Страница 101 от 188 ПърваПърва ... 519199100101102103111151 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,501 до 1,515 от общо 2807
Like Tree902Одобрявам

Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #1501

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Трябва ми климатик САМО за ОХЛАЖДАНЕ, помещение 20-30кв/2.5м, ПВЦ, санирано, запад-юг, основен критерий - да не вдига много шум (но да не е и най-безшумния - заради цената). Цена с монтажа - 800-900, абсолютен максимум само ако си заслужава и има голяма разлика в качеството - до 1000лв. При модели със сходни цени (+/- 50лв) и характеристики ще предпочета този с по-голяма гаранция. Без втора употреба.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    548
    #1502

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    М/у 20 и 30 кв има една много голяма 10 квадратова разлика .....

  4. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #1503

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Gree GWH09RB или Hitachi RAS-D10EX3 от Техном@ркет за 869лв. без монтаж.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    110
    #1504

    Отговор: Re: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от mystikalrs Виж публикацията
    Аз имам d10ex3 който е същия, като 14-цата, но само му намелени максималните максималните обороти на компресора. Като минус мога да кажа, че размразява на 1 всеки час под 0 градуса, но поне времето е малко 2, 3 минути и с много ниска консумация около 120 W/h. В лошо време е добре, че няма да натрупа лед, но мен ме дразни малко. Иначе за парите си мисля е доста добра машина, топли и охлажда много добре. Компресора несе разбира кога работи, перката малко се чува при мен. Вътрешното на първа степен несе чува, на втора също е тихо, фреон несе чува
    Добре,навих се за 14-ката ,но попаднах на мнения във форума ви от 2009г за него.Това означава,че модела е от преди 2009 ,а през 2010 година е бил 1000лв с монтажа.Сега,2 години по-късно в Техномаркет ми го предлагат за 1220лв с монтажа.3+ годишен моделне е ли прекалено стар? Няма ли нови модели в този ценови клас?Също пише,че нямал т.н. plazma filter,а в сайта на Техномаркет пише,че го има.Някой от първа ръка може ли да каже кое е вярното.Също искам да попитам,тъй като имам познат -монтажник на климатици,ако ми монтира той климатика гаранцията към ТМ ще отпадне ли?

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #1505

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Интересувам се от линкове (инфо), където да са описани различни начини за пресмятане на топлозагуби. Аз се опитах да ги смятам с маслен радиатор и електромер, като резултатът ми се стори доста странен: В смисъл, при едни и същи (почти) външни зимни условия, 57 куб.м. стая с външна изолация губи 550 Wh за поддържане на 20 градуса и 1600 Wh за поддържане на 22 градуса по Целзий. Егати маржа...

    Ето ти един термокалкулатор - дава ти загуби във Вата на м2 за градус разлика м/у вътрешната и външната Т
    Термокалкулатор

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,039
    #1506

    Re: Отговор: Re: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от steffan Виж публикацията
    Добре,навих се за 14-ката ,но попаднах на мнения във форума ви от 2009г за него.Това означава,че модела е от преди 2009 ,а през 2010 година е бил 1000лв с монтажа.Сега,2 години по-късно в Техномаркет ми го предлагат за 1220лв с монтажа.3+ годишен моделне е ли прекалено стар? Няма ли нови модели в този ценови клас?Също пише,че нямал т.н. plazma filter,а в сайта на Техномаркет пише,че го има.Някой от първа ръка може ли да каже кое е вярното.Също искам да попитам,тъй като имам познат -монтажник на климатици,ако ми монтира той климатика гаранцията към ТМ ще отпадне ли?
    Вземи си 10-ката мойта е в 18 квадрата стая и работи на минимума си постоянно, вярно че миналата зима не беше много студена, но на -10 пак така си работеше на 310-350 вата, а на охлаждане пада до 180 вата, но при по хладно време. Миналия месец бяха с монтаж тези цени, които виждаш, но просто чистят модела, който си е доста класен за цената си , преди беше по скъп. Има йонизатор, за гаранцията сигурно, ще отпадне.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    25
    #1507

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Здравейте, имам нужда от съвет за покупка на 2 климатика. Стаята е 16 квадрата като има пвс дограма вътрешна изолация на таван и външна стена. Другата стая е вътрешна 14,5 квадрата, без изолация само дограма. Стайте са с източно изложение, намира се в къща в Видин съответно ниски температури и висока влажност. Ще се ползват за отопление. Смятам да ги взема с отстъпка по енергийна ефективност. Малката стая е спалня. След доста четене се спрях на MH SRK 25ZJP-S. Чудя се дали за голямата стая този климатик няма да се окаже слаб.

  10. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #1508

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    @steffan, писах и в другия форум, а сега само ще допълня, че май 14-ката е само една бройка в Монтана. Поне така пише в сайта на техното.

    @fena_vd, на хартия този модел ще се справи и с двете стаи. Но на хартия. В реални условия и специфичните особености на стаята и региона нещата се променят. Насочете се към коректна фирма и поискайте оглед на място, за да преценят, какво да монтират.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #1509

    Отговор: Re: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от mystikalrs Виж публикацията
    Аз имам d10ex3 който е същия, като 14-цата, но само му намелени максималните максималните обороти на компресора. Като минус мога да кажа, че размразява на 1 всеки час под 0 градуса, но поне времето е малко 2, 3 минути и с много ниска консумация около 120 W/h. В лошо време е добре, че няма да натрупа лед, но мен ме дразни малко. Иначе за парите си мисля е доста добра машина, топли и охлажда много добре. Компресора несе разбира кога работи, перката малко се чува при мен. Вътрешното на първа степен несе чува, на втора също е тихо, фреон несе чува
    Ами айде ще се пробваме с 2бр Mitsubishi и да имаме вариант за сравнение !

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    71
    #1510

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Всичко е много относително, но по-принцип 25 ZJP-S , ще се справи с отоплението на помещението от 16 квадрата без проблем. Става и за другото помещение, но имай предвид, че при висока влажност климатиците се тормозят доста.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    146
    #1511

    Отговор: Re: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от pulsedriverbg Виж публикацията
    Ами айде ще се пробваме с 2бр Mitsubishi и да имаме вариант за сравнение !
    Уш тази седмица ще слагаме FH-25 Zubadan и FH-50 ... ще споделя мнение със сигурност.

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,809
    #1512

    Отговор: Re: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от bimbata Виж публикацията
    Уш тази седмица ще слагаме FH-25 Zubadan и FH-50 ... ще споделя мнение със сигурност.
    Не добър избор, според мен, и то на машини висок клас. Зубадана е абсолютно безмислен - по скъп, заради нагревателя, и с по голям разход за целия зимен период, пак заради него. Отделно FH25 e с минимум 1.8кВт, а и FH50 e s min 2.0кВт. Очаквам лятото догодина да се появиш в темата за "миришещите" митсубишита.
    Все пак избора си е твой, дано да си доволен. Успех!
    Този пост е редактиран от tony34al; 03-09-13 в 09:06.
    Mega одобрява това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    146
    #1513

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Идеята на плазмения филтър не е ли точно да унищожава плесените, следователно и миризмата?

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #1514

    Отговор: Re: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Не добър избор, според мен, и то на машини вмощността. Зубадана е абсолютно безмислен - по скъп, заради нагревателя, и с по голям разход за целия зимен период, пак заради него. Отделно FH25 e с минимум 1.8кВт, а и FH50 e s min 2.0кВт. Очаквам лятото догодина да се появиш в темата за "миришещите" митсубишита.
    Все пак избора си е твой, дано да си доволен. Успех!
    Разликата, не е само в нагревателя: по-ниски минимуми-0.8/1.0; по-висок максимум на отопление 6.3; по-добро запазване на мощността, при много ниски температури.
    Това с миризмата, не мисля че се дължи само на висок минимум, но специално за FH25VE, който е с много висок минимум на охлаждане 1.4, може да сподели Алекси как се представя лятото...

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    110
    #1515

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Колеги,това Hitachi RAS/RAC D14EX3 ,което ми препоръчахте горе се оказа,че вече е изчерпано в Техномаркет,а другаде не го намирам.По-малкия модел Hitachi RAS/RAC 35fh6ще ми свърши ли работа?На хартия е горе долу колокто 14-ката ,само че COP-a му е малко по-нисък и е със 100-на лв по-евтин

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на Климатик
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2843
    Последно: 01-01-16, 20:54
  2. Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.
    От xpld във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2665
    Последно: 03-01-15, 11:41
  3. помогнете в избора на ups
    От imegogo във форум Общ - хардуер
    Отговори: 24
    Последно: 13-08-09, 16:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе