Страница 84 от 110 ПърваПърва ... 3474828384858694 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,246 до 1,260 от общо 1649
Like Tree696Одобрявам

Собственици на климатици 100V - част 2

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Oct 2016
    Живее в
    гр. Разград
    Мнения
    7
    #1246
    У дома не се справихме със спирането на прахосмукачката, но пък свикнахме с нея, и не ни прави вече впечатление (все пак климатика се грижи сам ). Мисля, че е хубаво да има едно пълно ревю на климатик с всички екстри на климатиците в декствие, за да са наясно повечето какво ще получат с покупката на даден климатик+екстри. Всички искат жена и деца, но забравят за ”бонусите” с тях. Плюсовете са повече така че, прегърнете помощницата .

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #1247

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    В забележката пише това:

    フイルターそうじ運転の自動運転を取り消すことはできません。

    Почистване на филтъра не е възможно да отмените автоматичното функциониране на операцията.


    Варианта засега е :
    停止するときは「運転切/入」を2回押す

    Натиснете два пъти "ON / OFF", когато искате да спрете операцията.




    Изключил съм всички други варианти на почистването, но като натрупа 24часа и почва пак.
    Ще се търси вариант някакъв.
    Сега прочетох, че ако се задържи над 5 секунди бутона за ръчно почистване ставало "нулиране на дюзите" , каквото и да значи това. - ще го пробвам.

    На картинката първият абзац съответно трите точки. - горе долу се чете.
    *Работни условия: след изтичането на действието предишното почистване на филтъра започва от 24 часа, след като е бил спрян операция охлаждане и отопление, като 30 минути или повече, и работи около 9 минути. (Въпреки това, когато е спрян през нощен таймер, той не се управлява.)
    *Почистването се извършва с цел малко по малко, за да завършите почистването на филтъра цялата повърхност на 8 пъти на работа.
    *Настроен да работи автоматично, и преди операцията, като климатик, таймер лека нощ, можете да промените, като например да се даде възможност също експлоатация след спиране на таймер.

    На дистанционното ти показва че си включил генератора на кислорода. Имай предвид че той харчи едни 50-60W постоянно.
    Това може да се ползва самостоятелно за по-бързо размразяване на тавата при +1,+2 гр. и нагоре , като идея за недостъпен климатик. Външният вентилатор върти с ниски обороти и обдухва и тавата съответно.

  4. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #1248

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    Проблемът се решава със замяната на японските филтри с европейски. Тогава отпада нуждата от прахосмукачка,защото се задръстват 16 пъти по-бавно

  5. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #1249

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    А турбината 16 пъти по-бързо.
    Alexi, XOPMOH, dddilian и 1 други харесват това.

  6. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #1250

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    Едното винаги е за сметка на другото. Макар и не точно 16 пъти по-бързо

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #1251

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Проблемът се решава със замяната на японските филтри с европейски. Тогава отпада нуждата от прахосмукачка,защото се задръстват 16 пъти по-бавно
    Не схванах хумора в мнението ти.
    Говорим за автоматичното почистване на филтрите при Национала. То се включва през 24часа, което е излишно често.
    И няма нормален начин да се изключи. Не виждам връзката как със смяната на филтрите ще спреш тази функция.
    Тя не се съобразява с чистотата на филтрите, а е на време.
    При -10гр. външна, ще ми спира да чисти филтри - WTF?
    Засега съм измислил 3-4 варианта на излъгване. Не са най-елегантните, ама като няма как да се изключи тая глупост.
    Тестът на първият вариант вече тече.
    Може би трябваше да пробвам с "ресета на дюзите" , какво ще стане. Може да се окаже най-елегантният начин, но те задължава да цъкаш дистанционното всеки ден. И него ще пробвам, но иска време. Ако колегите нямат търпение могат да пробват и те.
    Задържа се бутона за ръчно почистване на филтър към 7 секунди, появява се надпис на дисплея на дистанционното и тогава трябва да се отпусне бутона, климатика само писва и реално си продължава работата и не почва да чисти. Ако се задържи бутона повече от 10 секунди и не се отпусне, май няма ресет и спира да топли и влиза в режим ръчно почистване на филтрите.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,775
    #1252

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    Цитат Първоначално публикувано от zxc0 Виж публикацията
    Говорим за автоматичното почистване на филтрите..
    тая глупост:
    Това не е глупост.



    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk
    dodo_pv и man66 харесват това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #1253

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    Самата ектра: автоматично почистване + изхвърляне на праха през аспирацията си е супер идея!!!
    Но факта че прахосмукачката харчи към 20W е показателно за ефективността. Който си е чистил колата с тея смешните прахосмукачки за кола, които са към 10 пъти по-мощни ще ме разбере. Няма механично въздействие по филтрите.
    Има някаква полза все пак от това ама е минимална. Ще пробвам при по-замърсените филтри дали пък ползата не е по-голяма.
    Като цяло глупостта която намирам аз е в безумно краткият интервал между две почиствания - 24часа. Ако се падне през нощта гаранция ще ме събуди. Добре, че не се е падало засега. И не може да се спре или увеличи тоя интервал поне на две седмици. Което пак е много кратко според мен, но да речем че някъде ще е необходимо.

  11. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,775
    #1254

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    Имаш ли идея какво представлява цялата система? Май не... И замисли се защо интервала е такъв.

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk
    dodo_pv одобрява това.

  12. Junior Member Аватара на M.Schumacher
    Тук е от
    Oct 2005
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    19
    #1255

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    Самопочистването на филтрите при мен е на два дена (48 часа). Явно има настройка да се променя интервала, но този японски не ми е сила.

  13. Junior Member
    Тук е от
    May 2016
    Мнения
    59
    #1256

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    Автоматичното почистване на филтрите е хубава идея и до някаква степен върши работа / не на 100%/. Наистина филтрите при японските клими е с доста ситна мрежа и бързо се наслагва прах. Но е добре да се знае, че периодично се налага да се свалят самите филтри и да се измият, защото по тях се налепва фина прах, която не пада изцяло при самопочистването. Такива са моите наблюдения при климатици на Тошиба и Дайкин, като при последните мрежата изглежда още по-ситна.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #1257

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    Цитат Първоначално публикувано от zxc0 Виж публикацията
    Не схванах хумора в мнението ти.
    Говорим за автоматичното почистване на филтрите при Национала. То се включва през 24часа, което е излишно често.
    И няма нормален начин да се изключи. Не виждам връзката как със смяната на филтрите ще спреш тази функция.
    Тя не се съобразява с чистотата на филтрите, а е на време.
    При -10гр. външна, ще ми спира да чисти филтри - WTF?
    Засега съм измислил 3-4 варианта на излъгване. Не са най-елегантните, ама като няма как да се изключи тая глупост.
    Тестът на първият вариант вече тече.
    Може би трябваше да пробвам с "ресета на дюзите" , какво ще стане. Може да се окаже най-елегантният начин, но те задължава да цъкаш дистанционното всеки ден. И него ще пробвам, но иска време. Ако колегите нямат търпение могат да пробват и те.
    Задържа се бутона за ръчно почистване на филтър към 7 секунди, появява се надпис на дисплея на дистанционното и тогава трябва да се отпусне бутона, климатика само писва и реално си продължава работата и не почва да чисти. Ако се задържи бутона повече от 10 секунди и не се отпусне, май няма ресет и спира да топли и влиза в режим ръчно почистване на филтрите.
    Не можеш да схванеш хумор, защото липсва такъв. За да квалифицираш един процес като фейк или не, трябва да го познаваш. Синтетичните прахови филтри работят на електростатичен принцип, зависимостта на силата на привличане на частиците от разстоянието е квадратична. Сечението на японските прахови филтри, монтирани в машини с "прахосъбирачки" е 4 пъти по-малко от тези, монтирани в машини без такава система (при почти всички европейски модели). При едрите филтри почистването се извършва на 2 седмици по предписание. Следователно при ситните трябва да е 16 пъти по-често, сиреч, ежедневно. Ако не ти харесва, сваляш прахосъбирачката, сменяш филтрите с едри и викаш техник да прекъсне обратната връзка, за да не дава грешка машината. Ефективността на машините е силно свързана с чистотата на филтрите, защото не мерят дебита на въздуха и липсва обратна връзка. Затова някои форумни корифеи мерят невероятно високи COP-ове, пълнейки формулата с грешни стойности на дебита.
    Ventsislav Negentsov одобрява това.

  16. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #1258

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    Това дето си го написал е за Национал, нали? При Тошиба няма такъв филм - автоматично почистване на 24ч. Всъщност досега не е тръгвал сам да си чисти филтри. Аз го пускам да си ги изчисти на около седмица +/-. Така че, обобщението "японски" не е коректно!
    zxc0 одобрява това.

  17. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #1259

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    Не знам какви са филтрите на национала. Дори мисля, че няма прахосъбирачка. Но съм виждал филтрите на тези, които имат. 4 пъти по-ситни са. Освен ако някой не ги е подменил и аз да съм се заблудил.

  18. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,775
    #1260

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    Ето филтри на машина от серия, която има прахосмукачка.

    Прикачени изображения Прикачени изображения

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 84 от 110 ПърваПърва ... 3474828384858694 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Мнения от собственици на климатици LG
    От zhelko във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 15
    Последно: 27-07-15, 18:50
  2. Отговори: 13
    Последно: 19-12-14, 14:04
  3. Собственици на климатици 100V
    От dean във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1726
    Последно: 23-10-12, 09:00
  4. Собственици на климатици
    От Vanquished във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 122
    Последно: 02-02-12, 18:32
  5. Отговори: 2
    Последно: 12-08-11, 23:17

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе