Страница 209 от 354 ПърваПърва ... 159199207208209210211219259 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,121 до 3,135 от общо 5302
Like Tree2904Одобрявам

Втора употреба климатици - част 3

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    400
    #3121

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Моят прави 57.Питах,защото не мога да направя 24 градуса в помещението и май ще се окаже,че имам много големи топлозагуби.Май трябваше да си взема пелетна камина,ама това ще стане другата година.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,776
    #3122

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    presents, ще Ви помоля да пишете по Вашия въпрос само в една тема. Получава се дублиране и повтаряне.

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #3123

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Сложи си траф на 200в.Тези Тошиби от DR сериите в Пловдив им викат "Машината на майстора"почти няма майстор който се занимава с климатици да няма такава Тошиба.Със здраве да си я ползваш и да си пожелаем и Европейските им модели поне малко да приличат на тях,че напоследък много издънки.
    SPSt, hawai76 и nikolowkz харесват това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    61
    #3124

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от checho_85 Виж публикацията
    Здравейте,

    Имам следната дилема. В момента в хола ползваме климатик Neo ACS-HH12LIH R407 и искам да го сменя с нещо по икономично, че плащаме по 200 лв сметки зимата заради него основно.

    Става въпрос за хол в апартамент, около 22кв, панел, една външна стена около 5м, останалите са вътрешни, на среден етаж, с нова алуминиева дограма (врата + 3 прозореца), западно изложение.

    Искам да взема нещо което да е достатъчно мощно и икономично. Ще се ползва и за отопление и за охлаждане.

    1. Какви параметри климатик ми трябва за такъв тип помещение?
    2. Можете ли да ме посъветвате за конкретен модел.
    В Добрич, намерих само 2 магазина които предлагат втора ръка климатици (за по евтино), може ли да ми препоръчате някой от предлаганите модели, Магазин1, Магазин2 Като бюджет, би било чудесно ако е около 600 лв, макс до 700-800 ако има реални ползи.
    3. Дали е възможно да се използва инсталацията на текущия климатик - тръби, кабели вместо да се прави нова?
    4. Ако текущия климатик го преместя в малка кухничка около 10кв с изолация и дограма, дали ще е ефективен там, без да харчи като изтърван?

    Благодаря ви предварително. При нужда мога да кача снимки на текущия климатик.
    Ето лист с климатици които ми предлагат, кои са най-добрите за целта?
    Инверторен климатик Hitachi RAK14PECI/RAC14WECI ECO COMFORT, 12000 BTU, Клас A+
    Инверторен климатик Fuji Electric RSG12LMC/ROG12LMC, 12000 BTU, Клас A++

    MITSUBISHI MSZ MD 35 VA
    DAIKIN FTXB 35 C
    Fujitsu ASYG 12 LMCA
    Nippon KFR 14 EW
    Fuji RSG-12 LKC NEW
    Midea MSR 24 HRN1 (R17)


    Рециклирани климатици DAIKIN - Модел: 22GKS
    Рециклирани климатици DAIKIN - Модел: 22EDS
    Рециклирани климатици DAIKIN - Модел: 22FNS
    Рециклирани климатици DAIKIN - Модел: F22GTNS
    Рециклирани климатици DAIKIN - Модел: 22HNS
    Рециклирани климатици DAIKIN - Модел: AN28LPS
    Рециклирани климатици DAIKIN - Модел: AR25JNS
    Рециклирани климатици DAIKIN - Модел: ATD22ESV6
    Рециклирани климатици DAIKIN - Модел: F22BTSS
    Рециклирани климатици DAIKIN - Модел: R22CSS
    Рециклирани климатици DAIKIN - Модел: R25EDS
    Рециклирани климатици DAIKIN - Модел: 25GPS
    Рециклирани климатици DAIKIN - Модел: F28ATSS
    Рециклирани климатици DAIKIN - Модел: R25JUXS
    Рециклирани климатици DAIKIN - Модел: 28EDS
    Рециклирани климатици DAIKIN - Модел: R28EUXS
    Рециклирани климатици DAIKIN - Модел: F28GTNS
    Рециклирани климатици DAIKIN - Модел: 28JNS
    Рециклирани климатици DAIKIN - Модел: 22CRS
    Рециклирани климатици DAIKIN - Модел: AN25GRS
    Рециклирани климатици DAIKIN - Модел: 28CRS


    ПС. Нали няма проблем да се постват линкове?
    Този пост е редактиран от checho_85; 18-11-16 в 20:30.

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #3125

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от checho_85 Виж публикацията
    Ето лист с климатици които ми предлагат....
    Рециклирани климатици DAIKIN - Модел: F28ATSS
    Рециклирани климатици DAIKIN - Модел: AN25GRS
    Рециклирани климатици DAIKIN - Модел: 28CRS

    За К2У гледай от тези, другите не си струва.
    SPSt и checho_85 харесват това.

  7. Junior Member Аватара на M.Schumacher
    Тук е от
    Oct 2005
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    19
    #3126

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Здревейте!
    Решил съм да подменям стария конвенционален климатик с японски втора употреба - предлагат ми " Toshiba ras-401bdr " за около 1400 лв с монтаж. Интересува ме ако някой знае нещо повече за модела и дали цената е нормална за посочения модел на Тошиба?
    Благодаря

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    61
    #3127

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от checho_85 Виж публикацията
    Здравейте,

    Имам следната дилема. В момента в хола ползваме климатик Neo ACS-HH12LIH R407 и искам да го сменя с нещо по икономично, че плащаме по 200 лв сметки зимата заради него основно.

    Става въпрос за хол в апартамент, около 22кв, панел, една външна стена около 5м, останалите са вътрешни, на среден етаж, с нова алуминиева дограма (врата + 3 прозореца), западно изложение.

    Искам да взема нещо, което да е достатъчно мощно и икономично. Ще се ползва и за отопление и за охлаждане.

    1. Какви параметри климатик ми трябва за такъв тип помещение?
    2. Можете ли да ме посъветвате за конкретен модел.
    В Добрич, намерих само 2 магазина които предлагат втора ръка климатици (за по евтино), може ли да ми препоръчате някой от предлаганите модели, Магазин1, Магазин2 Като бюджет, би било чудесно ако е около 600 лв, макс до 700-800 ако има реални ползи.
    3. Дали е възможно да се използва инсталацията на текущия климатик - тръби, кабели вместо да се прави нова?
    4. Ако текущия климатик го преместя в малка кухничка около 10кв с изолация и дограма, дали ще е ефективен там, без да харчи като изтърван?

    Благодаря ви предварително. При нужда мога да кача снимки на текущия климатик.
    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Благодаря ти.

    Не знам дали е удачно да питам тук, но възможно ли е да се вземе нещо читаво до 1000 лв, ново, а не втора ръка.
    Този пост е редактиран от avenger; 19-11-16 в 17:51.

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #3128

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от M.Schumacher Виж публикацията
    Здревейте!
    Решил съм да подменям стария конвенционален климатик с японски втора употреба - предлагат ми " Toshiba ras-401bdr " за около 1400 лв с монтаж. Интересува ме ако някой знае нещо повече за модела и дали цената е нормална за посочения модел на Тошиба?
    Благодаря
    Машината не е лоша, но е 100V. За какво помещение я търсиш. Според мен, от 40-ка нагоре е по добре да търсиш 200V машина. В случая, модела ако е 200V, трябва да е 402BDR.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от checho_85 Виж публикацията
    Благодаря ти.

    Незнам дали е удачно да питам тук, но възможно ли е да се вземе нещо читаво до 1000 лв, ново а не, втора ръка.
    Само нисък клас на известните марки. Не ги сравнявай, като параметри с тия трите отгоре - подобни нови за европейския пазар няма.
    SPSt, hawai76 и checho_85 харесват това.

  11. Member Аватара на hawai76
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    221
    #3129

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Ново да ,читаво за 22 квадрата да , за хиляда лева---- под вола теле иии зимата свърши Дефинирай читаво щото да не ни изкарат секта сега тук клошарите .
    То и неото ти е било ново ама никога не е било читаво. Накрая ще се наиграеш ,според мен много хора ти дадоха съвет, мисли и действай парите не винаги са важни това е важна инвестиция не е тостер.
    Желая ти късмет с избора подкрепям колегата tony34al виж какви зверове отглежда ....все dr series from jp.

    M.Schumacher Опиши откъде си, за какво помещение ти е нужен и за каква температура желана в него . За около 40 ка е най добре 200 волта а не 100 волта
    Този пост е редактиран от hawai76; 19-11-16 в 16:41.
    DUNDURMA и checho_85 харесват това.

  12. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    364
    #3130

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    checho_85, според мен трябва да прецизираш приоритетите си. Дори да подмениш Нео-то не може да очакваш голям спад в сметката. Реално, според мен, с висок клас климатик може да спестят макс 10-15 лв на месец спрямо такъв от нисък клас. Естествено ако случая е ,че Нео-то спира да топли под -7,8 градуса и пускате духалка случая е различен...тогава може да се достигне значима икономия след смяната. Все пак сред 2-рата употреба японски има много по-сериозен шанс да попаднеш на "спестяващ" климатик с голям КОП, докато сред новите до 1000лв, може и да топли, но икономия няма да е най-силната му страна.
    hawai76 и checho_85 харесват това.

  13. Member Аватара на hawai76
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    221
    #3131

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    И помни че Коп scop не топлят, само правилната машина ,правилно оразмерена, от правилната фирма ,на правилното напрежение само тогава може да имаш комфорт, ниски сметки за ток и климатик ,който да не ти вдига Юргана .... подсказах ти достатъчно ... от японските нещо с 28 в модела .
    checho_85 одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #3132

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Малко извън темата. НЕО-то не спира да топли. Моето е пробвано до -23 гр., но след -20 не изключва и му трябва малко помощ за 21 кв.м. Подразбира се и размера на месечната сметка за ток.

    - - - - - - - - - -

    Интересно, ако не съществуваше BDR402, а само BDR401 какво щяхте да напишете. При К2У взимаш най-близкото до това, което ти трябва и го има в наличност. Машината е отлична: 2008г., самопочистване на филтрите, плазма, аспирация, чудесни КОП и ЕЕР, минимум 50W. Единствено и липсва индикатор за текуща консумация и др. на вътрешното тяло.
    ivan74 одобрява това.

  16. Junior Member Аватара на M.Schumacher
    Тук е от
    Oct 2005
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    19
    #3133

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Машината не е лоша, но е 100V. За какво помещение я търсиш. Според мен, от 40-ка нагоре е по добре да търсиш 200V машина. В случая, модела ако е 200V, трябва да е 402BDR.
    Каква е разликата ако машината е на 200в. А този модел 402BDRна каква цена мога да го намеря?

  17. Junior Member
    Тук е от
    May 2016
    Мнения
    59
    #3134

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цената е около 1400лв, но дали ще намериш точно този модел наличен е въпрос на проверка по фирмите.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    61
    #3135

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Благодаря на всички, исках да се уверя, че разликата не е 100 лв за същото качество климатик. В понеделник отивам да ги видя тези.

    Цитат Първоначално публикувано от MisterT Виж публикацията
    checho_85, според мен трябва да прецизираш приоритетите си. Дори да подмениш Нео-то не може да очакваш голям спад в сметката. Реално, според мен, с висок клас климатик може да спестят макс 10-15 лв на месец спрямо такъв от нисък клас. Естествено ако случая е ,че Нео-то спира да топли под -7,8 градуса и пускате духалка случая е различен...тогава може да се достигне значима икономия след смяната. Все пак сред 2-рата употреба японски има много по-сериозен шанс да попаднеш на "спестяващ" климатик с голям КОП, докато сред новите до 1000лв, може и да топли, но икономия няма да е най-силната му страна.
    Защо смяташ, че само 10-15 лв ще е по-ниска сметката? Аз се надявам на доста повече, в момента по много точни данни това нещо харчи 100-130 лв на месец зимата, докато според мен един читав климатик би трябвало да харчи не повече от 40-50 лв. Това е основната цел да искам да го махна това умряло НЕО

    Благодаря още веднъж на всички.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Климатици втора употреба в София - от къде?
    От radop във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 86
    Последно: 15-02-14, 12:26
  2. Втора употреба климатици - част 2
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1527
    Последно: 23-10-12, 08:50
  3. Продавам части втора употреба за климатици
    От popovski във форум Приключили продажби
    Отговори: 9
    Последно: 09-09-12, 16:25
  4. Втора употреба климатици
    От dor4o във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2384
    Последно: 09-12-10, 14:09
  5. Отговори: 10
    Последно: 17-10-09, 21:00

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе