моя е шарп R28XC, но се държи по подобен начин като мицубиши. Посочения минимум е 120 ли беше или 105 не съм сигурен, нещо което не е възможно за достигане както казваш. Добре а защо изключва на 350 вместо да падне под тия ватове? Щом изключва значи е постигнал температурата, но неможе да падне по малко от това, а в книгата друго пише. С тия минимуми малко афиф работа, какво пише по документи и какво е реално.
    Освен да питаме японеца що така аджаба си направил тоя Шарп да работи и да не слиза на написания минимум? Те повечето клима са така- не им отговарят посочените мунимуми. Да не посочвам примери на климатик висок клас /нов- не е употребяван/ с минимум 55 вата, а машината изключва при 350вата?!

  16. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #2188

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Да се оплача от изхвърлените и издухани японски машини. Едната ми еолиа, взе да вие на умряло като я пуснах на топло. Викам си, така са тия скрапове, работи едва девет години и взе да се скапва ама нали е '98 набор, пък и базов модел явно е нормално да влиза в сервиз. Та извиках най-добрите майстори в бранша, че нали машината стара, частите кът, пък и скъпи, та да кажат мотор ли, лагер ли ще сменят или ще го хвърлям.....Дойдоха момчетата, кафето още не беше станало, те викат, че били готови и ще си ходят..... била изсъхнала смазката на втулката на турбината, сложили някаква хубава и 17 годишния скрап работи по -тихо от часовника в детската.

    Явно ще купувам нов часовник!
    Alexi, bobovo, DUNDURMA и 3 други харесват това.

  17. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,533
    #2189

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    абе как няма да харчи повече ток при он-офф ве компресора включва вдига 200-300-500 вата минава време докато вдигне налягане и почне да духа топло ( което е чиста загуба на ток ),а като спре компресора веднага спира и турбината и тоя цикъл ако се повтаря на 5-6 мин както при някои така хвалени и "икономични" машини на МЕ примерно ,при +10 харчи 300 вата средно на час за 17 квадрата стая .. климатика не може да падне съществено като средна консумация под моментния си минимум това съм го установил с множество опити .. щото дори и да изключва после се случва това в началото на поста ми - харчене на ток без да топли
    Колега, дори конвенционалните машини от най-нисък клас по хотелите включват и изключват през 10 - 15 минути. Ако са изправни. Не е ясно състоянието на хладилната част на едно К2У, защото тикой не знае колко пъти е разкачвано. Това, първо. Второ, едно малко и темперирано стайче с 30 кубически метра, дебело вътрешно топлоизолирано от долу, от горе и от страни, много трудно можеш да климатизираш. Защото един радиатор с мощност 400 W, след 1 час работа ще вдигне температурата над 24°С. Това означава, че за него би ти трябвало машина с електрически минимум от около 100 W, която трудно би намерил на 230 V. Такива са машините от висок клас, в които никой не инвестира. Нова японска машина 22-ка също няма да дойде евтина с такъв минимум.

  18. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #2190

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Това означава, че за него би ти трябвало машина с електрически минимум от около 100 W, която трудно би намерил на 230 V. Такива са машините от висок клас, в които никой не инвестира.
    Я дай един пример за такава машина, че нещо не се сещам...

    Нова японска машина 22-ка също няма да дойде евтина с такъв минимум.
    Голямата част от моите хайвани са с минимум от 300W. Стуваха по 1350лв.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Климатици втора употреба в София - от къде?
    От radop във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 86
    Последно: 15-02-14, 12:26
  2. Втора употреба климатици - част 2
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1527
    Последно: 23-10-12, 08:50
  3. Продавам части втора употреба за климатици
    От popovski във форум Приключили продажби
    Отговори: 9
    Последно: 09-09-12, 16:25
  4. Втора употреба климатици
    От dor4o във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2384
    Последно: 09-12-10, 14:09
  5. Отговори: 10
    Последно: 17-10-09, 21:00

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе