Страница 96 от 188 ПърваПърва ... 46869495969798106146 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,426 до 1,440 от общо 2807
Like Tree902Одобрявам

Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    1
    #1426

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Здравейте. Пиша за първи път във форума ви с голяма молба - бихте ли ми помогнали в избора на климатик? Марки много, фирми за монтаж - още повече, а аз допреди седмица и не знаех какво е BTU, EER, COP и тн. След изчитане на много мнения и ровене в доста сайтове положението е повече от трагично... Та, малко помощ ? Параметрите на стаята,в която искам да сложа климатика, са: 4.5*3.0, височина 3.1 м. Апартаментът е на 3 етаж, югоизточно изложение, с две външни стени, тухла, с външна изолация, дограмата е стара, дървена. Климатикът предимно ще го използваме за отопление; като цена - до към 1000-1200 лв. Предпочитания за марка нямам, въпросът е да работи.
    Този пост е редактиран от melior; 22-08-13 в 12:21.

  2.  
     
  3. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #1427

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    melior, за този бюджет това Hitachi RAS-D14EX3.

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    542
    #1428

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от melior Виж публикацията
    Здравейте. Пиша за първи път във форума ви с голяма молба - бихте ли ми помогнали в избора на климатик? Марки много, фирми за монтаж - още повече, а аз допреди седмица и не знаех какво е BTU, EER, COP и тн. След изчитане на много мнения и ровене в доста сайтове положението е повече от трагично... Та, малко помощ ? Параметрите на стаята,в която искам да сложа климатика, са: 4.5*3.0, височина 3.1 м. Апартаментът е на 3 етаж, югоизточно изложение, с две външни стени, тухла, с външна изолация, дограмата е стара, дървена. Климатикът предимно ще го използваме за отопление; като цена - до към 1000-1200 лв. Предпочитания за марка нямам, въпросът е да работи.
    Да хитачито ще ти свърши работа , но може да помислиш да свалиш височината на стаята с едни 50-60 см

  5. Member Аватара на mirandi
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    419
    #1429

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Здравейте , писал съм и преди в отдела на Панасоник , но сега се налага да пиша и тук ,тъй като поради некои неприятни събития случили се преди месец и свързани с драстично намаляване на бюджета требва да се разделя с идеята за Панасоници од серията ЕТЕРЕА. Така или иначе нещата требва да се докарат до край и требва да се климатизират поне две от трите стаи та искам да попитам за мнението на спецовете - въпросът е конкретен : кои от тези модели да избера-
    1)
    Hitachi RAK--PPA/RAC--WPA 2013
    или 2) Hitachi RAC--FH6/RAS--FH6
    Цените с монтаж ще излязат горе долу на кантар +/- 100лв . Та ако може моля за судействие от ваша страна , защото FH6 вече почти е на изчерпване по думите на продаващите ги фирми . Също ако някой може да ме насочи към сериозна монтажна фирма в района на Търговище/ Шумен

    Параметрите на помещенията са следните :
    -Спалня 11,8м2 / 30м3 - една външна стена (север) ще бъде изолирана с КНАУФ каменна изолация 50мм + паропропустно фолио с алуминиево покритие + гипсокартонова дъска , втора стена (изток) с ПВЦ дограма 6камерна КМГ и стъклопакет 32мм -4 сезона като частите от стената която остава около дограмата ще бъдат изпълнени като външната стена ,граничеща с остъклена тераса със същата дограма и стъклопакет, таван - гипсокартон с височина 2,50м също ще бъде изолиран с КНАУФ 60мм и алуминиево фолио .
    -Холът 21м2/53м3 има също една северна пълна стена и една западна стена с ПВЦ дограма 6к. КМГ и 32мм пакет ,които ще бъдат изолирани по същия начин като спалнята , таван 2,50 изолиран като в спалнята , една стена към съседен апартамент ще бъде изолирана с каменна вата 30мм + фолио + гипскартон или директно с Ригитерм 43 .

  6. tof
    tof е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    4
    #1430

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Здравейте,
    моля посъветвайте в избора на климатик 12ка между тези 2 модела:
    1. Fujitsu ashg12lmca
    2. Daikin FTX35JV-RX35JV
    Би било добре да има обосновка,за да се ориентирам и аз малко в материята, защото само числата в таблиците не ми говорят нещо особено. Имат някакви десети разлика в cop/eer -> scop/seer, както и малко разлика в консумациите и незнам това дали е за притеснение и дали ще повлияе драстично върху месечната сметка например. За мен е важно е да се ориентирам, защото ще сложа 4 машини.
    Благодаря на отзовалите се.
    Поздрави

  7. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,533
    #1431

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Единият е с 30 кила външно тяло, другият- с 25. 12-ка с 25 кила външно тяло си е чист миксер.
    smqnab одобрява това.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,306
    #1432

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от tof Виж публикацията
    Здравейте,
    моля посъветвайте в избора на климатик 12ка между тези 2 модела:
    1. Fujitsu ashg12lmca
    2. Daikin FTX35JV-RX35JV
    Би било добре да има обосновка,за да се ориентирам и аз малко в материята, защото само числата в таблиците не ми говорят нещо особено. Имат някакви десети разлика в cop/eer -> scop/seer, както и малко разлика в консумациите и незнам това дали е за притеснение и дали ще повлияе драстично върху месечната сметка например. За мен е важно е да се ориентирам, защото ще сложа 4 машини.
    Благодаря на отзовалите се.
    Поздрави
    Обосновката започва от тук: https://forum.setcombg.com/%D0%BE%D1...%B8%D0%BA.html

    Всичко казано преди да се отговори на тези въпроси е ала-бала...

  10. tof
    tof е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    4
    #1433

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Тогава за да няма ала-бала...
    1. за дома
    2. за охлаждане и отопление
    3. а) 4 помещения, всяко не повече от 20 м2 най-голямото да кажем 19 м2 ; 2.65 м високи всички
    б) пвц 5 камерна двоен стъклопакет, стъкла 4 сезона
    в) прибл. да кажем от 2.5 м2 до 3 м2 за прозорци
    г) изложения - юго-изток, запад
    д,е,ж) 2 ет., къща
    4. Ивайло / Паз-к
    5. лято 24-25 / зима 26-27
    6. външна изолация стиропор, 5см
    надявам се е достатъчно
    Този пост е редактиран от tof; 25-08-13 в 09:03. Причина: пвц дограмата е 5 камерна

  11. Novice
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    5
    #1434

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Здравейте, предстои ми покупка на климатик, и бих се радвал да споделите вашите мнения. Климатикът ще се ползва в къща, първи етаж,две външни стени, която е 16 м2, стъклопакета е ПЦВ, стените са камени (около 60 см.), няма изолация, източно изложение, намира се в югоизточна България, близо до гр. Кърджали. Ще се изпозва предимно за отопление като желаната температура e 22C, в стаята ще има малко дете, като това помещение ще се ползва и за спане. Избрал съм един модел на Toshiba, която е на промоция в Технополис, модела е RAS-137SAV-E5, която е на цена 1299 лв. заедно с монтажа. Бюджета може да се увеличи до 1500лв. с монтаж. Бих се радвал да споделите вашите мнения, и да ме насочите към конкретен модел. Благодаря, предварително.
    Този пост е редактиран от captainrasih; 25-08-13 в 11:57.

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,809
    #1435

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от tof Виж публикацията
    Тогава за да няма ала-бала...
    1. за дома
    2. за охлаждане и отопление
    3. а) 4 помещения, всяко не повече от 20 м2 най-голямото да кажем 19 м2 ; 2.65 м високи всички
    б) пвц двоен стъклопакет, стъкла 4 сезона
    в) прибл. да кажем от 2.5 м2 до 3 м2 за прозорци
    г) изложения - юго-изток, запад
    д,е,ж) 2 ет., къща
    4. Ивайло / Паз-к
    5. лято 24-25 / зима 26-27
    6. външна изолация стиропор, 5см
    надявам се е достатъчно
    Тия 26-27С зимата, според мен, няма да можеш да ги постигнеш с нито една от тези машини.
    По добре погледни ZJ-S серията на МХ или Панасоник LKE-3. Цените са им добри, а и с КЕЕ ще вземеш добра отстъпка. А и си виж помещенията, не е необходимо сигурно да слагаш 4 еднакви машини, може да сложиш и някоя 9-ка.
    Може би на добрия вариант ще бъде 2 Панасоника 12LKE-3 за по големите помещения и 2 Mitsibishi 25ZJ-S за по малките стаи/спални/.
    Този пост е редактиран от tony34al; 25-08-13 в 09:11.
    bobovo, justify и Mega харесват това.

  13. tof
    tof е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    4
    #1436

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Може и да не са 26-27С. Малко съм изгубил представа. Само 1 зима карахме на климатик. Колко е нормалното ?
    Не са ли хубави тези машини, които ми предлагат? От тях коя е по-добра и защо?

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,789
    #1437

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    От тези два модела които ти предлагат, едното става за отопление на тоалетни...Съветвам те да си извикаш читави хора които си разбират от работата и да направят оглед на помещенията и тогава да решиш на какви модели ще се спреш. Ако избора ти е сведен до тези двата, ни мисля че ще прекараш комфортно зимния период, ако външните температури се задържат продължително време под -10°С.
    MadHead одобрява това.

  16. tof
    tof е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    4
    #1438

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Не разбирам защо. Ти виждаш, аз не. Моля обяснете поне малко и предложете тогава нещо по-добро, но не фрапиращо скъпо.
    Благодаря.

  17. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,789
    #1439

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Дайкина е "трагичен" модел...от това трябва да ти стане ясно, че не ти го препоръчваме. Другата мошина, както писах и в една друга тема - нов модел който не е преминал зимно изпитание, за да кажа че става за нещо. Ако бюджета ти е ограничен в този ценови диапазон, по добре помисли да си вземеш климатизаторите по етапно - по добре по хубави и по скъпи машини, отколкото компромиси. Климатизатора е дългосрочна инвестиция, така че човек е добре да помисли преди да купи. Тони по нагоре ти е предложил модел на Панасоник - едва ли ще го намериш, но може да видиш серията от тази година - PKE. Също така модели на LG от серията Deluxe Invertor, както и моделите на Tошиба от серията Suzumi plus.
    Mega одобрява това.

  18. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    346
    #1440

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    здравейте и на мен ми предстой избор на климатик за отопление стаята е от къща 18 кв височина 2.60 тухла две външни стени дългата е юг другата е изток желаната температура е 23 градуса засега съм се спрял на Toshiba RAS-10SKVP2-E Super Daiseikai 6 и Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE но се колебая дали за това помещение трябва нещо по-мощно 13ка/35ца какво ще кажете ?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на Климатик
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2843
    Последно: 01-01-16, 20:54
  2. Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.
    От xpld във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2665
    Последно: 03-01-15, 11:41
  3. помогнете в избора на ups
    От imegogo във форум Общ - хардуер
    Отговори: 24
    Последно: 13-08-09, 16:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе