Страница 70 от 188 ПърваПърва ... 2060686970717280120 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,036 до 1,050 от общо 2807
Like Tree902Одобрявам

Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #1036

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Поради същата причина, по която се карат доста лъскави возила, пък е дупка до трап...
    karambam одобрява това.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Jun 2013
    Мнения
    5
    #1037

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Здравейте, имам питанка че си променям мнението всеки ден Става въпрос за етаж от къща във Варна ,изложение север - изток, без изолация / евентуално вътрешна 2 см фибран/ дограма - сменена ,стени тухла единичка 30см. площ-19кв.м. около 58куб. прозорци два площ- 5 кв.м., отдолу неотопляемо , отгоре таван - неотопляем , зимата никога не съм я ползвал и си беше арктически студ)Сега ми се налага да я преоборудвам в детска стая.Бюджета за съжаление е силно ограничен до 1000лв. без монтаж , мислих до тука за HITACHI RAS35 FH6 или по-новия модел PPA, другия вариант е FUJITSU 12 LLCA , за момента втора ръка не се предвижда , за по-нататъка незнам В съседната стая работи дърт ЕлиТ 12 on-off който ако не е станал на снежен човек топли до около -5,екстрите не ме вълнуват даже не държа да е инвертор. Ще се ползва основно за отопление .Мерси за вниманието

  4. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #1038

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от enev1 Виж публикацията
    за момента втора ръка не се предвижда , за по-нататъка незнам
    Абе давай нататък...
    bobovo, Mega и mitak-tv1 харесват това.

  5. Novice
    Тук е от
    Jun 2013
    Мнения
    3
    #1039

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Много ви благодаря за компетентните отговори! Ще помисля за леко завишаване на бюджета

  6. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,129
    #1040

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Хитачито бива ,като изключим дървеното му управление

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2013
    Мнения
    11
    #1041

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Здравейте на всички!От 2 седмици само ви четях и събирах и си записвах информация, но днес вече реших да се регистрирам и аз да помоля за компетентен съвет,мнение от специалистите във форума.Ще съм ви много благодарна,ако ми помогнете с избора на 3 броя климатици!!!
    Става въпрос за 3стаен апартамент-ново строителство в Бургас на последен 5ти етаж с открити тераси от към всички стаи (които на по-късен етап ще им бъдат монтирани покриви), с изолация и ПВЦ дограма.Климатиците ще се ползват най-вече за отопление;, поради това,че имам малко дете-да са с плазмен филтър, както и мъж с алергия от мухал и плесен; да са тихи-особено в спалните, икономични, висок коп, хиперинверторни и да отопляват зимата до -15*, добре е да имат двоен топлообменник, както и нисък минимум, за да не влизат в режима он/оф.Ето и информация за помещенията, в които все още не се живее:
    -хол-18кв.м с изложение-северозападно-с 2 външни стени, горе-покрив, долу-комшии с климатиции
    -спалня-13,23кв.м с изложение северозападно-1 външна стена на терасата и 1 вътрешно-външна към общите части
    -детска-12кв.м-изложение югоизток-1 външна стена-най-топлата стая се очертва


    Бюджетът ни е около 2000лв за климатик!Разчитам на вас!Поздрави!

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,786
    #1042

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    За хола:

    Toshiba RAS-13PKVP-E Super Daiseikai V
    Toshiba RAS-13SKVP2-E Super Daiseikai 6
    LG Athena H12MW Inverter V
    LG CS12AQ Deluxe Inverter V
    Mitsubishi MSZ-FH35VE~MUZ-FH35VE
    За спалните:
    Toshiba RAS-10PKVP-E Super Daiseikai V
    Toshiba RAS-10SKVP2-E Super Daiseikai 6
    LG Athena H09MW Inverter V
    Още една комбинация - в хола
    Toshiba RAS-10SKVP2-E Super Daiseikai 6, както и в другите стаи.
    Този пост е редактиран от Aleksandars; 07-06-13 в 15:39.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2013
    Мнения
    11
    #1043

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Александър, надявах се много да се отзовеш с предложения и ти го направи.Благодаря ти!От четенето тук във форума все повече започвам да залитам към Toshiba Ras 10PKVP-E Superdeisekai 5.
    -Според теб за спалните има ли по-малки-7мици в тази 5та серия-няма ли 10тката да ми е голяма за 12 и 13 кв?
    и според теб 10ка от същата серия не става ли за хола-18кв?

    и ако може да ми препоръчате от къде да ги закупя от Бургас-да, има много фирми ще кажете, но искам да са с наложено име и професионално поведение/отношение.

  11. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,786
    #1044

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Седмици няма да намериш, почти съм сигурен. Ако помещенията имат изолация, мисля че няма да имаш проблем с три такива машини.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2013
    Мнения
    11
    #1045

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Да, Имат външна изолация-все пак е ново строителство-тухла,но въпросното помещение-хола-18кв-46.8куб.м страничи с външен зид, а отгоре е покрива.И прав си за 7мицата-звъннах тук-там-казаха,че не се внасяла.Разликата в ценово съотношение била към 100лева и затова някои тук фирми в Бургас не я предлагат.

    Та, последно да взимам три 10ки Тошиби

    А съвет за читава фирма в Бургас?

    жалко,че си далеко...

    Има ли нещо особено при монтажа на тази Тошиба, за което да следя при монтажа?

  13. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,691
    #1046

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Kris_Valentinova Виж публикацията
    А съвет за читава фирма в Бургас?

    жалко,че си далеко...

    Има ли нещо особено при монтажа на тази Тошиба, за което да следя при монтажа?

    Препоръчвам Frescor, ако нямате избрана такава.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2013
    Мнения
    11
    #1047

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Дори не съм ги чувала, но почвам веднага да ги проучвам.Благодаря,Мега за предложението!

  16. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,273
    #1048

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Frescor преди години като ги питах ми казаха, че дават 2 години гаранция... сигурно е станало "техническа грешка", но ги отсвирих.. отделно че и цените им бяха с по 150лв отгоре като купувах моите 5-ци... На тея климатици захранването е към външното тяло. Аз съм им монтирал по един 16А ключ да ги спирам преходните сезони, защото като са изключени си папат по 25 вата. 10-ки ще ти стигнат, аз 20м2 отоплявам с такъв без ни най-малък зор зимата.
    Kris_Valentinova одобрява това.

  17. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    822
    #1049

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    frescor е твоята фирма.Качество и коректност.Говоря от опит
    Giggio одобрява това.

  18. Novice
    Тук е от
    Jun 2013
    Мнения
    3
    #1050

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от pollka Виж публикацията
    - - - - - - - -
    Здравейте, искам да ви помоля за консултация при избора на климатик. Трябва ми целогодишно за помешение 2 в 1 (дневна с трапезария), разделено до средата с междинна стена – общо двете помещения са 35 кв.м. Помещението е в жилищна сграда ново строителство в гр.Варна. Дограмата е ПВЦ еднокамерна, с външна изолация, изложението е западно, има една външна северна стена, междинен етаж. Гледах модели на Daikin и Fujitsu (14BTU предполагам са достатъчни), но получавам противоречиви мнения и ще съм ви благодарна и за други предложения. Бюджетът ми е до 1800лв с монтажа. Предварително ви благодаря!
    Климатици Варна
    Много се извинявам че връщам питането (и на тези които са задали въпроси след мен особено), но попаднах на този модел на Дайкин Вимакс Клима ООД, Климатик Daikin FTXS35K/RXS35K PROFESSIONAL 2013, Инверторни климатици и Климатици за дома - Инверторни климатици и много се чудя дали да не заложа на него предвид че апартаментът като цяло е сравнително топъл.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на Климатик
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2843
    Последно: 01-01-16, 20:54
  2. Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.
    От xpld във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2665
    Последно: 03-01-15, 11:41
  3. помогнете в избора на ups
    От imegogo във форум Общ - хардуер
    Отговори: 24
    Последно: 13-08-09, 16:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе