Страница 34 от 188 ПърваПърва ... 2432333435364484 ... ПоследноПоследно
Резултати от 496 до 510 от общо 2807
Like Tree902Одобрявам

Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    542
    #496

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Един глас за Hitachi Ras/Rac 35FH6 ще свърши работа , даже е доста тих ( ако не се изложат с монтажа ) Доста по тих от други набедени за тихи климатици . Само трябва да си прецениш според топлозагубите дали да е 25FH6 или 35FH6 ( с по малкия ще е по конфортно в 16 кв. Ако се заглеждаш по подов погледни това Hitachi Raf/Rac-25NX2 ( към 1400 лв с монтажа ) , но за него няма отзиви . Външното тяло го дават 34 кг което е добре . С Програма енергийна ефективност ще спестиш някои лев . Да спомена само , че размразяването на Хитачи при тези модели е на време , на час някъде за по 2-3 мин . Другото което си залсужава според мен е това Toshiba RAS13SKV-E2/RAS13SAV-E2 -1450 лв го е пуснала известна ф-ма с монтажа пак с кредита енергийна ефективност ще ти паднат едни 200 лв . Може да погледнеш и втора употреба климите примерно това :Toshiba RAS-285GDR

    Отоплителна мощност: 3.0 kW (0.3 ~ 7.7), 10239 BTU (1020 ~ 26280)
    Консумирана електроенергия: 450 W (50 ~ 2000)
    COP: 6.67 (коефициент на трансформация – енергийна ефективност)
    Цена предполагам към 1000 лв .

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #497

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    ... Ти ако имаш парите ги вкарваш на влог в банката и не ти трябва да доказваш доход ...

  4. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #498

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    хаха тя беше за залежали боклуци нямаше климатици на 50% да не са толкоз луди
    Mega одобрява това.

  5. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #499

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    колега аз съм от тия дето на всеки климатик мога да намеря кусур просто при по скъпите са по малко но пак си имат .. само че те имат и една екстра ,топлят за това не ги продават комплект с духалка
    Точно така е. Аlexi e измислил климатика.

  6. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #500

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Малките модели 25 и 35 са Китаи големия 50 е Малайзия но това не е толкова важно защото важно е качеството.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    21
    #501

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    За тези пари за които се предлага FH6 серията е добра,но за комфорт не може и дума да става имам наблюдения за три хитачита в службата за четери години никакви проблеми, но често работят он - оф имам чуството че не са инвертори шумни са на ауто режим особено 35-та като стигнат зададената температура изключват и при включване 30 - 40 секунди се чуства студен полъх за спалня не бих ги препоръчал.За малко повече пари има по комфортни климатици.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #502

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Аз пък си преместих Хитачито 25YH5 в спалнята и си е супер добре - 12м2 северна с изолация на стената и тавана и ПВЦ. Работата е там, че комфорта на един климатик зависи 50% от избора на място за монтажа, а другите 50% от качествата на самата машина! Докато беше на предното място в кухня/коридор - изобщо нямаше нищо общо със сегашното му поведение!
    Който докопа 10/14DX3 - на намалена цена - хич да не се чуди! Отлични са! Аз реших да мина на уж по-висок клас /и като марка и като модел/, пък то излезе че съм сгрешил много като предпочетох Шарп 9GHR /макар и най-високия им клас/ пред 10DX3
    Този пост е редактиран от V_Simeonov; 02-04-13 в 15:27.

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    542
    #503

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Аз имам доста добро мнение за 25FH6 2 в спални на мои приятели и са супер доволни . Само почертавам , че ауто-то им зле и не се ползва . Единия даже има и в хол 35-ца към 20-22 кв и миналата зима си подържаше 22 градуса . Рядко се чува пукане преливане не съм чувал ( казват , че няма ) . Другите модели на Хитачи не знам как са , но тези определено смятам , че си залужават парите . Като при нормални топлозагуби не бих сложил 25-цата в повече от 15-16 кв и 35-цата в повече от 20-22 кв

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    21
    #504

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Казвате ,че авто режима вентилатора на отоление или охлаждане на FH6 серията е зле,обаче хората които монтират климатици препоръчват климатика да работи на автоматична степен на вентилатора на турбината за да може плавно оборотите да спадат със достигане на желаната температура ама при хитачи нещо не се получават нещата така.
    Наблюденията ми са както писах в горния пост за 18 ка ,25 ца,и 35 не може всички да имат някакъв проблем за да работят като конвенционални машини.Пробвал съм и на други степени на ветилатора същата работа.Помещенията не са преоразмерени само за 18 ката са малко в неин плюс.

  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #505

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    що търсите кусури на 12ка за 1000 лв с монтажа .. това ,че топли е достатъчно ..
    Mega одобрява това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #506

    Re: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    При DX3 WX8 го няма този проблем и си работи на най ниска степен, друг е въпроса, че аз го ползвам на 2-ра или 3-та скорост по икономичен е така и по добре затопля стаята.На първа е много безшумен, на 4-та сам го пускал за проба само и духа и шуми доста
    V_Simeonov одобрява това.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    542
    #507

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    А има ли пукане на пласмаси ? Преливане на фреон ? Форисра ли се при тръгване след дефрост и он оф ?

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Живее в
    София
    Мнения
    138
    #508

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от rumen67 Виж публикацията
    Казвате ,че авто режима вентилатора на отоление или охлаждане на FH6 серията е зле,обаче хората които монтират климатици препоръчват климатика да работи на автоматична степен на вентилатора на турбината за да може плавно оборотите да спадат със достигане на желаната температура ама при хитачи нещо не се получават нещата така.
    Наблюденията ми са както писах в горния пост за 18 ка ,25 ца,и 35 не може всички да имат някакъв проблем за да работят като конвенционални машини.Пробвал съм и на други степени на ветилатора същата работа.Помещенията не са преоразмерени само за 18 ката са малко в неин плюс.
    монтажниците препоръчват вентилатора да е на ауто ама нито един от тях несие монтитал Хита4и

  17. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #509

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Много си е добре ХИТАЧИ-то за парите.За 6 години не съм чул пукане на пластмаса и преливане на фрон.Степените са му лек кусур, вярно е, но не е болка за умирачка.Достатъчно тихо е на най-ниската степен, пък и си топлят, дори и до -22 градуса без проблем.
    Mega и mystikalrs харесват това.

  18. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #510

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Madj0 Виж публикацията
    А има ли пукане на пласмаси ? Преливане на фреон ? Форисра ли се при тръгване след дефрост и он оф ?
    Специално тези които коментираме в момента - 25/35 YH5, YH6, FH6, WX8 i 10/14DX3 - 1.НЕ 2.НЕ 3.НЕ

    Да допълним за заитресованите - при дефрост съвсем леко се обдухва вътрешния топлообменник и може по-чувствителните дами да го усещат като студ. При ниски топлозагуби на помещението и работа на минимал също може да се усеща хладно течение, затова по-горе посочих, че 50% от комфорта зависи от мястото на монтажа спрямо обитателите! Но пък моите реално си слизат до минимумите, както ги пише в книгите им! За FH6 - нямам инфо!

    Доколкото знам 6-та серия не е със скрол компресор, а 25/35 YH5, WX8 i 10/14DX3 - са със скрол, което е от голямо значение според мен!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 34 от 188 ПърваПърва ... 2432333435364484 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на Климатик
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2843
    Последно: 01-01-16, 20:54
  2. Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.
    От xpld във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2665
    Последно: 03-01-15, 11:41
  3. помогнете в избора на ups
    От imegogo във форум Общ - хардуер
    Отговори: 24
    Последно: 13-08-09, 16:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе