Вижте резултатите от анкетата: Коя марка и модел предпочитате?

Гласували
24. Не можете да гласувате в тази анкета
  • NA

    0 0%
  • NA

    0 0%
Отговори на анкетата
Страница 140 от 178 ПърваПърва ... 90130138139140141142150 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,086 до 2,100 от общо 2666
Like Tree1317Одобрявам

Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. *KD
    *KD е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    13
    #2086

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Toshiba RAS-B10N3KV2-E Suzumi Plus става, но мога да ти предложа Fujitsu ASYG09LUCA/AOYG09LUC. Според мен е по-добър и долу-горе са на една и съща цена.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    49
    #2087

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Чета из форума, че вътрешните тела на Фуджитсу имали разни шумове, като свирене, пукане на пластмаси и др.А и май тошибата има малко по-хубави филтри.

  4. Member Аватара на JOKVN
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    412
    #2088

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Аз бих предпочел тошибата,освен ако не си фен на панасоник като мен

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    49
    #2089

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Сега видях, че фуджитсу е със същите филтри.Панасоника ми харесва, ама пък колкото фирми съм обиколил, никой не ми го препоръчва.

  6. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #2090

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от kronosks Виж публикацията
    Спрял съм се на:

    PANASONIC - CS-E12QKEW
    FUJITSU - ASYG12LUCA
    FUJI Electric - RSG-12LUCA
    И трите са на почти еднаква цена (1400лв, с монтаж 1550лв), интересува ме кой е най-добрия, или трябва да търся нещо друго.
    Благодаря предварително на всеки, който би ми помогнал.
    Вземете "се спрете" на : mitsubishi-heavy-srk25zjp-s1-src25zjp-s1 докато все още го има, че след това

    =============================================================


    Цитат Първоначално публикувано от mu4a4o Виж публикацията
    Никой ли не иска да вземе отношение по моя въпрос? Интересуват ме предимствата и недостатъците на двата модела.
    Грабвай мицубишито.По тихо е.

    Или
    За тези пари шарпа избери: sharp-ay-xp09ghr-ae-x09ghr и за зимата забрави ...

  7. Member Аватара на JOKVN
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    412
    #2091

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Те са кажи речи един клас и двата ще те спорлят в 15кв,не мисля че панасоника отстъпва по качество на сузумито.Според мен сам си направи избора,щото тук ще чуеш различни мнения и най много да се объркаш още повече.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    49
    #2092

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    За топленето знам, че ще топлят.Имам хубава изолация и другите ми стаи са отоплени много добре и какъвто и да сложа ще топли.Но основно държа на тишината и пречистващите филтри.По принцип панасоника са с най-много екстри, но съм го отхвърлил, тъй като никой не ми го препоръчва.

  10. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #2093

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Не ти го препоръчват, защото работят с други марки, нормално е... Освен това точно при този модел от една Тошиба или Фуджицу от гореспоменатите със сигурност изкарват повече, отколкото биха от Панасоника (тъй като не го работят и не получават добри цени и самия модел не е на добра дилърска цена)

    Що не идеш при някой вносител на Панасоник? Или някой, който работи активно с тази марка?

    Е9 e със значително повече екстри и COP му е 4.72, а тошо е с 3.72...

    Аз винаги съм препоръчвал панасониците, защото ми харесва как работят и това, че са тихи.

    Ако става въпрос за най-тихия климатик с една от най-високите ефективности, то това би бил един Самсунг с ниво на шум 16дБ, модел AR09HSSDAWKNEU

    Ама него не само няма да ти го препоръчат, ами сигурно и ще го оплюят, защото са големи говорители и многознайковци, пък не са пипали самсунг последните 10 години...

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    49
    #2094

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Panasonic CS CU-E09QKE бях си харесал.Пък в крайна сметка няма да векувам с него.6-7 години да изкара ще е добре.Много се обърках вече, накрая ще стрелям и каквото стане.

  12. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #2095

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    ако ще купуваш машина за 5-6 години-НИДЕЙ

  13. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #2096

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    И за двамата питащи по-горе -
    За спалня, т.е. приоритет е тишината - Инверторен климатик Mitsubishi Heavy SRK25ZJ-S/SRC25ZJ-S -
    За хол и по-големичка стая, където икономичността и силата е по-важна - Инверторен климатик Sharp AY-XP09GHR/AE-X09GHR
    Бих казал че Панасоник Е09*КЕ - е среден вариант на 2-те по-горе. Имам Шарпа у дома, а Панасоника - на едната баба - та съм наясно кво могат, а и го могат! Следващия ми иззбор за спалнята би бил посочения 25ZJ-S, ама Хитачито 25YH5 - не се предава, въпреки тормоза от 2007 насам
    XOPMOH одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #2097

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Има да чакаш да се предаде YH5.Поне още две петилетки ще си го търкаляш.
    V_Simeonov одобрява това.

  16. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    503
    #2098

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от mirojj Виж публикацията
    Направих една таблица с информация от eurovent-certification.com, където нещата много се променят от рекламите в сайтовете, но информацията е доста суха и тя не ми дава действителната информация за това как се държат машините, колко са качествени изработките, колко са икономични, колко са шумни, какви са предимствата и недостатъците на всяка една машина. Моля компетентните и собствениците на тези машини да се включат и да коментираме моделите и да стигнем до най-добрия избор цена/качество(съответно можем да ги подредим от най-добрия избор към най-лошия). Надявам се че тази информация ще бъде полезна на всички в форума. Благодаря предварително
    Прикачен файл 14838

    Както сами се досещате, на въпросите, които се задали, трудно би могло да се даде еднозначен отговор. Причините могат да бъдат от най-различно естество - приоритети, бюджет, печалба...

    Във всяка една марка/модел има доволни и недоволни собственици, също като при другите видове техника. Във форума има предостатъчно инфо....трябва да отсеете само полезната информация, ама с четене, работите трябва да се получат. Успех.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    49
    #2099

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    DUNDURMA, какво имаш в предвид да не купувам машина за 5-6 години?И какво е това почистване на вътрешното тяло с озон при хевито?

    Каква е разликата м/у SRK25ZJ-S (който предложи колегата по-горе) и SRK25ZМ-S??
    Този пост е редактиран от mschumacher; 10-10-14 в 15:28.

  18. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #2100

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от mschumacher Виж публикацията
    DUNDURMA, какво имаш в предвид да не купувам машина за 5-6 години?И какво е това почистване на вътрешното тяло с озон при хевито?

    Каква е разликата м/у SRK25ZJ-S (който предложи колегата по-горе) и SRK25ZМ-S??
    мисълта ми е,че една качествена машина би изкарала доста по-дълго време от 5 години.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на Климатик
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2843
    Последно: 01-01-16, 20:54
  2. Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2806
    Последно: 03-01-14, 08:52
  3. Помогнете в избора
    От Alex D във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 12
    Последно: 06-10-11, 22:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе