Страница 100 от 188 ПърваПърва ... 50909899100101102110150 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,486 до 1,500 от общо 2807
Like Tree902Одобрявам

Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,542
    #1486

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    ...Има начин да се сметнат какви ще са ти загубите на къщата с точност...
    Интересувам се от линкове (инфо), където да са описани различни начини за пресмятане на топлозагуби. Аз се опитах да ги смятам с маслен радиатор и електромер, като резултатът ми се стори доста странен: В смисъл, при едни и същи (почти) външни зимни условия, 57 куб.м. стая с външна изолация губи 550 Wh за поддържане на 20 градуса и 1600 Wh за поддържане на 22 градуса по Целзий. Егати маржа...

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #1487

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от pulsedriverbg Виж публикацията
    Писах и в друга тема, но нямаше отговор та пиша и тук. Кое бихте препоръчали като по читава машина

    1, Mitsubishi SF25
    2, Mitsubishi SRK25ZJ-S
    3, Daikin FTXS25k
    4, Panasonic CS/CU E9PKE
    5, General 09LUC

    Или ако има нещо по интересно предложете ..... Бюджета е до 1700лв
    Нещата се променят коренно.... Сега ситуацията е, че са нужни 2 климатика за следните помещения:

    1, 22м2 височина-2,6м с около 6,2м2 прозорци нова дограма /двоен стъклопакет/, външна изолация с 4см фибран, последен етаж, 1 външна стена /там са прозорците/
    2, 27м2 височина-2,6м с около 6,8м2 прозорци нова дограма /двоен стъклопакет/, външна изолация с 4см фибран, последен етаж, 2 външна стена /там са прозорците/

    Трябват за отопление и охлаждане и да са подови по възможност с цел комфорт защото там ще работят 7 души. Бюджета скача на около 4500лв с монтажите. Та моля помагайте.

  4. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,691
    #1488

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Два Toshiba Daiseikai-6, един 10-ка и един 13-ка и си в бизнеса. Но е добре преди това оглед на място.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    110
    #1489

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Моля за помощ за избор на инверторен климатик на цена 1000-1200лв
    Ще се ползва за отопление на кухня+тераса с обща площ 18м2.
    -И двете са с PVC дограма .
    -изолация няма
    -изложение - Северозапад
    -гр Бургас
    -кухнята е с 1 външна стена
    -терасата е с 2 външни стени
    -панелен блок
    За сега съм се спрял на Fujitsu за 1200лв и на този Panasonic .Ще го купувам след 7-ми септември така че има още около 1 седмица за проучване на пазара.Също ще ви помоля да препоръчате сериозна фирма в Бургас,която ще извърши кадърен монтаж .Благодаря и да сте живи и здрави !
    Този пост е редактиран от steffan; 30-08-13 в 22:26.

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    548
    #1490

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    За модел може да погледнеш това HITACHI RAS/RAC-D14EX3 ( има го в технотата ) , за фирма не мога да помогна .

  7. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,306
    #1491

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от pulsedriverbg Виж публикацията
    Нещата се променят коренно.... Сега ситуацията е, че са нужни 2 климатика за следните помещения:

    1, 22м2 височина-2,6м с около 6,2м2 прозорци нова дограма /двоен стъклопакет/, външна изолация с 4см фибран, последен етаж, 1 външна стена /там са прозорците/
    2, 27м2 височина-2,6м с около 6,8м2 прозорци нова дограма /двоен стъклопакет/, външна изолация с 4см фибран, последен етаж, 2 външна стена /там са прозорците/

    Трябват за отопление и охлаждане и да са подови по възможност с цел комфорт защото там ще работят 7 души. Бюджета скача на около 4500лв с монтажите. Та моля помагайте.
    Само да отбележа, че вече имам впечатления от едни подови дайкини в офиси 3 броя и лятото... долната им клапа е затъкната с вестници, а горната за да не духа в хората и защото не може да се нагласи вертикално нагоре на 100% са им наслагали някакви картонени и ПДЧ "приспособления" ...

    Комфорта в офис не е добре да е повече от 21 градуса зимата, защото на персонала му се придремва...

    според мен по-добре изберете климатик с добър плазма филтър с цел зимата предотвратяване на заразяването на персонала с предаващи се по въздушно-капков път болести.Три пъти по полезно от подовото изпълнение на който и да е климатик.Преди да се преместя в офис с плазма климатик се разболявах по 2 пъти зимата от мои клиенти които идваха при мен...
    Сега не ми се случва дори 1 път зимата да се разболявам от предавани по въздушен път болести ...

    За да е топло до пода добър избор би било новият модел на мицубиши хеви с плазма и Умно око-сензор който мери температурата на пода и в различните части на помещението и се стреми навсякъде да е равномерна температурата.
    Този пост е редактиран от justify; 02-09-13 в 09:53.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,989
    #1492

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    При подовите даикини може да се спира долната клапа да не духа. Отваряте капака за филтрите и горе в дясно има микро ключ с който избирате дали да духа и от двете или само от горната клапа.

  10. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,306
    #1493

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Велев това не е съвсем така.Наясно съм че може долната клапа в режим охлаждане да не работи,НО...
    ..Лятото когато се пусне от дистанционното, дори копчето/микроключа да се придвижи/натисне към страната с картинка само на горната клапа в първите 5-7 минути духат и двете клапи и едва след това долната клапа се затваря автоматично както е зададено с микроключа.Високият минимум допълнително създава усещане за прекалено хладно да не кажа студено.Когато духа долната клапа в краката ти студено, след като си влезнал отвън където температурата е 35-39 градуса и 2 минути е достатъчно да изстинеш.
    Изобщо тези климатици не са за офис, освен ако офиса е голям и има големи празни/свободни пространства.В противен случай или ще духа в мебел или в човек, а най-често и в двете, тъй като никой не си оставя неизползвани пространства в офиса.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #1494

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Два Toshiba Daiseikai-6, един 10-ка и един 13-ка и си в бизнеса. Но е добре преди това оглед на място.
    Няма ли да е слаба 10-ката гледам пише за около 20м2 отопление, а и има доста големи по площ прозорци 1,6м Х 4м?

    Иначе това е на 3ти етаж на сграда която е между 2 блока по 10 етажа и е сянка в голяма част от времето. Предполагам и след изолацията ще стане доста по добре като топлозагуби. Гледах варианта с 2бр General 12LUC като бюджетно решение или вече Mitsubishi FH-35, но нали уж подови гледаме....

  12. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,691
    #1495

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Затова се прави оглед на място, за да се прецени точно. 6-та серия е много мощна на отопление.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #1496

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Затова се прави оглед на място, за да се прецени точно. 6-та серия е много мощна на отопление.
    В една от фирмите Daiseikai 6 не ги харесват толкова, казаха да се насоча към 5-цата ..... и пак с 10ка не ми се рискува.

    А оглед после фирмата да си прави, но поне да се има някаква представа предварително. Ако предложат нещо куцо да се знае все пак. За сега обаче сякаш нещата вървят към 2бр Mitsubishi FH-35.
    Този пост е редактиран от pulsedriverbg; 31-08-13 в 15:24.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    68
    #1497

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от pulsedriverbg Виж публикацията
    В една от фирмите Daisekai 6 не ги харесват толкова, казаха да се насоча към 5-цата ..... и пак с 10ка не ми се рискува.

    А оглед после фирмата да си прави, но поне да се има някаква представа предварително. Ако предложат нещо куцо да се знае все пак. За сега обаче сякаш нещата вървят към 2бр Mitsubishi FH-35.
    И аз бях пред същатa дилема, но в крайна сметка се спрях на 2бр 13-ки Daisekai 5 вместо 2 бр. Mitsibishi FH-35. Интересното е, че от две съвсем различни фирми ме посъветваха ако все пак взема Mitsubishi да търся FD серията, а не FH. Доколкото разбирам има разлики във външните тела, като при FH новата серия едва ли не изпарителят е два пъти по-малък отколкото при външното тяло на FD. Очаквам монтаж идната седмица
    Този пост е редактиран от emil13; 31-08-13 в 15:46.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    110
    #1498

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Madj0 Виж публикацията
    За модел може да погледнеш това HITACHI RAS/RAC-D14EX3 ( има го в технотата ) , за фирма не мога да помогна .
    Като цена ми допада,но четох противоречиви мнения за Хитачи.Може да се е отнасяло за други модели,но се говори,че били шумни и чупливи.Тези ,които го хвалят са го монитирали вчера и казват че са доволни преди да са го ползвали,което не го приемам за позитивна оценка.Има ли други,които са на мнение,че цитираното от колегата Хитачи е по-добро от Fujitsu Asya за 1200лв?

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,039
    #1499

    Re: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Аз имам d10ex3 който е същия, като 14-цата, но само му намелени максималните максималните обороти на компресора. Като минус мога да кажа, че размразява на 1 всеки час под 0 градуса, но поне времето е малко 2, 3 минути и с много ниска консумация около 120 W/h. В лошо време е добре, че няма да натрупа лед, но мен ме дразни малко. Иначе за парите си мисля е доста добра машина, топли и охлажда много добре. Компресора несе разбира кога работи, перката малко се чува при мен. Вътрешното на първа степен несе чува, на втора също е тихо, фреон несе чува

  18. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,837
    #1500

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Много от потребителите на форума, препоръчват и хвалят модели от различни марки, без да имат какъвто и да е допир с тях. Дали обаче препоръката е правилна, не мисля че е от значение за тях. Важното е да се пусне отговор с "помощ" към питащия...
    bobovo и Mega харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на Климатик
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2843
    Последно: 01-01-16, 20:54
  2. Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.
    От xpld във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2665
    Последно: 03-01-15, 11:41
  3. помогнете в избора на ups
    От imegogo във форум Общ - хардуер
    Отговори: 24
    Последно: 13-08-09, 16:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе