Страница 287 от 354 ПърваПърва ... 237277285286287288289297337 ... ПоследноПоследно
Резултати от 4,291 до 4,305 от общо 5300
Like Tree2904Одобрявам

Втора употреба климатици - част 3

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,764
    #4291

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от Vll Виж публикацията
    всичко е къщички,буренца и кукички(Японски ченгелчета) и нищо не разбирам
    За да разбирахте, трябваше да се погрижи този който Ви е продал и монтирал машината....Явно, сте поредния с хубава машина на стената, но с неясно бъдеще, заради безхаберието на разни глупаци и келеши...
    ivan74 и Apeev харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #4292

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    gerhar одобрява това.

  4. Vll
    Vll е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    5
    #4293

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Дадоха ми такъв лист,но това са най-основните функции....виждам,че има таимер за настройка на автопочистването,обаче като го натисна излизат други надписи а на тях превод няма.....явно ще го ресетна и квот стане......Благодаря все пак!!!

  5. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #4294

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от Vll Виж публикацията
    Дадоха ми такъв лист,но това са най-основните функции....виждам,че има таимер за настройка на автопочистването,обаче като го натисна излизат други надписи а на тях превод няма.....явно ще го ресетна и квот стане......Благодаря все пак!!!
    Стискам ти палци настройките от подменютата да не са като на моята Тошиба. Виж какво пише за тях:
    "Дори когато натиснете бутона за ресет или при подмяната на батериите на ДУ ще се помни това, което сте задали. Когато искате да се върнете към първоначалните фабрични настройки, моля консултирайте се със специалист."

  6. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #4295

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от Vll Виж публикацията
    Дадоха ми такъв лист,но това са най-основните функции....виждам,че има таимер за настройка на автопочистването,обаче като го натисна излизат други надписи а на тях превод няма.....явно ще го ресетна и квот стане......Благодаря все пак!!!
    На съседния бутон пише автоматично почистване на филтрите.
    Предполагам(не знам) е за он-офф на функцията.
    Опитай с него.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #4296

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Какъв е проблема да му дадеш ресет. Едвали японеца е направил някакви настройки които ще са от полза за твоето помещение ...

    Първото нещо което направих е да сложа нови батерии и да дам ресет на национала. В сервизното меню има и настройка за това колко чувствителен да е датчика за замърсяване , всъщност са две позициии груба и финна. Не съм ги пробвал щото моя до сега не е пускал сам прахосмукачката. Аз си я пускам по някое време преди лягане ръчно да не ме изненада. Не че ще го усетя никак не е шумна. Бих сравнил шума с вентилатор на стар лаптоп

  8.  
     
  9. Vll
    Vll е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    5
    #4297
    Успях да му настроя таимера за самопочистване...даже и сработи в точния час...надявам се да си се чисти в този час,защото таимера остана като надпис на ДУ
    mimojef, zxc0, ccankov73 и 1 други харесват това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    25
    #4298

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Здравейте, на родителите ми са поставени два климатика Daikin atn22fse1-w, за спалня и кухня. Откъде мога да намеря превод на дистанционното, защото са изхвърлили превода от монтажника.

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #4299

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Ами, пак от монтажника,
    ccankov73 одобрява това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #4300

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    Някой пробвал ли е такова универсално ДУ за машините от Япония. Единственото условие да работи wifi е ДУ да е в ресивъра. Гледам че има кодове за всяка отделна марка климатик , един вид да се ползва за основните функции и wifi управление а оригиналното да се ползва за програмиране при нужда :

    Изпратено от моят SM-N9005 с помощта на Tapatalk
    Да си самоотговоря , може да е полезно за някой.

    Има wifi управление което работи пълноценно на машини 100/200v. Има и настройка на таймери. За Национал кода е 671.
    На 11.11. ми дойде на 26лв. от Али.

    Изпратено от моят SM-N9005 с помощта на Tapatalk
    dodo_pv, necata2 и Genadi80 харесват това.

  13. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #4301

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    Да си самоотговоря , може да е полезно за някой.

    Има wifi управление което работи пълноценно на машини 100/200v. Има и настройка на таймери. За Национал кода е 671...
    Колега, за други марки 100V ви машини стават ли? Ако да, какъв точно им е артикул номера?


    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #4302

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    За моя фуджак и национала сработи. Само хоризонталните жалузи НЕ може да се управляват но те не се пипат много. Ето другите марки които потдържа.

    Изпратено от моят SM-N9005 с помощта на Tapatalk

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #4303

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Пишеш К-390EW в алиекспрес и излизат всички оферти. Ако имаш регистрация има купони за отстъпка.

    Изпратено от моят SM-N9005 с помощта на Tapatalk
    dodo_pv и Genadi80 харесват това.

  17. Novice
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    7
    #4304

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Здравейте,
    Попрочетох доста за климатиците, но има хиляди модели и все още не ми е ясно какво точно да търся. За да ми стане ясно ще трябва да чета още поне 2 седмици, а толкова време нямам.
    Става въпрос за офис във Варна около 35 квадрата по спомен, като главното помещение, където има климатик, е към 20. В момента там има Панасоник CS-A123KE, който вече си заминава. Погледнах цените на новите "дванадесетки", започват от 1000 лева. Гледах само Мицубиши електрик, Мицубиши хеви, Дайкин, Панасоник, като че ли залитам към Мицубиши хеви.
    Обмислям и втора употреба заради евентуално по-надеждна машина, защото знам какви боклуци се изливат по света след 2000 година. (И факта, че Дайкин се произвежда в Турция ???) Следващата седмица ще ходя по магазините на лов за климатик и най-важното читави хора отсреща. Можете ли да ме ориентирате към даден модел, марка, година? Или какво да гледам в един такъв климатик? Виждам, че от японските препоръчвате и Саньо, Тошиба, Хитачи, Фуджицу. Ориентирайки се по цената на новите, за втора употреба търся нещо подобно, да кажем до +/- 1300 с монтаж. И ако имате някакви впечатления от майстори и обслужване на варненските фирми, ще съм благодарен.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    25
    #4305

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Здравейте.

    Преди година и половина се интересувах от покупка на климатик втора употреба тук в този форум.
    За 35 квадратни метра хол + дневна във Варна ми беше препоръчан климатик.

    В оригиналната японска спецификация на климатика се препоръчват квадратури за 2 вида строителство - жилищна кооперация или постройка от дърво (казано най-кратко).
    Аз живея в блок. Препоръчителната квадратура на стаята, която се посочва в ръководството е 19 квадратни метра за отопление и 25 квадратни метра за охлаждане.

    В резултат, климатикът, който ми беше препоръчан и продаден, не функционира качествено дори и лятно време на охлаждане. Да не говорим за други проблеми, които имаше.
    На препоръчващите и продаващите беше обяснено в подробности какво е помещението и за какви цели ще се използва машината.
    В голям процент от случаите, ако изразите мнение / проблем тук, ще ви кажат, че проблемът е в устройството зад дистанционното управление.
    Не отричам, че в една голяма част от случаите, това е истина.

    Пиша, за да ориентирам четящите какви специалисти има тук (не желая отговор от тези, които се саморазпознаят).
    Четете сами и търсете подробна информация при покупката на какъвто и да е климатик, не става дума само за 2ра употреба.
    Бях подведен и това ми направи мнението за климатиците втора употреба много отрицателно, без да има реална нужда от това.
    Повече не бих се посъветвал за покупката на какъвто и да е. Правя си research-a сам. Този пост не е целенасочен.
    Този пост е редактиран от Celeronix; 30-11-18 в 14:22.
    Neno и Rafailiev харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Климатици втора употреба в София - от къде?
    От radop във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 86
    Последно: 15-02-14, 12:26
  2. Втора употреба климатици - част 2
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1527
    Последно: 23-10-12, 08:50
  3. Продавам части втора употреба за климатици
    От popovski във форум Приключили продажби
    Отговори: 9
    Последно: 09-09-12, 16:25
  4. Втора употреба климатици
    От dor4o във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2384
    Последно: 09-12-10, 14:09
  5. Отговори: 10
    Последно: 17-10-09, 21:00

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе