Страница 106 от 188 ПърваПърва ... 5696104105106107108116156 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,576 до 1,590 от общо 2807
Like Tree902Одобрявам

Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    7
    #1576

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Подозирах,че е така наистина,но не бях сигурен.Благодаря за уточнението. Следният въпрос възниква тогава - тези два модела до колко м2/м3 биха могли да отопляват ефективно и безпроблемно?
    Поздрави!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    548
    #1577

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Зависи от топлозагубите аз съм с 28 -ца в 25 кв ( височина 2,6 м ) без съседи изцяло външен апартамент , имам 7 м северна стена с 8 см външна изолация съседи под и над мен за момента няма . Hitachi S28T се справя без проблем изминалата зима , като ги гледаи тези 2 модела дето си ги посочил са с подобни параметри . Ако имаш перфектната изолация и хубава дограма , топлещи съседи може и в 40 кв да го сложиш и няма да имаш проблеми .

  4. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #1578

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Тя и 28-цата ще топли, но разликата в цената с 40 е 300-400 лева. По-добре 40, вътрешното тяло е 2 kg по-тежко, външното 5 kg.

  5. Novice
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    7
    #1579

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Благодаря на всички за отговорите. Полезна информация. Задавам въпроса за 28-те,защото размерите на стаята са лееко преувеличени(точните предстои да се вземат,но няма да са фрапантно различни),освен това има и един голям скос в единия ъгъл,а като прибавим и че е ново строителство и южен мисля,че може и да смогнат. 40-те май са по-добрия вариант,особено ако се реша да усвоявам и терасата. Крайната дума може би ще имат "съгледвачите".По този повод...Aleksandars,решил съм съм да пазарувам от фирмата,доставила ми предишните две машини - монтажистите са сносни,особено ако им се стои на главата и им се казва изрично кое как трябва да стане. Реклама(или антиреклама) не е нужно да правим тук,но ако имате нещо предвид с това "само фирмата да не сбъркам",то ще съм благодарен ако на лично изясните "фирмата" ... пак казвам ако имате предвид нещо конкретно или отзиви от някоя фирма. Все още не съм прочел всичко във форума и сигурно съм изпуснал нещо.
    Поздрави!

  6. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,828
    #1580

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от liolioto Виж публикацията
    монтажистите са сносни,особено ако им се стои на главата и им се казва изрично кое как трябва да стане.
    Ето това е пародията - ако са сносни, няма да има нужда да им висите на главата и да им казвате какво да правят.
    mirandi и ccankov73 харесват това.

  7. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #1581

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Ми не. Сносните се справят добре, когато им висиш на главата. За другите - файда няма...

  8.  
     
  9. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #1582

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Дори и Aleksandars, Mega и Velev.Klimа, заедно да ми монтират климатик - аз пак ще вися на главите им. Все пак трябва да стане както аз искам, а не те!

  10. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,989
    #1583

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от aruba_man Виж публикацията
    Дори и Aleksandars, Mega и Velev.Klimа, заедно да ми монтират климатик - аз пак ще вися на главите им. Все пак трябва да стане както аз искам, а не те!
    Досадник
    Мен не ми пречи свикнал съм.
    mirandi одобрява това.

  11. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,828
    #1584

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Лично аз, нямам нищо против да ми висят на главите - даже предпочитам докато работим, клиента да казва какво иска, а не като свършим, да ми каже, ама аз това го исках така...Защото на това му викам овча работа - българина е цар в това отношение.
    Този пост е редактиран от Aleksandars; 15-09-13 в 21:12.
    Mega и mirandi харесват това.

  12. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #1585

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от aruba_man Виж публикацията
    Дори и Aleksandars, Mega и Velev.Klimа, заедно да ми монтират климатик - аз пак ще вися на главите им. Все пак трябва да стане както аз искам, а не те!
    Много лош пример, колега. На някои от изброените, докато им кажеш "онче" и вече търчат по стълбата с 40кг. агрегат - под мишница. Та няма как да им висиш на главата, освен ако не си оборудван с гащи с перка...
    Mega и mirandi харесват това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #1586

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    правете като мен бре,висете на барбекюто................
    Aleksandars одобрява това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Живее в
    София
    Мнения
    11
    #1587

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    За помещение 35 кв.м./2,5 м. височина (6 камерна дограма със троен стъклопакет, тухла, северозапад), кой климатик ще препоръчате:

    1. Toshiba RASB16N3KV2-E/RAS16N3AV2-E Suzumi
    2. Mitsubishi Electric MSZ/MUZ-SF50VE

    Сградата няма ТЕЦ.

  16. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    548
    #1588

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    От посочените от теб бих избрал 2-рия . Може да разгледаш и този General AWHZ 14LB Nocria .

  17. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,195
    #1589

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от SteveHG Виж публикацията
    За помещение 35 кв.м./2,5 м. височина (6 камерна дограма със троен стъклопакет, тухла, северозапад), кой климатик ще препоръчате:

    1. Toshiba RASB16N3KV2-E/RAS16N3AV2-E Suzumi
    2. Mitsubishi Electric MSZ/MUZ-SF50VE

    Сградата няма ТЕЦ.
    Разбира се че този: General AWHZ 14LB Nocria
    strupi одобрява това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #1590

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Колеги ще полагам външна изолация на две стаи и доколкото разбрах е добре да се монтират държачите на климатика предварително и след това полагане на ТИ. Самият климатик ще се купи след месец. Изолацията ще е 7-8см неопор. И двете стаи ще са с качествена пвс дограма на север Трокал троен стъклопакет на юг Трокал двоен с Ка стъка и 4сезона.

    Не искам да правя компромис с климатиците тъй като ще разчитам на тях да ме отопляват безаварийно и с малка сметка за ток. Ще тегля кредит енергийна ефективност така, че трябва да са нови. Може да препоръчате и фирма за Варна.

    Има ли климатици които следят влажността на въздуха и го изсушават? Във Варна проблема с влажността на въздуха е много сериозен и северната стая ще е критична.
    Готов съм да дам сериозна сума за климатика стига да е обосновано.

    Стаите са съответно северна 12,5кв.м и южна 17кв.м апартамента е висок 2,7м.

    Благодаря!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на Климатик
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2843
    Последно: 01-01-16, 20:54
  2. Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.
    От xpld във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2665
    Последно: 03-01-15, 11:41
  3. помогнете в избора на ups
    От imegogo във форум Общ - хардуер
    Отговори: 24
    Последно: 13-08-09, 16:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе