Вижте резултатите от анкетата: Коя марка и модел предпочитате?

Гласували
24. Не можете да гласувате в тази анкета
  • NA

    0 0%
  • NA

    0 0%
Отговори на анкетата
Страница 115 от 178 ПърваПърва ... 65105113114115116117125165 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,711 до 1,725 от общо 2666
Like Tree1317Одобрявам

Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #1711

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    При стена 70см единствения му проблем ще е темперирането, тоест ако го пуснете в началото на октомври и не го спирате през целия отоплителен сезон най-вероятно няма да има проблеми.

    Да ви имам стената от 70см .Моите са по 30-на ...

    Да го сложат долния край на 1.90 метра височина


    П.П. Като гледам параметрите на това Грее-цконсумира 1.8кв ...По -добре някое кюмбе, в противен случай се пригответе ако това помещение е студено да плащате 80+ лева само за него.За нипона същата работа.Грабвайте шарпа.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #1712

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    hunterA, имате помещение ~ 75 куб. метра. При условията които описвате, ви е необходима машина която да отдава поне 5.0 kW номинална мощност. За бюджета който сте определили, единствения вариант е да се насочите към китайски инвертори от неизвестни за масовата аудитория марки. Като се почне с Gree, Nippon, Airwell, Neoclima и т.н. Във Вашия случай, не трябва да имате предубеждения, но не трябва да очаквате и чудеса. За съжаление, този бюджет ви предлага точно това. Другия вариант е, както са споменали други потребители, машини втора употреба, два броя с номинал ~ 2.8 kW. Но и в този случай, бюджета също ще бъде надхвърлен с известна сума.
    VeleV.Klima одобрява това.

  4. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #1713

    Отговор: Избор на климатик за спалня

    Зимата ще ходите на гости на justify да се греете с тоя Шарп дето го препоръчва.
    mirandi одобрява това.

  5. tgn
    tgn е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    126
    #1714

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Ако се направи компромис за конвенционален, мисля че fuji RS-14UC е ок като вариант в рамките на бюджета.

  6. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #1715

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    hunterA, може да погледнете следните модели: YORK YEHJXH18/YEHJYH18, KOBE KMG-21V3A-P, Carrier 42HVS-18/38YVS-18
    Този пост е редактиран от Aleksandars; 24-08-14 в 13:38.
    VeleV.Klima одобрява това.

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    298
    #1716

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от hunterA Виж публикацията
    или да търсим нещо по марково
    По добре нещо марково, например този Midea MS11MU-18HRFN1

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #1717

    Отговор: Избор на климатик за спалня

    Егати марковото мидея ми тя е от класа на нипон мисля че дори ще е по зле на отопление.

  10. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #1718

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    То пък егати фуджицуто 14-ка, параметрите му по-зле от на шара 9-ка - 10/37 кг шарпа на 8/35 фуджито.За хеликоптерните му наклонности изобщо да не говорим .

    При температури под нулата шарпа ще е доста по-тих ...

  11. tgn
    tgn е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    126
    #1719

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    То пък егати фуджицуто 14-ка, параметрите му по-зле от на шара 9-ка - 10/37 кг шарпа на 8/35 фуджито.За хеликоптерните му наклонности изобщо да не говорим .

    При температури под нулата шарпа ще е доста по-тих ...

    Килограмите на Фуд-то са 9 / 37 или поне така пише тук
    Но както и да е

  12. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #1720

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Каквото и да си плямпаме всички, за отопление на "хангар без изолация" си трябва енергия, която струва пари. Шарпа ще е икомичен през преходните сезони, но при големи студове, ще му е нужна помощ от друга печка /може електрическа, може дори и каминка на дърва, като евтина алтернатива за студовете/. Честно казано, аз съм за такъв вариант, понеже с последните 2 меки зими, може и въобще пък да няма нужда от помощ , и ще влезе в рамките на временния ограничен бюджет, а ако се види зор зимъска, бяга до магазина за една духалка или прост "лъч" и готово. Сметката за ток ще порасне малко, ама пък есента и пролетта ще икономиса, а и ще спести инвестицията в по-скъп/и клими, без да се лишава от гаранцията на закупения уред!
    Mega одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #1721

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от hunterA Виж публикацията
    Здравейте, искам помощ за избор на климатик за едно помещение. Помещението е в сграда, на първи етаж стара тухла със стена 70 см. изложение юг-изток с две външни стени, друго не се отоплява на етажа. Горният етаж се отоплява, но май не много постоянно (има периоди когато няма никой). Има два прозореца на всяка стена по около 2 кв.м. нова PVC дограма. Размерите са 5.20 на 4.50 на 3.20 височина, като идва малко голямо помещението за един климатик май. Цената варира някъде към 1400 - макс. 1500 лв. с монтажа, което вече става големият проблем. Мислех за нещо втора употреба, но не знам в района кой се занимава с такива, разпитахме за нови но ми предлагат незнайни марки: единият GREE GWH18MB COZY, другият NIPPON KFR 20DC LUX, мо и двете марки не ми говорят нищо. Заслужават ли си или да търсим нещо по марково, за да нямаме проблеми зимата ?
    За да нямате проблеми през зимата, с този бюджет, за това помещение, ще трябва да промените концепцията за отопление. Електричеството, във Вашия случай, не е алтернатива. Ползвайте климатизатори само за лятото и преходните сезони.
    Успех!

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #1722

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Не че нещо, ама и аз това имах предвид / а и не само аз/

  16. Novice
    Тук е от
    Aug 2014
    Мнения
    2
    #1723

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Здравейте ! Дайте съвет. Търся възможно най-икономичен климатик за следното помещение :

    1. жилищно помещение - детска стая
    2. ще се ползва главно за отопление
    3. - квадратура - 12,60 кв.м. Кубатура - 31 куб.м.
    - нов ПВЦ петкамерен стъклопакет САЛАМАНДЪР, с четирисезонно стъкло с газ АРГОН
    - два прозореца с обща квадратура 4,5 кв.м.
    - изложение на помещението СЕВЕР - ЗАПАД
    - четвърти етаж от пет етажна тухлена кооперация
    4. гр.Видин - висока влага, лятото температурите отиват над 30 градуса, а зимата е студено, понякога падат до - 20-24 градуса, но много рядко
    5. желана температура за поддържане в стаята - лято 24-25, зима 20-22
    6. стаята има две външни стени, които са изолирана от вътре с 5см. вата с гипс картон, и отвън с 5см. стиропор. На тавана има 10см. изолация вата, а на пода 1 см. фибрант под ламината. Апартамента отгоре не се обитава, както и апартамента от долу не се отоплява.
    7. в стаята има компютър и телевизор.
    Съгласен съм да дам повечко пари първоначално, но после да плащам по-малки сметки за ток примерно - 1700 -2500 лв. без монтаж.
    Спрял съм се на Mitsubishi Heavy Industries SRK 20, 25, 35 ZMX-S, но се чудя кой от трите размера да избера за горепосочената стая. Нямам информация за други марки климатици, затова чакам съвет. ПРЕДВАРИТЕЛНО БЛАГОДАРЯ

  17. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #1724

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от bento Виж публикацията
    Здравейте ! Дайте съвет. Търся възможно най-икономичен климатик за следното помещение :

    1. жилищно помещение - детска стая
    2. ще се ползва главно за отопление
    3. - квадратура - 12,60 кв.м. Кубатура - 31 куб.м.
    - нов ПВЦ петкамерен стъклопакет САЛАМАНДЪР, с четирисезонно стъкло с газ АРГОН
    - два прозореца с обща квадратура 4,5 кв.м.
    - изложение на помещението СЕВЕР - ЗАПАД
    - четвърти етаж от пет етажна тухлена кооперация
    4. гр.Видин - висока влага, лятото температурите отиват над 30 градуса, а зимата е студено, понякога падат до - 20-24 градуса, но много рядко
    5. желана температура за поддържане в стаята - лято 24-25, зима 20-22
    6. стаята има две външни стени, които са изолирана от вътре с 5см. вата с гипс картон, и отвън с 5см. стиропор. На тавана има 10см. изолация вата, а на пода 1 см. фибрант под ламината. Апартамента отгоре не се обитава, както и апартамента от долу не се отоплява.
    7. в стаята има компютър и телевизор.
    Съгласен съм да дам повечко пари първоначално, но после да плащам по-малки сметки за ток примерно - 1700 -2500 лв. без монтаж.
    Спрял съм се на Mitsubishi Heavy Industries SRK 20, 25, 35 ZMX-S, но се чудя кой от трите размера да избера за горепосочената стая. Нямам информация за други марки климатици, затова чакам съвет. ПРЕДВАРИТЕЛНО БЛАГОДАРЯ

    ZMX-S-а е добър, но по-лесно замръзва в сурови условия. Ако мен питаш погледни Toshiba RAS-10SKVP2-E - Daiseikai 6. Тестван е три зими, едната от които люта. Дори клиент замени с доплащане Нордик модела на Panasonic за втора Toshiba. Ако искаш по-луксозно вътрешно тяло, погледни и 8-ма серия на Toshiba. Другото, което си заслужава е 9LTC на General-Fujitsu.
    Kasap, justify и mirandi харесват това.

  18. Novice
    Тук е от
    Aug 2014
    Мнения
    2
    #1725

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Благодаря за бързия отговор. Сега ще погледна предложените модели .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на Климатик
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2843
    Последно: 01-01-16, 20:54
  2. Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2806
    Последно: 03-01-14, 08:52
  3. Помогнете в избора
    От Alex D във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 12
    Последно: 06-10-11, 22:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе