Страница 107 от 188 ПърваПърва ... 5797105106107108109117157 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,591 до 1,605 от общо 2807
Like Tree902Одобрявам

Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #1591

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Zygot Виж публикацията
    Има ли климатици които следят влажността на въздуха и го изсушават? Във Варна проблема с влажността на въздуха е много сериозен и северната стая ще е критична.

    Стаите са съответно северна 12,5кв.м и южна 17кв.м апартамента е висок 2,7м.
    Всички клими изсушават въздуха. Не се вкарвай във филми с такава сюжетна линия...
    За теб ще бъдат идеални 2 x Toshiba RAS-10SKVP2-E (Super Daiseikai 6).
    gnf одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,542
    #1592

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    След като си монтирате стойките, ако не са от неръждавейка, задължително ги минете веднъж с грунд и след това, отново с боя. Постави ли се изолацията, много трудно се лекува появяващата се ръжда!

  4. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,989
    #1593

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    А и предварително трябва да са уточнени моделите на климатиците за да не е после да не пасва разстоянието на стойките.
    bobovo, Mega и м.петров харесват това.

  5. Member Аватара на ceco.bojkov
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    327
    #1594

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Според мене не е задължително сега да се избират климатиците Има шини който се монтират в последствие.
    Aleksandars и Kasap харесват това.

  6. JDR
    JDR е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    3
    #1595

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Не е нужно, във всяка тема да се повтарят нещата.
    Този пост е редактиран от Aleksandars; 17-09-13 в 20:38.

  7. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,691
    #1596

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Хайде спри се малко? Или си решил да го постнеш във всяка една тема?

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,542
    #1597

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Ами ако дойдат къси рамената на стойките? Удължаване? За сметка на здравината? Нека човекът хубаво да си направи сметката, за да се преправя после колкото може по-малко и да няма ръжда в основата на конзолата след първата късна есен.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    10
    #1598

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Здравейте! Ще си купувам климатик, предимно за отопление и Ви моля да ми помогнете да си избера правилната машинка, както и да ми препоръчате фирма за монтаж( най-вероятно трябва да е софийска). Бюджета ми е 2500 лв. Ето ги и детайлите : гр.Самоков ; стаята, която ще се отоплява е : 36м2, 9м х 4м, височина 2,55. Три вътрешни стени, една външна - 4м; прозорец - PVC, стъклопакет 1,50м х 1,80м. Външна изолация няма, но зидарията + мазилката е 35см. Едната от двете дълги вътрешни стени по 9м е калканна, като за нея има залепена друга сграда , а другата дълга стена е с дебелина минимум 25см( строителството е доста старо и затова стените са по-дебели). Втори етаж - последен. Над мен има подпокривно пространство.Изложение - Юг. Отдолу по принцип е топло. Приоритетите при избора ми са : качествен монтаж , икономия на ток, нисък шум.

  11. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #1599

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Deyan, за Nocria си отсекъде, братчед.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    10
    #1600

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Kasap, мерси за бързия отговор! Nocriata изглежда много добре, а и от форума чета предимно положителни неща за нея. Все пак, ако има и други мнения, бих се радвал да ги чуя. Не на последно място, монтажът ми е много важен. Знам, че тук за добро или за лошо, трудно се препоръчват фирми, но ми се иска не просто да отворя някой сайт за климатична техника, да им звънна по телефона и след това да се надявам, че ще ми пратят добър монтажен екип (ако изобщо имат такъв), ами някак си по-контролирано да стане всичко. Сумата не е малка и ако се опропасти монтажа....кофти. Тук според мен има доста хора с опит, а и такива без опит, но пък с доста инфо, така че с удоволствие бих приел съвети за монтажа а и за избора на машинката разбира се. Естествено, че може и на лични, ако правилата на форума не позволяват такъв вид реклама.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    11
    #1601

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Здравейте,имам нужда от съвет за избор на климатик.Ще го ползвам за отопление и охлаждане и идеята ми е да може да го прави за помещения 13кв.м(2.60)-южно изложение,Варна и 12кв.м,залепено за първата стая с преходна врата-източно изложение.Преди време е било една стая,но е преградено сега.PVC дограма и в двете стаи,предстои външна изолация,бюджет 1800лв.Благодаря ви предварително и ви желая хубав ден!

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    548
    #1602

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    За Варна гледам много влага , избираи модел дето не дефроства често . Това е сред наи тихите климатици Mitsubishi Heavy, SRK/SRC 20 ZJX-S , но не знам там как ще му се отрази влагата пинципно дефроста не му е по време . Тази тошиба мисля ,че също е много подходяща Toshiba RAS-B10N3KV2-E и гледам и цената е добра 1400 лв

  16. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    11
    #1603

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Благодаря ти много,Madj0,ще огледам и двата и ще действам!

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #1604

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Всички клими изсушават въздуха. Не се вкарвай във филми с такава сюжетна линия...
    За теб ще бъдат идеални 2 x Toshiba RAS-10SKVP2-E (Super Daiseikai 6).
    Колега можеш ли да препоръчаш нещо и по-евтин ценови клас? Предвид изолацията и дограмата не ми се дават 2к лева за климатик на 12кв.м стая който ще поддържа <20°С тъй като обичам да спа на студено. Не искам самоцелно да изхарча 2х2000лв. , а ги оползотворя възможно най-ефективно.

    Благодаря!

  18. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #1605

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Ами коригирай си изискванията, и ще получиш препоръка.
    Първо скачаш за висока топка и пишеш, че си готов да инвестираш в хубави клими, после казваш, че не ти се дават пари...

    Не искам да правя компромис с климатиците тъй като ще разчитам на тях да ме отопляват безаварийно и с малка сметка за ток.
    Готов съм да дам сериозна сума за климатика стига да е обосновано.
    Не сме шамани за да знаем, какъв ти е бюджета.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на Климатик
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2843
    Последно: 01-01-16, 20:54
  2. Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.
    От xpld във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2665
    Последно: 03-01-15, 11:41
  3. помогнете в избора на ups
    От imegogo във форум Общ - хардуер
    Отговори: 24
    Последно: 13-08-09, 16:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе