Страница 29 от 188 ПърваПърва ... 1927282930313979 ... ПоследноПоследно
Резултати от 421 до 435 от общо 2807
Like Tree902Одобрявам

Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    174
    #421

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Разбира се колега. Жалко че малко са като мен. В повечето случаи всеки ще се опита да си пробута наличните машини за да направи пак същото, както този преди мен дето искал да му сложи две Мидеи. Този случай е по сложен от всеки в който тургаш две стойки както ти е кеф и слагаш каквото имаш, и затова всеки би се опитал да направи по изгодното. И защо не, така клиента даже ще си плати и нови стойки

    За да избегна спекулации ще кажа че клиента ми е приятел, аз ще му смъкна Хайерите а новите ще си ги сложи този който ще му ги набави и даде гаранция. За пояснение ако човека избере двата Хайсенса от Техномаркет нали се сещаш че няма как аз да му ги сложа и да му дам гаранцията Моето е само да му кажа кое ще се намести там, и ми е кеф че се зарадва от факта че това което иска може да стане. Разправя ми как оня ден идвал колега от една фирма и му казал, Абсурд никой нямало да се наеме да му слага тела на същите стойки защото никое нямало да пасне, всички били различни, и как имал две мидеи дето щял да остане много доволен от тях, даже му дал отстъпка за два броя
    Този пост е редактиран от liubo_; 10-03-13 в 08:33.
    imegogo одобрява това.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #422

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Любо, ако човека наистина ти е приятел, избери му хубави машини с нисък минимум на охлаждане. Зарежете ги тия стойки и прочие. Изобщо не е драма да се ползва една от старите + една нова стойка за всяка клима.

  4. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #423

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    аз пък имам чувството,че човека иска да е турбогъзар за 5,20лв..............претенции,пък пари за МАШИНИ не му се дават.не винаги клиента е ПРАВ.
    mirandi одобрява това.

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    174
    #424

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Не коментирайте хората без да ги познавате. Човека попита може ли да стане така и аз му казах че може, какво повече да обсъждаме кой как му е кеф след като задачата е ясна. Вие си постъпвайте както намерите за добре, тук нещата са такива и ги споделих за да се включат тези от Вас които могат да помогнат защото форума мисля е за това. Ама как искал а как било по добре изобщо не е на дневен ред. Аз разбира се съм му предложил всички варианти. Свидетели сме на къде по големи щуротии в този живот.

  6. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #425

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    любо никой не искам да обидя.мисълта ми беше,че претенциите трябва да са според парите.

  7. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #426

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    То в България е така - акъла море, главата шамандура. На всеки му дай да дава акъл. Почти навсякъде знаят какво е най-доброто за теб, гледат да пробутат каквото имат в наличност. Щом така иска човека - точка. Къщата и парите са си негови.
    SPSt и mirandi харесват това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    174
    #427

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    И аз предложих да смени стойките и да сложи нещо модерно но така иска човека, много не му дреме какви ще са климите. 10 години тия конвенционалки са му вършили някаква работа и как да му кажеш че ако изхарчи 3 бона ще е много по добре. Иначе ще предпочете изобщо да не ги сменя.

    Аз имам едно мое питане. Къде може да се намери тази Тошиба RAS 107 SKV E3 Avant на цената около 1000. Имам една малка стаичка и се сещам че мога да реша нещата там и какво бихте казали за машината. Тези в Технополис същите ти са? Гледах едни мисля под 1200 с монтажа.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Добрич
    Мнения
    51
    #428

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Здравейте,имам следния въпрос относно Хитачи EX28V ,ще се справи ли на отопление този климатик в 27м2 стандартна височина.Говоря за две преходни стаи в панелно студено жилище гр.Добрич
    Продавачката убеждава мой роднини ,че климатика ще ги топли без проблеми.Аз мисля ,че няма да се справи.
    Климатика има следните параметри на отопление:0.5-7.0(3.6) kW и го продават за 14-ка

  11. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,306
    #429

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    И какво точно разбирате под "Ще се справи ли?"

    За относително точен отговор на въпроса Ви, моля вижте: https://forum.setcombg.com/%D0%BE%D1...%B8%D0%BA.html и дайте допълнително информация.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Добрич
    Мнения
    51
    #430

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Разбрах ето информацията:
    Жилище са помещенията за отопление и ще се разчита само на климатика.Има дървен стар стъколопакет около 7м2.
    Изложение и/с на север има фибран 3см.и няма друга изолация . На 8етаж от 14 ЕПК мисля се казваше спройтелството.
    Спалня и всекидневна са стайте и желана температура 22 градуса.
    Както писах по горе за Добрич става дума и апартамента е много студен.
    До сега се топлят с акумулираща печка ,,Изгрев,, ,която е 4кв. само вечер се пуска, а те откровено си умират от студ.

  13. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,783
    #431

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    В подобна ситуация, е по добре да заложите на две отделни машини, чиято обща номинална отоплителна мощност е поне 5.6 kW. Тоест, ако залагате на модели за японския пазар, Ви трябват машини отдаващи поне 2.8 kW.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Добрич
    Мнения
    51
    #432

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    В подобна ситуация, е по добре да заложите на две отделни машини, чиято обща номинална отоплителна мощност е поне 5.6 kW. Тоест, ако залагате на модели за японския пазар, Ви трябват машини отдаващи поне 2.8 kW.

    Разбирам но те могат да похарчат най-много 1300-1350лв. пряко сили и вариант за два климатика няма.За толкова пари има климатици с номинал около 5кв.
    Говоря за климатици 2-ра употреба.
    Аз им казвам че поне 5кв. да има машината номинал но те слушат продавачката ,която им говори за 7-те кв. максимум

  16. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    174
    #433

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    По моето питане за двата климатика искам да кажа че моят приятел купи две Хитачита RAS 25FH6. Двете за 1800 с монтажа. Нямам идея до колко са добри, пише че са със двойно роторен компресор. Ако някой има повече информация или впечатления за тези машини ще се радвам да сподели.

  17. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #434

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от julian7981 Виж публикацията
    ...те могат да похарчат най-много 1300-1350лв. пряко сили и вариант за два климатика няма.За толкова пари има климатици с номинал около 5кв.
    Говоря за климатици 2-ра употреба.
    Щом имат ограничен бюджет - National X405A2 е решението им с един климатик.

  18. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,989
    #435

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от liubo_ Виж публикацията
    По моето питане за двата климатика искам да кажа че моят приятел купи две Хитачита RAS 25FH6. Двете за 1800 с монтажа. Нямам идея до колко са добри, пише че са със двойно роторен компресор. Ако някой има повече информация или впечатления за тези машини ще се радвам да сподели.

    Двойно роторен друг път такъв е на RAS50FH7.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 29 от 188 ПърваПърва ... 1927282930313979 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на Климатик
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2843
    Последно: 01-01-16, 20:54
  2. Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.
    От xpld във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2665
    Последно: 03-01-15, 11:41
  3. помогнете в избора на ups
    От imegogo във форум Общ - хардуер
    Отговори: 24
    Последно: 13-08-09, 16:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе