Страница 133 от 354 ПърваПърва ... 83123131132133134135143183 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,981 до 1,995 от общо 5301
Like Tree2904Одобрявам

Втора употреба климатици - част 3

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,710
    #1981

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от kalcheff1 Виж публикацията
    Айде светни ме сега за хилядарка с монтажа какво чудо мога да си купя в Пловдив. Чакай да позная - кошник на 13 години, ама мощен, с плазма и йонизатор. Голям праз, ама дърт. Това е техника, и тя се амортизира, ако ще от космоса да идва. Имам няколко такива, тъй че знам за какво иде реч.

    Нищо не те спирало да си вземеш Фуджицу, това ли написа, че не ти се разбира. Еми и аз така, виж к'во става, ето ти характеристики на базов японски Панасоник 28-ца '11 или '12
    Нужно е човек да свали капаците, освен да бъде технически грамотен.
    Ама ти сериозно ли?
    Първо това Панасониче има по-добри тех. параметри от въпросното Фуджитсу, което цитираш. И ако толкова ти харесват лабави машини го взимаш на доста по-ниска цена от ЛЦЦ-то.
    Ето сравни данните на двата за да не съм голословен.

    Fujitsu.png Panasonic.png


    Щом се изтъкваш за разбиращ материята човек лесно ще забележиш, че на Япончето минимума на отопление е доста по-нисък, както и максимума е по-висок и КОП-а.
    И за какво ме караш да ти сравнявам две говна. Такива климатици си купуват главно каки с излъскан външен вид, които ги интерисува единствено да е бял.

    Да, който разбира би си взел дърт кошник с висока мощност, плазма и йон, на най-високо тех. ниво независимо от годината на производство. Примерно 22-ка UDR или PDR на Toshiba за 1000лв, но без монтаж.
    Както и десетки други модели на други марки. Ей тука можеш да ги видиш /90% са дърти кошници, ама Японски/ - Японски Климатици-Пловдив ПЛОВДИВ КЛИМА: Снимки на монтирани климатици

    Второ, да те светна, че дори 10kW-ва Японска машина има по-нисък минимум от твоето европейско Фуджитсу. Къде си тръгнал да го хвалиш.

    Днес /във фирмата в която работя/ замина едно Митсубиши 40-ка MSZ WX40JS за 1200лв. 4/6/6.3kW с КОП 4.43, плазмичка, термо камера с дисплей и независимо моторизирано контролиране на лява и дясна хоризонтални клапи.
    Пак дърта кочина
    Хайде сега ти ми посочи европейски модел за 1200лв. без монтаж, който да отдава почти 9kW на отопление и с такъв КОП!

    А за това дали съм отварял капак... Недей бе човек, ще стъпиш много на криво!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #1982

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Съгласни сме че японските машини са добри, работата е там че в последно време се набюдава занижаване примерно на хардуера дори и в топ машини като :
    MSZ-ZXV224
    с 28 кила външно и цена без монтаж 3к. Е за кво ти е като има 10ка Дайсекай който е 2.3к с монтаж.
    Да преди 10 години японките са били и ще си останат с извънземни показатели, тъй де ама стареят, амортизират и започват проблемите и т.н.
    И е некоректно да сравняваш топ японски машини (на по хх години) с нови бюджетни европейци, които реално не са толкова зле сравнени със същия клас нови японки.
    Със здраве.

    п.п То и S класа на 10 години струва колкото една Дачия, ама никой не ги сравнява.
    dodo_pv одобрява това.

  4. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,710
    #1983

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Става въпрос за съпоставка при една и съща цена м/у японски вт. употреба и нов европейски.
    А новите модели като са със занижени параметри, ще се продават по-евтино като почнат да идват като втора употреба. Предполагам. Пазарна икономика..

  5. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,774
    #1984

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Не искам да се намесвам, но 12 LLCC не има ли максимално развъртане до 5.0 kW?

  6. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,710
    #1985

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Не зная. Таблицата е от сайта на Фуджитсу, която постна Калчев. Може да са допуснали грешка.
    Много е тъпо на климатик предвиден за малка стая, да го направиш с висок минимум.
    jako6iba одобрява това.

  7. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #1986

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Той сравнява 28ца с 9ка...
    Румба много прозрачни станаха твоите намерения и тези
    Цитат Първоначално публикувано от Rumb@ta Виж публикацията
    Днес /във фирмата в която работя/ замина едно Митсубиши 40-ка MSZ WX40JS за 1200лв.
    и да има такава подобна машина и нова струва 2399лв
    Fujitsu General AWHZ14LB/AOHZ14LB Nocria

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,710
    #1987

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    KI_YOOU, или аз не те разбирам, или ти не си ме разбрал.
    Не четеш ли по-нагоре? Нокрията струва 2399лв., а не 1200лв.
    Не съм казал, че няма хубави европейски климатици. За хиляди левове има.
    Спора е, че при една и съща цена, втората употреба японски нямат алтернатива спрямо европейските.
    И намеренията ми мисля че не са ти прозрачни. Финансова изгода не търся. Нито продавам, нито уреждам, нито консултирам хора за японски климатици извън форума, камоли в него.
    Ако исках това, щях да съм активен в него още през 2006 насам, както направиха другите спецове. За тази работа си има друг човек и той не чете нито един форум.
    Не насочвай темата в друга посока моля те!
    blue1 одобрява това.

  10. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #1988

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Чакай сега. Значи е много по-добре да си взема над 10-годишно японско чудо, да речем за около 1500 лв., отколкото чисто нов климатик, пак за около тази сума? Ай де бе.

  11. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,710
    #1989

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Имаш ли представа какво можеш да си вземеш за 1500лв. или пишеш по инерция? За тази сума няма да е 10 годишно.

  12. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #1990

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    А какво, например?

  13. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #1991

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    за всеки влак си има пътници .. ако искаш мощна машина и то с екстри и добри параметри около 1500 лв - нова такава няма много ясно .. почват от около 2500 което си е още 1 климатик .. с малки стаи е лесно каквото и да сложиш топли .. но ако имаш да отопляваш 40-50 кв - новите европейски машини стават пари отделно са 80% дървета .. че има и по скъпи от нови японски топ модели ..

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #1992

    Red face Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от Rumb@ta Виж публикацията
    ...
    Много е тъпо на климатик предвиден за малка стая, да го направиш с висок минимум.
    Много е хитро и се прави за комфорт. Когато малката стая е сравнително добре топлоизолирана и в същото време искаш да усещаш приятна топлина от съкровището на стената или до нея, така се прави. Иначе, вее хладно, като вентилатор посред зима. Глупостите за някакъв въображаем преразход на еленергия, писани на различни места из форума, оставям на бедните духом. На тези, които им се връзват, предлагам многократно да си повтарят, как на Мицубиши силата им е в моторите, не в климите !

  16. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,710
    #1993

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от dimkaraganchev Виж публикацията
    А какво, например?
    Уфф, не помня цените на всеки модел, но примерно Toshiba 281PDR или 36-ца. Този мисля е 2009г.
    Цепи ма глава и честно не ми се обяснява за техническите му иновации и екстри. Ама спира едната помпа... Виж му минимума и КОП-а.

    Toshiba.png Toshiba1.jpg

    Има толкова хубави модели и от другите марки за тези пари.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,273
    #1994

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Например от Фукушима
    mirandi одобрява това.

  18. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #1995

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Внасят ли от там?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Климатици втора употреба в София - от къде?
    От radop във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 86
    Последно: 15-02-14, 12:26
  2. Втора употреба климатици - част 2
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1527
    Последно: 23-10-12, 08:50
  3. Продавам части втора употреба за климатици
    От popovski във форум Приключили продажби
    Отговори: 9
    Последно: 09-09-12, 16:25
  4. Втора употреба климатици
    От dor4o във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2384
    Последно: 09-12-10, 14:09
  5. Отговори: 10
    Последно: 17-10-09, 21:00

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе