Страница 26 от 188 ПърваПърва ... 1624252627283676 ... ПоследноПоследно
Резултати от 376 до 390 от общо 2807
Like Tree902Одобрявам

Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #376

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от biro Виж публикацията
    Той черпи колкото адакса, но отдава 3 пъти повече. И като му стане топло намаля и изключва. На практика излиза, че консумира 3 пъти по-малко от адакса.

    Аз мисля, че GE25 и GE35 са достатъчни.
    Точно. И аз съм на същото мнение - 50-ката ще е доста голяма. Плюс това предполагам Адакса не е задължително да се маха, и при нужда при седмицата с -20, -25 каквато има поне веднъж годишно тук /в Русе//друг въпроса че тая година е шантава зимата/, евентуално може да помогне, обаче това съъъъъъвсем в краен случай на студове. Пък и съвсем малко изолация решава мача окончателно! Пък и щом с Адакса от само 1.5 кв е отопляно спокойно може да сложиш 12-ка --- на половина да и падне копа/топлооддаването - все ще остане над 1.5 кв.

    Относно хладния полъх - май си е така - при минумум под 1 кв, си го има на моменти и хладната струя.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Живее в
    Русе
    Мнения
    23
    #377

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Adax-ите са по 2кв. Почти се спирам на варианта GE 35 и GE 25. V_Simeonov, ти пишеш ли във ФИАТ форума?

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #378

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Не - имам Волво, но вече подлежащо на ъпгрейд с друго от същата марка /бягам от италианките общо взето/. Щом ще слагаш изолация на тавана, а и вече има външна - нямаш нужда от 50-ката - а точно от това, което са ти предложили 35-ца+25-ца. Счупи от цената, все пак 2 ще взимаш. Кажи на лично съобщение от къде/коя фирма.

    П.С. След като видях новата придобивка на АРУБА - и аз се позамисям за някой САМУРАЙ, но не по-стар от 3-4 години, а такива са дефицит. Пък и в Русе е доста ограничен избора.
    Този пост е редактиран от V_Simeonov; 28-02-13 в 08:59.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Русе
    Мнения
    121
    #379

    Re: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Ако държите да няма хладък полъх МЕ GE серията е правилният избор в този ценови клас.Относно мощностите 25+35 според мен ще се справят освен при екстремно ниските температури които са на 2-3 години за 1-2 седмици.Изолацията на тавана ще помогне съществено за работата им и на сметките за ток
    V_Simeonov и biro харесват това.

  6. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,989
    #380

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от tyson Виж публикацията
    Adax-ите са по 2кв. Почти се спирам на варианта GE 35 и GE 25. V_Simeonov, ти пишеш ли във ФИАТ форума?
    Аз пиша във Фиат форума понякога но го чета редовно.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Живее в
    Русе
    Мнения
    23
    #381

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Фирмата е Виктор Електрик, счупи ми 250лв. Сега остава да ида до банката и да действам.
    Благодаря на всички за мненията, спирам се на варианта GE-35 за хола и GE-25 за спалнята с нискотемпературни китове и двата. И ще изолирам таваните.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #382

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Е нали имат джъмпери за промяна на температурата за край на дефроста и няма смисъл от нискотемп. китове! Или съм в грешка?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Живее в
    Русе
    Мнения
    23
    #383

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    От фирмата ми обясниха, че са до -15 гр. А с тези китове ставали до -20гр. По 100лв на кит.

  11. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    542
    #384

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Гледаи да не работят постояно тези китове . Да ги направят така , че да рабоят само по време на дефрост или ти да си ги цъкаш с механичко ключе ако има нужда .

  12. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #385

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от tyson Виж публикацията
    От фирмата ми обясниха, че са до -15 гр. А с тези китове ставали до -20гр. По 100лв на кит.
    E те това няма нищо общо пък - китовете с температурата на работа - те имат отношение само към образуването на лед, т.е. незадържането. От друга страна, то с тея китове, почват да приличат на Мидейките с реотан, само че монтиран във външното тяло ) Пък аз си мислех че си отбират от работата /дано само консултанта да е с такава квалификация, че ако са и монтажниците - лошо говори за тях/.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Живее в
    Русе
    Мнения
    23
    #386

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Ще взема предвид съветите за китовете. Ами в Русе всички към тях ме насочиха (приятели, които са си сложили хубави климатици и са доволни).

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,702
    #387

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Аз си монтирах сам нагревателен кабел в подовия дайкин и го направих с прекъсвач на корпуса. Тази зима съм го пускал 4 пъти за по 20 минути да разтопи леда.
    В никакъв случай постоянна работа на нагревателя под 0 градуса - това са поне 100W или 13лв на месец за ток.
    Хубаво е да ти го направят по подобен начин или изобщо не монтирай нагреватели.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Живее в
    Русе
    Мнения
    23
    #388

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Това допълнително ще го коментирам - начина на работа на нагревателите.
    Благодаря ви за съветите, изключително полезни бяха за лаик като мен. Като ги сложа ще ви кача някоя снимка

  17. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    60
    #389

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Здравейте.Можете ли да ми помогнете с избора на климатик. Става въпрос за помещение от 27кв.м с високи тавани 2.9.Общата кубатура е 76-80 куб.Това е едно помещение хол+кухня,с пвц дограма,в тухлена сграда на 2ри етаж в центъра на София ,където зимата е малко по-меко отколкото в Люлин да речем.Засега няма изолация,но на пролет ще се прави.Така ,че да го смятаме реално все едно е с изолация по простата причина ,че ще се живее там след като се изолира. Въпроса е на каква мощност да се заложи.В сградата има парно,минават тръби и тази зима под 16 градуса не е падала температурата.От това помещение има връзка с още 2 стаи, и евентуално едната ще седи отворена за да отива някаква топлинка и натам.Искам да заложа на качествен климатик,икономичен,тих,и да не ме предаде като стане малко по-студено. Не знам дали имам нужда от зубадан защото в центъра чак -25 мисля ,че не става. От това ,което разгледах се понасочих към моделите на Мицубиши ,но не знам fd25va или 35va или 35vabh.Въобще се обърках и не знам наистина кое ще е най-доброто.Предполага се ,ще след като се заживее там този климатик ще работи 24/7.
    Благодаря Ви!

    Климатик MSZ-FH25VE/MUZ- този го дават с Коп 5.52, което е отлично


    Климатик: MSZ/MUZ-FD35VA този е с 4.62

    RAS-10PKVP-E Super DAISEIKAI 5 този също го заглеждам

    http://v-clima.com/prod.php?id=toshi...er-daiseikai-5 а тази тошиба с това ,че може да спада потреблението на енергия до 0.07 също е интересна.
    Този пост е редактиран от mastersku; 28-02-13 в 16:03.

  18. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    542
    #390

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Ето колега най-добрия избор за момента PowerClima - Климатици. Продажба на климатици, монтаж на климатици, сервиз. . Този ще се справи дори и да спрете парното на блока

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 26 от 188 ПърваПърва ... 1624252627283676 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на Климатик
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2843
    Последно: 01-01-16, 20:54
  2. Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.
    От xpld във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2665
    Последно: 03-01-15, 11:41
  3. помогнете в избора на ups
    От imegogo във форум Общ - хардуер
    Отговори: 24
    Последно: 13-08-09, 16:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе