Страница 46 от 110 ПърваПърва ... 3644454647485696 ... ПоследноПоследно
Резултати от 676 до 690 от общо 1649
Like Tree696Одобрявам

Собственици на климатици 100V - част 2

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #676

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    Аз си мисля, че по-голямата част от разхода за електричество е от другите големи консуматори, които си посочил - конвектор!, бойлер!, готварска печка и крушки. Освен изолацията трябва да помислиш и за редуциране, доколкото е възможно разбира се на консумациите от тях. Примерно, бойлера да работи на нощна тарифа и само, когато е наложително да се включва; да се смени конвектора с климатик (тука пък ще имаш разход за него, но ще е еднократен) и смяна на крушките (особено ако са с нажежаема жичка) с диодни такива, да, пак е разход, но за дълъг период от време стига да излязат качествени. Късната пролет поръчах от Китай 8бр. диодни крушки за лунички на 220V/4W с Е14 цокъл с лупа са за спалнята, които ми стъпиха ~20лв. Не исках да купувам повече, тъй като не знаех, колко са качествени и издръжливи. Първо сложих 4 в краищата, светлината им беше приятна, но не много достатъчна, карах така до преди месец и поставих останалите 4, след тях вече беше идеално светло. Не е изгоряла нито една, а старите, които си бяха обикновени крушки за лунички по 40W, горяха много бързо и струваха към 2-3лв едната. Смятай, колко може да смъкнеш от крушките ако ги смениш с диодни.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #677

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    Цитат Първоначално публикувано от BDK Виж публикацията
    Прикачен файл 15686
    Ето "присъдата" за последната сметка... 391 лъвчета за периода 04.12.2014 до 03.01.2015 Положението е да си бере лайката... 60% от заплатата ми по ведомост (не ми е до смях, но това е положението)
    До момента 935 кинта за ток. Остават още 4 месеца отопление, демек ще ми стъпи отново малко под 2000 лв. сезона за отопление, с разликата че в момента имам комфортна температура навсякъде и нямам никаква хамалогия, каквато имах до миналата година с отоплението на дърва, с водната риза. Това е за етаж от къща - 70 м2, но в много усойни условия
    Просто си "плаче" къщата за изолация и минимизиране на термозагубите, де
    В тези 70м2, защо си сложил две мощни машини? Предполагам, че имаш едно по голямо помещение и две по малки стаи. Не беше ли по добре да вземеш по една малка машина за спалните и едната от големите за дневната част. При всички положения ще работят по разтоварено и много по ефективно. При мен, след като FTX-са здаде багажа, ми направи впечатление, че веднага консумацията на останалите два рязко нарастна до стойности по високи отколкото когато работеха трите машини. Това се получава и защото температурата вече не е енородна в цялата къща и двете машини почнаха да не смогват да поддържат, когато температурите паднаха под -7С.
    При -7С до -11С, трите машини поддържаха 22С вътре с около 2.2-2.4кВт. Когато останаха само две, консумацията отиде на 2.8-3.0кВт!
    Този пост е редактиран от tony34al; 15-01-15 в 07:46.

  4. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #678

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    Цитат Първоначално публикувано от BDK Виж публикацията
    10 см. Neopor с плътност 20 или 25 кг/м3 съм предвидил за външна изолация и около 2 реда х 5 см. каменна вата за таваните. Дограма имам някаква, май е двукамерна PVC с Weiss профил, която е на около 6-7 годинки, но са ѝ за смяна гумените уплътнения.TEST
    Външна изолация от термофор 6 см. сваля енергийните разходи в къща с три външни стени (калкан) с дебелина 48см, с 30%. Изолирането на тавана и покрива с още 15 см минерална вата Isover Domo, носи още 20% икономии. Отопляема площ - около 65 кв.м. Електрическите ми уреди са същите като тези, които споменаваш. Числата ги сметнах от фактурите през годините. Ефектът от изолацията ще е поразяващ, най-силно влияе тази на тавана и покрива.
    spas.slavchev и BDK харесват това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    110
    #679

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    Добре де, какво представлява тоя термофор? Примерно моята къща е с двойна плътна тухла, каква дебелина каменна вата ми трябва за да достигна максимална изолация?

  6. Member Аватара на mirandi
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    419
    #680

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    Цитат Първоначално публикувано от CaptainSlow Виж публикацията
    Добре де, какво представлява тоя термофор? Примерно моята къща е с двойна плътна тухла, каква дебелина каменна вата ми трябва за да достигна максимална изолация?
    ми такава изолация не съм чувал да има , по принцип Термофор произвежда печки за сауни и т.н. . За изчисляване на изолацията , трябва да ти се направи сканиране с термокамера на топлпозагубите , но това е за друга тема в друг раздел . Да не спамим излишно тук .

  7. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #681

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    Има предвид EPS с търговска марка ТЕРМОПОР, объркал е буквичката.
    mirandi одобрява това.

  8.  
     
  9. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    822
    #682

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    Дайте някакво предложение за нещо на 100-200в. за стая 13кв.31куб.като ще се отваря към коридор около 5кв.Изолация -рехава,с тенденция за добра.Ще се гони тем.макс.23

  10. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #683

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    ново ли или изпробвано

  11. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    822
    #684

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    изпробвано,а ако и цената е супер

  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #685

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    за тия квадрати 22ка или 25ца , гледам адаша има налично като моето Саньо ,препоръчвам ти го .. базова машина но не е много стар модела ,не е олекотен външното е голямо и е 30 кила , работи много комфортно и приятно топли и при -20 .. има и 221SDR гледам но там цената ще е друга .. разгледай и Цецо какво има ,избор има в момента

  13. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #686

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    Цитат Първоначално публикувано от CaptainSlow Виж публикацията
    Добре де, какво представлява тоя термофор? Примерно моята къща е с двойна плътна тухла, каква дебелина каменна вата ми трябва за да достигна максимална изолация?
    Термофорът представлява стиропор, но с повишена плътност (с по-високо относително тегло). Пишеше го на пакетите. По-подходящ е от фибрана за външни изолации, защото е паропропусклив, но ако е с ниска плътност, трябва да е по-дебел.

  14.  
     
  15. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    822
    #687

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Термофорът представлява стиропор, но с повишена плътност (с по-високо относително тегло). Пишеше го на пакетите. По-подходящ е от фибрана за външни изолации, защото е паропропусклив, но ако е с ниска плътност, трябва да е по-дебел.
    А за вътрешна на панелка става ли,или фибрана е по-добре
    Този пост е редактиран от popov; 16-01-15 в 19:51.

  16. Member Аватара на mirandi
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    419
    #688

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Термофорът представлява стиропор, но с повишена плътност (с по-високо относително тегло). Пишеше го на пакетите. По-подходящ е от фибрана за външни изолации, защото е паропропусклив, но ако е с ниска плътност, трябва да е по-дебел.
    без коментар

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    52
    #689

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    Бе не се знае различните търговци/производители как са го кръстили, ама внимавайте с тези с графитните добавки, ако искате да имате нормална връзка с мобилните телефони. "Питай патило, не старило! "
    mirandi одобрява това.

  18. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    822
    #690

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    Цитат Първоначално публикувано от corsa16v Виж публикацията
    Бе не се знае различните търговци/производители как са го кръстили, ама внимавайте с тези с графитните добавки, ако искате да имате нормална връзка с мобилните телефони. "Питай патило, не старило! "
    какво имаш впредвид с графитните добавки

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 46 от 110 ПърваПърва ... 3644454647485696 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Мнения от собственици на климатици LG
    От zhelko във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 15
    Последно: 27-07-15, 18:50
  2. Отговори: 13
    Последно: 19-12-14, 14:04
  3. Собственици на климатици 100V
    От dean във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1726
    Последно: 23-10-12, 09:00
  4. Собственици на климатици
    От Vanquished във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 122
    Последно: 02-02-12, 18:32
  5. Отговори: 2
    Последно: 12-08-11, 23:17

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе