Страница 85 от 110 ПърваПърва ... 3575838485868795 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,261 до 1,275 от общо 1649
Like Tree696Одобрявам

Собственици на климатици 100V - част 2

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #1261

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Затова някои форумни корифеи мерят невероятно високи COP-ове, пълнейки формулата с грешни стойности на дебита.
    И аз винаги съм се чудил на някой като изкара екселски таблици с дебит 600 или 900 кубични метра на час и на база на него сметнат COP, мерене на изходяща температура с термометър за телесна температура (при пуснат HIGH вентилатор, 20 секунди след като е бил на LOW) и т.н.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Ето филтри на машина от серия, която има прахосмукачка.

    Г-н Щерев, бихте ли пояснили какво трябва да видим на снимката, защото е леко размазана при мен и не разбирам идеята на поста.
    Благодаря предварително!

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,764
    #1262

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    Незнам какво е размазано на снимката (при Вас), но ясно се вижда колко са финни филтрите при машини които имат система за автоматично почистване на въздушните филтри. И именно заради това, че събират много по бързо прах, се налага тяхното почистване да е по често.
    dodo_pv, milan, kokovox и 1 други харесват това.

  4. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #1263

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    Въпреки ситните филтри 24ч. е безобразно малко време! Ако пък не може да се удължи времето или изключи автоматичното почистване си е доста дразнещо. Не си го представям да тръгне посред нощ.
    zxc0 одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,225
    #1264

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    Вярно ли, че филтрите се самопочистват чрез прахосмукиране? На Урурото виждам че има четки, ама не знам дали се само-прахосмохират.
    За мен опцията за самопочистване на филтрите е супер. Много съм доволен от нея.

  6. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #1265

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    На Хитачито изключих самопочистването ( има си такава опция ) но също беше на 24 часа ,намирам го за ненужно често при моите условия ,но вероятно в по запрашено помещение ще е нужно ,филтрите са изключително фини като плат ,и са метални .. сега ги чистя ръчно на около седмица - 10 дена .На фуджицуто се регулира времето ,от 24 часа до 64 часа ,не може да се изключва до момента в който реши че трябва да почистиш касетата за прах ,тогава спира - не го нулирах че ме дразни ако се пусне нощем което се случваше чат пат .

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1266

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    Без да се приема за даване на акъл, но ако се изключи климатика и се включи в 10:00 часа сутринта ( или в друг удобен час ), това самопочистване на 24 часа няма ли да е винаги в 10 сутринта и да не пречи на никого.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    116
    #1267

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    При Уруру няма прахосмукиране, само се четкат и праха пада в специалиния контейнер- не го намирам за много практично. При National добре е измислена цялата система за почистване и едновреммено прахосмукиране, така праха се изхвърля навън.Много удобно!
    zxc0 и kokovox харесват това.

  10. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #1268

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    Така е Миланов - 24часа работа считано от стартиране. Моето Хитачи рано сутрин се самопочивства. Котката досега не се е оплакала от него.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #1269

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Имаш ли идея какво представлява цялата система? Май не... И замисли се защо интервала е такъв.
    Мисля че имам някаква идея, без съм го разглобявал. То ако го разглобя ще е по-ясно, ама е рано още!
    Филтрите са много по-финни от другите, които съм виждал. - това само по себе си нищо не значи. (Шублера ще е независим наблюдател). Логично е по-финните филтри да се запушват по-често, така е!
    При Национала има прахосмукачка! Праха не се събира никъде, а през аспирацията се изхвърля навън.
    Не съм мерил колко са високи филтрите предни и горни, но на око към 300мм + -.
    Едно автоматично почистване прави 6 хода - 3 наляво и 3 надясно. В ръководството пише че целият филтър се почиствал за 8 пъти работа на това почистване.
    След като прахосмукачката е много слаба е логично отвора през който смуче да е малък за да има ефект.
    Значи височината на отвора ако е правоъгълен е около 300 / (6*8) = 6,25мм - Около 6,5 - 7 мм че да има малко застъпване.
    За едно почистване ще изчисти хоризонтална лента с ширина 40 мм.
    Или ако не се спира функцията за 8 денонощия ще го изчисти целия. С други думи всяка лентичка се чисти на 8 дни веднъж.
    Така имаме една лентичка почистена преди 0-1 ден, една почистена преди 1-2 дни и така нататък последната е почистена преди 7-8 дни. Или средно все едно целият филтър е чистен преди 4 дни.
    Предположенията които съм направил ще бъдат проверени, но първо ще трябва да натрупам прах, за да се види и ефективност на прахосмукачката. Засега прахосмукачката е спряна и гарантирано не е работила от 8-ми вечерта към 21ч. Преди това не знам кога е работила. Климатика не е спиран само се намаляват градусите за през деня. Ще видя тъкмо за колко време се натрупва някакъв прах.
    Ръчното активиране на почистването е друга работа. Не си направих труда да го засека колко време продължава но е над 1 час, вероятно прави почистване на целият филтър, т.е. 6*8 = 48 хода. Би трябвало да е около 72мин.
    Интервала не е точно 24часа. Би било много хубаво да му кажеш в колко часа да се чисти всеки делничен ден!!! Би могло да се използва вместо аларма за събуждане - направо ще е идеална!
    Май часовете се броят от спиране на функцията, което го измества с по 9 мин. на ден - забелязах го това. Отделно ако спира тока, ако се изключва от таймер ОФФ или таймер "лека нощ" или от ОН/ОФФ всичко се измества. Има и други условия кои то го изместват с около 30 мин.
    Напоследък се падаше през деня и като не съм там и не ме дразни. Но преди това няколко пъти се включи около 22ч. Не зная защо се беше изместило в тоя час, не помня дали тока е спирал ???
    Сега ще чакам да натрупам прах, но определно няма смисъл от ежедневно почистване на целият филтър.
    milanov одобрява това.

  12. Novice
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    2
    #1270

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    Здравейте! Пиша тук, защото купих климатик на 200 волта и като прегледах темата. се чудя кое е правилно (едни викат директно свързване с мрежата. а други с траф на 110 волта било по-добре). Та въпроса ми е кое да избера?.Мерси ако някой даде съвет.
    Този пост е редактиран от avenger; 16-04-17 в 13:59.

  13. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #1271

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    Нито едното-сложи си трансформатор 230/200 V. Как на 200 волтов климатик ще слагаш траф на 110 V /правилното е 100 V/?

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #1272

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    Има си траф на 200 волта.

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    193
    #1273

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    А ако е инвертор, има ли значение (за 30V едва ли е важно, но е хубаво да се види какво е написал майсторЪ на изделието).

  17. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #1274

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    Самураят е написал 200V. Не пише 200 +/- 50 V. В къщи съм мерил до 247 V в контакта. И за инверторните климатици, както и за всички елементи в тях е от значение захранващото напрежение. Японците са точен народ и не презапасяват много-много елементите си.
    gnf одобрява това.

  18. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    632
    #1275

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    Гледам, че тая тема е като за нашия климатик. Трябваше да го проуча явно преди покупката, взехме го малко на доверие, но все пак ако може някой да изрови повече информация - какъв му е истинският COP, другия параметър BTU и коя година е правен. Разбрах, че е масова практика да се изстъргва числото на вътрешното тяло и клиентът да разчита на някаква хартийка с надпис в магазина. Моделът е: Fujitsu AS361PENK. Дали мога да намеря оригинално дистанционно или някакво добро универсално. И като цяло с 2 думи може ли да се каже, че е свестен модел?
    Този пост е редактиран от i486; 28-05-17 в 10:54.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 85 от 110 ПърваПърва ... 3575838485868795 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Мнения от собственици на климатици LG
    От zhelko във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 15
    Последно: 27-07-15, 18:50
  2. Отговори: 13
    Последно: 19-12-14, 14:04
  3. Собственици на климатици 100V
    От dean във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1726
    Последно: 23-10-12, 09:00
  4. Собственици на климатици
    От Vanquished във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 122
    Последно: 02-02-12, 18:32
  5. Отговори: 2
    Последно: 12-08-11, 23:17

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе