Страница 210 от 354 ПърваПърва ... 160200208209210211212220260 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,136 до 3,150 от общо 5300
Like Tree2904Одобрявам

Втора употреба климатици - част 3

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на hawai76
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    221
    #3136

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Успех в избора

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    364
    #3137

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от checho_85 Виж публикацията
    Благодаря на всички, исках да се уверя, че разликата не е 100 лв за същото качество климатик. В понеделник отивам да ги видя тези.



    Защо смяташ, че само 10-15 лв ще е по-ниска сметката? Аз се надявам на доста повече, в момента по много точни данни това нещо харчи 100-130 лв на месец зимата, докато според мен един читав климатик би трябвало да харчи не повече от 40-50 лв. Това е основната цел да искам да го махна това умряло НЕО

    Благодаря още веднъж на всички.
    Не знам, при тези суми излиза, че ти харчи по 1кв на час, което за тази 12-ка означава, че едва ли не работи все около максимум и то в режим 24/7. Всъщност аз не знам дали модела е инверторен или конвенционален. Дори да е конвенционален означава, че изобщо не спира, което пак е странно. Според мен има по-големи фактори, които водят до икономия при отопление...изолация, дограма, отопление от съседи и чак тука някъде идва класата на климатика. Но ако си го замерил точно и изчисленията са такива, без да имаш някакви големи топлозагуби, смяната действително е основана!
    Този пост е редактиран от avenger; 24-11-16 в 09:43.
    checho_85 одобрява това.

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #3138

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от checho_85 Виж публикацията
    Благодаря на всички, исках да се уверя, че разликата не е 100 лв за същото качество климатик. В понеделник отивам да ги видя тези.
    Разликата в масималните стойности на отоплителната мощност е около 1.5-2.0кВт, което не е малко. Смятай че тази разлика ще я има и при запазената мощност при отрицателни температури.
    DUNDURMA, zzz, hawai76 и 1 други харесват това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    61
    #3139

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Благодаря много!

  6. Novice
    Тук е от
    Aug 2016
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6
    #3140

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Имам от месец и половина Тошиба 401 bdr. Изключително съм доволен. От както е купен не е спиран. Справя се засега отлично на 35 кв.м. Ще видим зимата при отрицателни температури как ще се държи. Наистина е малко шумен на вентилация, но пък има конфорт режим, направо приказка Бих искал да питам спецовете и ползвателите на Тошиба, този конфортен режим натоварва ли излишно климатика.


    Sent from my iPhone using SetCombG Forums mobile app
    hawai76 и checho_85 харесват това.

  7. Member Аватара на hawai76
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    221
    #3141

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    При много големи студове може да не успее да стопли, защото му намаляваш топлообмена. При моите едр даже и предния капак се затваря почти докрая
    Мда проверено преди минути при 406 едр след 25 мин работа на комфортен режим вдига едната клапа хоризонтално и затваря капака предния капак .
    И да наистина това говедо мърка като коте евала Самурай . Не знам колко db е на комфортен, но успява да стопли 20 квадрата спалня вътре 23 вън 5
    с моментна консумация 100 w 102 w .

    Ех Пловдив само Клими с колибки там, със здраве да си ползваш хубавеца ще си доволен много да знаеш.Браво поздрав за избора ти .
    Този пост е редактиран от avenger; 24-11-16 в 09:44.
    milanov одобрява това.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Aug 2016
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6
    #3142

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Благодаря. До сега не ми е обръщал клапите, държа го на 24-25, дори 26 градуса. Има друго което съм установил в тоз режим долната клапа я опъва най-надолу, но аз я вдигам леко за да насоча потока напред и става приказка а за оборотите постоянно ги върти до постигане на зададената температура, но това не е за сметка на комфорта в стаята


    Sent from my iPhone using SetCombG Forums mobile app

  10. Member Аватара на hawai76
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    221
    #3143

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Браво
    Явно са различни твоя и моите ,важното е ,че са бойци
    jores одобрява това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Мнения
    20
    #3144

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Fujitsu издаде багажа след 12 години .Нямам нерви повече да се занимавам с него- ту работи ту неще ,.Трябва да си взема спешно климатик ,в Шумен има само Варна-Клима,щото освен Японско друго неща.Мисля да сменя и марката ,препоръчайте ми корава машина за зимна употреба,12-ка стига за17 квадрата.В ценовиам диапазон в момент има

    PANASINIC EX220C
    DAIKIN AN28DES
    MITSUBISHI J22L
    NATIONAL 253VB2
    FUJITSU 22NPG
    TOSHIBA 225JD
    Този пост е редактиран от billibi; 23-11-16 в 22:05.

  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #3145

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    ............
    Този пост е редактиран от avenger; 24-11-16 в 09:45.

  13. Member Аватара на hawai76
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    221
    #3146

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Не се ограничавай само с Варна@лима има и други намери търси тук и ще намериш чети малко за ден два и ще се ориентираш кажи си бюджета желана температура ,изложение , изолация, топлещи комшии ,зиморничева жена и ще се намери накой , който да ти намерия някоя хубава японска стара лачена чанта примерно от родния град на старите японци .
    Това за жената (Змия) е много важно дали е или не моята под 24 градуса казва не е ли студено тук?



    Аз бих заложил там един Тошко африкански или на Дон кихот оръженосеца 25 или 28 ци каквото изнамериш примерно тези 22 ки не ги гледай

    И тези 12000 бту също не са фактор .. Щото си има 12 ки и 12 ки
    Този пост е редактиран от hawai76; 24-11-16 в 03:31.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #3147

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    billibi, от изброените модели, избирайте между National CS-253VB2, Toshiba RAS225JD и Daikin AN28DES.

  16. Member Аватара на hawai76
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    221
    #3148

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Вдигни малко диапазона ценовия ,иначе за тези квадратури има прекрасни екземпляри но почети малко и се поогледай и за други модели не е само до марка, важен е и дадения модел сподели ще се спи ли там или само ще се обитава изчакай малко повече препоръки ,иначе точния човек се е включил със съвет към теб относно избора ти.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Мнения
    20
    #3149

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Мисля съм на правилното място ,ако се разровя да чета отзиви,мнения тотално ще се объркам.Моя го взех преди време щото беше последна бройка останал ,а и вноса тогава беше доста рядък.Климатика ще се ползва максимално зимата 24 часа, и да не умре навън като стане -15.Бюджета е максимум 1000 с монтажа.

  18. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #3150

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Днес ми монтираха Хитачито! Първото впечатление е - Вади доста топла струя, но като шум е малко по шумно от другите два.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Климатици втора употреба в София - от къде?
    От radop във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 86
    Последно: 15-02-14, 12:26
  2. Втора употреба климатици - част 2
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1527
    Последно: 23-10-12, 08:50
  3. Продавам части втора употреба за климатици
    От popovski във форум Приключили продажби
    Отговори: 9
    Последно: 09-09-12, 16:25
  4. Втора употреба климатици
    От dor4o във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2384
    Последно: 09-12-10, 14:09
  5. Отговори: 10
    Последно: 17-10-09, 21:00

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе