Страница 27 от 188 ПърваПърва ... 1725262728293777 ... ПоследноПоследно
Резултати от 391 до 405 от общо 2807
Like Tree902Одобрявам

Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #391

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    За 9-ки забрави въобще. За 12-ки, може ако свалиш тавана на 2.5. Иначе залагаш на Нокрия или ако имаш пари погледни FD50VA.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    60
    #392

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от pilot Виж публикацията
    За 9-ки забрави въобще. За 12-ки, може ако свалиш тавана на 2.5. Иначе залагаш на Нокрия или ако имаш пари погледни FD50VA.
    добре де това няма ли да се справя Климатици TOSHIBA ; RAS-13PKVP-E / RAS-13PAVP-E Super Daiseikai 5; Хиперинвертор или митцубиши fd35va.все пак в момента без изолация ,и със сградната инсталация е 16 17 градуса без да се живее там.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #393

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от mastersku Виж публикацията
    добре де това няма ли да се справя Климатици TOSHIBA ; RAS-13PKVP-E / RAS-13PAVP-E Super Daiseikai 5; Хиперинвертор или митцубиши fd35va.все пак в момента без изолация ,и със сградната инсталация е 16 17 градуса без да се живее там.
    Аз съм с FD35VA в 65кубика, но във Варна и съм супер доволен, никакви проблеми. Обаче в София си е по-студено като цяло+80 кубика, а казваш че и вратата ще отваряш:rolleyes: Tа въпросът е спорен. Ако ще е Тошиба, тази е по-добра за теб 13SKVP2. Може да погледнеш и това FD35VABH-един форумец го беше изпънал в 35м2 и беше доволен:rolleyes: Но, ти си лесен, викни Мега и си готов/ той ще почерпи за рекламата/.

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    542
    #394

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Ако затвориш вратата на хола има шанс да се справи , но ако сега проборят топлофикация и хората от вашия блок вземат решение да го махнат парното изцяло ще умреш от студ . Тази тошиба е за ~ 60-70 кубика помещение А ти говориш за 80 кубика хол + още стая в която да отива топлинка ... та станаха 100+ кубика . Нокрията която ти предложих или FD-то което предложи колегата ще могат да изпълнят твоето изискване дори ако махнете парното .

  6. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #395

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от V_Simeonov Виж публикацията
    П.С. След като видях новата придобивка на АРУБА - и аз се позамисям за някой САМУРАЙ, но не по-стар от 3-4 години, а такива са дефицит. Пък и в Русе е доста ограничен избора.
    Идвай да ти го давам за колкото съм го взел. Ако не ти пречи, че е боядисано вътрешното тяло - други грижи няма. Аз като го гледам повече от 10 секунди и ми идва отвътре да му избода окото.

  7. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #396

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.


    Цитат Първоначално публикувано от aruba_man Виж публикацията
    Идвай да ти го давам за колкото съм го взел. Ако не ти пречи, че е боядисано вътрешното тяло - други грижи няма. Аз като го гледам повече от 10 секунди и ми идва отвътре да му избода окото.
    Ти няма ли да почерпиш бре??? Днес отървах алексича от панасоника и се питахме, къде живееш да дойдем да полеем тошибата ей лека полека ще влезеш в правата вяра

  8.  
     
  9. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #397

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Аз му казах наскоро, че ще го продаде. Имам положителна енергия и квото кажа - фаща дикиш. Зареден съм с ичкии и мезета, трябва да се организираме някой ден.

  10. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #398

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Jackas Виж публикацията
    Ти няма ли да почерпиш бре??? Днес отървах алексича от панасоника
    Честито и на двамата!

  11. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #399

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.


  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #400

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Аруба знаиш ли каква кайсиева имам , имам градина с 60 дървета .. само чакам някой да почепя
    Mega одобрява това.

  13. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,776
    #401

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Адаша, пусни една бутилка по куриер...
    Mega одобрява това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    21
    #402

    помощ при избор на климатик

    Здравейте,моля помогнете ми в избора на климатик за стая 18кв.м таван 2,5м една крайна стена която е остъклена врата и прозорец 5кв.м жилището е топлофицирано ,но не ползвам парно. Колебая се между 9- ка или 12-ка на фуджицу модел lec или ikc , дайкин новият модел NL приемам и други предложения до о 1300лв с монтаж.Климатика ще се ползва основно за отопление както и за охлаждане.

  16. Member Аватара на JOKVN
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    412
    #403

    Отговор: помощ при избор на климатик

    Аз бих избрал 12-ка LEC , разликата в цената между 9/12 е пренебрежително малка,пък и никога не е излишно малко повече мощност.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    60
    #404

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от pilot Виж публикацията
    Аз съм с FD35VA в 65кубика, но във Варна и съм супер доволен, никакви проблеми. Обаче в София си е по-студено като цяло+80 кубика, а казваш че и вратата ще отваряш:rolleyes: Tа въпросът е спорен. Ако ще е Тошиба, тази е по-добра за теб 13SKVP2. Може да погледнеш и това FD35VABH-един форумец го беше изпънал в 35м2 и беше доволен:rolleyes: Но, ти си лесен, викни Мега и си готов/ той ще почерпи за рекламата/.
    Значи засега се насочвам към един от тези 2та. toshiba 13skvp2 или mitsubishi fd35vabh. Искам да попитам още нещо.Четох в една тема ,че fd35vabh в режим на охлаждане не включва он/офф ,което означава ли че харчи доста ток в режим охлаждане,дори и да е достигнал до зададената температура и да не е необходимо да работи компресора .Четох за този модел ,че не пада под 800W потребление в режим на охлаждане.Другото ,което е за този модел: след като е снабден с разни нагреватели на външното тяло ,означава ли ,че в режим на отопление при температури от сорта на -15 -20 ,ще си запази кпдто, или ще вдигне много разхода. Мисълта ми е струва ли си тези 400 500 лв отгоре на тошибата. Ако ще запазва икономичноста си при ниски температури ,а тошибата ще вдига потреблението на ток при студено време, май си заслужава инвестицията в дългосрочен план.Все пак ще е основното отопление в основното помещение на апартамента.
    Мнения за сензора I-see на митсубишито??Това мисля ,че е един много голям +над тошибата. Вкъщи имам един панасоник инвертор 9ка, който му задавам 19 градуса и след 3 часа примерно в стаята е 23!!!Ужасно е.Понякога искам да спя с включен климатик ,но да е 20 градуса в стаята и с този панасоник това е невъзможно и ме дразни ужасно много.

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    374
    #405

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Слагай новото Мицубиши FH 35 . Аз днес го поръчах, чакам да оправя за около седмица енергийната ефективност и реално климатика ще ми излезе около 2100-2150 лв с всички разходи по такси, лихви и монтаж.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 27 от 188 ПърваПърва ... 1725262728293777 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на Климатик
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2843
    Последно: 01-01-16, 20:54
  2. Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.
    От xpld във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2665
    Последно: 03-01-15, 11:41
  3. помогнете в избора на ups
    От imegogo във форум Общ - хардуер
    Отговори: 24
    Последно: 13-08-09, 16:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе