Страница 97 от 188 ПърваПърва ... 47879596979899107147 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,441 до 1,455 от общо 2807
Like Tree902Одобрявам

Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,828
    #1441

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Добре ще е да дадеш повече подробности за помещението. Досега с какво си го отоплявал и какви температури си поддържал? Изолация имаш ли, каква ти е дограмата, кой етаж си, съседи, населено място... Защо си спестявате инфото, като искате да Ви се даде адекватен отговор?!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,541
    #1442

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от tof Виж публикацията
    Не разбирам защо. Ти виждаш, аз не. Моля обяснете поне малко и предложете тогава нещо по-добро, но не фрапиращо скъпо.
    Благодаря.
    Разпитай за средния и висок клас на Мидея, някои техни модели биха се справили с 20-тте квадрата за отопление. За друго ще трябват още парички.

  4. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,828
    #1443

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    висок клас на Мидея
    Това звучи като шега...
    Mega и smqnab харесват това.

  5. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    346
    #1444

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    досега се отопляше на дърва с камина изолация нямам,дограмата е дървена двойна уплътнена много добре,етажа е 2 ри под мен няма никой над мен е тавана населеното място е София
    иначе за сравнение в другата стая която е 15кв дългата стена е север другата запад лоша дограма отоплявам са sharp 09 JR до -10 поддържа зададената температура без проблем при -15 не са много добре нещата но успява да поддържа поне 18 градуса

  6. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,828
    #1445

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    При тези условия една Toshiba RAS-10SKVP2-E Super Daiseikai 6 мисля, че ще свърши работа. Друг е въпроса, ако искаш да се застраховаш с 13-ка. Макар, че
    Цитат Първоначално публикувано от imegogo Виж публикацията
    етажа е 2 ри под мен няма никой над мен е тавана
    звучи притеснително...Защо не извикаш някой да направи оглед?
    Mega одобрява това.

  7. Novice
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    5
    #1446

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от captainrasih Виж публикацията
    Здравейте, предстои ми покупка на климатик, и бих се радвал да споделите вашите мнения. Климатикът ще се ползва в къща, първи етаж,две външни стени, която е 16 м2, стъклопакета е ПЦВ, стените са камени (около 60 см.), няма изолация, източно изложение, намира се в югоизточна България, близо до гр. Кърджали. Ще се изпозва предимно за отопление като желаната температура e 22C, в стаята ще има малко дете, като това помещение ще се ползва и за спане. Избрал съм един модел на Toshiba, която е на промоция в Технополис, модела е RAS-137SAV-E5, която е на цена 1299 лв. заедно с монтажа. Бюджета може да се увеличи до 1500лв. с монтаж. Бих се радвал да споделите вашите мнения, и да ме насочите към конкретен модел. Благодаря, предварително.
    Благодаря!

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,306
    #1447

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Тия 26-27С зимата, според мен, няма да можеш да ги постигнеш с нито една от тези машини.
    По добре погледни ZJ-S серията на МХ или Панасоник LKE-3. Цените са им добри, а и с КЕЕ ще вземеш добра отстъпка. А и си виж помещенията, не е необходимо сигурно да слагаш 4 еднакви машини, може да сложиш и някоя 9-ка.
    Може би на добрия вариант ще бъде 2 Панасоника 12LKE-3 за по големите помещения и 2 Mitsibishi 25ZJ-S за по малките стаи/спални/.
    Цитат Първоначално публикувано от tof Виж публикацията
    Може и да не са 26-27С. Малко съм изгубил представа. Само 1 зима карахме на климатик. Колко е нормалното ?
    Не са ли хубави тези машини, които ми предлагат? От тях коя е по-добра и защо?
    Насочете се към Мицубиши хеви инверторните модели от минали години.Тазгодишните(модерни 2013год.) са по -слабички.Те ще ви свършат идеална работа на поносима цена.

    Ето какви са температурите във вашето населено място "от първа ръка" : Архив-Бг3 » 02-2012 Пазарджик (Ив.) от метеостанцията на ИМХ на БАН в село Ивайло.

    На ваше място бих се доверил на Мицубиши хеви инверторните модели от минали години.Друг вариант в този ценови клас са LG , но от тяхните ниски класове от време на време има оплаквания за шумни вътрешни или външни тела.

  10. Novice
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    1
    #1448

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    babati,
    можеш ли да препоръчаш фирма в София за продажба и монтаж на TOSHIBA Ras 13 SKVP2-E Super Daiseikai6 на моя Е-мейл? Благодаря!

  11. Novice
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    1
    #1449

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Здравейте, предстои ми закупуване на климатик и бих желал да ми помогнете с избора му, ако е възможно. Отделил съм до 2000 лв. с монтажа. Климатика ще се използва основно за отопление на 2 преходни стаи - хол (дължина-5,6м; широчина-4м; и височина 2,7м) и спалня(дължина-3.5м; широчина-4м; и височина 2,7м). Апартаментът (панелка) се намира в гр. Кърджали, на междинен етаж е, а стаите са с южно изложение. Дограмата е дървена. Спалнята има 5см. вътрешна изолация, а по цялата дължина на хола има тераса, която е остаклена. Бих искал да Ви помоля да ми предложите различни варианти на климатици и ако може да ми обясните горе-долу какъв климатик ми е нужен, че нищо не разбирам от въпросните уреди. Благодаря Ви предварително

  12. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    10
    #1450

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Здравейте,
    мислех си, че съм се ориентирал в марката за климатик, но очевидно съм грешил. Както и да е, ще опиша за какво ми трябва, ако може някой да помогне с марка и евентуално място за закупуване. Стаята е хол с приобщена тераса за кухненски бокс. Обща квадратура на помещението 23,1 квадрата. Таваните са високи около 2.40. Изложение на апартамента - юг. За момента изолация външна няма, но другото лято ще правя. Под мен терасата не е остъклена, над мен е остъклено, комшиите ми нямам представа как се топлят - за първа година съм в жилището. Намира се в кв. Овча купел, София, ако има някакво значение. Бюджет - до 2000 лв. ако е възможно да се вместя, ще бъде страхотно. Предпочитам да го взема на изплащане, така че предпочитам фирма, която предлага такова. И последни 2 питания - ще има ли проблем да се постави изолация на помещението (външна) след поставянето на климатика? Ток към кое тяло да пусна - вътрешното или външното?
    Благодаря.

  13. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,541
    #1451

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Трябва да вземеш по-големи стойки за външното тяло и при монтажа да го изнесеш на минимум 20 сантиметра от стената. Може да е необходима и козирка, за да го пази от директен снеговалеж зимата. Ток пусни до вътрешното тяло, при монтажа ще си пуснат кабел от него до външното, ако е необходимо.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    113
    #1452

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    За повечето машини от този ценови клас /да не кажа всички/,ел.захранването е на външно тяло,но и да го направиш както е посочил dodo_pv,е ОК.За да не ти се явят ръждиви отечки в близко бъдеще по новата външна изолация от евтините прахово боядисани стойки,моят съвет е да ти сложат поне поцинковани такива-чудесни са.Неръждавейките са най-доброто,но са си скъпи.За тези пари ще си вземеш страхотна машина,но трябва много да четеш,или да се довериш на проверен човек,който знае какво прави.Успех!
    Mega одобрява това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    146
    #1453

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Здравейте,
    климатик за целигодишно ползване.
    Помещението е тухла , 38 кв. м. , таванът е 2.48 м.
    Изцяло изолирано с 10 см xps , дограмата и стъклопакетите са добри.

    Бюджет - колкото толкова! Искам да топли/охлажда и да няма ядове да не харчи много ток

    Досега ми предложиха
    - Nexura FVXG50k/RXG50k

    - FTXS50k/RXS50k

    - FVXS50F/RXS50K - този не минава по енергийна ефективност...

    Моля посъветвайте ме.
    Не робувам на марки

    Поздрави.

  17. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #1454

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Как така са пропуснали да ти предложат Нокрия 14/18-ка?!
    frescor одобрява това.

  18. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    548
    #1455

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    На дикините не съм фен по добре Нокрия . Аз бих сложил 2 бр TOSHIBA Ras 10 SKVP2-E Super Daiseikai6 . Или 2 бр FH25VE .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на Климатик
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2843
    Последно: 01-01-16, 20:54
  2. Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.
    От xpld във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2665
    Последно: 03-01-15, 11:41
  3. помогнете в избора на ups
    От imegogo във форум Общ - хардуер
    Отговори: 24
    Последно: 13-08-09, 16:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе